Joker v herecké kreaci Jacka Nicholsona bylo v celé sérii jediné opravdu čisté a nefalšované zlo (ti další už byli vedeni mstou). Batman v herecké kreaci Michaela Keatona byl v celé sérii jediný opravdový a nefalšovaný Batman (ti další už byli jen imitace). Batmanova partnerka v herecké kreaci Kim Basingerové byla jediná nefalšovaná a opravdová kočka (sorry Kočičí ženo Pfeifferová, ale ani tys ji nepřekonala, natož taková Nicole Kidman, nebo Uma Thurman a Alicia Silvestone). Tenhle film byl zkrátka z celé série jediný opravdový a nefalšovaný komiks.(22.7.2002)

8 / 10 Gotham City v podaní Tima Burtona pripomína jeden veľký hlien zaschnutý niekde medzi hltanom a pažerákom - nechutný, slizký, plný svinstva a špiny. Niet preto divu, že láka také podradné živly akým je aj napríklad Joker (Nicholson), šialenec a estrádoví herec v jednej osobe, ktorý ako dieťa zažil zrejme niečo veľmi nepekné a rád by túto radosť dožičil aj iným. Ale to sa nám prerátal, somrák jeden, pretože zabudol, že skutočným kráľom tohto mesta je latexový netopier (Keaton) a ten na takéto srandičky vôbec nemá náladu. (oficiálny text Meliesa)(18.12.2005)

Svého času hodně očekávaný a těžce se rodící film. Natáčelo se v Anglii. Nikdo moc tehdy nečekal, že by roli Batmana měl dostat Keaton. Kim Basinger se k roli Vicky Vale dostala také úplně náhodou. Jediným kdo měl roli Jokera jistou byl Jack. Joker je kapitola sama pro sebe, nejlepší Batmanův protivník, nejvtipnější a také nejšílenější. "Nejsem sice Picasso, ale líbí se vám to?" Vicky Vale je zase ze všech Batmanových dívek nejhezčí. Tento film jasně stojí na ústřední trojici postav. S přibývajícími díly měli režiséři snahu postavy přidávat a přidávat. "Pojmenoval jsem svou bolest. Jmenuje se BATMAN." 95%(2.8.2011)

Gotham City, Bruce Wayne, Tim Burton. Ano, BATMAN, Temný rytíř přichází a je třeba říci, že v dobré formě. A jakého se dočkal příběhu? Poměrně zajímavého, už jen tím, že se proti němu postavil JOKER s podobou Jacka Nicholsona. Kdo že je Joker? Obyčejný gangster, ale s tou výjimkou, že když dělal jednu černou prácičku pro svého zlotřilého bosse narazil na netopýřího muže. Ten jej hodil do kyseliny a voala vznikla podivná kreatura, která se chce pomstít a přitom zničit celé Gotham City. To ovšem Batman nemůže dopustit. Muž s netopýřím kostýmem má jednu podstatnou výhodu oproti svým superkolegům. Je to jen člověk s nejmodernější technikou, žádný bůh, který se nedá zabít a možná proto dokáže jeho příběh zaujmout více a navíc vypadá mnohem realističtěji. Tim Burton se naštěstí nesnažil natočit film podle komické kreslené série, ale podle nové, temnější a depresivnější, navíc použil kulisy, připomínající komiks, a tak se z jeho filmu stává klasika, která si zaslouží pozornost. Michael Keaton, Burtonův favorit je v batmanovské roli dostatečně temný a v milionářské nafoukaný, sobecký a zárověň i citlivý. NO a Jack Nicholson? K tomu nemám slov. Fantazie. Absolutní triumf. Jack si svou roli naprosto užívá a z plátna to přímo čiší. Pro fandy komiksu nutnost, pro nováčka, zajímavý počin.(12.6.2006)

Tak si to shrňme: má to jednoduchý, leč chytlavý příběh o zločinu, pomstě a lásce, má to netradiční, pochmurný vizuál, má to kulisám a ději odpovídající hudbu, má to roztomile si užívajícího padoucha Nicholsona (největší klad filmu) a má to hlavního hrdinu, který po sundání masky působí dojmem, že udělat na něj za bílého dne na ulici plné stařenek a batolat: "Bu-bu-bu!", vytvořila by se pod ním nažloutlá loužička. A to mě vždycky mocně krkalo, ten slabošský ksicht a tělo narvané ve svalnatém kostýmu superhrdiny. Gilmoure93, to už Batmana klidně mohl hrát i ten Bill Murray... nebo třeba Rowan Atkinson. 66,6%(16.2.2012)

• - V záverečnej scéne, keď ľudia zasvietia reflektorom so znakom Batmana, si môžeme všimnúť, že reflektor nesvieti na nebo, ale pravdepodobne na plachtu, ktorá sa v čase 01:55:57 pohne. (adamix)

• - Scény ze sídla Wayne Manor se točily na panských sídlech Knebworth House a Hatfield. (M.B)

• - Batman se zrodil v předvečer druhé světové války, v roce 1939 ho světu představil Bob Kane, kterému bylo v té době 18 let. Natáčení filmu se zúčastnil jako poradce. (Robbi)