Reklama

Reklama

Shazam! Hněv bohů

  • USA Shazam! Fury of the Gods (více)
Trailer 5

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Ent.)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (231)

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $125miliónov║ Tržby USA $55,003,418║ Tržby Celosvetovo $121,403,418▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak DC opäť rázne zabralo a dobieha v príšernej úrovni Marvel. Roky 2022-2023 sa stávajú zatiaľ strmhlavým pádom úrovne komiksoviek. Fakt už čo je moc to je príliš, len o niečo menej otravné než Black Adam, no a porovnateľné z výkvasom ako bola Wakandia Forever. Infatilny guláš, ktorý nie je ani za mak zábavný, aj keď sa tak snaží tváriť. Plus casting dosť na facku, prevažne zas od veci, jediné na čo sa dá pozerať, len pozerať je roztomilá Rachel Zegler. Neviem čo už z tohto krásne vygradovaného vyšperkovaného hnoja, chce už na novo vzkriesiť James Gunn? /35%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Shazam a jeho rodina stojí tentokrát proti trojici antických záporaček s božskou silou a naštvaným drakem. Víc akce a víc triků ale bohužel neznamená víc kvality, Shazam! Hněv bohů většinu času vypadá jako komiksovka z výprodeje. Trikově jde o vyloženě nepovedenou záležitost a hapruje to i v akci i humoru. Výsledkem je nevýrazná superhrdinská podívaná, která se nikdy nerozjede tak, aby dokázala skutečně zaujmout. A pak skončí a v hlavě po ní nezůstane nic. ()

Reklama

Algernons 

všechny recenze uživatele

SHAZAM! pokračuje ve šlépějích prvního filmu a servíruje tak, příjemný nadnesený návrat k superhrdinským kořenům. Rodinná pohoda nemusí každému sednout, ale já jim to žeru a užívám si to, co dnes prostě u supráků chybí. Hodně zde pomáhá i extrémně charismatický obsazení. Bál jsem se, že nebudou vědět jak s Billym a ostatními naložit, ale krásně navázali na témata z prvního filmu a dokážou tak i dojmout. Jak tu jiní zmiňují problémy s digitálními triky, tak osobně s tím problém nemám zvláště u projektů, který se neberou tak vážně jako právě SHAZAM! Druhá půlka sice pokulhává v tempu a je tu pár problémů, jako nedostatek dětských herců, zvláště Ashera Angela nebo deus ex machina cameo na konci. Komu se líbila jednička, tak tohle je trochu slabší odvar. Komu se nelíbila, tak nemá cenu dvojku ani zkoušet. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. V základu jde stále o mix rodinného bijáku a uvědomělé zábavy, do kterého se shodou náhod dostalo několik superhrdinů a slušná porce akce. Pořád je to zábava (Steve je gag roku!), pořád to má srdíčko (Freddy ftw) a pořád je radost to sledovat (nejen kvůli roztomilé Rachel Zegler). Jen je to tentokrát trošičku generičtější a v mnoha tématech zkratkovitější, než naposled. Přesto pořád moc fajn a své! ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Shitzam: Hněď bohů je nepřekvapivě jen další masivní, třikrát zatočená, manipulativní a degenerativní smrdutá neobolševická hromada po sté vyluhovaných furtdokolových klišé a parádní demonstrace scénáristické impotence a rychlokvašné komerční tuposti, jakož i naprosté vyčpělosti přitroublých omalovánek pro dyslektiky. Prostě opět sériová pícnina pro hovada a mongoloidy, která všem těm tlustým, krpatým, škaredým či jinak postiženým dětem namísto povzbuzení, že i ony se přeci mohou stát instáčově dokonale sterilními, vyretušovanými pozérskými Supergeji bez bázně a samohany, přivodí následně spíše deprese a sebevražedné tendence, až zjistí, že to tak není. Nehledě na tu demagogicky pičoidní a veskrze utopistickou relativizaci zla, příznačnou v posledních letech pro tyto, jak je velmi výstižně definuje odborná terminologie filmové teorie, povrchní popkulturní zmrdstva, aby zdegenerované a od reality odstřižené děti náhodou nedejsatan špatně nespinkaly! On je totiž homixový záporák de fuckto vlastně jen takový pomýlený dobrák od kostí, jemuž dosud žádný dobroserný mentor blahoslavených po libtardsku řádně nedomluvil a výchovně jej nevytytal, aby mohl jít náležitě do sebe, podrobil se důkladné sebekritice, načež procitnul, prozřel, potlačil svou nevzdělanost, zanedbanou výchovu, animozitu i veškeré sociopatické sklony a hrdě kráčel v jednom šiku s ostatními uvědomělými správňáckými soudruhy vstříc k lepším zítřkům! No chudák to postižené dítě, až bude druhý den, navlečené v pestrobarevných elasťácích a v homopelerince, příkladně přesvědčovat toho vypatlance, co jej ve škole šikanuje, či nějakého pedofilního strýčka, co jej po škole vykrmuje Čupačpsama, že vůbec, ale vůbec není hezké, co dělají, a že by se nad sebou měli ihned zamyslet a okamžitě toho nechat, nebo jinak bude muset říct „Shitzam!“. Takže, (táhlé znechucené říhnutí), bába Mirenová svou kdovíproč účastí v této obskurní dementizaci v mých očích kompletně spláchla své dosavadní skvělé renomé do hajzlu a jsem zvědav, jestli už v příštím dílu, nebo si budeme muset počkat až na čtyřku, ten mimořádně odporný, porážkově vyžraný, poloretardovaný a nyní již také teplý chlapeček ke všemu tomu neštěstí ještě v naprosto nepřirozené a veskrze vnucené scéně před tou svou jednou velkou skvěle fungující multikulturní, diverzitní a dokonale asimilovanou pěstounskou rodinou vyjde ven s tím, že prcá slepice a jiné drobné hospodářské zvířectvo, a všichni na to opět nadšeně: „Pa-rá-da! Jedeš bomby, vole! Hustý! Jsme na tebe tak hrdí! Jen tak dál! Až se stydím, že to taky nedělám! Z tebe by si měli všichni brát příklad! A nechtěl bys na narozky třeba kravičku nebo mrtvé koťátko? A co takhle rovnou tranzistor? Anebo bys radši autobaterii a kabel s klipsnama na bradavky?“. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (14)

  • Ve filmu má malé cameo Michael Gray, který hrál v původním seriálovém zpracování Shazam! (od r. 1974). Billy (Asher Angel) ho dokonce osloví jako Captain Marvela, což je původní jméno, které Shazam měl. (UncleMorty)

Související novinky

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Reklama

Reklama