Dawsonův svět

• USA Dawson's Creek (více)
USA, (1998–2003), 93 h 9 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Režie:

Joshua Jackson, Bethany Rooney, David Semel, Lou Antonio, Dennie Gordon (více)

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena (více)

Série(6) / Epizody(128)

Kamarádi Joey Potterová a Dawson Lerry se znají od sedmi let a jako každý sobotní večer se u Dawsona dívají na filmy. Joey žije se svou sestrou a jejím přítelem v malém domku, v zátoce kousek od Dawsona. Její matka umřela na rakovinu a její otec sedí ve vězení za držení narkotik. Dawson, Joey a Pacey Witter, Dawsonův nejlepší kamarád, natáčejí Dawsonův první film, se kterým chce jet brzy na filmový festival amatérských filmů. Pacey, který v něm hraje nestvůru, a Joey, která hraje hlavní hrdinku, se začnou hádat. Jejich hádku ale přeruší přijíždějící taxík, ze kterého vystoupí mladá blondýnka Jen Lindlyová. Je to vnučka Dawsonových sousedů, která přijela, aby pomohla své babičce starat se o nemocného dědu. Jen, stejně jako ostatní, druhý den nastupuje do druhého ročníku místní střední školy (oficiální text distributora)

plissken odpad!

Hm, je to seriál pro mladé. Mladí by se měli ztotožnit s jeho hrdiny, kteří by jim měli pomoci ve složitém procesu dospívání. Tak nějak to asi bylo myšleno. No, já sem to občas sledoval pro zasmání právě když sem dospíval a můžu říct jen to že ten seriál je jeden velký omyl, ne je to spíš sračka. Celý je to strašně umělý, hraje si to na realitu, ale s takhle umělýma charakterama to je k smíchu. Každej díl to samý, během prvních pěti minut se stane nějaká píčovina, kterou tam potom řešej až do konce dílu, přitom v normálnim životě by nad tim člověk mávnul rukou nebo by se mu to vůbec nestalo. V hlavní roli blonďatej teploušek s příšernym hlasem a debilním úsměvem. To je na pěst. Jo a k tomu ty trapný písničky co tam zpívá nějaká puberťačka a přitom hraje nějakou bedilní melodii na kytaru. To opravdu neni moc emotivní muzika, spíš na poblití. Pak na závěr nějaká "hluboká" myšlenka a titulky. Odpad! ()

Zippo

Dle meho názoru fomantická slatanina, dáli se to tak říct tak je to telenovela pro malé holky ve stylu amerických filmů. Jediné co je na tom dobré je snad jen obsazení některých rolí a výkon těchto herců. ()

Pattrick

Vše jenom díky Katie Holmes, do které jsem se zamilovat :D Ale jo, dalo se na to koukat, pár dílu bylo slibných první serie, když ještě byli ve své rodné vesnici, to bylo v pohodě, pak už to klesalo a klesalo :) ()

Zu162

Všimli jste si, že nejpannenštější Joey měla pletky s každou mužskou postavou? Pro mě v jisté době nejlepší seriál. ()

bee.el

Když mi bylo čtrnáct/patnáct, tenhle seriál u nás opravdu letěl a já ho strašně žrala. Teď by mě zřejmě tolik nebral, nicméně nechám sentimentálních 80%:))). Jo a Dawson mi vždycky strašně lezl na nervy - ač hlavní hrdina, rozhodně největší tlama ze všech. ()

KcarlosK

Klidně mě kamenujte, ale mě se to líbilo. Hlavně Pacey a Jen. Prostě mam rád vztahové seriály, v kterých se můžu najít. Odfiltrujte tu limonádu a zůstanou vám každodenní starosti většiny z nás. A s tim už se dá žít. A klidně na to i koukat. Jen bych ubral pár dílů, aby to nebylo tak natahované. Což je běžná neřest filmařů, která spolehlivě zničí takřka cokoliv. ()

Kirtans

Když mi bylo "náct" taky jsem to hltala a sledovala, ale nikdy jsem to neviděla i k posledním sériím, asi jsem v té době neobjevila ještě to kouzlo stahování... Dawson mi vždycky přišel tak trošku ujetej a ufňukanej, asi ne nadarmo má ted stránka na FB " Každý den si musím aspon jednou pobrečet" jako profilovou fotku zrovna jeho uplakanou tvář.. Ale Pacey byl dobrej, a nezkaženej dobráctvím zbytku a bylo aspon co sledovat, jenže pak začal blbnout nejspíš taky a proto jsem od seriálu upustila.. Ostatně před dvěma lety se do tohoto seriálu pustil můj brácha (20let v té době) a pak mi jednou vyděšenej přišel oznámit, že těm kecům co oni vedou v 15 skoro ani nerozumí... Asi opravdu dobře napsané dialogy, jen se autor ne zas tak moc vcítil do "náctileté" duše... ()

j15

Na tomto seriálu jsem vyrůstala. Milovala jsem ho a každý týden jsem vždy usedla k televizi a pozorně koukala na osudy Joey a Dawsona. Občas se stále kouknu na nějakou epizodu a připomenu si své dětství. ()

borboleta

Když mi bylo kolem patnácti, hrozně jsme tenhle seriál žrali, ale už si vlastně nepamatuju proč. Když se teď zpětně podívám na nějakou epizodu, tak se mi chce úplně smát, když vidím, jaké řeči z postav lezou a jak nelogicky a neúměrně jejich věku se chovají: "Ty se systematicky stylizuješ do mojí role!" Nevíte někdo, proč mi ta hlavní postava Dawsona přišla, hlavně v pozdějších sériích, ze všech nejméně zajímavá a potřebná? ()

john.taylor

Průměrný studentský seriál, kde všechny postavy jen filosofují o životě, proto nechápu, že jsem na něm doslova ujížděl, že by za to mohla Michelle Williams ? ()

Zakarija

Nejsem si jistá, jestli jsem Dawsonův svět sledovala až do konce, nicméně jsem ho sledovala pravidelně. Po škole vždycky nutnost:). Joey a Dawson byli otravní, ale Joshua Jackson aka Pacey bezkonkurenční. Teď už bych to asi sledovat nezvládla, ale jako malé puberťačce se mi to líbilo. ()

Vites

Takže asi takto: v období mého dospívání jsem tento seriál asi přehlédl, jsem přeci jen už starší kousek a za mě frčely BéHáčka a četli jsme časopis Filip ( pamatujete?:-)), takže ho sjíždím až nyní po letech a musím říct, že se bavím. Katie je moje favoritka, snad už se zbavila cruisehostínu a i jiní herci mi nevadí, je to příjemné, a i když americké, dá se na to koukat. A proč 4 * ? Scénář mi přijde naprosto v klidu, srovnávám s mým oblíbeným Everwoodem a Dawson obstojí. Doporučuji všem dnešním teenagerům. Anebo už jsou tahle díla out??? ()

mr_radek

Tenhle seriál je pro mě hlavně hrozně nostalgickou záležitostí. Vzpomínky, kdy nám bylo náct, přišli jsme ze základky domů, hodili tašku do kouta, zapnuli televizi a bezstarostně koukali na romantického snílka Dawsona a jeho kamarády z městečka Capeside. Mělo to všechno, občas sladký, občas emoce a drama. Seriál cílený na mladé, jejich denní radosti a strasti během dospívání. Viděl jsem všech 6 sezon, konec trošku hořký, ale jen to dokresluje smysl celého seriálu, že prostě není všechno tak, jak si představujeme. Znovu se na to pravděpodobně už nepodívám, ale vzpomínat na ty časy budu rád. V poslední řadě musím, jak je u mě zvykem, vyzdvihnout ještě výběr hudby, za těch 6 let se tam objevilo nespočet hitů, které si rád poslechnu. ()

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)