Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  *****

  Gotham City, Bruce Wayne, Tim Burton. Ano, BATMAN, Temný rytíř přichází a je třeba říci, že v dobré formě. A jakého se dočkal příběhu? Poměrně zajímavého, už jen tím, že se proti němu postavil JOKER s podobou Jacka Nicholsona. Kdo že je Joker? Obyčejný gangster, ale s tou výjimkou, že když dělal jednu černou prácičku pro svého zlotřilého bosse narazil na netopýřího muže. Ten jej hodil do kyseliny a voala vznikla podivná kreatura, která se chce pomstít a přitom zničit celé Gotham City. To ovšem Batman nemůže dopustit. Muž s netopýřím kostýmem má jednu podstatnou výhodu oproti svým superkolegům. Je to jen člověk s nejmodernější technikou, žádný bůh, který se nedá zabít a možná proto dokáže jeho příběh zaujmout více a navíc vypadá mnohem realističtěji. Tim Burton se naštěstí nesnažil natočit film podle komické kreslené série, ale podle nové, temnější a depresivnější, navíc použil kulisy, připomínající komiks, a tak se z jeho filmu stává klasika, která si zaslouží pozornost. Michael Keaton, Burtonův favorit je v batmanovské roli dostatečně temný a v milionářské nafoukaný, sobecký a zárověň i citlivý. NO a Jack Nicholson? K tomu nemám slov. Fantazie. Absolutní triumf. Jack si svou roli naprosto užívá a z plátna to přímo čiší. Pro fandy komiksu nutnost, pro nováčka, zajímavý počin.(12.6.2006)

 • Marius
  *****

  K Burtonovmu Batmanovi môžem, pokiaľ ide o obsah, s kľudom napísať to isté, čo som napísal k formálnej stránke Sin City – je to „comics pure“ . Batman ako jediný americký –man je človek z mäsa a kostí a jeho superschopnosti su dané skôr technickými hračičkami, než mutáciami či mimozemským pôvodom. A práve preto sa mi (Bale prepáči) Keatonovo stvárnenie Batmana pozdáva najviac. Keď je ako Bruce na scéne, nikdy by ste nepovedali, že práve on je temným duchom nocí Gotham city. K Jackovmu výkonu nemá zmysel písať viac ako to, že si to musel náramne užívať a baviť sa rolou, čo je vidno najmä na jeho zvrátenom „muzejnom balete“ . Kim je zas sexy a´ la koniec gýčových eighties. Burtonovo stvárnenie tohto comicsu je novátorské, hravé, burtonovsky temné a strelené a pokračovania kvôli tomu ťahajú za kratší koniec. 9/10(5.6.2006)

 • ClintEastwood
  *****

  Tolik práce a tak málo času... Snímek, který miluji již od útlého dětství a jeden z nejlepších komiksů, který kdy byl převeden na filmové plátno. Tim Burton vytvořil úžasnou atmosféru Gothamu, jehož ponurost na vás dýchne z každého záběru. Herecké obsazení má Batman vynikající, ale všemu a všem zde vládne jeden jediný muž. Jack Nicholson. S úsměvem na rtech a grácií sobě vlastní, vytvořil jednu z nejpozoruhodnějších filmových postav všech dob a svou nejlepší hereckou kreaci. Ať si kdo chce co chce říká. Jeho Joker - to je dokonalé ztělesnění zla.(18.11.2009)

 • Satan
  *****

  Vidět znovu tohle po Nolanově trilogii je jako honit si šaška po prvním zásunu. Burtonův Batman je oldschoolový a odkazuje na klasické gangsterky. Poetika se blíží Burtonovým největším mindfuckům a celé to vypadá jako vtip. Zpátky v osmdesátkách to byl ale zjev. Takhle úspěšná komiksová adaptace s takovými hereckými jmény? Tento Batman byl průkopníkem a nebýt jeho, kdoví, kde by byly komiksové adaptace dnes. Keaton je jako Batman šedý průměr, spíš mu sedí poloha Bruce Wayna. Škoda, že po letech už několik věcí nefunguje tak, jak má (Harvey Dent černoch?) a byť je Joker vykreslen jako kriminálník zástavající vysoké postavení v mafiánském žebříčku, Nicholson je stále v roli vyšinutého blázna vtipný i děsivý zároveň i dnes. Kim Basinger to navíc sekne víc než kdy jindy. [Přesná stopáž: 121 min](17.7.2006)

 • castor
  ****

  Gotham City mluví o jediném: netopýřím muži, který je lovcem zločinců. Už na přelomu třicátých a čtyřicátých let komiksoví vydavatelé usoudili, že je třeba postavit se konkurenčnímu Supermanovi. Tenhle BatZorro se trefil do vkusu diváků, stejně jako o desítky let později při filmovém zpracování vcelku neznámého Tima Burtona. Pozornost na sebe i po letech strhává Jack Nicholson, chichotající se magor se zelenými vlasy, který otravuje kosmetické přípravky i dětské pudry. Mimochodem se ví, že měl smlouvu tak dobře sepsanou, že licenční poplatky mu plynuly i z dalších pokračování, z prvního dílu bral procenta také třeba z prodeje tužek nebo ořezávátek s logem žlutočerného hrdiny. To, co se děje na plátně, je na jednu stranu moc fajn (a se spoustou nápadů), jindy jsem se ovšem přistihl, jak sleduju hodinky. Možná i proto, že postavy vážně nedosahují takové hloubky, jak bych si přál. Danny Elfman ale neumí zklamat!!(30.4.2016)

 • - Producenti Jon Peters a Peter Guber koupili práva na zfilmování Batmana v roce 1979. (M.B)

 • - Všimněte si odolných karet, co má Joker. Žíravina, která znetvořila Napierův obličej, nestačí na jeho balíček karet. (StevenW.)

 • - Po premiére vyšli k filmu hneď dva soundtracky. Prvý vytvoril Elfman, druhý bol s piesňami, ktoré exkluzívne pre film zložil Prince. Jeho „Batdance“ sa do produkcie dostal na poslednú chvíľu ako náhrada za údajne „príliš hororový“ track „Dance with the Devil“. Úspech bol fenomenálny. Singel skončil na prvom mieste v americkej hitparáde. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace