Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (884)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Joker v herecké kreaci Jacka Nicholsona bylo v celé sérii jediné opravdu čisté a nefalšované zlo (ti další už byli vedeni mstou). Batman v herecké kreaci Michaela Keatona byl v celé sérii jediný opravdový a nefalšovaný Batman (ti další už byli jen imitace). Batmanova partnerka v herecké kreaci Kim Basingerové byla jediná nefalšovaná a opravdová kočka (sorry Kočičí ženo Pfeifferová, ale ani tys ji nepřekonala, natož taková Nicole Kidman, nebo Uma Thurman a Alicia Silvestone). Tenhle film byl zkrátka z celé série jediný opravdový a nefalšovaný komiks. ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

První, rozhodně ne nejlepší, ale pořád skvělý Batman. Burton svým charakteristickým filmovým rukopisem nastartoval filmového "Netopíra" přesně tím směrem, který byl pro něj nejlepší a nedokážu (a ani nechci) si představit, jak by série asi dopadla, pokud by ji místo něj startoval rovnou Schumacher. Vystylizovaná vizuální stránka efektně překrývá i poněkud jednoduchoučký a nevýživný děj a skvělý Nicholson je pro mě doposud nejlepší batmanovským záporákem vůbec. ***Věděli jste, že: Když Tim Burton vstoupil do ateliéru určeného pro továrnu Axis Chemicals, kde se Joker stane Jokerem, ocitl se v kulisách, jež tu zbyly po Cameronových "Vetřelcích" - britské studio poskytlo jejich hnízdu útočiště o tři roky dříve. Vetřelčí sliz a podobné rekvizity musely sice pryč, přesto si nemůžete nevšimnout nápadné podobnosti kovových lávek a schodišt, po nichž se protagonisté obou filmů pohybují.*** ()

Kass 

všechny recenze uživatele

"Where does he get those wonderful toys?". Po krásně potemělém Gotham City, které nenechá nikoho na pochybách, že je tím nejšpinavějším a zločinem nejprolezlejším místem co jste kdy viděli, se rozléhá dunivá hudba Dannyho Elfmana. Sám velký netopýří hrdina s nejkrásnější fotografkou, kterou mu určitě závidí celý comicsový svět, proti otci všech vyšinutých záporáků - nepřekonatelnému Jockerovi. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Výborné převedení komiksu na plátno. Joker byl fakt dobrý (nesrovnával bych ho však s Heathem, protože oba se role Jokera chopili jinak, ALE oba výborně!) a metal jednu hlášku za druhou. Kim byla okouzlující. A proč teda nedám plný počet? Zřejmě proto, že jsem to viděl zřejmě s tím NEJBLBĚJŠÍM dabingem, který svět kdy zažil. Musím si to sehnat někde v originále a pevně věřím, že pak i ta pátá hvězda zde přibude. UPDATE: Po druhém zhlédnutí ve FULL HD s titulky musím jen říct, že nechávám původní hodnocení. Burtonova vize je umělecká a opravdu skvělá, ale preferuju tu Nolanovu temnou a realistickou verzi. ()

Galerie (317)

Zajímavosti (136)

  • Autoři obrazů a soch, které Joker (Jack Nicholson) ničí se svými kumpány v muzeu, jsou Rembrandt („Autoportrét“, „Učenci“), Edgar Degas („Baletky“), Pierre-Auguste Renoir („Růžová a modrá“), Jan Vermeer („Žena s váhami“), Gilbert Stuart („George Washington“) a Thomas Gainsborough („Chlapec v modrém“). Dílo, které Joker (Jack Nicholson) poskokům zakáže zničit, je malba Francise Bacona „Figure with Meat“ z roku 1954. (Gooffy)
  • Zvon, který Joker (Jack Nicholson) shodí v katedrále, by měl při své váze na zemi nadělat mnohem více škod, než film ukazuje. (Armin82)

Související novinky

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?

19.01.2022

Herec Willem Dafoe (Spider-Man: Bez domova, Maják, Vražda v Orient expresu) dlouhé roky poslouchá ze všech stran, že by byl perfektní volbou na postavu Jokera. Batmanův arcizáporák a jedna z… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Reklama

Reklama