Viper (TV seriál)

Krimi / Sci-Fi

Kanada / USA, 1996, 66x60 min

Greg Gardiner

Jay Ferguson

Joe Nipote, James McCaffrey, Jeff Kaake, Natassia Malthe, Peter Williams, Zack Ward, Robert Culp, Stella Stevens, Jessalyn Gilsig, Ken Kirzinger, Sarah Strange, Chandra West, Anna Galvin, Lisa LoCicero, Nicole Prescott, Carlo Rota, Glenn Morshower, Claudette Mink, Michelle Thrush, Kiara Hunter, Brandy Ledford, Ingrid Kavelaars, Paul McGillion, Seth Peterson, Keegan Connor Tracy, Jody Thompson, Zak Santiago, Dean Marshall, Peter LaCroix, Gabrielle Miller, Conan Graham, Peter Kent, Myles Ferguson, Peter Wingfield, Jude Ciccolella, Ty Olsson, Eidan Hanzei, Jorge Vargas, Roger R. Cross, Callum Keith Rennie, Hrothgar Mathews, Paul Bittante, Hiro Kanagawa, Gery Hetherington, Musetta Vander, Kevan Ohtsji, Nancy Valen, Rod Wilson, Pamela Bach Hasselhoff, Victoria Jackson, John Pyper-Ferguson, Tom Wright, Michael Callan, Mark Humphrey, Sam Vincent, Robert Fuller, Alan Van Sprang, Suki Kaiser, Jud Tylor, Mackenzie Phillips, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Tim Thomerson, Michael Rogers, Woody Jeffreys, David Lovgren, Duncan Fraser, Cyril O'Reilly, Eric Keenleyside, William MacDonald, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Charlie Spradling, Will Sanderson, Robert Moloney, Michael Fairman, Scott Vickaryous, Carrie-Anne Moss, Bruce A. Young, J. Downing, Jamie Rose, Demetri Goritsas, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Peter Bryant, Michael Benyaer, Sherman Augustus, Jennifer Gatti, Jim Thorburn, Tom Heaton, John Tench, Chilton Crane, Alex Zahara, Ian Patrick Williams, Dean Wray, Brent Stait, Steven Roy, Don MacKay, D. Harlan Cutshall, Donna Yamamoto, Joy Tanner, Lori Triolo, Charles Andrew Payne, Craig March, Richard Yee, Terence Kelly, Heather Hanson, Ron Selmour, Douglas Arthurs, William deVry, Stefan Arngrim, Brian Jensen, Julieta Rosen, Alexandra Bokyun Chun, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Deryl Hayes, Johnny Cuthbert, Andrew Johnston, Lalainia Lindbjerg, Michael Puttonen, Manoj Sood, Catherine Barroll, Ron Sauvé, John MacDonald, Patrick Stevenson, Danny Wattley, Darcy Laurie, Kirby Morrow, Kate Robbins, Donna White, Richard Leacock, Kirsten Robek, Mark Acheson, Anthony Ulc, Anthony Harrison, Lisa Anne Morrison, Alex Bruhanski

Darrell Fetty

Kostýmy:

Glenne Campbell
  • zipper111

Jako kluk jsem se koukal na pár dílů....ani tenkrát se mi to moc nelíbilo...(9.2.2010)

• AngelAngie

Chci takové auto .. chci! :)(27.10.2008)

• Gemini

Oživení o něco staršího bratříčka téhož jména. S některými s původních herců, samozřejmě i s tvářemi novými, a zaplaťpámbu také se starým dobrým superViperem. Naivita laciných akčňáků let devadesátých je tu opět, určeno výhradně pro dvanáctileté kluky...a holky, co se jim líbí auta...ačkoliv většina holek má ve dvanácti už jiné starosti, což zhusta směřuje ke katastrofě;)(15.3.2009)

Akčnější pokračování původní série. Změnami prošla i transformace Zmije a i když dnes již tyto efekty působí občas úsměvně, je to pro někoho jako jsem já, klasika. Neznám akční seriál, na který bych se podíval radši. Chybek ubylo a akce přibylo, což je jedině dobře. Tím kvalita stoupla a já dávám 100%, protože mě ten seriál dodnes stoprocentně baví a rád se na něj dívám.(21.9.2011)

Vo svojom druhu podarený seriál o špeciálnom aute s názvom Viper a stratenom jazdcovi, ktorý predtým bol na druhej strane zákona aby znovu našiel podstatu života v pomáhaní. Klasický druh hrdinstva ako u mnohých iných seriálov ale v určitých medziach znesiteľný.(20.1.2008)

• - Viper GTS Coupé s kobaltovo modrou metalízou sa bežne nedal kúpiť. Táto farba bola navrhnutá špeciálne iba pre jeho seriálovú verziu. (m.a.t.o.)

• - Zmija nikdy nevyšla na DVD. V roku 2008 sa na internete spustila kampaň, v ktorej fanúšikovia žiadali vydanie seriálu na DVD. (m.a.t.o.)

• - Seriál sa po ukončení prvej série a dvojročnej prestávke vrátil na televízne obrazovky s kompletne novým hereckým obsadením. Vo všetkých štyroch sériách účinkoval len Joe Nipote (Frankie). (m.a.t.o.)