Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

david141474

No tenhle film jsem už jednou viděl, akorát jsem si ho vůbec nepamatoval. No a musím říct, že to je kvalitní film, i když ho většina uvrhla do sedmi pekel, tak mě se tento film líbil i napodruhé. Brandon Routh zahrál Supermana opravdu dobře a já se na tento film podívám vždy rád, je to lepší než všechny díly s Reevem dohromady. Sice je CGI na stejné úrovni jako u prvních dvou dílů s Reevem, ale tentokrát se to dalo překousnout. Skoro tříhodinová stopáž absolutně nevadila, nenudila, právě naopak. Soundtrack je božskej a úplně stejnej jako ve všech čtyřech s Reevem. Lex Luthor byl lepší než u filmů s Reevem. Hlavní zápletka je sice taková nic moc, ale dala se. Představte si, že byl Superman v nemocnici. Že to je blbost? No přesvědčte se sami a podívejte se na tento film. No tak když už mám tady těch 5 dílů za sebou je čas na DCEU na Muže z oceli. 8/10 Skoro tříhodinová stopáž nedělala problém. ()

Longhorn

Smutný konec jedné veliké legendy. Jakožto milovník a obrovský fanoušek Donnerovi klasiky a zároveň i obdivovatel Bryana Singera jsem měl veliká očekávání, která jsou však zlomena. Nudná a nezajímavá režie, nedostatek akce a dokonce ani polidštění hlavního hrdiny. Superman se vrací nepřichází s žádnými neotřelými nápady, kterými by mohl oživit největšího hrdinu, jaký kdy by lanpsán. Kdyby to byl jen nepovedený snímek, ale tenhle Superman je tak nedokonalý, až to bolí. Natahovaná kaše, málo povedených scén, otřesné herecké výkony a obrovský rozpočet, který se jen tak snadno nevrátí. ()

ashton

Kal el sa po rokoch vracia späť na modrú planétu, keď ho svet opäť poterbuje najviac...Bryan Singer síce vytvoril obstojné pokračovanie legendy, ale žiaľ nič viac. V porovnaní s minuloročným Batman Begins sa Superman Returns drží až príliš svojich predchodcov. Film Od úvodných titulkov až po záverečnú trademarkovú scénu so Supermanom letiacim ponad planétu má za úlohu navodiť ten príjemný pocit, že opäť je tu starý dobrý Superman. Postavám, ale chýba väčšia hĺbka. Brandon Routh sa až príliš drží herectva svojho predchodcu Reeva a ostatné postavy mi pripadali nevýrazné. Len trošku oživenia priniesol Kevin Spacey (Lex Luthor), ktorého výkon tiež nesiaha ani po plecia Gena Hackmana. Kedže pokračovanie prišlo už po pomerne veľkej prestávke a dovolím si tvrdiť, že väčšina dnešnej mladej generácie pôvodné snímky vôbec nevidela, mohlo dôjsť k ďaleko väčšiemu experimentu... ()

zaack

Asi jen málokdo čekal, že by Singer pojal Supermana jako akční nářez. A taky se tak opravdu nestalo, i když akce ve filmu je a je parádní. Psychologická část ale také není špatná, i když místy zdlouhavá. Naštěstí je tu spousta humoru, narážek a skvělý Spacey. 70%. ()

Joee

Zabugovaný, slabý scénář a příšerně dlouhá stopáž, kterou zachraňuje jen dobré herecké obsazení a skutečně kvalitní technická stránka, díky které se to dá ty dvě a půl hodiny vydržet. Když už nic jinýho, tak to mohlo bejt alespoň o hodinu kratší, nic by se nestalo :) ()

dagyšpandr

Tento film je krásnou poctou starému Supermanovi. Sice akce bylo méně, ale i tak jsem z kina odcházel nadšený. Nové zpracování je plné vtipných narážek na originál a některé černé vtípky ("nebyly náhodou ty čivavy dvě?") mě úplně dostaly. 8/10 ()

eFrankie

Nečekal jsem žádný zázrak a také se nestal... Kevin Spacey, jako Lex, mě vůbec nepřesvědčil, Routh mi přišel docela nevýrazný... celkově ani příběh nijak originální nebyl. Uplná sračka to určitě nebyla, ale na víc jak 2** to nevidím ani náhodou, když srovnám posledního Supermana s Betmanem (Temným rytířem) - tak nebe a dudy ()

duriel99

Áno, áno, ja viem, sklamanie pre každého z tohto dlhoočakávého miliónového diela. Avšak ja si neviem pomôcť, ale komiksovej hviezde, na ktorej som vyrastal nemôžem dať proste menej ako 4*. Človek zachraňujúci celý svet v podobe Supermana ma opäť očaril. Osobne som dokonca zvažoval až 5 hviezdičiek, ale po dlhšom zhodnotení (po porovnaní s predchozími dielmi) a trochu sklamaní v obsadení hercov som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Jeden z tuctových amerických filmov, avšak na ktorý sa stále oplatí jednoznačne ísť do kina - už len vďaka SUPERMANOVI!! P.S. Nechcem nič vyčítať Bryanovi Singerovi, ale za tie peniaze sa to dalo urobiť aj lepšie (niektorí režiséri, by to pravdepodobne dokázali spraviť aj za polovičnú cenu). ()

Mangus

Celkovo dosť chladné. Nezachraňuje to ani Kevin Spacey, ani skvelé efekty. Občas, pri lete supermana vo výške s príjemnou hudbou a slnkom však dostávam pocit nejakej hlabšej myšlienky a atmosféry. To je jediný dôvod, prečo dávam 4*, inak by to bol klasický priemer v žánri. 7/10 ()

zekon odpad!

Superman se vrací a divák zvrací..... hrozná nuda. Klasika vyhoněná triky prostě nemůže překonat co už tady bylo. Tohle je jen a jen pokus vydělat peníze na původním trháku. Starý dobrý Superman je vyšší liga. ()

Naranyan

Ke konci filmu mi hlavou probíhaly myšlenky o komentáři, v němž bych prohlásil něco ve stylu "Kdyby Singer nechal supermana zemřít, napálil bych bez váhání plné hodnocení" ale až ke konci se dostavilo jako facka shůry vystřízlivění, na co že se to sakra dívám ?! Na supermana přece ! Nenudil jsem se ani na vteřinu, ba naopak, vynikající hudební doprovod, řízná kvalita efektů i všeho ostatního, na co si stěžovat ? Jsem zvědav, na co všechno přišli místní hodnotitelé ve svých komentářích ale je mi to vlastně jedno, protože se svým hodnocením nehnu ani o píď nehledě na sebelepší argumenty. Vždy zůstává ta otázka, těsně po konci filmu,.. líbilo se mi to ?.. Odpověď zní, ano a moc ! Proto by bylo křivé brát ohledy na něco, co případně mým očím ušlo a v téhle chvíli tomu vlastně mohu být jen rád. Brandonovi role supermana zatracepeně sekne a Kate Bowsorth, kterou tady vidím poprvé je opravdu líbezná... Bryane, BRAVO ! Takového supermana mám skutečně rád. ()

MrSalieri

Čekal jsem trochu víc. Problém nebyl ani tak v hereckých výkonech, rozhodně ne v podařených akčních scénách. To scénář by si zasloužil pořádně proškrtat a přepsat, a také zkrátit. Na to, že film trval 150 minut, se tam zas tak moc nedělo a určitě šel ten čas využít líp. ()

wrzec

Nejslabší Singer, teda když se dívám na ten rozpočet filmu. Samozřejmě jméno režiséra napovídá, že to nebude díky bohu jen zábava typu Bayových transformers, ale že i propracování postav půjde na úroveň, jenže se tak nestalo a právě obsazení většinou bezchybnému Singerovi tentokrát nevyšlo. Brandon Routh není dvakrát sympatický i přes dokonalou fyzickou podobu hrdiny z Kryptonu, nemá to superhrdinské charisma a lopotí se od začátku do konce v průměru a trapnosti. Lois Lane v podání Kate Bosworth je šeďoučká myška, jejiž obličej jsem si po skončení filmu nebyl schopen ani zapamatovat. Hlavně oba dohromady jako milostný pár, úplná nuda! Ještě snad ten Spacey něco zachraňuje svým slizce ironickým Lutherem. Zbytek obsazení jsem už zapoměl, tak jak skoro celý film, prostě zklamání, protože od Singera sem čekal asi více. ()

Latec

Nádherné, trochu výnimočné efekty ešte neznamenajú, že kvôli nim musíte vidieť film o amíkovi v červených slipoch. Pričasto to nudí! ()

Tomulka

Hlavně zásluhou vynikajícího Lexe Luthora v podání Kevina Spacey se na nového Supermana dalo dívat. Děj si zasloužil trošku více kontroverze mezi dobrem a zlem a hlavně superman je hroznej klaďas a to se potom těžko pracuje s jeho emocionálním bojem v nitru, ale já jsem prostě blázen do comixu takže mé hodnocení je jasné. ()

Stereoid

Špatný vtip? Doufám. Možná to má být dvou a půl hodinový návod, jak natočit kravinu, snad a to miluju komiksy, ale tohle byla fraška. Sice je to už nějaká doba, co jsem tenhle film viděl, ale co si pamatuju a myslim, že si to bohužel stále ještě pamatuju dobře, byla tu snad jediná kloudná akce, těch pár dalších za moc nestálo. Na to, jak se film snaží vypadat děsně draze a jako mohutný blockbuster, ty prachy byly dost promrhaný. Kdyby je dali třeba Jarmuschovi, ten by za ně udělal desítky malých komorních, ale stokrát lepších filmů. Nebo Nolanovi, který by za ně udělal jeden úžasný blockbuster a Singer by se mohl jít klouzat. Jedna hvězda za tu jedinou akci a za Kate, i když za Routha mám hroznou chuť ji zase odebrat. ()

zeromen

Supermanův návrat mě moc nepřesvětčil o jeho super schopnostech. Film docela ujde, pár docela slušných scén, jinak docela slabé. 4 hvězdy za snahu. Jinak velká škoda. Doufám že nový Muž s oceli bude lepší. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013