Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  *****

  Dark Knight svojej doby. Revolúcia v poňatí komiksov a ich adaptovaní na filmové plátno. Michael Keaton je doteraz najlepším Bruceom Wayneom a najodvážnejším castingom v celej ságe (bol Jimom Carreym 80tych rokov), no čo mi najviac utkvelo v pamäti to je najlepšia main theme všetkýcy šias v podaní Dannyho Elfmana!(18.2.2006)

 • Legas
  *****

  I po letech (a příchodu výborného Nolanova Batman Begins) je to stále lahůdka. Burtonův Batman se stal kultovní klasikou. Michael Keaton obou stranám své postavy dává komiksový nadhled a vtip (narozdíl od psychologicky hlubšího Christiana Balea), Joker je "best-batman" záporák díky nepřekonatelnému herectví Jacka Nicholsona, který na sebe strhává snad větší pozornost, než samotný Batman, a pak je tu pan režisér osobně, o jehož vizualitě by snad daly psát i básně.(18.11.2005)

 • Malarkey
  ****

  V roce 1989 si tvůrci jakéhokoliv komiksového filmu mohli ještě vymýšlet vysloveně co chtěli. A jelikož se v tomto případě jednalo ještě k tomu o Tima Burtona, bylo jasné, že tady v tomto případě o zklamání rozhodně nepůjde. I po takřka třiceti letech můžu totiž říct minimálně to, že na rozdíl od dnešních komiksáren tenhle má absolutní duši hračičky a vizionáře Burtona. Batman je tady temnej jak půlnoc, Joker je ujetej jak splašenej vlak a hudba v tomto případě je tak geniální, že ve spojení s Timem Burtonem, který tomu všemu dodal bláznovství, glanc a vizuálno, nemohlo vzejít zklamání. Je hezké vidět, jak tenkrát u podobných filmů vládla především zábava. Dneska hlavně barevnost, digitálno, pseudorealističnost a vnucené hlášky v hubě postav, které by si je ani nezasloužili. Tady se stačí zaměřit jenom na scénu a už jste na koni. Třeba ta, jak Joker vtrhne do muzea a za poslechu boží Princovi skladby tam se svými kumpány posprejuje a počmárá jeden renesanční obraz za druhým. To je prostě geniálnost taková, že přebít ji nedokáže ani celej arzenál samotného Marvelu současnosti.(13.2.2017)

 • TheDarKnig
  ****

  rád bych napsal životní role Nicholsona, ale není tomu tak, takže jen napíšu, že jeden z nejlepších filmů Tima divného Burtona a průkopník filmových komiksů.. Michael Keaton spolu s Balem nejlepší Batmani a Basinger úplně nejlepší Batman girl :-)) Absurdní, temně barevné, bez nějakých světlých okamžiků, prostě Gotham jaký má být. V jednom přece jen Tim Chrise překonává.. Jeho Batmani mají mnohem více komiksové atmosféry a komiksových rysů.. A žel, u komiksů to nejde jen tak přehlídnout. Danny Elfman vytvořil legendární soundtrack(18.10.2008)

 • genetique
  ****

  Nádherne vykreslená špinavosť, bieda a strach, ktorý číha z ulíc Gotham City. Svkelé kulisy, efekty, batmanovsko-hrdinské nápady a o Nicholsonovi ani nehovorím. Asi jediný film, kde je záporákovi venované toľko priestoru na jeho psychologické vykreslenie. Trošku mi vadilo, že v pár scénach bola použitá až prehnaná comicsovosť. 80%.(22.6.2006)

 • - Anton Furst, jenž vytvářel celé město Gotham City, později prohlásil, že inspirací jemu i celému týmu bylo kromě města New York i mnoho dalších architektonických stylů, které zkombinovali tak, aby Gotham City představovalo ošklivé, bezútěšné a kriminalitou prolezlé místo. Doslova řekl: "Představili jsme si, jak by vypadal New York bez plánovací komise. Byl by městem zločinu a chaotického prolnutí architektonických stylů, přímo esej o ošklivosti. Jako by se peklo prodralo zkrz chodník a rostlo dál." (ajaxx)

 • - Joker (Jack Nicholson) se zde jmenuje Jack Napier. Přestavitel Alfréda ve starším zpracování Batmana (1966) se jmenoval Alan Napier. (vojtaruzek)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 56. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace