Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

Beast odpad!

Proboha lidi - vzpamatujte se!! Po delší době mi to opět nedalo, abych něco nenapsal. Tak hrozivou a bezduchou slátaninu jsem opravdu dlouho neviděl. Neuvěřitelná směsice nudy a nelogičností, která je pouze docela kvalitně natočena, takže působí na nejnižší pudy z čehož se občas vylekáte. Naprostou absenci scénáře a úplnou plochost postav se tvůrci snažili zachránit tím, že pouze děj rozstříhali a nechronologicky seřadili - bravo. Jak je vidět, místní "filmoví odborníci" se na tento laciný trik chytili. ()

Terva

Americko-japonský horor s úderným názvem The Grudge, který se v USA po uvedení do kin stal nečekaným trhákem, je remakem japonského blockbusteru Ju-On: The Grudge. Nemá s ním společné jen téma a jméno, ale i režiséra: obou filmů se zhostil Takashi Shimizu. Kamera : Hideo Yamamoto. Hudba : Christopher Young - Ocenění - 2004 - BMI Film & TV Awards - vítěz ()

moviesfan

Nenávist je stejně kvalitní horor jako Kruh. Ovšem bez překvapení, což je jistou, ač mírnou, devízou. Hutnou atmosféru si film vytvořil bez problémů. V kině i doma fungovala. Určitě spokojenost. ()

corpsy

Popri KRUHU horor číslo 2, ktorý mi navždy pocuchal nervy. Doteraz sa viem z tohto filmu posr@ť! Unikátna hororová lahôdka, nič pre slabšie nátury. Dokonalé. ()

liquido26

Není nic lepšího než začít první noc v novém bytě hororem, který je mimo jiné o rodině, která se přestěhovala do nového domu :-) Originál jsem neviděl, ale tohle se mi líbilo hodně. ()

PauloZ

Velice dobrý horor, který vám nažene strach při každém stěžejním záběru a potom se bojíte jenom otočit za sebe. Sice mi utekla nějakým způsobem hlavní poenta, protože konec není vlastně nijak vyřešený, je přímo až velmi otevřený. Jako horor to ale účel celkem splnilo. Je to promyšlenější a tajemnější než většina hororů, které vyjdou do světa a pokud si zhlasíte zvuk, který dělá horor hororem, tak to ve vás nějaké dojmy zanechá. Navíc mám mnohem radši tenhle typ hororů, protože jdou víc na psychyku a dokážou člověka solidně rozebrat. Bohužel jsem se ale ani jednou (krom ruky ve vlasech) pořádně nelekl a den před tím viděný Insidious ve mě vyvolal mnohem silnější pocity. ()

Marsik

Nijaké. Nic to ve mě nevyvolalo. Ani lekačky na mě neplatily. Zlé to sice úplně nebylo, ale u hororu bych se prosil bát, což jsem se tedy nebál. Byť dávám této USA předělávce stejně procent jako originálu, tak mi japonská verze seděla o chlup lépe. 60% ()

Tryskomyš

Je to remake Japonské Nenávisti (2002). Je ovšem o dost zdařilejší. Mimochodem dělal ji stejný režisér. Přijde mi to, jako by pochopil, že poprvé tomu něco chybělo a proto to podruhé lépe dotáhl. A jako bonbónek navrch je tu pár dobrých herců. ()

mis-ko

Tož báť som sa bál a riadne, nie však až tak ako pri Kruhu (čo je porovnávanie ktoré už asi prischne každému ďalšiemu atmosférickému hororu). Bála sa aj manželka, drobec spal, tomu to bolo jedno. Ľakačky v tomto filme fungujú naozaj dobre a nie je ich málo, najviac asi zapôsobili zábery z priemyselnej kamery, to bola chuťovka (kuk!). Pri takmer záverečnej scéne objasnenia udalostí v dome sa mi navyše rozsypal obraz a zvuk a vyzeralo to ešte lepšie a pôsobivejšie ako normálne. Nečakané spestrenie. ()

fannah

Tento film nemůžu hodit do žádného jiného pytle s horory.. a už hodně hodně dlouho jsem se takhle nebál a nečekal jsem co bude schovanej pod peřinou, abych koukal jen jedním přivřeným očičkem :-) 85% ()

Rosana

Fuj! Ja jsem strašytel a tenhle horor mě vážně místy děsil. Nevím jak, ale když sjem si včer vzpoměla na toho vykulenýho chlapečka, nebo na strop s démony nad stařenkou, tak jsem se fakt bála. Nemám ráda takový filmy. ()

Asgy

Klasická lekačka, mám raději horory, kde je postupně budovaná atmosféra a člověk čeká, co přijde. Tohle bohužel není ten případ. ()

ivishka

Celý film jsem čekala, kdy přijde to pověstné hororové napětí, nebo kdy mi zbělají vlasy čirou hrůzou a padnu strachy na znak. Už proto, že jsem čekala, je patrné, že jsem se nedočkala ani jednoho. Nepochopitelné chování postav, které prolezou všechna zákoutí děsivých míst mi nejsou žádnou novinkou. Pro zabavení mé vlastní osoby a také sestřenice, jsem se neustále ptala: "Kam jdeš?" , "Proč musíš otevírat tu skříň?" .... Na závěr bych snad dodala, že je to jeden z nejhorších hororů, které jsem kdy viděla. ()

Mr. Filuta

(Ptali se me ceho se nejvic bojim. A az do nedavna sem nedo kazal odpovedet. Nini vsak muzu "s klidem" rict: Nejvic ze vseho me desi ten japonsky prazdny vyraz!!!) Ackoliv neni tak dobry jako napriklad kruh, bal sem se jeste dlooouho po shlednuti. jeho kvality sem nasel az po asi tak druhem tretim shlednuti. Povazuju ho za velmi povedeny vzhledem k tomu, ze o dobre filmy tohoto zanru je opravdu nouze. (PS: do tet se bojim kdyz jdu sam v temnem dome dolu po schodech...) ()

GodComplex

Hodne povedeny horor s krutou atmosferou. Scenar je sice kapku otrepany, ale tohle vazne neni o scenari (jak uz to u hororu vetsinou byva). Atraktivni prostredi Tokia a jeden baracek, ve kterem se deji divne veci. Co se napeti a lekacich scen tyce, v prvni pulce to funguje na 100% a parkrat jsem u toho malem umrel, v druhe casti uz se hraje na stejnou notu a neni to tak vrazedne, coz ale nevadi, protoze to zachranuje celkove provedeni a vyborna produkce (Sam Raimi). Uz uvodni titulky daji tusit silne nadstandardni formu (fantasticky vizual a kamera + hudba Chrise Younga, ktery ma s horory bohate zkusenosti viz. Hellraiser). Casting je zde dukladne naslaply a znacne serialovy - v hlavni roli Buffy - The Vampire Slayer, jeji pritel ufon z Roswellu, dalsi par - zena z Heroes + Ethan z LOST (na ktere je tam v jejich dialogu narazka), k tomu oblibenci Lynche - babka Zabirskie (Twin Peaks, Inland Empire), nebo Bill Pullman (Lost Highway) a samozrejme nesmi chybet Raimim dohozeny braska Ted. Excelentni kousek, ktery snese srovnani z dnes jiz legendarnim Kruhem (v obou pripadech se jedna o remake japonskeho hororu). "When someone dies in the grip of a powerful rage a curse is born. The curse gathers in that place of death. Those who encouter it will be consumed by its fury." 7/10 ()

jondzavid

Chcel som to tu pôvodne porovnávať s japonským originálom, ale stačí si prečítať Adrianov koment. Ten presne vystihuje môj názor na film (Ju:on the grudge som videl asi týždeň pred Grudge). V jednoduchosti slušná hororovka ala Ring, s tým, že v prípade Ringu je americký remake rovnocenným bratríčkom originálu a v prípade Grudge je to o úroveň (alebo 2) slabšie ako japonská verzia. Najjednoduchší názor na rozdiel medzi japan a usa verziou je, že us remake je soft verzia japonskej (lakačky mi pripadali menej atmosfericky a najmä akusticky podfarbené a dej polopatisticky upravený (napadá ma prirovnanie k Once upon a time in america short a long verzii). No snáď sa Dark water dočká vydarenejšej us adaptácie a pre tých, ktorí sa nedostanú k japonskej verzii: pridajte jednu hviezdu a ak sa Vám páči Ring, siahnite aj po Grudge. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)