Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

brasek

Na tento snímok som sa nedokázal dívať. Megalomanská komiksová mašinéria. Odporúčam iba nadšencom komiksových hrdinov. ()

kolly13

To už je moc snad i na puberťáky. Kdyby vás děj pohltil jako u jiných DC snímků, tak nevnímáte směšnosti kostýmů, póz a dementního textu. Ale to se nestalo a pořád se dívat na dokonale nalíčené panenky, z toho jsem už vyrostl. ()

KukulienkaHO

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

wdc

Nejsem na filmy z válečného prostředí (zde WW2) ani na ační scény (nebylo jich tu mnoho) kde jsou mnohonásobně překračovány fyz. možnosti jedince (ano je to fantasy ale kombinuje to s historií) a hranice pravděpodobnosti. Celkově ***. Film který nemám potřebu vidět znovu. ()

TesterX

Za mne necekane prekvapeni z DCU sveta. Wonder Woman neni tak sablonovita, primocara jednohubka, jak by se mohlo na startu zdat. Zacina jako detska fantasy, pokracuje jeste milym koketovanim s prechodem do naseho sveta, jez hodne rychle strida krute vystrizliveni diky zasazeni do hruz druhe svetove valky. Nektere sceny dokazaly vyvolat mrazeni a zoufalstvi stejne jako hlavni hrdince, ktera se prvne s necim takovym setkava poprve a jeji naivni predstavy o dobru a zlu se ji postupne rozpadaji. Vsechno tu drzi pekne pohromade, pribeh je podavany citlive bez nejakych odskoku a dej postupne graduje za doprovodu uzasnych hudebnich motivu ke konci, ktery rozhodne necekejte jako v kazde pohadce, ci Marvelovce. Mam radost, ze ackoliv se nejedna samozrejme o zadny zlomovy kinematograficky snimek (ma to svoje neduhy - pr. nekvalitni cgi, zbytecne postavy), ze dneska jeste nekdo dokaze natocit (zejmena ze sveta superhrdinu) citlivy, emotivni a napinavy film. ()

david141474

Tenhle film jsem vždycky ze srdce miloval, protože v tomhle filmu není nic jiného než 1. světová válka, v té době Velká válka. A právě toto téma nebylo vždycky zajímalo, Wonder Woman je tady jen tak do počtu. Tak naivní borka ty vole, no mě málem jeblo, dohromady 4x jsem musel protočit oči, protože to se fakt nedalo. Ale tak Gal Gadot je sexy žena, takže bylo na co koukat, když ta její povaha byla k nevydržení. Soundtrack je velice solidní. Postavy jsou celkem dobrý, až na samotnou Wonder Woman. Akční souboje jsou božský a hlavně ta ve vesnici proti Němcům. Atmosféra byla taky solidní, jako třeba scéna s hozeným plynem na vesnici a nebo u božského finále. Jak jsem říkal finále je božský. Souboj s hlavním záporákem Áresem, kterého ztvárnil božský David Thewlis, je skvělý. No a scéna s letadlem, no prostě majstrštik. No a takové scény jako třeba v bunkru Osmanské říši nebo na jednání německé říše jsou taky božský. 9/10 Já jsem s tímto filmem velmi spokojen, jen mě tam srala ta Wonder Woman, takže ubírám bod. ()

PTuranyi

Technicky veľmi dobre natočený film, horšie to je s hereckými výkonmi, ktoré síce nie sú amatérske ale často príliš prehrávajú. Pravdepodobne to ale nebude ich chyba, pretože najväčšia katastrofa je samotný príbeh. Wonder woman sa mi javí ako DC verzia kapitána Ameriku, kým však v jeho prípade je drsnosť na mieste tu to jednoducho nehrá. Kapitán Amerika sa väčšinou nedostáva do konfrontácie so strelnými zbraňami, ale Diana sa v nich priam vyžíva. Celkovo mi príbeh nesedel a mix gréckych mýtov so súčasným svetom nefungoval. ()

Grimaldi

Po několika novodobých DC filmech můžu s klidem prohlásit, že zatím všechny včetně Wonder Woman měli přepálenou stopáž vzhledem k ději. Protože zrovna tady ten děj moc poutavý nebyl. Navíc přerod z Amazonky do hrdinky našeho světa má málo a slabé akční scény. Odhalení hlavního záporáka Árese pak není vůbec překvapivé, zato jeho slabé schopnosti jsou. Pozitivem je aspoň, že Chris Pine a Gal Gadot spolu tvoří dobrý pár. I zbytek obsazení se snaží, ale tuhle nudnou pohádku vytvořenou Patty Jenkins zachránit prostě nedovedou. ()

realista

Amazonka se štítkem a s bičíkem v zákopech? Mytologie a hrůza první světové války? To snad ani nemůže jít dohromady. Ale co, v NY běhá hrdina taky se štítem a zachraňuje lidi a jim to nepřijde divné, tak proč by to nefungovalo i tady. Rozhodně mě to zaujalo víc, než jsem čekal. Ze světa DC zatím jeden z lepších filmů. Po Sebevražedném oddílu, kde jsem měl chuť se skutečně zabít, jsem odcházel z předpremiéry spokojen. Jen tak dál! ()

ANATHREIUS

Perfektní komiksovka se špatným finální bossem. Chvílema na houpačce, možná zbytečně natahované ale jinak super. Ve srovnání s Captain America: První Avenger, kde je děj zasazen do podobného období se stejnou tématikou mi toto přijde o dost lepší + spolier: možná je to i tou dojemnější scénou s letadlem oproti Kapitánovi :D. ()

wewrka

Velmi milé překvapení. Takhle nějak si představuji hrdinsko komiksový film. Dalo by se ledacps vytknout, ape za me dooost dobrý. ()

mrGhostly

Výborný film o ženské superhrdince, dobrý film v rámci superhrdinského univerza a průměrný film v rámci všeho ostatního. V první řadě se sluší říct, že Wonder Woman nepochybně stojí za to vidět (když už) v kině, protože akční scény, práce s kamerou a zvuk jsou na mnoha místech opravdu skvostné. Gal Gadot v hlavní roli mně osobně přišla skvělá, Chris Pine jakbysmet. S ostatním obsazením (obzvlášť záporáků) už to tak dobré nebylo. Příběh je trochu přestřelený, ale s tím se dá u tohoto druhu filmu počítat. Naopak z toho plyne další pozitivum - že byla už tak obtížná scénáristická práce relativně dobře zvládnuta - tak nějak se tomu všemu přece jen dalo nakonec uvěřit. Horší CGI bych taky překousl. Kde tedy tkví hlavní problém? V tom, že už jsme to všechno viděli... jede se v zajetých kolejích... klišé se střídají jako na běžícím páse...nic zázračně odlišného a nového, až na to, že máme ženu v roli superhrdiny, se nekoná. Je to opět ten druh filmu, na který se brzy zapomíná. Doufám tedy, že se Wonder Woman objeví ve více snímcích (zanedlouho to snad bude v Justice League). To by zde totiž byl smysl i v představení Diany pro budoucí inscenace. Pokud očekáváte typický superhrdinský film s feministickým nábojem, budete nadšení. V opačném případě zvažte, co jiného zrovna hrají. // 2D // orig. znění // 1. 6. 2017 // 70% ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)