Panství Downton

• Velká Británie Downton Abbey
Velká Británie, (2010–2015), 50 h 22 min (Minutáž: 47–120 min)

Tvůrci:

Julian Fellowes

Hudba:

John Lunn

Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Penelope Wilton, Joanne Froggatt, Michelle Dockery (více)

Série(6) / Epizody(52)

Působivé kostýmní drama Panství Downton, od scenáristy Juliana Fellowese (Gosford Park, Královna Viktorie), držitele Ceny Akademie, se může pochlubit hereckými osobnostmi, jako jsou Hugh Bonneville, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery, Dan Stevens, Penelope Wilton, Jim Carter, Phyllis Logan, Siobhan Finneran, Joanne Froggatt, Rob James-Collier a Brendan Coyle. Svět Downtonu díky této hvězdné herecké sestavě překypuje nádherou a vášní. (Magic Box)

arinečka

Jediný seriál, na který mám momentálně chuť koukat:))) Každý si tam najde něco. Povinný pro milovníky Gosford Parku, Agathy Christie, Jane Austen a hlavně Maggie Smith. Pro anglofily:))). Skvělí herci. Romantika a humor:). Výborně udělaná scéna a kostýmy. Hezounký Matthew. Rozhodně to nenudí. ()

danny_21

Věřím, že hlavně dámy najdou velké zalíbení v této britské sérii, leč na mě to bylo přílíš přeslazené ( zejména 2. série ), intrikářsky průhledné a místy hodně nudné. Kostýmy a výprava výborné, pletichy služebnictva nezajímavé, herci nevýrazní s vyjímkou Maggie. Chápu hodnocení 4 hvězdiček, ale můj šálek kávy to nebyl - 55 % ()

Adiemus

Konec třetí řady: Podle dohadů na netu jsem tušila, že dojde k nějaké katastrofě, ale když se užuž na konci vánočního speciálu zdálo, že téměř všechny vztahy jsou když ne vyřešené, tak aspoň uhlazené, a že dohady byly liché, přišla studená sprcha. Na jednu stranu je škoda, že seriál přichází o jednu z nejsympatičtějších postav, leč na druhou stranu je díky tomu zaděláno na další dramata a zápletky. Doplněno po šesté řadě: Až okázale červenoknihovní závěr posledního dílu poslední řady je sice šrámem na kráse, leč na celkovém příjemném dojmu to nijak neubírá a suma sumárum ani já neuberu na hodnocení. ()

Parm1

Nikdy bych nevěřil, že mě může bavit něco takového, ale především první sérii jsem sledoval bez dechu jako málo co. Ve většině dramat se do lidí tluče a čeká se, co se stane. Tady tomu není jinak a je radost sledovat, jak se páni i kmáni vyrovnávají se svými, někdy smutnými, ale dost často i veselými osudy. ()

haWranka

Po první sérii musít hodnotit nejvýš jak to jde. Tolik zvratů, tolik charakterů, ten soundtrack! Nemůžu se dočkat dalších dílů. ()

007.

Po první sérii. seriál je to pěkný, vše, jak má být u kvalitního seriálu, ale drama to moc není. Když se něco dramatického začne dít, tak to po chvíli vyšumí. Někdy to na mě působilo, jako by to bylo jen předkládání různých verzí, jak by to mohlo chodit. 78% ()

teddinka1

Zatím rozkoukávám druhou řadu, kde je téma první světové války alfou a omegou. První řada mě příliš nezaujala, příliš ideální a slazené, vše dobře dopadlo vždy. Tak doufám, že se tam začne odehrávat nějaké to drama. Musím však pochválit dobovou výpravu, v jistých případech i reálné vyobrazení šlechty a poddaných. ()

andosdre

Další velmi povedený britský seriál,rozebírající radosti a strasti obyvatel fiktivního panství Downton.Nechybí ruznorodé postavy,jejichž charakter se ,,vyvíjí za pochodu,, a tak se divákům víc přiblíží.Rozhodně není už od začátku dáno,kdo je špatný a kdo dobrý-každý tu prostě má světlou i temnější stránku.Ve skvělém obsazení září od začátku Maggie Smith,která svou roli hraběnky vdovy předvedla bravurně a její poznámky ji zařadili mezi mé nejoblíbenějších seriálové postav vůbec.V podstatě nemám k seriálu výtky ,snad jen to možná občas trochu přehání se ,,špatnými konci,,.Jakoby se hrdinové nemohli z nepříjemností vymanit.Ale možná by klasický Happyending k Downtonu neseděl.Pokud máte rádi anglickou klasiku tohoto rázu nebudete zklamaní-pět hvězdiček. ()

Kritik.

Spočiatku úplne úžasný a kvalitný seriál, snáď raz napíšem kompletnú recenziu. Ale v tretej sérii sa to začalo zbytočne nasilu dramatizovať, pribúdali intrigy, príliš dlhé naťahovačky, maléry, škandály a následne smrť, smrť, znovu smrť a ešte smrť. SPOILER: Definitívne som to ukončil a s hnusom a sklamaním úplne zabalil, keď Annu znásilnili. (Googlil som ako sa násilníkovi jej muž Bates pomstí...nijak.) ()

Tosca

Skoro by se dalo říci: dokonalost sama (pro mě osobně). A to hodnotím po prvních dvou částech 1. série (na ČT). Ale myslím (soudě i podle ohlasů), že to nadšení mi vydrží po celou první sérii. Filmy a seriály z tohoto prostředí miluju (Pokoj s vyhlídkou, Howards End, Soumrak dne, Gosford Park, Návrat na Brideshead, Sága rodu Forsytů apod.) a tady u tohoto seriálu zažívám přímo diváckou rozkoš. Ty břitké dialogy, výborné obsazení (a vynikající český dabing s tak přesně vybranými českými herci-dabéry), ty třídní rozdíly, které zápletka umožňuje vykreslit. Prostě skvěle napsáno i natočeno. Má to šarm, vtip, lehkost, není to křečovité ani melodramatické. Maggie Smith zahrála podobných rolí již řadu (třeba i v Gosford Parku od stejného scenáristy, který za něj dostal Oscara), ale užívá si je, je pro ně jako stvořená a je to škola herectví a charismatu pro všechny. Radost sledovat! ()

Looka odpad!

0% Po úvodním nadšení bylo panství Dowton nakonec zklamání, zápletky absolutně vo ničem, jako bych koukal na Esmeraldu v drahejch kulisách. ()

johhny007

Tak tohle jde nějak mimo mě...Kostýmy jsou dobré i herci , ale prostě tohle já nemusím po 1 serii dávám 1 hvězdu dnes čekám na 2 ()

karlee

Anglické kostýmní věci se mi asi neomrzí, tento seriál je solidní představitel žánru. Nejvíce bych ocenil humornou rovinu, v tomto ohledu kraluje Maggie Smith. Moc mě naopak nebaví "mapování společenských změn", ale chápu to jako nutnost u ambiciózního dílka. Dost mě baví i romantická linie, zejména Lady Mary (a její vychytané kloboučky), naopak intriky jsou občas jako z nějaké telenovely. Taky kulhavý sluha je až moc dušínovský. ()

Haloo5

Aké... anglické :). Na Slovensku seriál pravdepodobne nemá šancu preraziť, čo je samozrejme škoda. Veľká vďaka ČT. ()

sunfreedom

Nechci být vyloženě rebel, ale u páté série, resp. vánočního speciálu už jsem jen ztěžka oddychoval. Ten skvělý start prvních dvou, tří sérií se nějak rozplizl a je z toho opravdu jen a jen soap opera, kde jsou všichni (až na jednoho) hrozně spravedlivý, všichni se milují a když do toho náhodou přijdou staré hodnoty, rozplyne se i jejich jediná zastánkyně z dřívějších dob. Seriál příliš nasákl současnou kritikou tehdejších poměrů a snaží se z Crowleyovic rodiny udělat model pokrokové rodiny v temných časech. Bohužel. ()

maruli

Stárnu a měknu - a tak to musím říct. Downton abbey je láska na první pohled, zhltnuta hladově během několika angínových dní. Je to romantický, je to smutný, je to veselý, jsou tam zvraty osobní i společenské, hlavní hrdiny milujete i nenávidíte, zejména proto, že jsou to prostě lidi. Začátek éry, kdy žena přestala být jen ženou v domácnosti nebo sluzkou, a naopak začala mít ambice, mě naplňuje hrdostí. A přemýšlím, že si všechny bonmoty Maggie Smith napíšu a naučím a budu je bezostyšně používat v konverzaci. Skvostné. [when a couple is unhappily married] "Well, in those moments, a couple is unable to see as much of each other as they would like." [on servants being humans] "Yes, but preferably only on their days off." "No life appears rewarding if you think about it too much." ()

Anomiska

Rodinná sága baví a je zaujímavé sledovať vývoj postáv, ale samozrejme má to svoje svetlé i tmavé miesta. Šiesta séria smerovala celá k happyendu... Každopádne bavilo. ()

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

13.01.2021

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Yesterday) natočí pro televizní společnost FX minisérii o legendární anglické punkové kapele Sex Pistols. Scénář napíší Craig Pearce (Moulin Rouge) a Frank… (více)

Filmové Panství Downton se blíží do kin

Filmové Panství Downton se blíží do kin

09.09.2019

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy… (více)

Panství Downton dostane film

Panství Downton dostane film

15.07.2018

Univerzálně oblíbený a cenami ověnčený seriál Panství Downton se dočká filmového přídavku. V oficiálním prohlášení pak kromě jiného tvůrci potvrdili, že se vrátí i původní herecké obsazení v čele s… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky