Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

kombajn

Pro mě trochu zklamání. Nejde se nevyhnout srovnávání s filmem Kruh. Bohužel do Kruhu (i toho remakového) to má dost daleko. Tempo filmu je volnější a bohužel v půlce ztrácí film dech. Nelze filmu upřít, že zlověstnou atmosféru má, koukal jsem se na to doma v noci sám a hlavně zvukové efekty jsou opravdu excelentní, nicméně mi přišlo, že velká část filmu je postavená jen na lekačkách, což se mi zdá trochu málo. Taky je škoda, že hned ta první lekačka je nejlepší lekačkou z celého filmu. Konec filmu je ovšem pak už úplně jinde a pouštěl jsem si jej pro jistotu dvakrát, abych se ujistil, že jsem nezaspal. Škoda slabého scénáře... ()

rakovnik

Mrazivý horror, pro mě soukromá kategorie "hnusný". Hnusný v tom, že jsem se na něj koukal sám, v noci, ve tmě a opravdu jsem se lekal a bál. A tak to má u horrorů fungovat. Dějově sice nic nového ani převratně natočeného, ale prostě na mě jako horror tento film fungoval. ()

Hennes

K filmu jsem se vrátil asi po pěti letech a s odstupem se mi to lépe ( nebo možná kladněji ) hodnotí. Jako od novinky jsem toho po Kruhu tenkrát očekával moc a byl jsem trochu zklamaný. Teď s odstupem musím uznat, že to z tohoto žánru patří k tomu lepšímu a americko-japonská spolupráce zafungovala. Těžko bych až na pár vyjímek hledal něco podstatně lepšího v posledních letech. Napětí, atmosféra, zvuky, vize vraždy, chrčivý zvuk a občasné povedené "vylekání", prostě celkem kvalitní horor. ()

Martin741

Ze som videl uz dostatok hororov, tak mozem nakomentovat aj tento. Originalita filmu sa nekona, a reziser Takashi Shimizu prisiel len s priemernym materialom, ktory trochu dost parazituje na kultoch ako 6. smysel. 56 % ()

Wiikii

Tohle je první horor na který jsem se nedokázal dodívat až dokonce ani za dne :D ... Sice jsem to zkoušel naposledy asi pře dvěma lety, no i přesto smíšené pocity mám do dnes ... Ale viděl jsem dost na to abych mohl zhodnotit a tak HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Jimmi

Viac sokov ako v ringu........dobry pibeh(sice zamotany ale nakoniec je vsetko dobre vysvetlene).......urcite patri medzi naj horory poslednych rokov ()

TomikZlesa

Na horrory jsem celkem vysazenej. Rádoby horrory kde jen stříká krev a říká se tomu horror no wtf ? Tenhle kousek je u mě naprostá špička. Buď to je tím že film je fakt tak silnej a nebo já sem taková srágora. Nejvíc se člověk bojí toho co nevidí a to se mi tu potvrdilo. ()

darm

Tak tedy. Remake všech možných scén z různých japonských originálů, některé nutno dodat, že lépe provedené, některé hůře. Hned první scéna převzatá z prvního Ju-Onu je ovšem takřka geniální a naladila mě na tu správnou hororovou vlnu a těšil jsem se co přijde dál... Prvních 40 - 45 minut se ještě pořád drželo na hodně slušné, řeknu i výborné úrovni, slušně jsem se bál, docela brutálně jsem se občas lekal, ale pak přišlo takových dost hluchých 30 minut, kdy jsem se bohužel jen dost nudil, bez strachu, bez napětí, snad s jedním zajímavým momentem u kamer a sledování strážníka jak jde obhlédnout situaci. A třeba scéna se zjevením Toshia pod peřinou, u které jsem v Ju-On: The Grudge skoro zinfarktoval, tady se mnou vůbec nic neudělala. Prostě takových nijakých 30 minut. Závěr se opět vrátil do hustých kolejí, ale film už úplně nezachránil. Celkově je poznat, že to prostě není jako originál a narozdíl od Kruhu, jehož remake se mi líbil víc než japonský originál, tady je to naopak. Už žádné přeskakované vyprávění s jednotlivými postavami, jen jeden souvislý příběh - ale to není až taková vada a dalo se to čekat, horší je už to, že remake napřichází vůbec s ničím novým - překvapivým a vždycky když se nějaká scéna rozjížděla, zalovil jsem v paměti jak se to odehrálo v originálech, logicky jsem se vždycky trefil a tak i napětí už bylo menší, když člověk ví, jak to celé dopadne. Na autenticitě s originály přidává aspoň ten fakt, že Shimizu zůstal věrný natáčení v Japonsku a tak se všude pohybuje pořád dost šikmých očí :) Ještě bych ohodnotil malým mínusem to, že po té skvělé úvodní scéně přišel střih a hned bylo jasné, že to nebude japonský originál. Záběr na Sarah Michelle Gellar rozvalující se na posteli, následná ocucávačka se svým přítelem. Prostě taková americká zbytečnost, kterou jsme rozhodně v japonských originálech neviděli. Kdyby se to vynechalo a film by byl o 5 minut kratší, vůůůbec nic by se nestalo. Ale přeci jen, je to stále hodně slušný horor, hlavně první polovinu jsem se opravdu bál, dál už to bylo sice horší, ale celkově je to pořád slušný nadprůměr. ()

Wormboy

Priamociary, nanicsazbytocne nehrajuci a v prvom rade poriadne nadupany film s dlho nevidenou atmosferou...Pocas celeho filmu sa s obsahoveho hladiska skoro nic nedeje, herci sa iba prechadzaju, pripadne kulia oci, avsak zvukove a kamerove efekty spolocne s vybornym strihom davaju tomuto snimku nesmiernu pritazlivost...ale ked nad tym premyslam,tak predovsetkym v poslednych 20 minutach. 3,5/5 ()

Flynn

Nevim jestli se tu lidi bavíme o stejném filmu, protože mě se tenhle film líbil více než hodně, bál jsem se solidně, a taky nevím co se vám nelíbí na tom konci? Mě osobně se zdál dobrý a ve scéně, kdy ta potvůrka leze po schodech sem si vybavil holku z Kruhu a taky tu holku z Vymítače Ďábla jak tak hezky zcupitala po schodech, ale to jsem odskočil od tématu. Já jsem se bál hodně a o tom to přece má být, některé ty lekačky byly prostě famozní, některé se daly vychytat, ale nektěre ne a ty mi daly solidně zabrat. Jo a taky to zlo v tom domě, sice nic převratného, ale aspoň to bylo vysvětleno . Například takový Úsvit Mrtvých, tak tam jsem se vysvětlení nedočkal, prostě se ráno lidi vzbudili a byli tam všude zombie a masakr. V tomhle filmu krve moc neteče, ale je to děsivější než spartakiádní soubor zombie. Doporučuju všem co se rádi bojí. ()

Dannysek4U

Slaby, slaby, puvodni Ju On i tohle, ty dve vybledliny sice nejsou hezky na koukani, ale pocit pomine po dvou minutach. Tesil jsem se, moje blbost. ()

Alfréda

Řekněme že je to nepatrně lepší než Kruh, ale ani tak se ode mě pochvaly nedočká. Japosko-americká produkce je celkově postavená na hlavu- neříkejte mi, že už se víckrát nebudeme bát klasických monster nebo bestiálních řezníků, ale malých dětí natřených bílým primalexem...tohle opravdu ne. ()

pufina odpad!

Eeeeeh, co to sakra bylo?! Příběh byl zajímavý asi jako tající hovno ve sněhu, což má jen tu výhodu, že už nesmrdí. Sarah Michelle Gellar pro mě do teď byla "jen" špatná herečka, ale po tomto filmu soudím, že je ještě horší! ()

Juto

Takashi Shimizu odviedol skvelú prácu pri réžii filmu, ktorý púta pozornosť divákov scénami, z ktorých vám behá mráz po chrbte, má momenty, z ktorých vám vyskočí, a znepokojivé obrázky, ktoré sa vám vryjú do pamäti po skončení filmu. Tajomná, ale dramatická atmosféra filmu vytvárala desivý pocit pokračujúcej hrôzy a vybudovaného napätia, ku ktorým prispievajú realistické a dramatické herecké výkony členov obsadenia. Niektoré dejové linky sú prepletené a sú nevysvetlené, ale to je malá chýba. 6/10 ()

emo

Tak nechutne creepy horror som už dlho nevidel. Film má vskutku úžasnú atmosféru umocnenú tak geniálnou zvukovou kulisou, že by som ho bez váhania nominoval na OSCARa za zvuk! Už len kvôli tým nepríjemným zvukom som párkrát privrel oči... Je tu kopec hustých shockerov, ktoré môžu mnohých rozhádzať. Dej je celkom slušný, herci podávajú žánrový štandard. ()

campix

Nebývá tak úplně zvykem, aby si autor úspěšné zahraniční série střihl ještě vlastní hollywoodský remake. Přesně tohle je ovšem příběh amerického remaku japonského hororu Nenávist. Takaši Šimizu využil lákavou nabídku a pomocí vyššího budgetu a amerických herců natočil remake svého vlastního filmu. Jedná se o solidní horor, který dobře buduje atmosféru a především finále má koule. Dobré momenty střídají ty méně povedené a především nepřesvědčivá herecká sebranka je příčinou toho, že americká verze Nenávisti je spíše průměrný film. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)