Dawsonův svět

• USA Dawson's Creek (více)
USA, (1998–2003), 93 h 9 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Režie:

Joshua Jackson, Bethany Rooney, David Semel, Lou Antonio, Dennie Gordon (více)

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena (více)

Série(6) / Epizody(128)

Kamarádi Joey Potterová a Dawson Lerry se znají od sedmi let a jako každý sobotní večer se u Dawsona dívají na filmy. Joey žije se svou sestrou a jejím přítelem v malém domku, v zátoce kousek od Dawsona. Její matka umřela na rakovinu a její otec sedí ve vězení za držení narkotik. Dawson, Joey a Pacey Witter, Dawsonův nejlepší kamarád, natáčejí Dawsonův první film, se kterým chce jet brzy na filmový festival amatérských filmů. Pacey, který v něm hraje nestvůru, a Joey, která hraje hlavní hrdinku, se začnou hádat. Jejich hádku ale přeruší přijíždějící taxík, ze kterého vystoupí mladá blondýnka Jen Lindlyová. Je to vnučka Dawsonových sousedů, která přijela, aby pomohla své babičce starat se o nemocného dědu. Jen, stejně jako ostatní, druhý den nastupuje do druhého ročníku místní střední školy (oficiální text distributora)

DandaPiper

Americká teen klasika. Nebýt té otravné hlavní postavy, jdu i výš...bohužel pro mě, Dawson se objevil ve šech epizodách. Pvní série si rozhodně zaslouží hodnocení vyšší. ()

hani94

Když mi bylo tak 8 a sestra se někdy chtěla na Dawsona podívat, byla jsem naštvaná. Jasně věděla jsem kdo je kdo, o co tam jde, ale stejně jsem se raději koukla na něco jiného. Když pak Dawsona opakovali znovu, já nevim bylo mi asi 12-13 let už jsem to hltala. Oblíbila jsem si tam postavy, děj, všechno, ale tomuto seriálu jsem úplně propadla až když dávali poslední sérii(6 série) v televizi. Tenkrát jsem nevynechala snad ani jedinej díl. A nechápala jsem, jak jsem kdysi to mohla přát Dawsonovi a Joey, protože jsem se úplně zbláznila do Paceyho :) U posledního dílu jsem se rozbrečela, jako nevim co. No a teď, už jsem spokojená, seriál mám na DVD a miluju ho, jednim slovem prostě miluju! ()

frog.g

To je peklo, když zrovna o zkouškovým narazíte na tenhle hodně ujetý seriál a nemůžete to prostě zastavit. ()

m.p.mysacek

U tohoto seriálu jsi vzpomenu, když jsem na něj koukávala na základce s nejlepší kamarádkou. Je sice starší, ale i teď se ráda podívám. Už od začátku jsem hádala, jestli Joey zůstane akonec s Dawsonem nebo Paceym. Ale už si nevzpomenu, kterému z nich jsem fandila. Po 4 sériích na střední jsem si myslela, že už to nebude ono, ale mile mě překvapili, když se tak nějak sešli na vysoký. Sice mi Joey občas připadala jako moc velká slušňačka a Dawson jako velký filmový blázen, ale mám je stále ráda. A poslední díl jedině s balíkem kapesníků, jinak to nejde. Jenny měla nádherný proslov, který by mohl inspirovat i teď. ()

Dr.Bishop odpad!

Sebeuvědomělý oduševnělý náctiletý americký blonďatý hovado :DD Nad takovými seriály mi zůstává rozum stát...0% ()

HaninaHope79

Pacey s učitelkou Tamarou, Pacey s Andie, Pacey s Joey - srdeční záležitost. Překvápko Dawson s Joey, ale je třeba si na to počkat několik sérií... ()

Gilmur odpad!

Možná že si to ani ten odpad nezaslouží, ale když jsem viděl toho přerostlýho pitomce Dawsna, kterýmu má bejt 15 a zamýšlí se nad životem tak, jak by to ani Mácha nedokázal, tak sem měl co dělat, abych se nepoblil! Navíc se ty problémy neustále opakujou, každej se zase prostřídá s každým a pak se zase všichni pohádaj a znovu skamaráděj! Prostě sračka co nemá obdoby! ()

aj

Taky vám vadí po letech ty hrozný kecy. Stejně sem se na to tenkrát díval jen kvůli Katie Holmes ()

Keerev

No jo, takový "teenage" seriál, co od něho čekat? Asi radši nic. Americký styl bytí mi moc nic neříká. A chování hlavních představitelů mi přijde až neuvěřitelně stupidní. Bože...! ()

persefone

Zdálo se mi to jako remake na BH 902 10. Ale mnohem lepší. Není tak dramatický, jsou zde mnohem sympatičtější herci, dobrý děj hudba je taky poslouchatelná.... Jediné, co mi celou tu dobu sledování lezlo krkem byla přemoudřelá chytrost hlavních hrdinů. Chtěla bych vidět dnešní patnácti, šestnáctileté jak používají jejich slovník. ()

spqr

dobra hudba, pekne herečky, ale scenar je strašny, tie kecy hlavnych protagonistov su strašne, filozoficke uvahy americky teenegerov su tak uveritelne ako americka demokracia, ale aspon to pobavi ()

Lipps...

Musím se upřímně přiznat, že tenhle seriál mě naprosto rozsekal. Nejenže na seriály ulítávám, ale tenhle je podle mě jeden z nejlepších. I přesto, že děj se poněkud vlekl a pakticky na konci každého dílu se všichni usmířili, pobavilo mě, že se potýkají především s otázkou kdo s kým a proč. :) ()

Jamall

Tohle byl kdysi hit na Nově.Ještě když jsem bydlel na jedné takové malé vesnici,tak se tam chodilo ven jedině až po Dawsonově světě,viděl jsem každý díl.Byla to pomalu povinnost,pak jsme probírali,co se dělo a co se bude dít atd.Byl to seriál mých pubertálních let a trošku z nostalgie dávám plné hodnocení.Dawson a Joey forever! ()

yarghoul

Absolutně nereálně vyspělé a uvědomělé postavy dělají ze "seriálu pro mládež" směsku všech možných problémů a úžasně chytrých řešení. ()

cici24 odpad!

Jeden z nejhorších počinů televizní produkce.. Neuvěřitelně stupidní, prostě úplná pi*ovka. A korunu tomu dává ten neherec s ksichtem vola James Van Der Beek...Nechápu, že ještě dostal někdy nějakou roli. Chápu, že ten seriál byl vyloženě pro holky a holkám se moooc líbil, ale pro normální borce a normální holky to byl očistec... ()

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)