V Gothamu bojuje proti zločinu nejen policie, ale také tajemný Batman, ve skutečnosti milionář Bruce Wayne. V souboji srazí do kyseliny gangstera Napiera, kterého vlákal do pasti v chemičce zrádný Grissom. Zločinec však přežije a vrátí se jako šílený Joker, muž s tváří, znetvořenou kyselinou do věčného úsměvu, a maskou klauna. Zabije Grissoma, chystá se otrávit celé město a začne pátrat po Batmanovi, jehož totožnost se snaží odhalit i fotografka Vicky. Její krásou jsou okouzleni Batman i Joker. Před maskovaným bojovníkem proti zločinu stojí zdánlivě nemožný úkol. Musí porazit Jokera, zachránit obyvatele města, jež chce Joker během oslavy otrávit jedovatým plynem, a ještě zachránit Vicky, kterou Joker opět unesl, aby z ní udělal proti její vůli svou milenku. (TV Nova)

Enšpígl

Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka. ()

Gemini

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat... ()

Tom Hardy

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů... ()

Matty

1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason ()

Radyo

Joker v herecké kreaci Jacka Nicholsona bylo v celé sérii jediné opravdu čisté a nefalšované zlo (ti další už byli vedeni mstou). Batman v herecké kreaci Michaela Keatona byl v celé sérii jediný opravdový a nefalšovaný Batman (ti další už byli jen imitace). Batmanova partnerka v herecké kreaci Kim Basingerové byla jediná nefalšovaná a opravdová kočka (sorry Kočičí ženo Pfeifferová, ale ani tys ji nepřekonala, natož taková Nicole Kidman, nebo Uma Thurman a Alicia Silvestone). Tenhle film byl zkrátka z celé série jediný opravdový a nefalšovaný komiks. ()

• V záverečnej scéne, keď ľudia zasvietia reflektorom so znakom Batmana, si môžeme všimnúť, že reflektor nesvieti na nebo, ale pravdepodobne na plachtu, ktorá sa v čase 01:55:57 pohne. (adamix)
  • Jednou z variant bolo, že pôjde o komediálne ladený film, a preto bol do úlohy Robina zvažovaný Eddie Murphy. (jedenzdvoch)
  • Když Joker (Jack Nicholson) v katedrále hodí střevíc prostředkem katedrály, je zřetelně vidět, že při pádu se směr letu nijak zvlášť nemění. Je tak nelogické, aby dopadl na schodiště před Batmanem (Michael Keaton), když schody vedou podél zdí. (Armin82)