Dawsonův svět

• USA Dawson's Creek (více)
USA, (1998–2003), 93 h 9 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Režie:

Joshua Jackson, Bethany Rooney, David Semel, Lou Antonio, Dennie Gordon (více)

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena (více)

Série(6) / Epizody(128)

Kamarádi Joey Potterová a Dawson Lerry se znají od sedmi let a jako každý sobotní večer se u Dawsona dívají na filmy. Joey žije se svou sestrou a jejím přítelem v malém domku, v zátoce kousek od Dawsona. Její matka umřela na rakovinu a její otec sedí ve vězení za držení narkotik. Dawson, Joey a Pacey Witter, Dawsonův nejlepší kamarád, natáčejí Dawsonův první film, se kterým chce jet brzy na filmový festival amatérských filmů. Pacey, který v něm hraje nestvůru, a Joey, která hraje hlavní hrdinku, se začnou hádat. Jejich hádku ale přeruší přijíždějící taxík, ze kterého vystoupí mladá blondýnka Jen Lindlyová. Je to vnučka Dawsonových sousedů, která přijela, aby pomohla své babičce starat se o nemocného dědu. Jen, stejně jako ostatní, druhý den nastupuje do druhého ročníku místní střední školy (oficiální text distributora)

Ricko

To je seriál mýmo mládí! Pamatuju se jak jsem spěchal ze školy abych to stihnul v televizi... bohužel jednou to vše muselo skončit a s mýma hrdinama jsem se musel rozloučit...ale děkuju za těch příjemně strávenejch let u tohodle seriálu. ()

ElKamil

Seriál mého děství, na který jsem vždycky po škole ve tři odpo doma čučel. Jen škoda, že se Joey a Dawson nedali dohromady ... :) ()

Stuck

Nostalgie k mému dospívání, avšak zhlédnu-li dnes nějaký díl...úplně se divým proč jsem to tak žral... ()

Arehanah

Z nostalgie a se vzpomínkou na mládí - 5*. "Takže co...my dva...rande?....Jo, jasně, jen co budu mít po lobotomii." ()

Maverick

Tenhle seriál nemá chybu. Líbí se mi, že se v něm děj občas jakoby zastaví a někdy přeskočí docela velký časový úsek, ale pořád je na co se dívat. Samozřejmě je třeba ho brát trochu z nadsázkou. Několik dílů bylo zcela trapných. Několik bylo neuvěřitelně nudných. A několik zase úplně nesmyslných. I přesto mám Dawsonův svěd rád. ()

Ditulka

Oblíbený seriál mého "mládí" aneb věku kolem 15 a výše let...klidně bych se na něj ale podívala znova ;o) ()

Llaney

Před deseti lety novinka, mnou bláhově považovaná za mnohem intelektuálnější a více "cool" než Brenda a Dylan, s odstupem času úsměvné, ale pořád dobré. Nostalgie, no. ()

Peenugirl

Tretia * z nostalgie, ale pravdupovediac, každý z nich je pózer a Dawson sám je pseudocool. Je výnimočný asi ako sklenený pohár. Majú tu všetko bojazlivú pannu, "zlého" chlapca, dievča s minulosťou, homosexuála, psychopatku, režiséra bez úspechov,.... ale časom stráca aj tú štipku vierohodnosti, ktorú mal tento seriál. Ťažko sa pozerá do tvárí dvadsiatnikov, čo hovoria scenár extravážne a riešia pritom nesmrtelnosť chrústa. 50% ()

Sevprince

Když jsem občas přišel ze školy a zrovna nebylo do čeho píchnout a po náročných písemkách byla potřeba trošku spočinout na gauči, Dawsonův svět mi rozhodně nevadil. Stejně jako Gilmorova děvčata. ()

iwee23

Katie Holmes jsem fakt nikdy neměla ráda, takže mi DC nikdy nepřirostl k srdci. Zpočátku docela ucházející, postupně čím dál víc rozvleklý seriál o ničem, stejně jako všechny ostatní seriály pro teenagery ()

steews

Asi po 8 letech jsem narazila na video na youtube a pak jsem strávila celé odpoledne pouštěním různých scén. Jo zpětně mi to přišlo přetažené a místy hloupé, ale i tak jsem to pořád prožívala jako v pubertě. Seriál se ke mě tehdy dostal nenápadně, ale totálně jsem mu podlehla a vše prožívala s postavami. Se závěrem jsem byla nadmíru spokojená, Pacey byl můj favorit :) ()

Zabriskie

Dawsonův svět jsem začal sledovat z recese a ze zvědavosti, co na něm je tak zvláštního, že ho sleduje tolik puberťáků a že je tak IN. Sice jsem na to nepřišel, ale po pár dílech jsem se přistihl, že se těšim na to co se stane dál a o vikendech, kdy Dawson neběžel, mi scházelo že jsem neměl svojí denní dávku nešťastně zamilovaných filozofujících teenagerů. I když poslední, vysokoškolská série byla slabší a hodně ztratila z kouzla předchozích dílů, celkově mi z toho stejně vychází vynikající podívaná, která mi ve vzpomínkách zůstane ještě hodně dlouho. ()

Duiva001

No, tak tady je Van Der Beek za slušňáka, ve srovnání s tím, co provádí o pár let později v Pravidlech vášně.... ale mohu říct, že celkově má tenhle seriál daleko větší hodnotu a cenu pro dnešní mládež, než například Melrose Place, kde spí každý s každým. Dawson byl sladkej....někdy až moc.... ()

Fun-Tomas

Co se týče seriálů o teenagerech, jeví se mi Dawson´s Creek jako nejlepší výtvor. To, že občas plácají neuvěřitelně inteligentní kecy o životě, se dá v pohodě skousnout. Především díky atmosféře, kterou seriál vytváří mimo jiné odkazy na filmová díla, ale především charakteristikou postav (krom již zmíněných intelig. výlevů), které odráží teenagerovskou dobu daleko lépe a "čistěji" než nějaké American Pie, Beverly Hills apod. Faktem je, že když se nad některými částmi seriálu zamyslíte, najdete tam podobnosti se svými životy... ()

Geniusss

Asi najlepší teenegerský seriál aký som videl. Práve na ňom som dospieval a zapásal sa mi do srdca. Kamarátstvo z ktoráho vznikne láska zažil asi každý z nás . Úroveň seriálu zdvihli i veľmi sympatickí herci . Práve tu začínali svoju kariéru už dnes známi Katie Holmes a Joshua Jackson . Všetky série majú podobnú úroveň a ťažko povedať ktorá je ta naj, ale ja by som asi zvolil prvú a poslednú...V seriáli sa objavuje aj veľmi veľa kvalitnej hudby, čo tiež stojí zato. Nech žije slávna päťka Dawson , Joey , Pacey, Jen aJack . Určite si zaslúži 5 hviezdičiek v tomto žánri seriálov. ()

Bow-Z

První série jsem dost žral, nechyběl tomu humor a akce. Uprostřed to sklouzlo do beverlyhillsovky a už jste našli málo dvojic, který si to spolu ještě nerozdali (včetně párů stejnýho pohlaví), ale o čem jinym by to bylo. Taky mě trochu štvalo, že všechny, i epizodní, postavy byli přehnaně inteligentní, od dětí předškolního věku po osamělý bezdomovce. Katie Holmes se nálepky Joye asi těžko zbaví, hned na samým začátku zažila vrchol svý kariéry, ale klofla Cruise, tak by jí to mohlo stačit. ()

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)