Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Výtvarně perfektní snímek, kterému jsem se léta vyhýbal, než jsem si povšimnul jména režiséra Tim Burton. Přes jednoduchý scénář hraje Nicholson v roli Jokera jednu ze svých životních rolí. A jako bonus šmrnc krásné londýnky Kim Basinger, jejíž vlnité vlasy božsky prozáří město Gotham City sužované kriminálníky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1069-batman/videa/(11.1.2010)

Když si vezmu Michaela Keatona, tak ho stále vidím v roli Beetlejuiceho. Jack Nicholson se s rolí popasoval dobře, byl dobrým tahounem celého filmu. Burton vdechnul Batmanovi nový život a možná i díky tomu vznily dva poslední tak oblíbené filmy. Dabing se teda moc nepoved, hodně sráží konečný dojem.(15.9.2012)

Svého času hodně očekávaný a těžce se rodící film. Natáčelo se v Anglii. Nikdo moc tehdy nečekal, že by roli Batmana měl dostat Keaton. Kim Basinger se k roli Vicky Vale dostala také úplně náhodou. Jediným kdo měl roli Jokera jistou byl Jack. Joker je kapitola sama pro sebe, nejlepší Batmanův protivník, nejvtipnější a také nejšílenější. "Nejsem sice Picasso, ale líbí se vám to?" Vicky Vale je zase ze všech Batmanových dívek nejhezčí. Tento film jasně stojí na ústřední trojici postav. S přibývajícími díly měli režiséři snahu postavy přidávat a přidávat. "Pojmenoval jsem svou bolest. Jmenuje se BATMAN." 95%(2.8.2011)

Nejlepší Batman pro mě, numero uno se vším všudy. Komixovost z něho přímo čiší. Burton to vzal pěkně po svém, temné a chladné prostředí Gothamu, je opravdu to, kde se může Batman pořádně vyřádit. A taky, že jo, Keaton si to užívá naplno a já také. Nicholson v roli Jokera určite zahrál suprově a krásná Kim jen uzavírá komplet dokonalosti. Atmosféra filmu je hutná, při úvodních titulcích mě běhal mráz po zádech. Ikdyž se Joker snaží sebevíc, tak hlavní hvězdou Gothamu je Batman, jsou ho plné noviny a televize:) Burton mě opravdu potěšil. Málem bych zapomněl na výborného Danny Elfmana! "You Ever Dance With The Devil In The Pale Moonlight?" 19.4.2017 Bylo moc super vidět tento skvost na velkém plátně v rámci filmového festivalu Jacka Nicholsona v pražském Aeru [Kino Aero](4.12.2005)

Komiksy mě nikdy moc nebraly, ale v případě tohoto filmu smekám klobouk před všemi, co na něm mají prsty. JACK NICHOLSON. To jméno musím napsat velkými písmeny, protože on je tím hlavním, co dělá z tohoto díla dokonalost. Je ve své roli bídáka Klauna tak zlý a tak elegantně odporný, že právě on je stěžejní postavou. Oproti němu je i tak vynikající Michael Keaton coby Batman mírně v pozadí. 90%.(28.7.2006)

• - Město Gotham bylo mimo jiné inspirováno také snímkem Brazil (1985). Furst a Burton přejali tento snímek jako referenci k vytvoření Gothamu. (ajaxx)

• - Joker (Jack Nicholson) se zde jmenuje Jack Napier. Přestavitel Alfréda ve starším zpracování Batmana (1966) se jmenoval Alan Napier. (vojtaruzek)

• - Scény ze sídla Wayne Manor se točily na panských sídlech Knebworth House a Hatfield. (M.B)