Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007–2014, 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter, Carter Sand, Stacey Scowley, Alicia Sixtos, Samantha Yonack, Alexandra Barreto, Casey Adams, Emma Fassler

Komentáře uživatele castor k tomuto TV seriálu

Ležérní David Duchovny, bezdějovost, sarkasmus, rozporuplnost, hlášky. A kurvy na obou stranách barikády s příjemným zjištěním, kolik tenhle seriál dokázal „svléknout“ nebo dostat do hodně zajímavých pozic dříve upejpavých ženštin. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. Hýřivý styl života si tak užívá uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky s náctiletými pokušitelkami a ještě u toho zvládá „vychovávat“ dceru a dvořit se své životní lásce, bývalce Natasche McElhone. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět.(20.4.2013)

...a tak nás začal bavit jeden sprostý spisovatel. Sarkastické hovado, které neustále něco napravuje, je nicméně upřímné, přímé a pravdivé, kromě něj se nám představily i další zajímavé postavy (i třeba Charlieho rodinka se v nadcházejících sériích stává plnohodnotnější), které se přeci jenom chovají dospěleji, než Hank. Některé hlášky by si každopádně zasloužily vytesat, mnohé momenty jsou trefně opsané ze života. Propadl jsem a jsem za to rád. Možná zamrzí mírná bezdějovost, ovšem v dalších sériích přijdou zajímavé dějové nitky. Palec nahoru.(7.8.2018)

Pere se tady na úrovni vztahů hodně špinavé prádlo, protože na nich tahle výborně napsaná taškařice stojí. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. Hýřivý styl života si tak užívá Hank Moody, uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky s náctiletými pokušitelkami a ještě u toho zvládá „vychovávat“ dceru a dvořit se své životní lásce, bývalce Natasche McElhone. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět.(7.6.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Hank Moody, uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky středního věku s náctiletými pokušitelkami, je pozvaný na party ke své bývalé partnerce, zjistí, kolik let je vlastně agresivní nymfomance a koho je vůbec dcerou. A lehce to přepískne s hulením. Odnese to umění!!(7.6.2018)

Solidně přisprostlá kalifornská pohádka pokračuje a autor Tom Kapinos rozhodně nepolevuje. Hank, zosobnění veškerých mužských neřestí, zažívá období, kdy si připadá „jak utahaná děvka, které vypadává děloha.“ Za psací stůl se mu nedaří vrátit, se svatbou jeho životní lásky to vypadá (z jeho pohledu) zle, přesto zůstává zatraceně sarkastický a upřímný.(7.6.2018)

David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Hank, ztracená existence, která svůj talent rozmělňuje alkoholem a známostmi na jednu noc, se nechá ukecat k účasti na charitativní akci. A slíbí, že bude sekat dobrotu. Nebude. Závěr (po telefonu) je milý.(7.6.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Tentokrát má promluvit ve třídě Miy o kreativním psaní, pozná, jakým prasetem je její profesor, připomene si, jaké to je být v roli odmítnutého, a ještě navrch naslouchá dceři, která má za sebou první neopětovanou lásku.(20.6.2018)

Zatoulaný prášek v Charlieho kanceláři rozpoutá zajímavou smršť u něj doma v ložnici a sexuálním životě obecně. I Hank si užije, ovšem při ranním probuzení po náročné noci zjistí, že přišel o pár připomínek jeho života s Karen včetně několika vinylů. Peprné dialogy Toma Kapinose si s tím vším ovšem poradí.(20.6.2018)

Charliemu se zřejmě splní sen, protože jeho manželka chce vyzkoušet trojku a nenapadne ji nikdo jiný, než mužova sekretářka. Nakonec to ovšem odnese bradavka. Lépe to vypadá u Hanka, který ženě svého srdce sežene velmi lukrativní zakázku. A to je potřeba oslavit. David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Můžeme zuřit, že jeho postava leccos žene až na hranici únosnosti, můžeme připomínat, že občasná bezdějovost může vyvolávat kritiku, ovšem tvůrci nechtějí splétat rafinované dějové nitky. Chtějí bavit. I dojímat.(28.6.2018)

Prostřednictvím vzpomínek po zprávě, že Hankův stejně jízlivý a nadržený otec (ve svěžím podání oblíbence Darrena Aronofského pro vedlejší role Marka Margolise) zemřel, se dozvídáme leccos dokreslujícího ze vztahu Hanka s Karen. David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Můžeme zuřit, že jeho postava leccos žene až na hranici únosnosti, můžeme připomínat, že občasná bezdějovost může vyvolávat nevoli, ovšem tvůrci nechtějí splétat rafinované dějové nitky. Chtějí bavit. Závěr vydařený. „Miluju tě. A neříkám to, abych to slyšel od tebe.“(28.6.2018)

Pere se tady na úrovni vztahů hodně špinavé prádlo, protože na nich tahle výborně napsaná taškařice stojí. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. A funguje to náramně. Hank sedl za stroj a pěkně postaru do toho praštil. Prvním čtenářem musí být Karen – jenže novela se dostane do úplně jiných rukou.(29.6.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Teď se objevila jedna, která jeho špatnou paměť odmění slušnou nakládačkou. A nakonec z toho bude hodně úsměvná trojka. S kouzelným dovětkem. Karen se navíc dozvěděla, že Hank koupil prsten. První série pomalu vrcholí.(29.6.2018)

Solidně přisprostlá kalifornská pohádka pokračuje a autoři rozhodně nepolevují. Mia dál mlží a chci si rukopis přisvojit. Charlie naštěstí hned z první stránky pozná, kdo je skutečným autorem. Hank ale řeší i to, že dcera má být jeho zachráncem a odstěhuje se k němu. Ovšem svatba jeho životní lásky, se kterou nedokáže mít fungující vztah, se blíží. Co teď? Ovládne své ego?(30.6.2018)

Mám sice deset let (od vzniku seriálu) skluz, přesto si tuhle sarkastickou kalifornskou pohádku užívám. Den plný problémů. Becca dostala své první měsíčky a Hankova Karen se vdává. A do toho se Mia solidně opije. A bude mít povídavou. Mile trapné momenty přicházejí, postavy uzavírají své drobné dějové linie, ukazuje se, že naše šarmantní hovado má s Karen skutečně velmi otevřený/neuzavřený vztah a divák se okamžitě těší na druhou sérii.(30.6.2018)

Becca dostala svůj šťastný konec, rodiče jsou zpět spolu. Ovšem bude to fungovat, když tatík ani nedokáže hned zkraje zalehnout k té správné vagíně? Objevuje se nová a velmi zajímavá postava Ashby, který chce, aby mu Hank napsal autobiografii. Soužití s ním bude jedna velká party, která bude mít nicméně s ohledem na množství vyšňupaného kokainu fatální následky. Přesto je pomyslnou třešničkou na dortu. Velké potíže začíná mít i Charlie, jehož asistentka po jeho zádech stoupá výš a výš. A Charlie se vrhá do pornoprůmyslu, který mu jaksi zničí manželství. Hlavní hrdina už tolik nechlastá, snaží se přestat kouřit a tak nějak se zklidňuje. Ne vždy to ovšem stačí a hlavně zvládá. Zvlášť když se vyspí třeba s matkou dceřina přítele. Holt jak předčasně dospělá dcera varuje, pokud se nesrovná, může všechno ztratit. Divák nicméně určitě ocení to, že tvůrci do bezmála třiceti minut pokaždé nacpou spoustu skvělých dialogů a humorných momentů. Druhá série je navíc oproti první víc dějová. Ano, žili šťastně, a my díky nim taky o krapet lépe.(8.8.2018)

Becca dostala svůj šťastný konec, rodiče jsou zpět spolu. Ovšem bude to fungovat, když tatík ani nedokáže zalehnout k té správné vagíně? Nebo co se stane, až na Karen začne doléhat, zda neudělala překaženou svatbou chybu? Stačí jedna obyčejná party a Hank už má zase co vysvětlovat a navíc se dostane do konfliktu s policistou. Kabelová stanice Showtime boduje i dál, druhá série začala výtečně. Úderné hlášky musí bavit.(14.7.2018)

Karen chce, aby si Hank ve vězení uvědomil, že jeho kroky nejsou vždy správné a otálí se zaplacením kauce. Prachy nakonec vysází (zřejmě) nová postava Ashby, který chce, aby mu Hank pomohl dokončit autobiografii. Velké potíže začíná mít i Charlie, jehož asistentka po jeho zádech stoupá výš a výš. A Charlieho podle něj nikdo neposlouchá.(14.7.2018)

Občas má Hank jednoduše smůlu, ale často předhazuje jednu výmluvu za druhou a čeká, že to druzí, Karen zejména, budou neustále akceptovat. Charlie se mezitím snaží utnout špatně nastartovanou kariéru pornoherečky a získat pro ni lepší podmínky, Becca začíná navštěvovat soukromou školu, kde jsou povinné uniformy a to není nic pro ni. Naštěstí někoho pozná (tehdy neznámý Ezra Miller) a hned je jí líp. Hlavní hrdina už tolik nechlastá, snaží se přestat kouřit a tak nějak se zklidňuje. Uividíme, jak dlouho mu to vydrží, každopádně velmi povedený díl. Natascha McElhone k zulíbání.(14.7.2018)

Zahození minulosti a úžasná žádost o ruku hned na začátku dalšího dílu, který do svých bezmála třiceti minut nacpal zase spoustu skvělých dialogů a humorných momentů. A na party, kterou pro své blízké naše hrdličky uspořádaly, přivedl Ashby zajímavý doprovod. A Beccy proslov o víře u večeře je na potlesk. Pak už to jde ovšem o desíti k pěti. A Karen rozhodně nevěří na kouzelný proutek. Úderné hlášky dál bodují, v řadě druhý cool díl.(14.7.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Teď je zase „sám“ a otázkou je, zda je jeho pobyt v Ashbyho sídle tím pravým ořechovým. Nicméně na pořady o vaření začnou mít mnozí po tomhle díle krapet jiný názor. Charlie mezitím investuje velké úspory do „uměleckého“ porna.(15.7.2018)

Vaginatown bude pornobiják pro příští generace a Charlie musí v jedné ze scén zaskočit za hlavního klátiče, kterého zradilo příliš mnoho kokainu. S ním začíná mít problém i Charlieho žena Marcy. Hank se zasekl s novou knihou (biografií), zdá se, že bude muset vyhledat ztracenou Ashbyho lásku, aby mu o jeho životě víc napověděla. Jen to nebude tak snadné.(15.7.2018)

Becca musela po nemilé události s matkou jejího přítele říct Hankovi pořádně od plic, že život není jen jedna velká párty a pokud se nesrovná, může všechno ztratit. Holt ten chlap má pech. Charlieho pornobyznys pokračuje, naneštěstí má jeho milá nos nejraději zabořený v kokainu, který je stál veškeré úspory. Kdo vyčítal první sérii občasnou bezdějovost, bude pro tentokrát o dost spokojenější.(21.7.2018)

Je jedno, zda jde o sedmnáctku, rozvedenou učitelku angličtiny nebo španělskou služebnou. Hank svede každou. I Charlie boduje, když se dostane na poslední úroveň se svou pornoklientkou. A Ashby začíná mít úmysly, které se Hankovi určitě nebudou líbit. Kdo vyčítal první sérii občasnou bezdějovost, bude pro tentokrát spokojenější. David Duchovny znovu zatraceně šarmantní.(21.7.2018)

Hank umí říct také ne (a to pořádné roštěnce) a možná i za to dostane od Karen příjemnou odměnu. Ta ovšem bude mít poměrně nemilou dohru týkající se jeho varlete. Každopádně fajn díl s ještě víc fajn setkáním v umělecké galerii s náznakem čtyřky.(21.7.2018)

Náš hrdina je po onkologickém vyšetření a vzpomíná, jak se s tou, kterou doopravdy miluje, seznámili. A začíná docela solidně bilancovat, že všechny ty děvky mohl vyměnit za víc času s Beccou. Druhá série vrcholí a je to moc příjemná jízda.(23.7.2018)

Mám sice deset let (od vzniku seriálu) skluz, přesto si tuhle sarkastickou kalifornskou pohádku užívám. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět. Předposlední díl je v duchu velké party u Ashbyho doma, kde se setkávají všichni a přijde i jeho osudová žena, což bude mít s ohledem na množství vyšnupaného kokainu fatální následky. A jedna velká party, což byl ostatně celý Ashbyho život, končí.(23.7.2018)

Ano, žili šťastně, a my díky nim taky o krapet lépe. Biografie je hotová, porod černého dítěte navíc znamená, že Hank nebude otcem, čímž se zejména Karen významně ulevilo. A celá rodinka tak může směle plánovat společné stěhování do New Yorku. Jenže nakonec je všechno trochu jinak. David Duchovny se do role náramně hodí, mnohdy sice leccos žene až na hranici únosnosti, přesto je druhá série rozhodně dějovější než ta úvodní.(23.7.2018)

I třetí série je prostě ze života (ač to mnozí nechtějí slyšet) a úroveň si drží pořád velmi slušnou. Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích nicméně ve třetí řadě začal krapet vlažně. Možná je to absencí Karen, možná tím, že se Hank v úvodu třetí řady chová vážně jako debil, nevím. On jím byl vždycky, ale tentokrát se vytratil i jistý šarm či jakási pravda i v té nejsprostší hlášce, kterou vypustil z úst. Objevují se nové postavy, a například takovou Kathleen Turner máme spojenou s milými záležitostmi let minulých po boku Michaela Douglase, tady rozhodně neplní představy o vyzrálosti a noblese stárnoucích dam. Hank se na univerzitě dostává do spárů hned tří žen (výborný osmý díl série u pana učitele doma) a postupně se naštěstí vrací i do polohy, kde ho mám alespoň já nejraději. To, s jakou samozřejmostí si nalévá panáka před startem hodiny, nebo o sobě mluví jako o mucholapce, je radost pohledět. Propast mezi ním a Beccou, která zatraceně rychle dospívá, je zároveň hlubší a hlubší. S Karen je to naopak lepší a lepší, vážnější polohy (u těch komických snad není pochyb) rovněž fungují. Hank si v průběhu série čím dál tím víc uvědomuje, že už prohrál hodně bitev, ale žádnou válku, a snaží se urovnat napáchanou škodu a vrátit se zptáky do sedla, jenže závěrečný díl (Mia a její kniha jsou zpět) odhalí jedno velké tajemství a šrámy z minulosti vyplouvají na povrch. Velká spokojenost.(25.8.2018)

Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích začal ve třetí sérii krapet vlažně. Možná je to absencí Karen, možná tím, že se Hank v úvodu třetí řady chová vážně jako debil, nevím. On jím byl pochopitelně svým způsobem vždycky, ale tentokrát se vytratil i jistý šarm či jakási pravda i v té nejsprostší hlášce, kterou vypustil z úst. Objevují se nové postavy, uvidíme, které budou natolik nosné a zajímavé jako v předchozí sérii rebel Lew Ashby. Taková Chelsea, nová kamarádka Beccy, dělá zatím jen potíže.(25.7.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Kathleen Turner máme spojenou s milými záležitostmi let minulých po boku Michaela Douglase, tady rozhodně neplní představy o vyzrálosti a noblese stárnoucích dam. A vážně nevím, jestli je tou postavou, kterou bych chtěl ve třetí sérii vídat, ale uvidíme.(25.7.2018)

Hodně úsměvný díl, nicméně se ve třetí sérii stále víc prohlubuje propast mezi tím, co Hank říká a tím, co dělá. Myslím to tak, že místy se chová skutečně jako debil, kterému občas úplně chybí základy nějakého vychování. Ano, máme ho rádi, když se pohybuje na sarkastické hranici, ale tentokrát víc než kdy předtím přešlapuje za trapnou hranou. Tak či onak se dostává do spárů hned tří žen.(25.7.2018)

Jedeme dál a máme důvod být veselejší, protože Hank už se vrací do polohy, kde ho mám alespoň já nejraději. To, s jakou samozřejmostí si nalévá panáka před startem hodiny, nebo o sobě mluví jako o mucholapce, je prostě radost pohledět. A když se mu v kanceláři vystřídají dvě nadržené samičky, kdy každé dá jízlivě přímou otázku „ty seš těhotná?“, divák se raduje, že Hank (ne ten vyloženě otravně oplzlý) je prostě zpátky. „Zpět“ už (bohužel pro něj) se zřejmě naopak nevrátí jeho Becca, s jejímž dospělejším já se jen těžko vyrovnává.(5.8.2018)

Propast mezi ním a Beccou, která zatraceně rychle dospívá, je hlubší a hlubší. Hankovi nicméně přijíždí kamarád ze školních let, objevuje se i pornoherečka, která má pro Charlieho nepříjemnou novinku. Což je v době, kdy se zase sbližuje s Marcy, velký problém. Hankův kámoš po hodně hutné párty odlétá a zatímco Hank osouložil polovinu pedagogického sboru, vrací se mu jeho životní láska.(5.8.2018)

Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích sympaticky pokračuje, lehké rozladění z úvodu série je podle všeho definitivně pryč. Karen má po krátké návštěvě v městě andělů úmysl přestěhovat celou rodinu na východní pobřeží. Mezitím Becca začíná vystrkovat drápky. A Hank má řešení zřejmě na všechno.(5.8.2018)

Karen je zpět ve městě, které nikdy nespí, chystá společné hnízdečko lásky, a Hank se naopak ve městě andělů musí vyrovnat s trojicí nadržených ženštin z fakulty, a dokázat především sám sobě, že dokáže mnohé (vlastní ego a zapnuté kalhoty) uhlídat. A to bude zatraceně těžké. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh.(20.8.2018)

Ťuk ťuk ťuk, kdo je tam? Děvky. Párty začíná, ale ráno se ťukání opakuje. A to hned několikrát. A Hank už neví, jak tyhle požáry uhasit. Vyloženě groteskní díl, ale výborně vypointovaný a skvěle zahraný. A pak našeho „zaklínače žen“ čeká rozhovor s děkanem, který se do toho celého rovněž zaplete (mimochodem skvělý Peter Gallagher). Závěr pak patří Becce, která to celé nedokáže pochopit, přičemž Hank má za to, že do toho šel s dobrými úmysly, aby „si všechny uvědomily, jaké jsou výjimečné, aby si jich někdo všiml a respektoval.“ Prostě Hank je vlastně dobrák od kosti. Každopádně výtečný díl.(20.8.2018)

Zdá se, že přijmout tyhle dva „emocionálně retardované“ hošany nebude pro Marcy a Karen vůbec snadné, zvlášť když druhá jmenovaná zjistila, co všechno se odehrálo na univerzitě. Vlivný klient navíc Charliemu dělá vrásky skrze svou zálibu v kokainu, který je až nebezpečně blízko Marcy. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh.(20.8.2018)

Hank si uvědomuje, že už prohrál hodně bitev, ale žádnou válku, a snaží se urovnat napáchanou škodu a vrátit se zpátky do sedla. Jenže paradoxně ještě ten samý večer udělá několik kravin, což z něho dál dělá sobeckého debila. A dokonce budou mít s Charliem v jednom obchodě namále.(24.8.2018)

Divná sešlost u děkana doma, která vyvrcholí soubojem cti. Ve skutečnosti jde o rozlučkový večírek školy, na kterém ho pronásledují všechny zhrzené milenky. A Charlieho rozvod možná není tak žhavý. Sice ulítlejší díl, ale pořád tak nějak ze života. Prostě tahle banda okolo Toma Kapinose umí a vývoj jednotlivých osudů se jí nevymyká z rukou.(24.8.2018)

Finále. Milé, nostalgické, drsné. Šrámy z minulosti vyplouvají na povrch, takže stěhování do New Yorku dostává pořádný direkt. Nejprve se Hank dozví něco intimního o své dceři, co ještě nějaký pátek nechtěl slyšet. Jenže brzy se dozví i jeho nejbližší o tajemství, které my víme už dávno, ale oni o tom neměli ani tušení. Autogramiáda v domovině bude pro Miu poslední akcí po vydání „její“ knihy. Buch, bác, rvačka, ego, s pravdou ven. A zase ti policajti. Vrchol série jak má být.(25.8.2018)

Série o pokání. Ano, platilo, že mu každá vleze pod peřinu jen na pár svádivých poznámek a na sebejistý pohled, ovšem Hank má momentálně úplně jiné starosti. Sedí ve vězení a všechno vypadá bledě. Nevychovaný pisálek neúspěšně napravuje, co způsobil, ale pokud to tehdy byly bitvy, nyní řeší opravdovou válku s nejistým výsledkem. Navíc po celou sérii to vypadá, že Karen bude bez něj přeci jenom lépe. Mnohé epizody jsou dokonale vypointované, řada dialogů by se dala vytesat (talking s Miou na balkóně). Nové postavy se povedly, ať už je to hollywoodské pako Rob Lowe nebo kouzelná právnička Carla Gugino. Přidrzlé zvířátko čeká soud, hrdinové lehce bilancují, vzpomínají a po vyslovení Beccyina přání, že by bylo fajn mít normálního otce, který ráno odejde do práce, večer se vrátí a věnuje rodině, vzejde moc milá snová vsuvka. Posraná pohádka čeká na svůj konec.(29.9.2018)

Ano, platilo, že mu každá vleze pod peřinu jen na pár svádivých poznámek a na sebejistý pohled, ovšem Hank má momentálně úplně jiné starosti. Sedí ve vězení a všechno vypadá bledě, i proto, že Karen a Becca odešly. Na scénu přichází chytrá a půvabná advokátka Abby. Pokání začíná.(30.8.2018)

Hank neúspěšně napravuje, co způsobil, ale pokud to tehdy byly bitvy, nyní řeší opravdovou válku s nejistým výsledkem. Mezitím se setkává s vycházející hvězdou, která má hrát Miu v připravovaném filmu podle jeho knihy. Závěrečný krok, ke kterému se odhodlá, mi úplně neseděl. Ale určitě se v dalším díle dozvíme, jak to celé bylo.(6.9.2018)

Hank se probouzí po kombinaci prášků a chlastu, nejprve se mu dostane něžného opatrování od Karen a vzápětí po sdělení pravdy další nášup, kterak je nedospělý a sebestředný. Proč to tenhle chlapík musí pořád kazit? Ve finále sedne ke stolu v hotelovém pokoji k psacímu stroji a začne dělat to, co mu jde nejlépe.(6.9.2018)

Scénář je hotový, producent nadšený, továrna na sny otevřená, zdá se, že tohle bude trhák. Pokud tedy pološílený producent nebude pořádat večírek, na kterém bude mít po letech erekci a na kterém bude agresivní opice. Až to trochu připomíná bujará veselí u Ashbyho. V opačném případě se Hank dostane do dalšího problému, kterých už má tak dost. Horská dráha pokračuje. Ostatně jedno obvinění stáhli, jiné přispěchalo. Závěr hořký, Hank ujíždějící v autě, když vidí, že Karen možná přeci jen bude lépe bez něj.(6.9.2018)

„Už chápu, proč spíte s adolescenty. Sám jím jste!“ Hankův případ za pohlavní zneužití nezletilé vypadá nakonec dobře, jenže zřejmě se po okamžiku společného rozjímání v posteli dostal do dalších potíží. Jinak Charlie se pořeže na choulostivém místě a od doktora zjistí, že jeho vasektomii dělal nějaký fušař. Jinak vydařený díl se skvělými dialogy, takže ať už Hank chrlí moudra na večeři nebo vystrašený na římse s Miou (výtečné dialogy), pořád je to skvělé.(8.9.2018)

Právnička Abby s ním končí, vycházející herecká hvězda zrovna tak. První proto, že je ztracený případ, který si snad přeje být potrestán a o pomoc ani nestojí, druhá proto, že o negativní reklamu zase tak úplně nestojí. A co všechno Hank ještě ustojí? Třeba další setkání s hercem (výtečný Rob Lowe), který ho má v připravovaném filmu hrát, který se už řádně připravoval na homosexuální roli a který rozhodně na něčem jede („Myslím, že bychom měli dneska někoho zabít!“ – „Třeba nějakýho tuláka!“). Anebo přispěchá na pomoc Karen?(8.9.2018)

Právnička Abby s Hankem zatraceně cloumá, respektive není jen nějakou odbarvenou „blondýnou“, ale solidním protivníkem našeho egoistického hovádka. Hanka ovšem trápí, že Karen má blízko k otci členky Beccyiny dívčí kapely. To Charlie má úplně jiné starosti – příjemnější. David Duchovny dokazuje, proč má za roli čtyři nominace na Zlatý glóbus (včetně jedné proměněné).(8.9.2018)

Když po Hankovi vyjíždí osamělá zralá žena na baru, netuší, jakou dceru přijela z New Yorku zkontrolovat. A na problém je zaděláno. Ovšem zároveň ho upozorní, že to se svou rebelskou a šarmantní povahou navždy neuhraje a je zatraceně blízko pravdy. U Marcy to vypadá, že si ponechá dítě, které čeká.. s Charliem. Nevychovaný pisálek David Duchovny zas a znovu dokazuje, proč má za roli čtyři nominace na Zlatý glóbus (včetně jedné proměněné).(8.9.2018)

Blíží se soud, který rozhodne o Hankově budoucnosti. Mezitím ovšem prožije (poté, co v hotelu odmítnou jeho kartu) den s Karen a Beccou a aspoň do té doby, než mu dcerka s kamarádkou čmajznou auto, si užívá starou dobrou rodinnou chemii. A my jsme rádi, že může ostatní trable na čas hodit za hlavu. Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to skvostné. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh.(10.9.2018)

Vtipná Hankova úvodní poznámka, že v obleku vypadá jako podělanej agent FBI (pod vládní agenturou sehrál svou stěžejní postavu agenta Foxe Muldera), tím ovšem legrace končí. Vyhlídky u soudu nakonec nejsou nejoptimistější. Zvlášť když začne svědčit takový Charlie, který sype z rukávu historky, které jsou sice vtipné, ale na porotu dvakrát nezapůsobí. Požitkář s dobrým srdcem Hank tak odchází od soudu s nevrlou náladou. A musím bohužel říct, že změny nálad Karen jsou už lehce otravné.(10.9.2018)

Vinen. Stále kroužíme okolo soudního rozsudku, nevíme ovšem ještě, co za trest Hank dostane. Takže naši hrdinové bilancují, vzpomínají a po vyslovení Beccyina přání, že by bylo fajn mít normálního otce, který ráno odejde do práce, večer se vrátí a věnuje rodině, vzejde moc milá snová vsuvka. Přesto Hanka čeká únikový večírek z reality se starými dobrými přáteli. Posraná pohádka čeká na svůj konec, kdy zřejmě tohohle chlapíka neustále ohýbající pravidla čeká trest. Uvidíme jaký.(10.9.2018)

„Váš zločin tkví v tom, že soustavně mrháte svým darem a ničíte si tak vyhlídky na uspokojivý život,“ pronesla ctihodnosti u soudu. Nakonec je z toho podmínka, což Hank se svou právničkou náležitě oslaví: v posteli. Ač oba tak nějak tuší, že jejich vztah nemá budoucnost. Navíc našeho hrdinu opustíme zase osamělého, protože Karen se chystá i s Beccou na výlet s Benovou rodinou. Mezitím nás ovšem čeká luxusní večírek u Stua, kde vypadne hned několik kostlivců a rozhřešení, a jedna solidní bitka. A zase se předvede výtečný Rob Lowe. Skvělý závěr série!! Prostě všechny ty průsery nejde jen tak zamést pod koberec a naše přidrzlé zvířátko prostě nemůže zachránit všechno. Těším se na příště.(10.9.2018)

Máme tady delší prodlevu. Pátá série startuje ve znamení toho, že Hank měl evidentně delší dobu v New Yorku známost a Karen je naopak „šťastně“ vdaná v Los Angeles se starým známým: spisovatelem Richardem Batesem. Hank se ve městě andělů, zdá se, na nějakou dobu usadí, protože od Charlieho přišla nabídka od pološvihlého rappera. Ten ani další nové postavy ovšem nejsou nijak zvlášť zajímavé. Což je docela velké zklamání. Takže nejvrstevnatějším nováčkem je Beccy záletný přítel. Becca dospěla, ovšem párkrát by zasloužila pár facek. Rozjímání nad životem místy moc fajn, jindy se docela opakujeme a natahujeme nijak zářivé nápady. Dění kolem jednoho nevychovaného pisálka prostě místy chybí vývoj i tah na bránu. A boj o Karen už postrádá kouzlo. Nakonec si to ale všechno hezky sedlo, Bates pochopil kde a s čím mu bude nejlépe, a Hank má volnou cestu, ale...(13.10.2018)

Máme tady delší prodlevu. Víme, že může mít každou ženu, na kterou pohlédne, ale s tou, kterou miluje doopravdy, nedokáže mít fungující vztah – protože ON. Hank je sám sobě největším nepřítelem, což mu zejména Becca dává opakovaně sežrat. Dostáváme se do páté série, která startuje ve znamení toho, že Hank měl evidentně delší dobu v New Yorku známost a Karen je naopak „šťastně“ vdaná v Los Angeles se starým známým: spisovatelem Richardem Batesem. Hank se v městě andělů, zdá se, na nějakou dobu usadí, protože od Charlieho přišla nabídka od pološvihlého rappera.(14.9.2018)

Zdá se, a ostatně se to i později potvrdí, že ani nový objev Kali, ani její žárlivý přítel Samuraj Apocalypse, který chce hrát v kriminálním seriálu a Hank mu k tomu má pomoct, nejsou nijak zvlášť zajímavé (nové) postavy. A po prvním je i druhý díl lehce mdlý a utahaný. Alespoň má pološvihlý rapper nápady, které dotahuje do konce, což odnese Beccy záletný přítel. A právě další nová postava se zatím jeví jako nejvrstevnatější.(15.9.2018)

Marcy potřebuje pohov od mateřství. „Myslíš od toho, když ti dítě hlídá cizí ženská, abys mohla celej den lítat po obchodech a pedikůře?“ reaguje Charlie, když mu předává jejich synka. Hank předloží pilotní díl seriálu Santa Monica Cop a nakonec do New Yorku neodletí. Má k tomu zajímavé důvody a konečně je tu zase ten chlapík, který neustále ohýbá pravidla a je u toho zatraceně vtipný. Nové vedlejší postavy nicméně docela mdlé.(28.9.2018)

Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to skvostné. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh. Objevuje se Carrie, postava, která byla v New Yorku Hankovou delší známostí, a na konci série bude mít zásadní roli. Solidní díl u setkání při příležitosti prodeje filmových práv na Batesův román, kde se setkají všechny hlavní postavy. A povypráví na pikantní téma.(28.9.2018)

Bez jeho šibalských očí, úderných hlášek a zdrcujícího charismatu by to nebylo ono, pátá série se strefuje do raperské komunity i do filmové branže. Slušný díl s noční policejní vyjížďkou, kdy si tři paka po kolapsu skutečného poldy zkusí vlastní akci.(28.9.2018)

Hank si původně myslel, že jeho tajemství s Kali vypluje na povrch, nakonec má ovšem napsat lyrický song, přičemž si vzpomene na své začátky v Los Angeles: s Karen, která s ním mimochodem stále nemluví. Tehdy byli nadšení i vystrašení, dnes jsou každý jinde. I když Karen má obavy, zda dokáže čekat na to, až Richard ovládne své problémy s pitím. Mimochodem právě černobílé Karen to zatraceně sluší.(29.9.2018)

Hank po Batesově alkoholové epizodě zachraňuje, co se dá, ovšem na závěr dílu to totálně schytá od Beccy á la už ji unavuje, jak se vždycky odněkud zjeví a sere se jim do života. A že ona s Karen po něm musí jen uklízet. Pár facek by naopak zasloužila. Hank odchází se svěšenou hlavou, no, aspoň že ho chce „nepřítel“ Tyler potěšit svým scénářem. Zatímco čtvrtá série byla silná na vedlejší postavy (Carla Gugino, Rob Lowe), pátá se může pochlubit snad jen právě hajzlíkem Tylerem.(29.9.2018)

Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to velmi dobré. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh. Je evidentní, že Tyler má talent a navíc je kopií Hanka samého, což naše přidrzlé zvířátko solidně štve. Ještě jsem nezmínil další z nových postav, a to chůvu Lizzie (mimochodem Camilla Luddington, která se v mých oblíbených Chirurzích vypracovala na jednu z hlavních postav), která má sice poměr s Charliem, ale pro úspěch před kamerou udělá mnohé.(30.9.2018)

Charlie zradil Hanka. Má totiž nového klienta, který je našemu pisálkovi odporný. Ano, Tyler, který se navíc stal záskokem Hanka u Samurajova seriálu. Konkrétní dialogy sice dál výtečně fungují, celkově ale pátou sérii považuju „jen“ za lehký nadprůměr. Dění kolem jednoho nevychovaného pisálka chybí vývoj i tah na bránu a hlavně vedlejší postavy až na výjimky selhávají.(30.9.2018)

Hank to dává Charliemu sežrat a než se má Bates vrátit z protialkoholního léčení, hraje si Hank s Karen na spokojenou rodinku v domě s bílým plotem a moc fajn se na to dívá. Občas máme strach o vývoj a spád seriálu, jindy zuříme, že Hankova postava leccos žene až na hranici únosnosti, vzápětí ale přijde výborný díl, jako je právě tento.(7.10.2018)

Bál jsem se vyvrcholení, protože tahle pátá série nemá takové grády, nemá tak zajímavé vedlejší postavy a hlavně dějově to nebylo ono. Hank se chystá do New Yorku, ale nakonec se dostává na rozlučkovou párty, o kterou asi úplně nestál. Hodně lidí, hodně emocí, hodně kostlivců. Takže to neklapne úplně podle jeho představ a je to tak trochu z prstu vycucaný díl. Protože ta kouří toho, ten kouří toho, ta otlapkává tamtoho.. a všichi mají hned ve vedlejší místnosti partnera. A když to Hank hasí, ještě to schytá.(7.10.2018)

Nakonec si to všechno hezky sedlo, Bates pochopil kde a s čím mu bude nejlépe, což je pro Karen zatraceně velká úleva. Tyler potvrzuje roli zmetka a Charlie má zase na dosah Marcy, se kterou to dá jednou stejně zase dohromady. Hank má otevřené dveře do míst, kde je mu nejlíp, ovšem jedna zastávka před slibovanou večeří mu udělá čáru přes rozpočet. Objeví se postava, kterou z páté série už trochu známe, a zjistíme, že některé ženy Hankovu doživotní náklonost ke Karen nedávají.(7.10.2018)

Co se stalo na konci páté série Hanka semlelo a úvod té další jde v duchu prochlastání se do hrobu. Předchozí série nám lehce zevšedněla, i dialogy krapet sklouzly k nějakému průměrnému sitcomu. Tentokrát ovšem nejprve přišla zajímavá postava v podobě rozmazleného zrzka Attica, následně chutné třešničky na dortu – rockové múzy Faith. Kroužení Hanka okolo Karen a Karen okolo Hanka už dochází dech. Prostě jejich snažení dře, a tak nějak omrzí. Takže přítomnost múzy Faith, které tvář propůjčila půvabná Maggie Grace, je příjemným oživením série. Ta nabrala správný směr a s touhle bandou je alespoň mně zase dobře. Protože Hankův ležérní kurvapíčadoprdele styl mě zase začal bavit. Marcy se vydává zpět do Charlieho náruče, Becca prchá na literární pouť a Hank s Karen? Nechejte se překvapit. Ač z toho kvůli Faith některým nebude dobře. Naše sarkastická ztracená existence každopádně míří do závěrečné série.(9.11.2018)

To, co se stalo na konci páté série, Hanka semlelo a úvod té další jde v duchu prochlastání se do hrobu. (Ve vztazích) bezradné a přisprostlé hovádko pořád válelo, ale po celých dvanáct epizod je občas těžké s ním vydržet. I dialogy místy zhlouply, naštěstí hned z úvodu šesté série přijde poměrně zajímavá postava – další z rockerů Atticus Fetch.(13.10.2018)

Přechozí série nám lehce zevšedněla, i dialogy krapet sklouzly k nějakému průměrnému sitcomu. Minule ovšem přišla zajímavá postava v podobě Attica, nyní je to chutná třešnička na dortu – rocková múza Faith. Potkají se v léčebně, kde i Charlie narazí na svou (filmovou) hvězdu, ovšem bude ho to něco stát.(13.10.2018)

Kroužení Hanka okolo Karen a Karen okolo Hanka už dochází dech. Prostě jejich snažení dře, a tak nějak omrzí. Takže přítomnost múzy Faith, které tvář propůjčila půvabná Maggie Grace, jejíž úsměv podlamuje kolena, je příjemným oživením série. Tak už nabrala správný směr a s touhle bandou je alespoň mně zase dobře. Na pohřbu rockové hvězdy obzvlášť.(13.10.2018)

Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to velmi dobré. Becca začíná jít v otcových šlépějích, dámy přiberou jistou Ophelii a vzájemně kritizují muže coby sobecké lovce. Ovšem právě sexistický Hank Moody a jeho ležérní kurvapíčadoprdele styl mě v téhle sérii zase začal (pozvolna) bavit.(14.10.2018)

Některé hlášky by skutečně zasloužily vytesat do mramoru, ovšem postupně přicházíme o to, co tenhle seriál zdobilo – a totiž začíná selhávat samotný příběh osudové lásky. Hank a Karen okolo sebe krouží, ale už to není ono. Neustále se přitahují, vzápětí nenávidí, a divák se v tom už ani nechce orientovat a plácat. Nicméně nové postavy i Charlieho odhalení tajemství baví.(14.10.2018)

Vzhůru do oblak. Rocková hvězda Atticus si vyžádá Hanka na palubu, aby mu on a další pomohli s připravovanou prací v podobě muzikálu. Zatímco Charliemu létání nedělá dobře, ale dobře mu udělá vdova po jiné rockové hvězdě, Maggie se nechce stát múzou (rozuměj sexuální hračkou) „rozmazleného zrzka, co ze sebe sere genialitu“. Turbulence pak rozdmýchají několik slušných momentů, u kterých se divák velmi solidně pobaví. V šesté sérii asi zatím nejlepší díl.(14.10.2018)

Becca dál vystrkuje drápky a chce být dospělou se vším všudy, což se Hankovi s Karen sakra nelíbí a reálnou odvykačkou má být setkání s rockerem a jeho hvězdnou návštěvou: Marilynem Mansonem. Dobrými rodiči se snaží být i Marcy s Charliem, ač si náš plešatý agent (znovu) bez práce odskočí na pány natočit jedno instruktážní video pro placené stránky. Pořád to stačí na fajn zábavu s několika životními moudry.(21.10.2018)

Zosobnění veškerých mužských neřestí je dál poměrně spolehlivě v centru mého zájmu, pořád mluví jak dlaždič a pije za dva, nicméně kritika první verze muzikálu ho zrovna dvakrát nepotěší. Snad pomůže vlhká náruč Faith. Trošku přešlapujeme na místě, ale pořád je to fajn zábava.(21.10.2018)

Všechny důležité postavy pěkně pohromadě. Tak to má být. U Charlieho bydlí na čas Atticus, protože jazykem dostával čokoládu z míst, odkud neměl. A rozhodne, že v Charlieho bejváku by to slušelo párty s několika přáteli, děvkami, chlastem a kokainem. Objevuje se i výtečný Rob Lowe ze čtvrté série, takže Hank pozná vlastní taktiku – jenže na Karen. Všechny ty průsery prostě nejde jen tak zamést pod koberec. Po předchozím mírném přešlapování výtečný díl.(21.10.2018)

Jakoby devátý a desátý díl šesté série napsal a natočil úplně jiný tým: připomněl mi druhou nebo třetí sérii. Velmi vtipné momenty, výtečně napsané dialogy, chemie mezi postavami. Tak trochu jiný díl, protože Hank s Faith vypadnou z Los Angeles na venkov, kam ji náš pisálek doprovodí na setkání s jejími rodiči.(22.10.2018)

Faith je podstatně živelnější než uvadající a nevýrazná Karen (pochopitelně se jí scénáristé nevěnovali tak, jak v prvních sériích), ale je tak nějak zřejmé, kam závěr šesté série směřuje. Tak či onak tvůrci zaspali, když kolem sebe nechali kroužit nespočet dílů jeden pár, který očividně neví, co vlastně chce. A to se prostě musí omrzet. Nejprve se ovšem musíme rozloučit s Beccou, která se vydává na svou literární pouť. Do Charlieho náruče se naopak vydává Marcy.(22.10.2018)

Hank stojí před zásadním rozhodnutím, je každopádně evidentní, že se rozloučíme s postavami, které oproti páté sérii tu šestou výrazně povýšili: a to s múzou Faith a rockerem Atticem. Právě na jeho koncertu udělá Charlie s Marcy zásadní rozhodnutí. Stejně jako Becca, která se rozhodla odjet, pro Karen tak jedna éra končí, protože možná to znamená, že právě ona ty dva držela pohromadě. Tak či onak tvůrci zaspali, když kolem sebe nechali kroužit nespočet dílů jeden pár, který očividně neví, co chce. A to se prostě musí omrzet. Naše sarkastická ztracená existence každopádně bavila víc než v předchozí sérii. Těším se na tu závěrečnou..(22.10.2018)

Snaha dospět. Udělal Hank dobře, že se vracel? Navíc u filmu, v divadle i od knížek všechny nasral. Zkusí to u televize. Sám však dobře ví, že si spálil hodně mostů, nicméně pořád má „rajcovní energickej mozek zelenáče a tělo zlitýho starocha“, takže to nakonec klapne. Jinak toho ale moc neklapne. První průšvih – Levon. Další průšvih – celkové motání se okolo seriálu. Nebýt Duchovnyho, který láká šibalským pohledem, přesnou hláškou a úderným charismatem, dávno to mohli tvůrci zabalit. Jedna z mála světlých chvilek je číča Heather Graham, která si ukousne kus série pro sebe. Už to ale obecně tolik nešmakuje. Pocit jedinečnosti je pryč. Děj přestal být zajímavý, postavy i dialogy docela zhlouply. Linie s životní láskou Karen už nefunguje, nemá napětí, chemie je ta tam. Shovívavost je na místě, konec měl přijít dřív. Přesto nám tohle sarkastické prasátko poskytlo nespočet svěžích dílů a moc fajn situací. Takže díky.(2.12.2018)

Snaha dospět. Udělal Hank dobře, že se vracel? Navíc u filmu, v divadle i od knížek všechny nasral. Zkusí to u televize. Sám však dobře ví, že si spálil hodně mostů, nicméně pořád má „rajcovní energickej mozek zelenáče a tělo zlitýho starocha“, takže to nakonec klapne. Navíc se objeví mladý „novinář“, který chce od Hanka rozhovor pro školní noviny. Dopadne to, no, zajímavě.(3.11.2018)

Charlie se necítí jako chlap a Marcy začíná zpytovat svědomí, proč se k němu vůbec vracela. U Hanka také není nic růžového. Podle Karen totiž dopadl jejich vztah na samé dno: Hank má jaksi syna. Navíc ani u televize není tým kolem vznikajícího seriálu úplně nadšený, že je mezi nimi naše sexistické hovádko. Na Hanka nicméně čeká jedno příjemné překvapení – setká se s chlapcovou matkou. A je to kost. A vypadá to, že si nestárnoucí Heather Graham ukousne kus série jen pro sebe.(3.11.2018)

Všechny ty urážky a sexuální narážky už jedou v rovině maximálního extrému. Zdá se, že stejně jako u šesté série Maggie Grace, tak u té závěrečné si hodně pro sebe ukradne Heather Graham. Každopádně její synek, který se stane asistentem u televizní produkce, je přešlapem na druhou. Levon je hlavní novou tváří a jednoduše to s ním nefunguje.(4.11.2018)

Už to tak nešmakuje. Pocit jedinečnosti je pryč. Děj přestal být zajímavý, postavy i dialogy svým způsobem zhlouply. Linie s životní láskou už nefunguje, nemá napětí, chemie je ta tam. Okouzluje alespoň Heather Graham, která dostává do kolen i producenta seriálu Ricka, až je z toho menší role. Levon doufá, že zaboduje u členky seriálového týmu. Nezaboduje.(4.11.2018)

Už to tak nešmakuje. Pocit jedinečnosti je pryč. Levon, který zažil jen pár „esemeskových vztahů“, potřebuje poradit od nejpovolanějšího: takže když šéf seriálu vezme jeho mámu na rande, Hank se mu pokusí pomoct od panictví. Jenže tohle tele.. podle všeho to bude muset zařídit štětka. Role Karen, a nepíšu to poprvé, znovu velmi omezená a svým způsobem rozčilující.(11.11.2018)

Vždycky z toho tak nějak vypluli, ale teď to podle Charlieho slov vypadá bledě. Už jen proto, že jeho konto se zoufale tenčí. Hank má sice radost, že synovi narostlo po první sexuální zkušenosti sebevědomí, ovšem jen do té doby, než se to dozví jeho matka. A to všechno na party, kde si každý stěžuje na to, kam vznikající seriál směřuje. Nebyl by to Hank, aby si neužíval s jeho hlavní představitelkou. Nebude nakonec sám.(11.11.2018)

Sedmá série snad neměla ani vzniknout. Mdlé dialogy, mizerné vedlejší postavy. Stu dal minule Charliemu s Marcy nabídku á la Neslušný návrh, která by jim pomohla z finanční tísně. Rath se dožaduje přepisu Hankova scénáře, čím dál tím víc se projevuje hloupost a nezajímavost týmu okolo něj. Karen je po celou sérii upozaděná.(11.11.2018)

Závěrečná série má sice nestárnoucí číču Heather Graham, která navíc i solidně hraje, ale už to prostě netáhne. Ostatní vedlejší postavy jsou mdlé a nezajímavé, chybí suverénní kusy jako Ashby, Faith a další. Rozjímání nad životem je sice místy pořád fajn, ovšem vesměs už jen natahujeme nijak zářivé nápady. Situace okolo epizody Poldy ze Santa Monicy jsou navíc skrz naskrz průměrné.(17.11.2018)

Rozjímání nad životem místy moc fajn, jindy se docela opakujeme a už je to poměrně otravné. Ano, Karen měla bouračku, leží v nemocnici, ale je to jen další berlička k tomu, aby Hank sedl, dal ksicht do dlaní a zpytoval svědomí, co všechno dělal špatně a jak moc si to Karen nezasloužila. Zase se vracíme v čase, do bouřlivých začátků i do časů, kdy se dozvíme, že navštěvovali poradnu, protože Hank a protože Karen následně navázala „citový vztah“. Prostě ohraná písnička. Navíc v sérii, ve které je jeho životní láska výrazně upozaděná. Takže její autonehoda s námi holt úplně nezacloumá.(17.11.2018)

Díly se táhnou, bezdějovost se hlásí ještě výrazněji o slovo, ačkoliv Hank může prohodit náhodné moudro a většinou to stačí. Navíc ho známe jako neřízenou střelu, která si libuje v chaosu, jak trefně zdůrazňuje Karen. A stále nechce pochopit, že tihle dva nemůžou být spolu. No, nechci být jízlivý, ale měl pláchnout s rockovou múzou Faith už v minulé (mnohem vydařenější) sérii. Jejich společnou chvilku jim navíc překazí Julia a postupně další postavy, takže možné OPĚTOVNÉ vrkání jen oddalujeme.(18.11.2018)

Dění kolem jednoho nevychovaného pisálka v závěrečné sérii prostě místy chybí vývoj i tah na bránu. Nebýt Duchovnyho, který láká šibalským pohledem, přesnou hláškou a úderným charismatem, dávno to mohli tvůrci zabalit. Natascha McElhone totiž už působí dost vyčerpaně, ostatní postavy jsou jen do počtu, Levon je pak velkým přešlapem. Celé dění okolo seriálu Polda ze Santa Monicy je nevzrušivé, snad nějaké vzrůšo přiveze Becca, která se vrací s velkou novinkou. Naštěstí je to o krapet lepší, než předchozí díly.(26.11.2018)

Jakoby tvůrcům už dávno došly nápady a začali si myslet, že dál jen postačí plácat se v tom, co rozjeli prvními sériemi. Rozjímání nad životem by bylo fajn, i kdyby Hank jen ležel na pláži a pronášel jízlivé poznámky a životní moudra. Ale my byli zvyklí na něco jiného. Hank už nesouloží se vším, co má prsa, pořád se točí v kruhu a je třeba ho vysvobodit. S Karen to nefunguje, Charlie s Marcy budí spíš rozpaky, záplava divných vedlejších charakterů v čele s Levonem samozřejmě nemůže nijak pomoct. Pochopitelně to celé dopadne dle očekávání, štěstí se dočká i Julia. A je moc dobře, že je konec. Měl přijít dřív. Přesto nám tohle sarkastické prasátko poskytlo nespočet svěžích dílů a moc fajn situací. Takže díky.(26.11.2018)