Dark Knight svojej doby. Revolúcia v poňatí komiksov a ich adaptovaní na filmové plátno. Michael Keaton je doteraz najlepším Bruceom Wayneom a najodvážnejším castingom v celej ságe (bol Jimom Carreym 80tych rokov), no čo mi najviac utkvelo v pamäti to je najlepšia main theme všetkýcy šias v podaní Dannyho Elfmana!(18.2.2006)

I po letech (a příchodu výborného Nolanova Batman Begins) je to stále lahůdka. Burtonův Batman se stal kultovní klasikou. Michael Keaton obou stranám své postavy dává komiksový nadhled a vtip (narozdíl od psychologicky hlubšího Christiana Balea), Joker je "best-batman" záporák díky nepřekonatelnému herectví Jacka Nicholsona, který na sebe strhává snad větší pozornost, než samotný Batman, a pak je tu pan režisér osobně, o jehož vizualitě by snad daly psát i básně.(18.11.2005)

V roce 1989 si tvůrci jakéhokoliv komiksového filmu mohli ještě vymýšlet vysloveně co chtěli. A jelikož se v tomto případě jednalo ještě k tomu o Tima Burtona, bylo jasné, že tady v tomto případě o zklamání rozhodně nepůjde. I po takřka třiceti letech můžu totiž říct minimálně to, že na rozdíl od dnešních komiksáren tenhle má absolutní duši hračičky a vizionáře Burtona. Batman je tady temnej jak půlnoc, Joker je ujetej jak splašenej vlak a hudba v tomto případě je tak geniální, že ve spojení s Timem Burtonem, který tomu všemu dodal bláznovství, glanc a vizuálno, nemohlo vzejít zklamání. Je hezké vidět, jak tenkrát u podobných filmů vládla především zábava. Dneska hlavně barevnost, digitálno, pseudorealističnost a vnucené hlášky v hubě postav, které by si je ani nezasloužili. Tady se stačí zaměřit jenom na scénu a už jste na koni. Třeba ta, jak Joker vtrhne do muzea a za poslechu boží Princovi skladby tam se svými kumpány posprejuje a počmárá jeden renesanční obraz za druhým. To je prostě geniálnost taková, že přebít ji nedokáže ani celej arzenál samotného Marvelu současnosti.(13.2.2017)

rád bych napsal životní role Nicholsona, ale není tomu tak, takže jen napíšu, že jeden z nejlepších filmů Tima divného Burtona a průkopník filmových komiksů.. Michael Keaton spolu s Balem nejlepší Batmani a Basinger úplně nejlepší Batman girl :-)) Absurdní, temně barevné, bez nějakých světlých okamžiků, prostě Gotham jaký má být. V jednom přece jen Tim Chrise překonává.. Jeho Batmani mají mnohem více komiksové atmosféry a komiksových rysů.. A žel, u komiksů to nejde jen tak přehlídnout. Danny Elfman vytvořil legendární soundtrack(18.10.2008)

Nádherne vykreslená špinavosť, bieda a strach, ktorý číha z ulíc Gotham City. Svkelé kulisy, efekty, batmanovsko-hrdinské nápady a o Nicholsonovi ani nehovorím. Asi jediný film, kde je záporákovi venované toľko priestoru na jeho psychologické vykreslenie. Trošku mi vadilo, že v pár scénach bola použitá až prehnaná comicsovosť. 80%.(22.6.2006)

• - Anton Furst, jenž vytvářel celé město Gotham City, později prohlásil, že inspirací jemu i celému týmu bylo kromě města New York i mnoho dalších architektonických stylů, které zkombinovali tak, aby Gotham City představovalo ošklivé, bezútěšné a kriminalitou prolezlé místo. Doslova řekl: "Představili jsme si, jak by vypadal New York bez plánovací komise. Byl by městem zločinu a chaotického prolnutí architektonických stylů, přímo esej o ošklivosti. Jako by se peklo prodralo zkrz chodník a rostlo dál." (ajaxx)

• - Joker (Jack Nicholson) se zde jmenuje Jack Napier. Přestavitel Alfréda ve starším zpracování Batmana (1966) se jmenoval Alan Napier. (vojtaruzek)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 56. (Zdroj: ČSFD.cz)