poster

Batman

 • USA

  Batman

 • slovenský

  Batman

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Nic moc Keaton. Jack, který není Jokerem, ale zase jen Jackem s bělobou na tváři, což nic nemění na tom, že do Burtonova pojetí celkem sedne. Nic moc, tedy spíše nic než moc, Basingerová. Skvělá vizuální stránka a překvapivě ne až tak skvělá Elfmanova hudba (až na ústřední motiv samozřejmě). Vypadá to jako průměrný film? No, jenže není. Atmosféra pochmurného neogotického Gotham City a Burtonova režie z toho dělají kvalitní snímek, který se dá vidět i vícekrát. Ne ale zase až tak moc často. ♫ Hodnocení OST: 3/5(20.3.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka.(17.7.2006)

 • juta
  ***

  Když si vezmu Michaela Keatona, tak ho stále vidím v roli Beetlejuiceho. Jack Nicholson se s rolí popasoval dobře, byl dobrým tahounem celého filmu. Burton vdechnul Batmanovi nový život a možná i díky tomu vznily dva poslední tak oblíbené filmy. Dabing se teda moc nepoved, hodně sráží konečný dojem.(15.9.2012)

 • salahadin
  *****

  Joker je macher. A Burtonův Batman je klasika, Tim dokázal stvořit komiksový svět i s jeho atmosférou, použil výborné herce (J. Nicholson a jeho "jolly" výraz) a hlavně hudbu "jakéhosi" Dannyho Elfmana, jehož soundtrack se řadí k absolutní špičce filmové hudby. Absolutní highlight žánru. S Batman Begins dva dokonalé, i když diametrálně jiné filmy. Burtonův TOP film. Tak přesně takhle to má vážení vypadat...95%.(24.7.2006)

 • Shakers
  *****

  Burtonovsky Batman je veľmi zaujímavý a to hlavne spracovaním. Predovšetkým skvelé Burtonovské temné spracovanie, ktorému dopomáha ešte aj brilantná Elfmanová hudba. Skvelý Jack Nicholson alias Joker. Zahral to dobre a tie nápady boli tiež fajn. Michael Keaton bol skvelý ako Batman/Bruce Wayne a Kim Basigner okúzľujúca pekná novinárka. Rád sa k tomuto vraciam. Oblúbené soundtracky: The Batman Theme, Descent into Mystery, Charge of the Batmobile. 90% - 5*(26.7.2010)

 • - Keith Short který pomáhal vytvořit nový Batmobil, který vybíral ze 3 různých vozů. Byly to Ford Mustang, Jaguar (typ se neuvádí) a Chevy Impala. Nakonec vyhrála Impala, na kterou byly přidány dva kulomety Browning a další rekvizity. (ajaxx)

 • - Jack Nicholson bol zvažovaný ako Joker ešte než sa k projektu dostal režisér Tim Burton. (DaliX)

 • - Roli Carla Grissoma odmítl Martin Landau. (Němi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace