TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +Joker je výbornej, Batmobil a další Bat udělátka, atmosféra, hudba -M. Keaton v kúži Batmana neoplývá charismatem, dabing/// Z původnách ctyř filmů je tento nejlepší. Nahoru ho táhne především herecká kreace Nicholsona a rovněž hutná atmosféra, samozřejmě s nejnovějším Batmanem se nedá vůbec srovnávat./// Celkem 80%///(16.7.2006)

"VYPADÁM, ŽE VTIPKUJU?" Jedenáct let poté, co Donnerův SUPERMAN definoval superhrdinský velkofilm, se toho svého dočkal i Batman v režii Tima Burtona. Ten ho pojednal jako výpravnou ateliérovou komiksovou pohádku s pro něj typickou temnou a groteskní atmosférou a několika až hororovými momenty, tedy jako protipól úsměvně pitomoučkého parodického seriálu ze 60. let. A jako takovému není jeho filmu prakticky co vytknout. Přesto mě ale nikdy moc nebavil (i když se mi Burtonovo Gotham City moc líbí) a mnohem víc mi vyhovuje Nolanovo realistické pojetí vycházející z komiksových Batmanů od Franka Millera.(28.11.2015)

Komiksy mě nikdy moc nebraly, ale v případě tohoto filmu smekám klobouk před všemi, co na něm mají prsty. JACK NICHOLSON. To jméno musím napsat velkými písmeny, protože on je tím hlavním, co dělá z tohoto díla dokonalost. Je ve své roli bídáka Klauna tak zlý a tak elegantně odporný, že právě on je stěžejní postavou. Oproti němu je i tak vynikající Michael Keaton coby Batman mírně v pozadí. 90%.(28.7.2006)

"No faktem je, že čím mají lidi víc, tím za míň stojí!"                                                                                                              Tim Burton a jeho pohádky pro dospělé! Nemohu říct, že je to zrovna můj šálek čaje, jelikož nejsem právě cílová skupina, vzdávám se raději komentáře.(9.2.2017)

8 / 10 Gotham City v podaní Tima Burtona pripomína jeden veľký hlien zaschnutý niekde medzi hltanom a pažerákom - nechutný, slizký, plný svinstva a špiny. Niet preto divu, že láka také podradné živly akým je aj napríklad Joker (Nicholson), šialenec a estrádoví herec v jednej osobe, ktorý ako dieťa zažil zrejme niečo veľmi nepekné a rád by túto radosť dožičil aj iným. Ale to sa nám prerátal, somrák jeden, pretože zabudol, že skutočným kráľom tohto mesta je latexový netopier (Keaton) a ten na takéto srandičky vôbec nemá náladu. (oficiálny text Meliesa)(18.12.2005)

• - Jack Nicholson bol zvažovaný ako Joker ešte než sa k projektu dostal režisér Tim Burton. (DaliX)

• - Ve scéně, kdy Vicky (Kim Basinger) čeká v muzeu na Bruce (Michael Keaton), je na stole černá tabulka, na které je napsáno „Fluegelheim Museum“, ale když Batman utíká s Vicky ven z muzea, je venku na budově muzea napsáno „Flugelheim Museum“. (Pepy)

• - Batmanov oblek si počas nakrúcania vyskúšal aj sám režisér Tim Burton. (DaliX)