Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Isfio

Slabší rozjazd, ale po čase sa to ustáli na šedom priemere. Nie je to nič svetoborné, ale dá sa pri tom oddýchnuť. Na škodu je, že seriál podobne ako Walking Dead a Terra Nova, nevyužíva potenciál, ktorý má a miesto rozvíjania post-apokalyptického príbehu sa vydáva smerom k telenovelovskému žánru. Seriál na sebe naberá ten typický pátos a všetko to klišé z telenovelovskej tvorby. Vynárajú sa patetické problémy, balast a klišé medzi postavami, okolitý svet je, na škodu, iba kulisa. Edit: kvalita klesá každým dielom, začínam sa smiať čo za blbosť scenáristi prinesú v ďalšej časti. ()

NickSloterSG

Ale ano, já takové typy sci-fi mám prostě rád, tím bude moje hodnocení možná trochu ovlivněné, ale mě se to opravdu líbí. Jenom to možná chce vydržet pár dílů a nezavrhnout to hned po prvních pár dílech. ()

cheprer

Nekde jsem cetl, ze ostatni to srovnavaji s Walking Dead coz vubec nechapu - neni na tom co srovnavat. Videl jsem 2 rady a je to spatny. Emzaci vypadaji i se chovaji velice blbe a utoci zasadne po jednom. Vsichni tam neustale zbytecne moralizuji a oslavuji usa. Jedina vzhledem k okolnostem trochu uveritelna osoba je postava grazla, ktera je ovsem vnimana jako nemoralni a spatna tudiz vzdy dostane na prdel od tech hodnych zbilich naprosto dementne se chovajicich kreatur, neustale resici rodine vztahy. ()

Kostroun

Nějak nechápu, proč to na nás tvůrci seriálů zkouší pořád stejně. I když je mi z amerického patosu v podobě, v jaké se objevuje i ve FS, na blití, dá se to překousnout. Bylo by to lepší, kdyby jako podkres k těmto scénám nehrály ty samé kýčovité smyčce pořád dokola. Co je mnohem horší, jsou logické lapsy. Chápu, je to masovka... ale když to tolik mlátí do očí... následují spoilery... Děj začíná několik měsíců po invazi. Benzín, baterie náboje by měly být tou dobou sakra nedostatkové zboží a přesto se jezdí, svítí a střílí ostopéro. Strašlivě se plýtvá, pořád běží generátory na zbytečné svícení. A je divné, že když už používají tak moc motorových prostředků, že je tak těžké je najít. Navíc když v táboře jim pořád hoří ohně a nikdo z emzáků si jich nevšimne... přes den postupují jako celá skupina, všichni řvou, motory běží a nikdo si jich zase nevšimne... Táboří na volném prostranství a nenapadne je se schovat v lese. Staví rádiový přijímač a místo jednoduché krystalky tam vytvoří zrůdnost, kterou je potřeba natáčet klikou. Drží se pohromadě několik set lidí místo toho, aby utvořili malé skupinky, které budou nenápadné. Neustále se profesor ohání válkou za nezávislost, ale dle všeho neví nic o záškodnících, kteří ničí zásoby nepřátelům, poškozují jejich infrastrukturu, sbírají informace apod... pořád vedou konvenční válku a přitom by nejlepší metodou byly teroristické útoky, volná organizace a drobné skupinky útočníků s využitím znalosti terénu. Má cenu nastavovat zrcadlo dál? ()

DarthHuzeCZ

Podle mě jeden z nejlepších scifi seriálů posledních pár let. Výborý příběh, nepřehání to s akcí, takže se neobjevují nesmyslné akce, které by nikdy nikdo nezkoušel provést, protože by to byla blbost. Víc už nemá smysl psát, protože bych akorát kopíroval komentář uživatele monolog. ()

Baerdeller

Přesně tenhle typ seriálu nemám rád - tváří se navenek jako scifi, ale scifi jsou tu jen kulisy, samotná náplň je taková ta typicky generovaná rodinná zábava pro všechny. Fuj. Místo vykreslení zničeného světa a boji s mimozemštany tu máme rodinou soap operu plnou pětiminutových rozhovorů typu "Mám tě rád tati"; "Měl jsem těžké dětství"; "Nejdůležitější je chodit do školy"; "Můžu ti říkat mami?"; "Amerika je skvělá, protože..."; "Budeš moje holka?"... Díky tomu se dá každý díl prolétnout během 10 minut, protože na tuhle vatu je tu rewind. Ano, pořád naivně doufám, že někdo vykope tuhle nudnou výplň a naplní ji béčkovou scifi. Ostatně stalo se tak u Jericha, tak proč by se to nemohlo stát i tady? ()

P3RS3CUToR

Jedna hvězdička za to, že jsem to nemusel znechuceně vypnout. Naštěstí jsem u tý srajdy jenom nudou usnul. Nuda, mimozemšťani jsou vtipem, to prostředí taky a jak tu někdo psal, taká telenovela mno.. ()

LUCCKE

Prvé dve série ma to veľmi bavilo. Seriál mal všetko potrebné na to aby to bolo pre diváka zaujímave a na to aby si obľúbil postavy a príbeh. Za prvé dve série dávam určite 5*. Ale potom prišla tretia séria, príbeh mi začal pomaly vadiť, postavy mi prišli hlúpe, dej nezáživný a pri 8. časti som prestal Falling Skies sledovať. Jednoducho som vôbec nebol zvedavý ako to celé dopadne a vypol som to uprostred 8. dielu. ()

Shelma

Po prvním dílu první serie jsem seriál odsoudila do filmového odpadkového koše. Jednoduše mi připadal první díl neslaný nemastný, žádný úvod, kamery nás rovnou šouply do válečné zony mezi E.T. , profesora, jeho rodiny a přátele odboje.... Jako když jdete do sauny a strčí vás rovnou do bazénu s ledovou vodou. Nicméně jsem mu dala šanci a znovu jsem se k tomuto seriálu vrátila, možná se už začínám otužovat :). A udělala jsem dobře, seriál postupně vykreslil důvody, příčiny, následky a hlavně jednotlivé postavy. A pak, mám ráda pohádky a sci-fi a boj pevně semknutých lidských jedinců různorodých povah a profesí proti útisku a podrobení mi zní jako opravdu nádherné propojení těchto dvou žánrů. ()

matryagy

Ze začátku super,maličko moc "americké" ale s tím se počítá.Druhá sezona horší,ale v pohodě.Třetí sezona se ale nepovedla.Jediné co mě u seriálu drželo byli herci,obsazení je povedené po celou dobu...no uvidíme co bude dál... ()

Sllada

Srovnatelné s Walking Dead, ale místo zombáků je problém s emzákama , prostě další seriál na téma jsme totálně v prdeli a co budeme dělat . ()

JeyJ

Efekty celkem pěkný. Příběh trochu klišé, ale určitě zabaví a Maggie je kost :D. Co se ale většiny postav týče tak pro mě osobně tragédie. Nevím jestli je to tím jak jsou napsaný nebo mi prostě nějak nesedí lidi. Viděl jsem spoustu seriálů, kde jsou postavy fajn a člověk si pořád říká "Jo! Tak ten/ta je správnej/správná" "Tomu/Té budu fandit". Tady mě dobrejch 90% nechává při nejlepším naprosto chladným, v horším případě mi lezou na nervy, protože "hrají" způsobem že jim téměř nic nevěřím. A některé scény které mají působit vážně působí ve mě spíš vyvolávají pocit trapnosti. Celkově to ubírá vážnost téměř všemu kde se nějaká u diváka očekává. Pokud ale tohle, pravidelné řešení mezilidských vztahů a neustálé objímání se členů 2nd Mass neodradí (si schválně zkuste dělat čárky za každej hug co tam proběhne..), je to celkem koukatelné sci-fi. Dokonce jsou tam tak 2 postavy co mi nevadí, Maggie (a ne, není to jen kvůli tomu jak vypadá, ale jako jedna z mála působí přirozeně) a Pope (Ten je správnej! :D) Přestože remcám zatím jsem viděl všechny díly, protože jak to dopadne se mi naštěstí ještě odhadnout nedaří. + Doporučuju nesrovnávat s Walking Dead jestli si to nechcete znechutit ještě víc :) ()

mpet

První série byla výtečná. Dobrý nápad, skvělí herci zajímavý emzáci, a hlavně dobrý scénář. Druhá série nebyla také zlá, ale místy už jsem byl lehce otráven, neboť jsem měl pocit, že se seriál začal točit v kruzích a nic nového nepřinesl. To přinesla až třetí série, která přinesla vylepšené emzáky a nové spojence, ale myslím si, že to bohužel bylo spíš na škodu seriálu, neboť to začalo vypadat jako kdyby scénáristé už neměli do seriálu co dát a tak tam z nouze hold mrsknou novou zápletku v podání nových emzáků. No a pak přišla čtvrtá série, ze které jsem byl vysloveně již naštvaný, protože seriál již dosáhl meze, kdy už ho přestávám sledovat. A to vše jen kvůli neskutečně debilnímu ději, který provází celou čtvrtou sérii (teda až na pár světlých výjimek). Za první sérii bych dal pět hvězd, za druhou sérii bych také ještě pět hvězd dal, třetí série už šla s kvalitou rozhodně dolu a nezaslouží si víc než tři hvězdy a zatím poslední čtvrtá série byla pro mě největší propadák, který si zaslouží tak maximálně jednu hvězdu. V průměru pak hodnocení vychází na tři a půl hvězdy. ()

Rorschach_SK

Seriál, ktorý ma prvou epizódou zaujal, prvou sériou získal, ma zároveň každou ďalšou sériou postupne stráca. Obrovský premrhaný potenciál, za ktorý by si autori zaslúžili zopár faciek. Námet Falling Skies by sa mohol pritom oprieť o skutočný plán, ktorý si dala vypracovať vláda USA a veľmi zaujímavo bol spracovaný vo filme Alien Invasion od National Geographic - ktorý skrátka ráta s tým, že rovnako ako vo Falling Skies, bude armáda porazená vyspelejšími votrelcami, a ľudstvo bude mať nádej jedine ak sa preživší rozdelia do menších skupín a budú viesť len partizánsky boj. Tento zaujímavý potenciál ale Falling Skies hodili po prvej a čiastočne druhej sérii za hlavu. Namiesto toho naservírovali guláš - do ktorého pridali novú rasu mimozemšťanov, ešte väčšiu dávku amerického pátosu, polovičnú mimozemskú Masonovic dcérku, absolútne nelogické chovanie a správanie sa hlavných postáv. S čo raz nižším očakávaním príchodu poslednej 5 série, ktorú si pozriem už len zo zotrvačnosti, dúfam, že sa autori aspoň trochu spamätajú. EDIT: po finálovej 5 sérii znižujem hodnotenie na 2**. V poslednej sérii sa naplno prejavil väčší rozpočet, je asi najakčnejšia zo všetkých, a v prvej polovici má výborné tempo. Bohužiaľ len v prvej polovici. Druhá polovica je zas návrat k idiotskej 3 a 4 sérii, nelogické scenáristické barličky ako sviňa, debilné zápletky a ich vyvrcholenie a hlavne to na čo sme všetci čakali - finálna bitka o záchranu Zeme. Kurva to bol taký fľusanec do ksichtu, že to budem zo seba zmývať asi týždeň. Nič tak stupídne a presladené som už dlho nevidel a doslova mi to znechutilo celý seriál. ()

goauld

Jako seriál by to nebylo špatné, kdyby........ se vyházely všechny ty zbytečné "vaty" mezi akcí a reakcí ;-) Možná, že tupé americké stádo se vyžívá v té nekonečné břečce amerického patriotismu, rodinných problémů hlavních postav, nesmyslného a nelogického jednání (především dětí).... ALE evropský divák přecejen tyhle zbytečné "kydy o ničem" nezajímá. Nebylo by od věci, kdyby se na toto veledílo vrhnul nějaký "editor" a tyto nepotřebné sekvence z jednotlivých dílů vystříhal, aby seriál dostal ten "správný náboj" :-).... Je sice fakt, že by byla pak série více než o polovinu časově kratší, ale... alespon bych byl "ušetřen" od rychloposuvu, které jsou co chvíli ;-) ()

onden85

Tak vážení, prý se vám asi před patnácti lety líbil film s podobným námětem, tak my to roztáhneme do nekonečna dílů a nikdy to nijak neskončí, co když jste skutečně tak debilní a budete chtít další sezónu! ()

karhy

po prvej serii, ktoru som nedavno dopozeral, hodnotim serial troma slabými hviezdičkami....mne sa zdá, že ta invazia s cielom vyhladit ludstvo nie je v podstate moc vidieť :) Občas som musel preskočiť pár nudných rozhovorov....dalsie minus je slabá akcia a niekedy i nelogických aktivit ludi.....no proste sa vždy najde nejaky blbec čo niečo pokazí...môj názor je, že takýto odpor by v realnej situacii neprežil tak dlho ako v serialu.... ()

BooThCZ

Příběh o idiotech co vezmou do rukou palné zbraně a v idiotských situacích i zápletkách vzdorují mimozemské invazi. ()

pokyy

Nevěřím, že jsem to dokoukal do konce...pět sezón a díky TNT, že už nemá v plánu další díly..totálně promarněná příležitost..snižuji na dvě * ()