Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

matias32

Ak by som chytil zlatú rybku, ktorá splní akékoľvek želanie tak si želám večnú mladosť pre Lyncha, nech točí naďalej skvosty ako TWIN PEAKS. Najobľúbenejšia postava? Jednoznačne Audrey. ()

Paity

Ne, vážně ne. Hlavní postavy jsou nudné, stejně jako samotní představitelé. A příběh, opět jedna "záhadná" nuda. Uff, i ty dvě * mi dělalo potíž odkliknout. ()

irigi

První série je zajímavá a má dobře napsané postavy. Druhá už je trochu moc překombená, ale u seriálů vždy hodnotím jenom první sérii, jinak bych spoustě známých seriálů musel hodnocení postupně snižovat. ()

khue

OMG! Za ten otevřenej konec bych nejradši dal o polovinu hvězd míň, ale kdyz to vezmu kolem a kolem tak nemůžu jinak. btw: Někdy, když se podívám do zrcadla, bojím se, že uvidím Boba:-) Edit po shlédnutí 3. řady: Lynch je vážně psychouš. ()

Scevola

Prva polovica serialu bola skvela. Potom sa to uz len vlieklo do konca. A ten zaver tak to bola cista lynchovina :) Skoda premarneneho potencialu, snad to Lynch pri restarte serie napravi. 7/10 ()

farfalla

Seriál ´Twin Peaks´ začal velmi dobře. Napínavé momenty se střídaly s tajemnými nebo zábavnými. Každá postava měla nějaké své tajemství, které bylo dříve nebo později odhaleno. Úroveň příběhu byla dosti vysoká až do vyřešení smrti Laury Palmerové. Pak jedna krátká zápletka začala střídat druhou a vůbec ničím nepřispívaly k nějakému jednotnému ději. Spíš to vypadalo, jako by si scénáristé uklízeli na stole. A měnili se i režiséři, dokonce i Diana Keaton si to vyzkoušela. Na konci jsem vydržela i hodně kreativní scény z vigvamu. A proto mě zklamal poslední díl série. Každý, kdo vydržel až do konce, si zasloužil něco víc než jen výbuch a rozbité zrcadlo. ()

Ebon

Tento seriál mě velmi zasáhl na mnoho let měl poslal do Lynchovské vlny a řadě dalších nonmainstream snímků. Myslím, že kdyby Dalea nehrál Kyle, tak by to bylo poloviční. ()

Merkin

Málokdo umí tak skvěle pracovat s atmosférou. Napřed ji staví pomalu a tiše, přičemž se záviděníhodným citem pro detail protkává vlákna přirozeného dění jemnou psychedelickou hudbou, aby v závěru rozhrnul červený závěs předsudků, snů, tužeb i úzkostí a dokázal, že se těch pět zdánlivě nudných (a to jen zdánlivě, protože stačí se zadívat na kostýmy, pohyby, prostředí, mimiku a celé scéna uběhne jako nic) minut vyplatilo :) ()

HonzysKISS

V té době tohle musel být geniální počin. První série je mysteriózně naprosto geniální. Druhá je už zbytečně zdlouhavá, často nudná a především otravná. Dokonce je dalo by se říct rozdělena na dvě poloviny. V té první se konečně dozvíme, kdo je vrah, no a ve druhé části se zas ukazuje, jak je celé městečko tak strašně temné. Ovšem kladné hodnocení to má plným právem. V devadesátých letech nebyl takový výběr seriálů jako dnes. Musel to být vážně majstrštyk. Dneska tohle dílo už opravdu neohromí. Protože jak už jsem dal najevo, asi tak deset dílů z druhé série je absolutně zbytečných. Nejhorší na tom všechno je, že je tady strašně moc romantiky a ještě víc zamilovaných párů. Zní to sice neuvěřitelně, ale tak to opravdu je. Úplně každá postava chodí s někým, koho byste nečekali, jako by si z vás scénáristé dělali srandu. Ty vztahy jsou opravdu nechutně nesmyslné a otravné. Budete rádi, když se objeví epizoda, kde nikdo aspoň jednou nezabrečí. Jediný, kdo tohle celé táhne dopředu, je agent FBI. Ze začátku bych tuhle postavu čekal jako největší hrozbu, ale naopak je to nejsympatičtější frajer ze všech. Kdyby v seriálu nebyly ty láskyplné chvíle, nebo se vůbec celkově nezaměřoval na vztahy, tak by mě to bavilo doslova stokrát víc. Jinak je to opravdu povedený seriál. Výborný starý humor, hodně to zachraňuje parádní hudba. Pak jsou tu fajn věci jako kupodivu pěkný holky, tancující trpaslík, geniální mysteriózní atmosféra a ani některé větší zvraty nejsou špatné. Na druhou stranu si teďka říkám, že mi to chybí. No ale ten otevřený závěr druhé série? To bylo jako co, vážně si museli lidi počkat celých 25 let na pokračování? Já vidět to dřív, tak bych byl pěkně naštvanej. Každopádně třetí série je na půl zklamáním. První tři díly jsou skvělé, potom jich je deset absolutně slabých a zbytek je naprosto výborných. Návrat by nebyl ani zdaleka špatný, ale opět ta délka celé řady to strašně kazí. Musíte se připravit na to, že víc jak polovinu budete prostě sledovat jedním okem. Už to nebude takové, že vás to bude zajímat, spíš vás to bude pěkně štvát. Taky mě docela mrzelo, že už se to moc neodehrávalo v Twin Pekas. Sice v každém díle je nějaká ta scénka z městečka, ale většinou je to jenom ze slavné policejní stanice. Ty lokace mi opravdu hodně chyběly. Ono je spíš zajímavější sledovat ty staré známé tváře. I když ty herečky už taky nejsou moc šukézný jako dřív, ale naštěstí to vynahrazuje nová rajcovní agentka. Ta je tam na okrasu fajn. Díky bohu tady aspoň nejsou žádné trapné milostné vztahy, to by už ten seriál potopily zdaleka nejvíc. Každopádně kdo se na tohle celé chystá, tak přeji hodně síly a trpělivosti. Tak kladně to hodnotím jenom ze slušnosti k době. Celkově 7/10 a bez třetí série 8/10 ()

ChrisBa

Po odhalenie vraha niekde v polovici druhej série je to v celku nadpriemerný a zaujímavý seriál. Hlavný hrdina je charizmatický a takisto postava šerifa veľmi sympatická. Aj keď mi tam vadili vsuvky fantastiky Lyncha, tak stále to bolo veľmi pozerateľné a zaujímavé. To čo nasleduje po odhalení vraha, je trestuhodné a zráža to celý seriál do priemeru. Nezaujímavé, zdĺhavé a vôbec zbytočné.. škoda ()

Figy

Kultovní seriál a praotec všech dnešních seriálových hitovek (Lost a jemu podobných) + kultovní postavy v čele se speciálním agentem Dalem Cooperem... "Dal bych si kávu černou jako bezměsičná noc... a ještě dva kousky toho zázraku!" :o) ()

derryl

Jedna vražda, jedno městečko, mnoho podivných obyvatel a jeden neuvěřitelný kult. To činí z tohoto seriálu mistrovské dílo. Po druhém shlédnutí všech 30 epizod musím říct, že jsem ještě víc pronikl do tajů seriálu... Teď bude následovat maratón: každý den jeden díl. Měsíc městečka Twin Peaks mi potvrdí či vyvrátí, zda tento skvost zaslouží tolik obdivu. ()

Káronoš

První série: Městečko T.P. je přímo dokonalá propracovanost sama, úžasná stylizace všech zůčastněných postav, zdařile frustrující a tajemná atmosféra, výborně napsaný příběh a vychytralá zápletka. David Lynch a Mark Frost stvořili TV seriál, který doposud neměl obdoby a oplíval napínavostí a originalitou. Chtěl bych se narodit o pár desítek let dříve, abych mohl tu "peaksománii" zažít při TV premiéře a né ji sledovat o skoro 20 let později na DVD ovlivněn s*ačkama typu hrdinové, ztraceni a spol. Lynch dal termínu "televizní" nový význam a stvořil naprostý kult s proklatě tajemnou otázkou: „Kdo zabil Lauru Palmer?" Nicméně si budu muset počkat na druhou sérii, kde mě snad čeká alespoň z poloviny tak výtečně záhadná kriminálka, jako doposud. Některé díly, které sám velký mistr David nerežíroval občas stráceli kapku na intenzivitě, avšak z čistým svědomím uděluji plný počet bodů. Hodnocení: 10/10 BTW: postava agenta Coopera je opravdu jedna z nejlepších kladných sympaťáků celého filmového průmyslu. ()

Drirr

Tak jsem se taky rozhodl zhlédnout tenhle "kult". Asi jsem měl přílišná očekávání. První co mě zaujalo (bohužel ne příliš pozitivně) je fakt, jak moc tento seriál už dnes zastarává. Hned ze začátku to prozradila hudba, kterou tu všichni vychvalují, ale mě teda přijde místy neskutečně odporná. U scén, kde všichni afektované pláčou nad zabitou dcerou nebo když se má budovat napětí vyhrává elektronika jak na kolotoči. Někdy jsem měl fakt chuť zvuk úplně vypnout. Ona totiž i ta zvuková stránka je na trochu nižší úrovni než jsme dneska zvyklí (nesedící zvuky kvílících gum, ptáků, šumu atd.). No a pak to herectví. Nemůžu si pomoct, ale řada herců prostě hraje špatně. Nevím jestli je to nějaká charakteristika raných devadesátek, ale někteří herci strašlivě přehrávají a z některých afektovaných obličejů jsem měl záchvaty smíchu i ve chvílích, kdy to opravdu směšné být nemělo. Málem jsem nad seriálem zlomil hůl v půlce pilotu. To by ale na scénu nesměl přijít agent Cooper. On je to, co mě přiměje dívat se dál. Výborná postava výborně zahraná. Těším se, že bude mít větší prostor. Zatím se tedy žádné terno nekoná. Možná to byl a je kult, ale to nic nemění na tom, že look, herecké výkony, hudba a dokonce i kamerové postupy (mimodějové statické záběry, napětí pomocí roztřesené kamery atd.) jsou dneska značně za zenitem. Prostě zatim poměrně velké zklamání. Ale uvidíme po první sérii. ()

Disease

Jelikož jsem to vcelku viděl až teď a ne v době vzniku, nemůžu jít na plný počet, ale tenkrát to musela být opravdu bomba. Výsměch tehdejším soap operám zabalený do jakože detektivky, která je ovšem spíš komedií, místy sice s thrillerovou atmosférou, ale místy zase čistý sitcom bez předtočeného smíchu. Hodnocení ze první dvě série, třetí nechám zvlášť. ()

Milodar

Po dokonalé 1. sérii a slušné 2. sérii přichází ten nejúžasnější seriálový zážitek všech dob. 3. série dokázala zastínit i legendární 1. sérii. Lynch se toho prostě nebojí a znovu si pohrál s formou i obsahem a proniknutí do všech dimenzí seriálu vskutku není jednoduché. Něco zůstane skryto i nepochopeno, jako ve skutečném životě. ()

willis

Seriál plný bizarních figurek a scének. Škoda, že zůstal vpodstatě nedokončen na druhou stranu možná v otevřeném konci je jeho plus. ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti