Nejlepší Batman pro mě, numero uno se vším všudy. Komixovost z něho přímo čiší. Burton to vzal pěkně po svém, temné a chladné prostředí Gothamu, je opravdu to, kde se může Batman pořádně vyřádit. A taky, že jo, Keaton si to užívá naplno a já také. Nicholson v roli Jokera určite zahrál suprově a krásná Kim jen uzavírá komplet dokonalosti. Atmosféra filmu je hutná, při úvodních titulcích mě běhal mráz po zádech. Ikdyž se Joker snaží sebevíc, tak hlavní hvězdou Gothamu je Batman, jsou ho plné noviny a televize:) Burton mě opravdu potěšil. Málem bych zapomněl na výborného Danny Elfmana! "You Ever Dance With The Devil In The Pale Moonlight?" 19.4.2017 Bylo moc super vidět tento skvost na velkém plátně v rámci filmového festivalu Jacka Nicholsona v pražském Aeru [Kino Aero](4.12.2005)

,,nezabíjej mě!" ,, nezabiju tě, ale řekni o mě všem svým kamarádům!" ,, kdo jsi?" ,,JSEM BATMAN" !!!!! tak vznikla komiksová klasika. J.Nicholson je nádhernej padouch (řekni mi chlapče, tančil jsi někdy z ďáblem za měsíční noci?), trousí hlášku za hláškou a na jeho vybrané chování je radost pohledět. M.Keaton je v pohodě a K.Basinger role sedí. i po těch letech se dá na film koukat se zalíbením a odcházet s dobrým pocitem. což je zásluha T.Burtona. dokonalej padouch, hrdina, batmobil, hudba, zajímavej zvuk, co víc si přát.(1.3.2006)

Výborné filmové spracovanie o jednom z mojich najobľúbenejších superhrdinov, od jedného z mojich najobľúbenejších režisérov. Píše sa rok 1989 a Tim Burton natočil "Batmana". Skvelá práca. Komiksová atmosféra a vizuálne nápadité scény. Ku tomu diabolsky charizmatický záporák - Joker, v podaní Jacka Nicholsona. Taktiež Kim Basingerová v najlepších rokoch. Super. Len jediná podstatná maličkosť mi tam trocha nepasuje - Michael Keaton. Titulná postava v tomto filme nebola dobre obsadená. Keaton nebol presvedčivý "Batman". ****(10.1.2011)

Nic moc Keaton. Jack, který není Jokerem, ale zase jen Jackem s bělobou na tváři, což nic nemění na tom, že do Burtonova pojetí celkem sedne. Nic moc, tedy spíše nic než moc, Basingerová. Skvělá vizuální stránka a překvapivě ne až tak skvělá Elfmanova hudba (až na ústřední motiv samozřejmě). Vypadá to jako průměrný film? No, jenže není. Atmosféra pochmurného neogotického Gotham City a Burtonova režie z toho dělají kvalitní snímek, který se dá vidět i vícekrát. Ne ale zase až tak moc často. ♫ Hodnocení OST: 3/5(20.3.2005)

První, rozhodně ne nejlepší, ale pořád skvělý Batman. Burton svým charakteristickým filmovým rukopisem nastartoval filmového "Netopíra" přesně tím směrem, který byl pro něj nejlepší a nedokážu (a ani nechci) si představit, jak by série asi dopadla, pokud by ji místo něj startoval rovnou Schumacher. Vystylizovaná vizuální stránka efektně překrývá i poněkud jednoduchoučký a nevýživný děj a skvělý Nicholson je pro mě doposud nejlepší batmanovským záporákem vůbec. ***Věděli jste, že: Když Tim Burton vstoupil do ateliéru určeného pro továrnu Axis Chemicals, kde se Joker stane Jokerem, ocitl se v kulisách, jež tu zbyly po Cameronových "Vetřelcích" - britské studio poskytlo jejich hnízdu útočiště o tři roky dříve. Vetřelčí sliz a podobné rekvizity musely sice pryč, přesto si nemůžete nevšimnout nápadné podobnosti kovových lávek a schodišt, po nichž se protagonisté obou filmů pohybují.***(15.3.2007)

• - Když Joker (Jack Nicholson) začne vypouštět jedovatý plyn do ovzduší, Knox (Robert Wuhl) řekne Vicky (Kim Basinger), ať se zavře do auta. Vicky úpoté rychle zavře okno v autě a po chvíli nastartuje a odjíždí, avšak v jednom ze záběru je možné zpozorovat, že zapomněla zavřít zadní okno. (Pepy)

• - Scény ze sídla Wayne Manor se točily na panských sídlech Knebworth House a Hatfield. (M.B)

• - Batman se zrodil v předvečer druhé světové války, v roce 1939 ho světu představil Bob Kane, kterému bylo v té době 18 let. Natáčení filmu se zúčastnil jako poradce. (Robbi)