Reklama

Reklama

Shazam! Hněv bohů

  • USA Shazam! Fury of the Gods (více)
Trailer 5

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Entertainment)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (296)

Claw 

všechny recenze uživatele

„Shazam! Hněv bohů“ je novým přírůstkem do blockbusterové franšízy superhrdinských filmů, DCU, DCEU, World of DC nebo jak se tomu dnes říká. Přesto bohužel zaostává za očekáváním. Zatímco první film měl smysl pro lidskost a realitu, tento film působí příliš nadýchaně a uměle, postrádá hloubku a emoce, díky nimž vynikl první film. Film dokáže nabídnout superhrdinskou akci a chaos, ale jde to na úkor vývoje postav. Postav je příliš mnoho a místo toho, aby jim dávaly skutečné charaktery, dostávají schopnosti, které divákům usnadňují jejich vzájemné odlišení. Tento přístup by mohl fungovat u karikatury, ale v živém akčním filmu působí líně a bez inspirace. Navzdory svým chybám je „Shazam! Hněv bohů“ příjemný, částečně díky superhrdinské podívané, kterou nabízí. Film vypadá slušně, zvláště s ohledem na jeho menší rozpočet než jiné DC filmy jako „Black Adam“. Nakonec však nedokáže zanechat trvalý dojem a jeho nedostatek lidskosti a hloubky z něj činí snadno zapomenutelný vstup do žánru superhrdinů. Závěrem, „Shazam! Hněv bohů“ je generický a průměrný superhrdinský film, který nedokázal využít potenciál prvního filmu. I když má své okamžiky zábavy a vzrušení, nakonec na mnoha frontách zaostává a nedokáže zanechat trvalý dopad na publikum. Třetí hvězdu dávám hlavně proto, že s humorem nezašli až na pokraj trapnosti. /50%/ ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Z jedničky jsem byla nadšená, z pokračování jsem totálně zklamaná. Pokulhávajícímu příběhu nepomohlo ani hvězdné obsazení Helen Mirren a Lucy Liu, i když jejich přítomnost potěšila, tak to prostě nesedlo. Příběh mi přišel nelogický, bylo bez šťávy, bez energie, nevtipný. Prostě samá negativa, těžko jsem na tom nějaké pozitivum našla. Na druhou stranu jsem u toho neusnula (to je půlka hvězdy) a druhá půlka je za cameo na konci. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Po super jednicce hodne velkej propad. Hlavni plus prvniho dilu byl humor, tady se uz ale bohuzel jede vic na vazno, coz je na jednu stranu fajn, protoze obcas je film s ohledem na pristupnost vcelku drsnej, jenze ten humor tu proste chybi, ty vylozene povedeny fory by se daly spocitat na prstech jedny ruky. Akce neni spatna, trikove to taky ujde, ale cely to pripomina Percy Jacksona. Navic delka filmu je uz krapet prestrelena. Furt v pohode koukatelnej film, herci porad sympaticky, ale jinak proste klasickej DCEU prumer. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Comicsová derniéra pro Zachary Leviho v jeho životní roli. Další samostatný film, ve kterém se po vyřknutí kouzelné formulky Shazam! stává z mladíka Billyho Batsona (Asher Angel) superhrdinou, se už kvůli komerčnímu neúspěchu s největší pravděpodobností konat nebude. Parta šesti dětí vyrůstající v pěstounské péči, které se umí proměnit na superhrdiny, má před sebou delikátní úkol: musí zastavit dvě řecké bohyně (Helen Mirren a Lucy Liu), na které zrovna přišlo ovulační období a tudíž si neberou servítky, před ovládnutím jejich domovského města Philadelphie. Nejmladší z tria řeckých bohyní se na místní střední škole maskuje za studentku (Rachel Zegler) a je hodná. Její pomstychtivé sestry se ale chtějí naší partě pomstít a za tímto účelem hodlají přivést k životu mytologická monstra, která ve městě způsobí spoušť. Budou jim čelit Billy a jeho superhrdinové, jejich hrdinská "alter ega" představuje Adam Brody, Meagan Good, Ross Butler, D.J. Cotrona a Grace Caroline Currey, která jako jediná zůstává nezměněná, jen je o dost více  sexy v kostýmu superhrdinky. Natáčecí tým od posledně na pozicích režiséra a scenáristy zůstal nezměněn. K Henry Gaydenovi se přibral Chris Morgan, autor pozdějších dílů série Rychle a zběsile A David F. Sandberg to celé natočil v téměř parodické rovině a s celou řadou bláznivě pojatých komediálních vsuvek. Helen Mirren jako bohyně je šíleně přestárlá, s Lucy Liu vůbec nebudí respekt a třetí jejich sestřička je děvče v rozpuku, která zkouší sexy kostým a netuší, jestli je pro diváky sexy. Tak na mě jejich účinkování působilo. Prostě záporné postavy jsou nepovedené. Shazam parta je oproti minulému setkání o poznání kompaktněji vyvedena. V jejich řadách se urodily solidní vtípky a jde z nich příjemná hravá energie. Přidává se k nim i jejich spřátelený čaroděj v podání Djimona Hounsou. A o porci vtipných i vypjatých situací se postará Jack Dylan Grazer, který v nehrdinské podobě představuje typ naprostého outsidera. Vše je doplněno povinou digitální trikovou složkou standardní úrovně. Pozornému divákovi na začátku sezení hlavního superhrdiny u pediatra neunikne vtípek s hororovou panenkou Annabelle, kdy právě tentýž režisér natočil druhý díl z této hororové série. Příznivci jedničky, troufám si tvrdit, že i přes sympatičnost hlavní postavy jich nebude přehršel, se budou bavit v obdobném komediálně dobrodružně laděném duchu. Směs akce a komedie v comicsovém provedení zabaví. A dostaví se i Wonder Woman. Takže Shazam podruhé a naposledy. 8/10 ()

JohnRambo odpad!

všechny recenze uživatele

Infantilná, nevkusná bodka za jednou superhrdinskou érou. Humor vyliezol priamo z hollywoodskej latríny a herecké obsadenie má rovnaký zdroj. Bez drahých vizuánych efektov, ktoré sú dnes už tak neoriginálne že sa pri nich človek ani nepozastaví, by som si túto plytkú frašku pomýlil s akýmkolvek Asylum kúskom. Urážlivé. Odpad. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (22)

  • Původně měl být film uveden 1. dubna 2022, ale kvůli pandemii covid-19 bylo datum premiéry posunuto na 4. listopadu téhož roku a pak znovu až na 2. června 2023. (wesi96)
  • Darla (Faithe Herman) ve filmu „adoptuje“ kotě a dá mu jméno Tawny. V komiksech měl Shazam (Zachary Levi) za kamaráda mluvícího tygra jménem Tawky Tawny. (NiWi)

Související novinky

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Reklama

Reklama