Reklama

Reklama

Shazam! Hněv bohů

  • USA Shazam! Fury of the Gods (více)
Trailer 1

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Ent.)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (277)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Shazam! Hněv bohů je slušnou záležitostí, které nejvíc ubližuje srovnávání s původním filmem, snaha o epičtější měřítko a menší nemotornost v rámci vize. David F. Sandberg pořád působí jako šikovný filmař, jeho Hněv bohů je ovšem spíše obětí starého vedení filmového DC Comics. Jen čas napoví, zda nový management dua Gunn/Safran bude tím správným ořechovým, Hněv bohů ovšem nevyhnutelně ukazuje, že budoucí filmy ze stáje DC Comics budou muset stát na větší míře kompromisů mezi zadavatelem a zprostředkovatelem…. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Hněv bohů je správné pokračování, které na jedné straně nabízí ještě více akce, (meta)humoru, barev a nápadů, přičemž ve stejném poměru se zvyšuje i výskyt nelogičností, opravdových hloupostí a naprostého idiotismu, kterého se postavy dopouštějí v zájmu vyšroubování napětí a strachu. Jenže film a jeho hlavní postavy potom působí neuvěřitelně hloupě. Charaktery jsou v jeden moment šíleně overpowered a o minutu později utíkají před nebezpečím stejně rychle jak normální lidé. Při potřebě přesunu z bodu A do bodu B se jak auto, tak létající superhrdina setkají v cíli ve stejnou chvíli. Při zisku hlavní zbraně se superhrdina stejně utíká schovat, místo toho, aby ji využil k aktivaci schopností u ostatních z party nebo k jednoduchému zničení nepřítele. Chápu, že Billy není nejostřejší tužkou z penálu sirotků, ale ocenil bych, kdyby hlavní postava využívala víc než 2 nervové synapse a mozek využila k něčemu jinému, než střílení hlášek. Určitě jde příběh napsat tak, aby byl napínavý a aby superhrdina nevyhrál během 5 minut, aniž by musel působit jako naprostej trotl. Na druhou stranu i přes neuvěřitelnou iritaci, kterou mi film dokázal během 2 hodin způsobovat, jsem se dokázal dost dobře bavit. Shazam! prostě nejde brát tak úplně vážně a proto se mu dá leccos odpustit - rozhodně né všechno, ale leccos. Ke slabým 4 hvězdičkám dotlačilo film propojení s Peacemakerem. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $125miliónov║ Tržby USA $57,638,006║ Tržby Celosvetovo $133,783,006▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak DC opäť rázne zabralo a dobieha v príšernej úrovni Marvel. Roky 2022-2023 sa stávajú zatiaľ strmhlavým pádom úrovne komiksoviek. Fakt už čo je moc to je príliš, len o niečo menej otravné než Black Adam, no a porovnateľné z výkvasom ako bola Wakandia Forever. Infatilny guláš, ktorý nie je ani za mak zábavný, aj keď sa tak snaží tváriť. Plus casting dosť na facku, prevažne zas od veci, jediné na čo sa dá pozerať, len pozerať je roztomilá Rachel Zegler. Neviem čo už z tohto krásne vygradovaného vyšperkovaného hnoja, chce už na novo vzkriesiť James Gunn? /35%/ ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Očekávání se bohužel naplnila. Není to taková jízda jak 1ka. Pořád je to ale slušná zábava a o něco lepší než Black Adam. Škoda, že DC filmy poslední dobou tak klopýtají. Snad to vytrhne nová Flash nebo Aquaman. A pokud ne, tak je tu pořád Gunnův restart DC světa. Všechny staré postavy se vrací na scénu, jen o pár let starší. Objevují se nové záporačky jako antické bohyně v podání Helen Mirren a Lucy Liu. Ty se snaží získat svou starou moc a ve zničení našeho světa jim zřejmě nic nebrání. Naši hrdinové se jim ale samozřejmě odvážně postaví. Je škoda, že už tady nefunguje tak dobře humor, jako v minulém dílu. Pořád je to ale v pohodě film s dobrou akcí pro celou rodinu. Uvidíme dál. Potěšilo mě cameo Gal Gadot. :) "Ochutnejte duhu, vy sráči!" :D ()

majo0007 

všechny recenze uživatele

Digitálny bordel v celej! druhej polovici robí z filmu infantilného kríženca Súboja titanov a hociktorej časti Harryho Pottera - nie v dobrom zmysle slova. Film má jediné pozitívum - posledný raz uvidíme poleno Gal Gadot v roli Wonder Woman (pretože patlala Patty Jenkins poslali producenti voňať fialky odspodu). ()

Galerie (50)

Zajímavosti (14)

  • V závěru filmu je k vidění mezititulková a potitulková filmová scéna. (Rominator)
  • Původně měl být film uveden 1. dubna 2022, ale kvůli pandemii covid-19 bylo datum premiéry posunuto na 4. listopadu téhož roku a pak znovu až na 2. června 2023. (wesi96)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Reklama

Reklama