V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

baiskon108

Hlavním úkolem snímku je prostě pobavit a to se občas i stane. Nic jiného ale Shazam! nenabízí. Dělá si to srandu z komiksových klišé, ale sám příběh je klišé obrovské. ()

MikeeTheory

Kéž by byl Shazam aspoň o 25% kratší. Takhle to totiž víc než na ty tři hvězdičky být ani nemůže. První polovina filmu přitom patří vůbec k těm nejsvětlejším (myšleno i doslova) momentům ve filmovém DC. Kazí ho ale zbytečně natahovaný konec a strašně plochý (!) záporák. ()

BOURQUE

Z hľadiska samostatných filmov štúdio DC tu opäť prehralo. A nie len o pár „bodov“. „Shazam!“ totiž neponúka nič také, čím by sa konkurencia nemohla vyrovnať. Hlavne aj zo šuplíku je konkurencia schopná vytiahnuť film, ktorý pravdepodobne bude lepšie fungovať. Základný príbeh „Shazam!“-u obsahuje všetky veľmi dobre známe elementy a ani tie nedokáže dostatočne zužitkovať a predviesť ich v „staro-novom“ tele. Z. Levi spraví, čo môže, ale na lepšiu úroveň ako „šedý priemer“ sa mu jednoducho nedarí dostať sa. M. Strong ako záporák v poriadku, ale ani u neho necítim tú „silu“. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

loki5

Je to nejzajímavější DC film A nejmíň jsem se u něj nudil. Ale to je asi tak vše. Je to spíš tak trochu pro děti. Takže celkem průměrný rodinný film. 60% ()

strikeman

Rodinná zábava, ale spíše blbůstka pro ty menší diváky. První polovina občas vtipná, druhá polovina už spíše nudí... 60% ()

Wallis3 odpad!

Žišmarjaaaa! To zas byla kundovina! Jste nerd a geek a váš nejlepší přítel je papírový kapesník? Zvlhnete při každé barevné šmouze, či súprtrůpr kostýmu? Bravo, jste kokot na entou, co smlsne kdejakou hovadinu, páč je to prostě komix! Shazam, píče! ()

helloween93

O Shazamovi jsem věděl jen to, že jde o hodně starého superhrdinu DC, ale neznal jsem jeho backstory ani záporáka. Kdyby šlo DCEU tímhle family-friendly směrem, asi bych se nezlobil. Už Aquaman se mi líbil, a totéž platí pro Shazama. Je to vcelku příjemná změna po Snyderových temných BvS a JL. What about Shazam? Je to vtipný, hlavní dětské postavy sympatické, backstory zajímavé a za mě David F. Sandberg zvládl tohohle hrdinu divákům představit jedinečným způsobem. Mark Strong jako Dr. Taddeus Sivana perfektní, on ty záporáky prostě umí. Škoda pro Warnery, že tržby nebyly trochu vyšší, tenhle film by si to zasloužil. Nicméně dvojka vzniká a snad se tam dočkáme konečně alespoň camea Rocka jako Black Adama než přijde jeho samostatný film. 4* ()

Olík

Tak tenhle opláštěnec mne fakt baví a to jenom tím, jaký je. A Darečert vem příběh. Ty jsou si nakonec stejnak všichni podobné, jako Batman Batmanovi, ale co se týče postavy, jsme úplně někde jinde. Deadpool pro mladší a mně (ač se rozhodně za mladšího nepovažuji). Superschopnosti, superpadouch, super humor. Kdo tak trochu zná mé zdejší recenze ví, že současné DC-Marvel okupaci zrovna dvakrát nefandím, ale jestli už to tedy musí být, tak určitě takto. ()

figliar

Viem, že skalného fanúšika sci-fi tento film sklame, ale ak na neho pozerám ako na komédiu a oddychovku, tak je určite lepší, ako polovica produkcie od DC za posledné roky. Film síce pôsobí detsky, o čom svedčí aj herecké obsadenie, ale keď sa rozbehne príbeh, tak pobaví, zaujme a navyše vôbec nenudí. Pár krát som sa predsa len chytil za hlavu, ale koniec koncom, o tom komixovky sú a pre mňa bol Shazam fakt milým prekvapením a zábavným doplnkom do príliš temného DC univerza. ()

tomik99

Shazam! nenadchne a ani neurazí. Některé pasáže jako objevování superhrdiny v malém klukovi byly fajn, ale zkrátka jsem měl stejný pocit jako při Venomovi, kdy koukám na film, který by prošel na jedničku před dvaceti lety. Teď už i od komiksových filmů čekám více. Máme tady standardního záporáka bez větší motivace, pár ohraných klišé a několik fajn scén, ale to je vlastně všechno. Billy Batson se sice povedl a jeho komplikovaný vztah s matkou je možná tím nejzajímavějším na filmu, ale vše ostatní je bohužel hrozně předvídatelné. To sice nutně neznamená, že je to špatné, ale přesto nějaký moment překvapení by filmu prospěl. DC se stále nenaučilo dělat vtipné filmy, tento snímek si o to říkal, přesto vtipů bylo ve finále (těch vtipných) naprosté minimum, svědčilo o tom i poměrně hrobové ticho v kinosále. Shazam! rozhodně není špatný film, jen je zkrátka takový nijaký. Škoda, že závěrečné cameo nebylo dotaženo do konce. ()

anitae

Kravina, ale reakce kluka v dospělém těle s bleskem mě bavily, akorát bych to zkrátila. Od filmu jsem nic nečekala, tak vlatně mile překvapil. ()

Dimo

Nenesl jsem do kina přehnaný očekávání a dostal jsem víc, než čekal. Byla to prča, nenudil jsem se. Charisma tu má kdekdo, fórky jsou fajn, odsejpá to, hrdinům se fandí snadno. Prostě pohoda. Jasný čtyři hvězďáky. ()

phoenixer

Bavilo me to. Zasmal jsem se. Zaver vsak byl opravdu spatnej. Kvuli tomu zakonceni v lunaparku bohuzel nemuzu dat vic jak tri a pul ackoliv to melo vazne dobrej potencial na vic, nez prumernej film o superhrdinovi. ()

HenryIvan

Neverím, že to píšem, ale zdá sa, že DCEU svitá na lepšie časy. Aquaman ma príjemne prekvapil a Shazam nie je výnimkou. Je to celkom vtipné, Zachary Levi to vedel dostatočne podať a spomenúť treba aj detské osadenstvo filmu. Postava Freddyho ma zo začiatku dosť štvala, ale zlepšilo sa to. Záver, v ktorom som mal skoro pocit, že sledujem Power Rangers ma opäť prekvapivo neprekvapil v zlom. Zaujíma ma, kam sa to bude uberať a to predpokladám bolo cieľom tvorcov, vytvoriť záujem. Nezarobilo to nejak extrémne veľa, no to ani obaja Ant-Mani a ani to ho neodradilo dostať sa takmer Thanosovi do riti, čiže dvojka Shazama hádam dorazí. Kto vie, možno dorazí s The Rockom v závese a to pritiahne väčšiu pozornosť. Konečne sa hýbeme správnym smerom DCčkári. 75 %. ()

FanKalEl

Očakávania som nemal žiadne. Nakoniec som dostal rodinný komiksový film určený viac pre deti. Za to ale veľmi kvalitný s nadmieru uspokojujúcim finále. Film ktorý jednoznačne stojí za dalšie a dalšie zhliadnutie. V podstate tuna nieje dalej o čom.. ()

dalziel

Po Aquamanovi, pre mňa už druhé príjemné prekvapenie od DC Comics.Že by sa začalo blýskať na lepšie časy?. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)