Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Gothamu bojuje proti zločinu nejen policie, ale také tajemný Batman, ve skutečnosti milionář Bruce Wayne. V souboji srazí do kyseliny gangstera Napiera, kterého vlákal do pasti v chemičce zrádný Grissom. Zločinec však přežije a vrátí se jako šílený Joker, muž s tváří, znetvořenou kyselinou do věčného úsměvu, a maskou klauna. Zabije Grissoma, chystá se otrávit celé město a začne pátrat po Batmanovi, jehož totožnost se snaží odhalit i fotografka Vicky. Její krásou jsou okouzleni Batman i Joker. Před maskovaným bojovníkem proti zločinu stojí zdánlivě nemožný úkol. Musí porazit Jokera, zachránit obyvatele města, jež chce Joker během oslavy otrávit jedovatým plynem, a ještě zachránit Vicky, kterou Joker opět unesl, aby z ní udělal proti její vůli svou milenku. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (876)

Gemini 

všechny recenze uživatele

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat... ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů... ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Joker v herecké kreaci Jacka Nicholsona bylo v celé sérii jediné opravdu čisté a nefalšované zlo (ti další už byli vedeni mstou). Batman v herecké kreaci Michaela Keatona byl v celé sérii jediný opravdový a nefalšovaný Batman (ti další už byli jen imitace). Batmanova partnerka v herecké kreaci Kim Basingerové byla jediná nefalšovaná a opravdová kočka (sorry Kočičí ženo Pfeifferová, ale ani tys ji nepřekonala, natož taková Nicole Kidman, nebo Uma Thurman a Alicia Silvestone). Tenhle film byl zkrátka z celé série jediný opravdový a nefalšovaný komiks. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason ()

Cartmof 

všechny recenze uživatele

Můj názor na tenhle film je pro většinu dost podivný. Tohle je nejlepší verze Batmana. Když se řekne Batman, vybavím si Michaela Keatona. To je dobré si takhle z okraje upřesnit. Herecké výkony jsou skvělé. Esa, jako již zmíněný Michael Keaton, Jack Nicholson a nebo Kim Basinger odvádí skvělý výkon. Hudba dannyho Elfmana je perfektní. Filmu dodává příjemný tón a hlavní znělka, kterou si pak převzalo Animated series je jedna z nejikoničtějších znělej všech dob. Příběh, kdy se Bruce Wayne vypořádává se smrtí svých rodičů tím, že děsí zločince města Gotham není pro mnohé něco inovativního. Já v tom ale i po tisícáté vidím něco víc. Vizuál Gothamu a filmu celkově je hnusný, barevný, špinavý a přesto, že to je město, ve kterém by jste něchtěli žít, má své kouzlo. Tenhle film je dá se říct moje srdcovka už od dětství. Je možné, že kvůli nostalgii film nadhodnocuju. Já v něm ale vidím něco, co u mnohých jiných ne. Tim Burton ukázal, že Temný Rytíř je jeho šálek kávy. ()

Galerie (298)

Zajímavosti (118)

  • Batmanov oblek si počas nakrúcania vyskúšal aj sám režisér Tim Burton. (DaliX)
  • Mohutný motor na přídi Batmobilu jej ve skutečnosti nepohání. Jedná se o nefunkční část motoru Rolls-Royce Olympus Spey. (Robbi)

Související novinky

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?

19.01.2022

Herec Willem Dafoe (Spider-Man: Bez domova, Maják, Vražda v Orient expresu) dlouhé roky poslouchá ze všech stran, že by byl perfektní volbou na postavu Jokera. Batmanův arcizáporák a jedna z…

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně…

Reklama

Reklama