Výborné převedení komiksu na plátno. Joker byl fakt dobrý (nesrovnával bych ho však s Heathem, protože oba se role Jokera chopili jinak, ALE oba výborně!) a metal jednu hlášku za druhou. Kim byla okouzlující. A proč teda nedám plný počet? Zřejmě proto, že jsem to viděl zřejmě s tím NEJBLBĚJŠÍM dabingem, který svět kdy zažil. Musím si to sehnat někde v originále a pevně věřím, že pak i ta pátá hvězda zde přibude. UPDATE: Po druhém zhlédnutí ve FULL HD s titulky musím jen říct, že nechávám původní hodnocení. Burtonova vize je umělecká a opravdu skvělá, ale preferuju tu Nolanovu temnou a realistickou verzi.(11.1.2009)

U Burtonovýho Batmana mám ten pocit, že vidět ho v době, kdy jsem byl podstatně mladší, byl by pro mě dnes kultem a Nolan by mě pak musel mnohem víc přesvědčovat o jedinečnosti svého zpracování. Tahle verze je sice také potemnělá, ale přeci jen má daleko více odlehčenou atmosféru a není tak hutným thrillerem jako Temný rytíř. Michael Keaton není špatným Bruce Waynem - Batmanem, avšak zdaleka pro mě neměl takové charisma jako Christian Bale. Suverénně nejlepší byl na celém snímku Joker v podání Jacka Nicholsona, jenž si svoji roli očividně užíval a jeho pojetí je zcela odlišné od Ledgerového v roce 2008. Oba Jokerové mají své kouzlo a není snadné se rozhodnout, který z nich je lepší. Do Nolanovy temné verze se prostě hodí Heath Ledger, Burtonovu zase zdobí Nicholson se svým rozšklebeným úsměvem a tanečky. Za normálních okolností bych možná hodnotil i 4*, ale vzhledem k tomu, že pro mě záživnější Temný rytíř (resp. celá Nolanova trilogie) dostal právě čtyři hvězdičky, nemůžu je dát Timu Burtonovi, protože přece jenom pociťuji jistý rozdíl.(23.4.2015)

"ACROSS THIS NATION THE WORDS "GOTHAM CITY" ARE SYNONYMOUS WITH CRIME." ------------ So štýlom Tima Burtona nie som veľký kamarát a zmeniť sa to dalo len prostredníctvom netopierieho muža. A tak sa aj stalo. Už úvodné, takmer trojminútové snímanie Batmanovho loga vo mne zanechalo radostný pocit, akoby som mal 7 a na Vianoce stál v tom najväčšom hračkárstve široko-ďaleko. Najkrajší Batmobil zo všetkých, krajší než Tumbler či Lincoln Futura. Najfarebnejší a najpestrejší Jack Nicholson, ktorý svojou ikonickou rolou plnohodnotne vynahrádza sterilné výkony Keatona a Kim Basinger. No a čarovné finále na vrchole mrakodrapu v prítomnosti gotických chrličov dalo bodku za týmto fantastickým filmom. Na začiatku som chcel ísť s hodnotením na tri hviezdy, no dávam spokojne za štyri, pretože jednoducho milujem, keď je možné pravú filmárčinu nielen vidieť, ale aj cítiť.(18.10.2018)

"Where does he get those wonderful toys?". Po krásně potemělém Gotham City, které nenechá nikoho na pochybách, že je tím nejšpinavějším a zločinem nejprolezlejším místem co jste kdy viděli, se rozléhá dunivá hudba Dannyho Elfmana. Sám velký netopýří hrdina s nejkrásnější fotografkou, kterou mu určitě závidí celý comicsový svět, proti otci všech vyšinutých záporáků - nepřekonatelnému Jockerovi.(5.6.2004)

Postavu Jokera jsem si oblíbila, když jsem viděla výkon Heatha Ledgera. Skutečně si ji zamilovat se mi však podařilo až se sledováním seriálu Gotham, přičemž jsem neustále poslouchala ódy na Nicholsonova Jokera. A když jsem se konečně rozhodla se na něj podívat, přišlo obrovské zklamání. Nemůžu mu upřít jisté charisma, i na tu dobu se jedná o slušný výkon - ale proboha, dělat z něj ikonického Jokera, když v podstatě celý film na střídačku s někým jedná nebo ze sebe jenom dělá šaška...Moje představa o J byla tedy úplně jiná. A daleko blíž jí je herec Cameron Monaghan, který podle mě vytvořil daleko zajímavější, pravou podstatu známého záporáka. Joker má podle mě být šílený, temný, když se řekne jeho jméno, svět se třese při vzpomínkách na jeho poslední řádění. Nicholson předvedl prostě jenom směšného šaška, který mi Jokera a veškerý fenomén okolo něj ani vzdáleně nepřipomínal .A nejsměšnější na tom celém byla asi délka jeho působení. Na to, že se jedná o Batmanova největšího nepřítele, tak skoro nic nedokázal a hned zkapal :D Asi bych řekla, že to vystihuje komentář jednoho z uživatelů - "Nicholson byl prostě první" (tak se z něj posereme). Celý film jako takový byl chvílemi dost nezáživný a párkrát jsem se přistihla, jak koukám do telefonu. Dialogy šustící papírem. I když tady můžu být ovlivněná českým dabingem, který se opravdu nepovedl... Příjemná je na tom hudba, Batman, a Burtonův rukopis.(8.2.2019)

• - V záverečnej scéne, keď ľudia zasvietia reflektorom so znakom Batmana, si môžeme všimnúť, že reflektor nesvieti na nebo, ale pravdepodobne na plachtu, ktorá sa v čase 01:55:57 pohne. (adamix)

• - Ve scéně, kdy Batman (Michael Keaton) v katedrále u zvonu bojuje s jedním z Jokerových poskoků, chytne ho nohama a shodí dolů, je možné vidět ruce kaskadéra, který se pustí. (Armin82)

• - Pro náročnější scény měli filmaři k dispozici tři rádiem řízené modely dlouhé 63 cm. Každý přišel na téměř deset tisíc dolarů, takže rekvizitáři ronili hořké slzy, když zjistili, že jedno auto si kdosi nelegálně přisvojil. Pachatel se nikdy nenašel. (Robbi)