Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Achilleus1

Od Supermana som čakal viac ako pekné efekty, pekné kostými a skvelú kameru. Celé sa to točilo okolo lásky, pre mňa bolo toho na mňa v tomto filme až prehnane dosť nakoľko by to mal sci-fi komiksový príbeh. Efekty boli síce perfektné ale bolo ich možno trochu málo. Film mal skvelý štart, no potom sa to bohužila už len vlieklo, až na pár lepších momentov v strede filmu. Jediné čo naozaj stálo za to bol Lex Luthor v podaní Kevina Spaceyho a samozrejme tá perfektná jachta. ()

HChinaski

Zklamání. Lex Luthor(Keyser Söze) mě je de facto sympatickej, Lois vypadá jak vyoraná myš a člověk těžko chápe proč z ní je S tak hotovej. Od Singera jsem čekal mnohem víc. Hlavně scénář se nepoved. V kontextu s rozpočtem je to propadák. ()

nmarca

Velmi slabé zejména kvůli prkennému a umělohmotnému obsazení hlavních rolí i kvůli slabé zápletce a předimenzované hudbě (motivy z Indiana Jonese?) znějící ve zcela nevhodných okamžicích. Jediná slušná scéna je ta, kdy dávají Supermanovi nakládačku. Aspoň zde záchvěv lidskosti. ()

plo koon

superman je prostě trochu divná postava no, nedá se mu ublížit, jedině kryptonitem a tak se musí opakovat stále to samé dokola. kevin spacey zde působí trochu divoce, spíš trochu jako taková parodie. Singer si podle mě sám zkomplikoval pozici v tom, že chtěl navázat na původní filmy, z tohoto pohledu dopadl seperman returns dle mého velmi dobře - superman je prostě takový čistě pozitivná jouda, co chce všem pomáhat no, ale což. Kdyby se pokusil sérii zrestartovat, mohli jsme vidět mnohem lepší film, takhle by bylo lepší, kdyby raději doděl svoji práci na X-menech. ()

Vanguard77

Hodnotit Supermanův návrat není snadné. Superman byl asi první celovečerní film, co jsem kdy viděl a na který se pamatuji. Bylo mi tenkrát šest a v noci (rozuměj ve 20:00) jsem se vykradl z pokoje a díval se z haly skrz otevřené dveře potají na televizi. Rodiče seděli v obýváku a zrovna se rozjížděl Superman. Bylo to poprvé, co mě nezahnali zpátky do postele, ale dovolili mi se s nimi dívat. Mladší brácha chrápal v pokojíku a já si připadal hrozně velký, protože jsem se směl takhle pozdě dívat. Takže jak je asi patrné, se Supermanem mám určité zvláštní pouto. Poslednímu filmu jsem se tak nějak úspěšně vyhnul až doposud, prostě mi nepřišel dřív pod ruku, a možná jsem se bál všeobecné kritiky a nechtěl jsem si poničit svůj dětský idol. Avšak po shlédnutí si nemyslím, že by to byl film špatný. Stopáž je úctyhodná, ale mám pocit, že by bývala šla využít lépe. Přikláním se k těm, kterým se duo Brandon Routh a Kevin Spacey jevili jako dobří představitelé hlavních rolí a osobně si myslím, že Routh ztvárnil působivého syna Kryptonu. Lois byla taky docela sympatická, ale je pravda, že po příběhové stránce to už taková paráda není. Je to hodně nostalgické, je to trikově skvěle zpracované, vlastně to má většinu základních ingrediencí pro vynikající film, ale oproti Nolanovu Temnému rytíři nový Superman tolik nevtáhne, nemá to to správné tempo. Hodně mě to mrzí, protože bych Routha jako Supermana chtěl vidět i v dalších snímcích, ale asi se nedá nic dělat. Každopádně ode mě 4*, byl jsem celkem spokojený. ()

teltri

Škoda, Superman si zaslúžil presvedčivejší návrat. Ale je to stále ON. Krásne západy sĺnka a geologické efekty. Mimochodom nepripomína vám Kitty niekoho? Mne Rachel z Blade Runnera :) ()

Kubi21

Tento Superman není bez chyb, ale jako určité retro a pokračování původních dvou dílů s Christopherem Reevem je téměř dokonalý. Je trošku dlouhý a drobet zbytečně moc dovysvětlující, ale je to pořád ten starý (mladý) dobrý Superman. Brandon Routh je důstojným nástupcem a Kevin Spacey jako Lex Luthor navazuje na výbornou kreaci Genea Hackmana. Ne celých pět, ale čtyři a kousek. ()

Tuniak DF odpad!

Prečo sa tie peniaze neinvestujú radšej do vzdelávania? Načo tento režisér (inak schopný natočiť také filmy ako Walkyre a Usual Suspects) (bohužial však aj filmy X-Men a X-Men 2) míňa toľko peňazí na toto? Veď to sa nedá pozerať, nie som fanúšik komiksových filmov, ale páči sa to aj vám, čo ich máte radi? Tento gýč, ktorý dokáže byť gýčovejší než prvé filmy so Supermanom? Ako už tie boli podľa mňa debilné, ale načo si to bral do huby? Ako sa dá postava Supermana, možno inšpirovaná Nattym Bumppom, ale morálne-bezcharakterového honeymana prerobiť na postavu, ktorá nam nebude ukradnutá? No ťažko, ak sa to aj Nolanovi s Batmanom podarilo, Singer riskoval - no, vlastne ani nie, lebo sa o to ani nepokúsil. Škoda tých peňazí, škoda. ()

RobbieM@N

Lois Lane je jenom jedna, a Kate Bosworth to rozhodně není. Navíc ještě jsem neviděl film, kde by Kevin Spacey působil tak bezzubě (vina scénáře) . ()

johník

Některé filmy by se neměly už zkoušet znovu natočit a o supermanovi po 20 letech to platí dvojnásob, alespoň né takto :) ()

ManOfPhoenix

No pane Singere, myslím že jste měl radši zůstat u těch třetích X-Menů. Ti moc nezazářili pod dohledem Bretta Ratnera, ale upřímně, ani tento snímek. A také upřímně, Superman se spodkama venku? Kde jsou ty časy, kdy jste věděl co je pro tuto dobu moderní a co ne. Koukněte se na své X-Meny, jak jste jejich kostýmy zdokonalil, a proč jste to nedokázal i u Supermana? Netvrdím, že je to špatný film, ale, mohlo to být lepší. ()

kubilov

Tato finančně nepříliš úspěšná, přesto však velkolepá a úžasná komiksová záležitost z dílny jednoho z nejmladších a nejúspěšnějších režisérů současnosti má k dokonalosti velmi daleko, přesto však dokáže bez problému zaujmout a připoutat na dvě a půl hodiny k obrazovce. Brandon Routh čelil velmi obtížné situaci a to, že musel zastoupit muže, který se snad jako Superman narodil, Christophera Reevea, čehož se však zhostil s nebývalou vervou a odhodláním. Nakonec jeho účinkování dopadlo docela dobře, zejména Supermanovy scény zvládl bravurně, napravil tak mírně slabší scény s Clarkem Kentem, které však také nebyly nijak zvlášť špatné. Bryan Singer nám vykresluje Supermana daleko zranitelnějšího, ale přesto téměř nezničitelného, což krásně ukazuje ve scénách, které berou dech, v té s blokováním rotačáku nebo výstřelem přímo do oka. Proti sobě má starého známého, Lexe Luthora, kterého tentokrát zahrál famózní Kevin Spacey, který podle mého názoru nejen, že se Gene Hackmanovi vyrovnal, ale dokonce ho i překonal! Nejedná se o humorně a spíše bláznivě ztvárněného padoucha, jak to předváděl Hackman, ale o uvědomělého a přeci jen trochu vyšinutého blázínka, který je jak brutální, tak vychytralý, což ukazuje během svého plánu, který se s menšími obměnami snaží zrealizovat už od roku 1978. Samotné "krystalové" finále mě až tak nenadchlo, proto pro mě nejlepší scénou zůstává let Boenigu 777 s raketoplánem na střeše a situace okolo toho, která je natočena velmi pěkně a vypadá snad ještě lépe. Nakonec hlavním faktorem, který návrat Supermana sráží je chladnost celého filmu, který nedokáže citově nijak zaujmout. Paradoxně největší emoce vzbudí "reinkarnovaný" Marlon Brando, promlouvající ze záhrobí skrze krystal. Přesto však řadím Singerova Supermana minimálně na stejnou pozici jako původní díl právě z roku 78, ne-li ještě výš. A je mi celkem jedno, že jsem jedním z mála. Trochu slabší 4* ()

darthvader77

Problémem tohohle filmu je příběh, který je zdrojem veškeré té takové chladné odtažitosti. Jsme totiž vrženi do víru události, nemám zde žádný, tak říkající úvod, což někdy může fungovat(příkladem jsou SW, kde máme žlutý nápis a pak rovnou záběr na přestřelkující se lodě), ale u tohohle filmu to nefunguje. Hrozně tady chybí souvislosti o kterých se mluví, ale my je neznáme. Příkladem za všechny už jen Lexovo: Připravil jsi mně o tři roky života. Ve filmu nic takového nebylo a já si při spoustě dialogů, připadal stejně, jako kdybych poslouchal dva své známé jak se baví o něčem, čemu nerozumím. Takže z tohohle pramení jistá odažitost, že neznám souvislosti, které tomuhle filmu strašně chybí a když nevíme o co go, tak se spoustu dialogů stává monotonních a někdy dokonce nudných. A kdo nečte komiksy ani neviděl předchozí supermany(můj případ), tak bude zcela ztracený, což by být neměl protože je to remake. V tomhle tom u mě vyhrává Snyderův Superman,kde jsme měli úvod, stať a závěr pěkně pohromadě. Filmu se ale nemůžou upřít fatastické triky(Superman zvedá ostro kryptonytu), skvělé zpomalovačky(kulka lámající se o supermanovo oko), úžasné herecké obsazení no a závěr s tím psíkem u mě vyvolal záchvat smíchu. Dávám tři, ale nebuď smutný Bryane, věřím, že si spravíš chuť svým letošním návratem k X-Menům. ()

ostravak30

Film Superman se vrací bych zhodnotil asi takto. Tvůrci si řekli: „Hele, máme 21. století. Co kdybychom natočili Supermana? Moderního, nového? S moderními efekty." A ono to vyšlo. Máme zde kulturu filmování 21. století. Už jsem to psal několikrát, bohužel, tohle je budoucnost následujících sta let. Dalším příkladem jsou Želvy Ninjové či Transformers. Spousty efektů a film je vlastně hotov. Co z toho, že chybí kvalitní příběh? Že děj graduje až v závěru a jinak se toho příliš neděje? Nevadí, že scénář není nijak závratně zajímavý. Ono se to poddá. Vždyť je to plné efektů, o super hrdinovi. Legendě. Ještě k tomu scénáři. Přijde mi, že je hodně profesionální. Tvůrci ho zkrátka vytvořili tak, jak by se mělo mluvit a co by se mělo říkat. Ale chybí tomu, řekl bych, lidský rozměr. K tomu nezáživná hudba. Takže znova a naposled. Máme film plný závratných efektů, kterému ale chybí kvalitní příběh a duchaplná podstata. ()

horor2

Brandon Routh mi nakonec nevadil. Kevin Spacey táhnul film kupředu. Někdy mi to připadalo uslzené, ale čert to vem. Efekty samozřejmě super. Délka filmu nebyla zas až tak špatná. Možná raději méně romantiky a více akce by neuškodilo :-) ()

savatage

Bryan Singer co dokázal s prvními X-meny, tady už ztrácí pevnou půdu pod nohama a vše nedrží pohromadě jako celek a rozsypá se mu film jako domeček z karet. Trochu mi film kazilo pojetí Supermana a celkové herecké obsazení. Ve filmu jsou sice vidět peníze, který film stál, ale říkám si, že na špatných místech. Třeba se pod jiným režisérem nové pojetí Supermana, vyvede mnohem lépe. ()

mrclTV

Veľmi nechápem tomu veľkému hejtu a pomerne nízkym percentám tohto filmu. Veď ide v koľajach pôvodných dvoch filmov s Christopherom Reeveom. A možno by som aj povedal, že je lepší ako tieto filmy, má síce podobného naivného ducha (a Lex má ďalší megalomanský nápad), ale je spracovaný predsa len modernejšie. Síce nie je to žiadne top dielo kinematografie, ale neurazí. Celkom slušný komix. ()

Mistr_Moon

Celý příběh by se dal shrnout čtyrma větama a to je na 2 a půl hodiny dlouhý film málo. Celé je to natažené a vlastně se nic nestane. A pár eye-candy záběrů to nevytrhne. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013