Lykos

Nevím, jak to hodnotit. Na jednu stranu bych řekla, že si to (na rozdíl od Batmana) na nic nehraje, čimž jsem ochotna moc nad tím nepřemýšlet. Na druhou stranu to ale má takový osmdesátkový šmak. Proběhlo tam tolik na rok 2018 neskutečných hlášek, že se mi až nechce věřit. Takováto klišé už jsem v akčním filmu dobrých dvacet let nezaznamenala. Prostě Aquaman na mě působí jako, že vznikl v osmdesátém osmém, jen má lepší efekty. No a pozitiva, tak díky přítomnosti Jasona Momoy si cestu do kin možná našlo i více žen, než by jeden čekal. Já osobně jásám nad přítomností Temuery Morrisona, škoda že ho nenechali také někomu rozbít tlamičku, věřím, že to v sobě stále má. Jo a vyžehlený Willem Dafoe :). Upřímně, tři hvězdy si to asi nezaslouží, protože jsme za film několikrát vyprskli smíchy při vážně pronesené hlášce a občas se na sebe nevěřícně podívali, jestli to myslej vážně, což asi není dobře. Ale jak jsem řekla na začátku: jelikož si to na nic nehraje, tak to prostě beru jako takovou vizuálně rozmáchlou blbinu s mužným hlavním hrdinou, pohádku pro dospělé, no a když jsou ty Vánoce... ()

BranuliQ

No, James Wan zrejme natočil jeden z najlepších filmov DC univerza. A pravdu povediac, od Wana som ani nič iné nečakal. Jeho réžia je fantastická, rovnako ako ten prenádherný vizuál. Takéto audiovizuálne orgie som nevidel snáď od čias Avatara. Momoa je sympatický a Amber Heard je skvostom pre mužské oko. Príbeh síce stojí na jednej klišoidnej scéne za druhou, no tá technická stránka a tá uvoľnená atmosféra to všetko hravo prebíjajú. Po katastrofe, akou bola tímovka Justice League som v takéto zlepšenie ani nedúfal. Akonáhle prídu na rad sólové filmy, kvalitatívne sa jedná o naozaj dobré filmy. Warneri by sa tak nad ďalším smerovaním mali rozhodne zamyslieť. 80% ()

Reyer

Paráda....všechno pěkný. Trochu predvidavy scénář, ale to k tomu patří... dal bych 5. Ale bohužel mě úplně srazil na kolena černý "Ironman" se želvy hlavou...to byl nesmysl. Hlava byla jak kopie z Hellboy (Johann Krauss)....skoda ()

IronBalu

Vyrazne slabší než WW, doted nejlepšího dila DCU, ktere stále tape. Pokud vás ale baví ostatní fláky dc, vyplatí se to shlédnout, jinak tj ale jednooký mezi slepými ()

miniklokanek

Poutavé od začátku až do konce, skvělé efekty, zajímavě gradující příběh a zároveň nic přehnaného, plus vynikající herecké výkony jak Jasona Momoy tak Patricka Wilsona. Od DC jsem bohužel žádný zázrak nečekala, ale tohle bylo moc milé překvapení. ()

lip2

Sem tam klišé a slabší herecký výkon Jasona Momoa vyvažuje propracovaný svět a užasnou vizuální podívanou .Nečekejte nějakou hlubší záležitost ,ale pro rodinou a nebo odpočinkovou záležitost kdy chcete vypnout určitě doporučuji za mně zatím nejlepší DC film z těch nových. ()

72Nihlus

Namiesto toho aby DC hodilo svoj spojený vesmír za hlavu, by som si želal aby sa pozviechali a aspoň dokončili, čo začali. Aquaman podľa mňa vkročil do správnych vôd. Síce to fakt vyznieva ako Marvelovka od DC, ale v tomto prípade je to narozdiel od JL dobre zvládnuté. Nechať to režírovať Wan-a bolo očividne dobré rozhodnutie. Vizuálne je to uchvacujúce, akcia je dobre zvládnutá (hlavne Sicílska jednozáberovka sa fakt podarila), postavy sú sympatické. Príbeh je síce hlúpučký, totálne neoriginálny a predvídateľný , ale to priveľmi nevadí, skôr by som povedal, že to tak nejako divák očakáva. ()

Zoue

3,5 hviezdičky ale to len za to, že som bola na to v kine! V telke by som to po 10 minutách vypla. V kine som sa niekoľkokrát prichytila pri tom, že sa mi zatvárajú oči. Fajn film na jedno pozretie, ale nemyslím že si zaslúži také hodnotenie. Vďaka aspoň za Momoa. ()

PanIncognito

Problém vidím v afektované digitální i obsahové stránce a vleklosti snímku. Nerozvážná je i mytologie bájné Atlantidy. Naštěstí je zde velkolepá obrazová složka a navíc tato šílená jízda dovoluje divákovi vypnout. Nebere se příliš vážně a akční příběh s lehkou romancí je tedy úspěšný... lehce nakažlivý. :) (viděno s dabingem) ()

Pavlis.xxx

Výhrady mám to joo, na druhou stranu jsem se nenudil ani minutu. Akce a vizuál super, James Wan je prostě nadanej týpek a do filmu toho nacpal fakt hodně. Podle mě patří do Top5 filmů od DC a pokud mělo něco zachránit DCU tak tohle ()

goauld

To bylo barev panečku jak dva Avatary dohromady :-D Jak vidno, někdo si tady vzal příklad z Camerona a "vybarvil" vodní svět jak přes kopírák, jako tomu bylo na Pandoře (akorát s tím rozdílem, že na Pandoře se to odehrávalo na souši ;-)). Ale třeba je to nakonec jinak!! Cameron tak dlouho otálel s Avatarem 2, až to "někdo" nevydržel a udělal si (podvodního) Avatara sám... Síce to není Pandora, ale planeta Země, nicméně - co se děje "tam dole" - to je diskutabilní a tudíž - proč to tam náležitě "nerozsvítit" :-D Díky tomu, ale Cameronovi "ujel vlak" a tudíž, pokud bude chtít přitáhnout do kin miliony diváků, tak bude muset "něco přidat", protože vodní svět plný barev a světla už zrovna brázdí světová kina. Ale nyní k filmu jako takovém... Je to vskutku rodinný film. Máme tam krásné děvy (pro tatínky), milostné vztahy (pro maminky) a spooooousta, spoooousta světélkujících, či různobarevných vodních živočichů - megaMořských koníků nevyjímaje (pro děti). A aby na tom nebyli biti ani teenagéři, tak tam máme nějakou tu pomstičku zhrzelého černouška (přecejen... musí to být genderově vyvážený film, ne?? A černoušci z řad mládeže se třeba v USA hojně vyskytují, tak aby to náááhodou nevyznělo jako "dyškrymynace" :-) ...nicméně - něco tomu chybělo... Nebyl tam žádný ASIAT!!! chyba!!! přepracovat !! :-)) A jak tam se odvíjí děj, jeden pomalu žasne, kolik randálu pod tou vodou ti obyvatelé (prý Atlantýdané ;-)) dokážou vyprodukovat !!! Chudáci ryby :-) Nicméně - důležité je, že dobro (v podání celkem charismatického Jasona...... sakra - koho mi to připomíná??? Joooo už vím ;-) Bahubali !! :-)) opět zvítězí a všichni si můžou po více než dvou hodinách vydechnout... Film se doporučuje vidět ve 3D ;-) zážitek v podstatě jako z Avarata a kdo na něm v tom IMAXu byl, tak pochopí ;-) ()

stuj

Blyštivá pohádka. Spousta světýlek mi připomínalo disney produkci. Hezky udělané, ale někdy skoro přeplácané. ()

Fidinka

Já mám marvelky ráda. Na tyto filmy chodím proto,, abych viděla hrdinu, který vše zvládne. Je silný a dokonalý. Chodím si na tyto filmy odpočinout. Pokud někoho tento film zklamal, tak nemá marvelky rád a nemá na ně chodit. Já jsem viděla naprostou dokonalost silného muže, který mě nezklamal. Doporučuji tedy všem, kdo si chtějí užít podívanou na hrdinu. Efekty krásné. Pod vodou naprostá dokonalost pohybu, pohyb vlasů pod vodou zvládli skvěle. ()

xray0045

Slovy Rajeshe Koothrappaliho "Aquaman je trubka". Pohadka ktera kombinuje Zachrante Williho, Avatar s Valkou titanu a cele je to zabalene do digitalniho bordelu. Ne ze by pribeh byl kdovi jak hodnotny, ale i tak jsou momenty kdy ho CGI prehlusi a nevite na co se mate vic soustredit. Nebyt to z DC universa bylo by to povazovano za slusne becko. Herecke vykony, pokud se da o necem takovem ve spojitosti se zfilmovani komixu mluvit, jsou prumerne, zadna z postav nevycnivala nijak vyrazne. Je zvykem pouzit herecke hvezdy a nedat jim co zahrat, zde to plati stejne. Nicmene pobavi ucast Lundgrena protoze toho v podobne roli necekate. Uprimne pokud by bylo mene "visualnich orgii" libilo by se mi to vyrazne vic. ()

yan001

Jediný důvod proč jsem nedal odpad je, že filmu ve kterém hrála Nicole to prostě nemůžu udělat protože bych si ho pamatoval ještě déle, než je nevyhnutně nutné. Taková přeplacaná kýčovitá hloupost, že jediné co mi napadá je možnost sázky jednoho producenta s druhým, že když úplatkem pro diváka bude opravdu hodně cukrové vaty tak prodá všechno. ()

KcarlosK

Vizuálně pěkné pokoukáníčko jako dělané pro velké plátno. Ovšem příběhově opět ploché nic. Nebýt Momoa tak charizmatický, šel bych v hodnocení ještě níž. Mám o budoucnosti DC univerza celkem obavy. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů