Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele topi80 k tomuto seriálu (49)

Getting Even (2007) (S04E03)

Tak tento podfuk se mi opravdu moc líbil, Danny je génius. Jeho navnadění hejla bylo opravdu mistrovským kouskem. Ale nakonec, vždyť v tom sklepu opravdu v těch bednách víno nakonec bylo, ne? :-) A Albert si jen tak mimochodem střihl vedlejšák. ()

A Designers Paradise (2007) (S04E04)

Profesionální odbourávači sterotypů by asi neměli radost z toho, s jakou chutí se Danny s Billym ponořili do světa módního průmyslu (musím pochválit oba dabéry), ale u tohoto dílu jsem se královsky bavil. A už i Danny umí připravit plán B. ()

Conning the Artists (2007) (S04E05)

Vybočení seriálu ze zaběhlých kolejí se občas povede, občas nepovede. Toto je ten druhý případ. Jediné, co mohu pochválit, je působivé ztvárnění prvních chvil mstitele v Baru U Eddieho. ()

Big Daddy Calling (2007) (S04E06)

Poněkud nebezpečná a také napínavá anabáze, hezky provedená akce, promyšlená do posledního detailu. Jen mi při pedantnosti a důslednosti hejla nejde do hlavy, že ten hlídač to odnesl jenom padákem a že by se hejl tak snadno rozloučil s pěti miliony (což ani pro majitele kasína nejsou zase takové drobné)... ()

Série 5 (2009) (S05)

Mě docela zamrzelo, že se Dennyho šéfování nepřelilo i do další série, z jeho vtipného frajírkovského vedení šlo ještě leccos vytěžit aspoň v jedné další sérii, čímž samozřejmě nijak nesnižuji Mickeyho mistrovství a kvalitu této povedené páté série. ()

Return of the Prodigal (2009) (S05E01)

Mickeyho impozantní návrat a pak se dějí pěkně zamotané věci v režii přítomného i nepřítomného Alberta. Ale na to už se podívejte sami. ()

New Recruits (2009) (S05E02)

Což takhle jít si trochu zazedničit? Vypečený podfuk, na kterém mi nesedělo jen to, že zabezpečení galerie bylo na tak mizivé úrovni, že jakýkoli druhořadý zloděj by mohl ukrást kromě objektu zájmu našich podfukářů cokoli, na co by si vzpomněl. Ale to je jen takové moje rýpání, hlavní je vtip, nápad a provedení, a to se v tomto díle opravdu povedlo. ()

Lest Ye Be Judged (2009) (S05E03)

Klasický ultrapřekombinovaný podfuk "made in Mickey", který na závěr ještě umocní Albert (ale ruku na srdce, na tohle by mu ta ředitelka po tom všem neskočila). A protože hejlů je všude kolem dost, může si to, že oběť musí mít chvíli pocit převahy, než přijde závěrečné finále, ověřit i nováček v partě. ()

Diamond Seeker (2009) (S05E04)

Musím říci, že to byl vskuktu zajímavý týpek, tento hejl. A šlo o další z těch napínavých dílů. Ale ztotožňuji se s komentářem kolegy laepuse, tímto závěrem by asi celá záležitost neskončila. ()

Politics (2009) (S05E05)

Díly, kde podfukáři pomáhají nějakým charitativním organizacím a neziskovkám, mi jsou z duše protivné, tady dokonce chrání jakousi verzi neblaze proslulé žižkovské Kliniky. Ale šplhnul si u mě nováček, který to celé trefně zhodnotil "A neměli bychom spíše udělat všechno pro to, aby se ta verbež nikdy nedostala ven?" Ale dílu dávám slabší hodnocení kvůli jiným aspektům. Tentokrát se nám někam vytratil šmrnc, takže vtipnost si uchovává asi jen stáž u poslankyně - semetriky. Závěrečné zúčtování je tentokrát velice banální. ()

The Road Less Travelled (2009) (S05E06)

Pustit se do Podfukářů jejich vlastními zbraněmi? Určitě zajímavé. Vše začíná tím, že dáme Albertovi hejla rovnou před nos. Určitě zajímavý pohled z druhé strany, pobavil jsem se. ()

And This Little Piggy Had Money (2010) (S06E01)

Tentokrát jsem stěžejní provedení podfuku odhalil předem, ovšem sebevědomá a hravá komisařka tento díl dokázala povýšit :-) ()

The Thieving Mistake (2010) (S06E02)

Tvůrci se po nějaké době zase rozhodli udělat si ze všeho pořádnou legraci na samém nejvyšším pólu sebeparodie, a tak nám v závěru připravili pořádný propletenec, který jsem si musel pustit dvakrát, a stejně ho moc nepobral (a jednu věc dosud nevím). Předvídat soupeře nebylo příliš složité, však sám na sebe prozradil, že nemá zábrany, a jednal tak přímočaře, že si Mickey mohl dovolit předvídat jeho jednání do posledního detailu. ()

Tiger Troubles (2010) (S06E03)

Výjimečně půjdu zase s hodnocením o něco níže než obvykle. Jednak se tento motiv, jak napsal už spoludiskutující, opakuje, navíc oproti předchozím "projektům" je to hodně vyvařené z vody a zas tak moc mě to neuchvátilo. ()

The Father of Jewels (2010) (S06E04)

I když mi trochu vadily ty rodinné záležitostí a s tím spojený patos, musím říci, že se mi tento po nějaké době zase klasický (byť nikterak překombinovaný) podfuk líbil. ()

Conned Out of Luck (2010) (S06E05)

Tak jako o kvalitě akčních filmů často rozhoduje kvalita hlavního záporáka, tomuto seriálu vždy pomůže, když je skvělý hejl. A v tomto dílu to byl vskutku exkluzivní výstavní kousek. Ovšem, doporučuji každému divákovi ho také dobře poslouchat, dozvíte se mnoho mouder např. o tom, kdo je takovým typickým zákazníkem internetových obchodů a podobně. Hejl tentokrát skutečně dostal produkt, o který měl zájem a který měl i všechny vlastnosti, které mu byly prezentovány. Jen mě nasralo závěrečné chování k Eddiemu (a to pořádně a vůbec na rozdíl od těch běžných vtípků nechápu jeho smysl). ()

The Hush Heist (2010) (S06E06)

Díly, kde je třeba přechytračit ty, co po nich jdou, mám v oblibě, ale to vykrádání bank už začíná vypadat jako úplná brnkačka. Každopádně oceňuji, jaké prohnané policajtky dávají tvůrci naší partě do cesty. ()

Série 7 (2011) (S07)

Sedmá řada se mi jeví jako ta nejlepší. ()

Silent Witness (2011) (S07E01)

Tvůrci si už podruhé udělali legraci z módních návrhářů a vůbec celého toho bizarního světa. Nebylo to tak dokonalé jako minule (a těch více hejlů bylo už spíše navíc), ale znovu jsem se bavil. ()

Old Sparks Come New (2011) (S07E02)

Tady si to hezky užil Ash. Jeho specialitou obvykle bývají vagabundi a údržbáři, ale tady si skvěle užil arogantního bankéře. Aby také ne, když mu sekundovala taková hejlka. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn