dennykr

Stručná přehledovka ověřených duchařských tropů. James Wan (a kameraman John R. Leonetti) umí pracovat s pohybem, takže kamera se obratně proplétá stísněným prostorem strašidelného domu a nepříjemné napětí budují i spousty transfokací. Jenže co naplat, Conjuring je hlavně přístupnou encyklopedií všeho, co v duchařských hororech fungovalo v posledních čtyřiceti letech – bouchání dveří, tmavé sklepy, houpací křesla, panenky, mrtvá zvířata, exorcismus, bledé dívky s dlouhými vlasy, bledí chlapci ve tmavých uniformách, hrající skříňky, čarodějnice a paranormální vyšetřování. Wan sice zručně rekapituluje dějiny žánru (každá třetina filmu referuje k jiným duchařinám), ale nic moc nepřidává. Nejsmutnější je, že všechny ty nádherné kamerové hrátky mizí ve chvíli, kdy nastupují lekačky a Conjuring se stane tradiční přehlídkou jump scarů. ()

IQ Tiqe

Na duchy a náboženství nevěří a podobné kousky obvykle označujku za iravionální fantasmagorie, ale tomuhle jsem věřil; resp. dávalo to smysl. Lekaček bylo snad deset. Určitě jeden z lepších horrorů. Předpokládám, že dnes asi nebudu mít lehké spaní. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub, v noci] # příběh 7 | hudba 8 | humor 0 | akce 4 | napětí 8 | pustil bych si znovu 7 ()

HoneyBunny

První polovina, ve které se hraje na nervy a vlastně nic konkrétního nevidíme, je ukázkou dobré promyšlené filmařiny. Jenže všechny postavy (včetně ústředního páru ghost busterů) jsou ploché a nezajímavé. Jak vám může záležet na někom, kdo je vlastně jen prostředkem scénáře, jak postavičky dostat z bodu A do bodu B? Finále je přepálený CGI fest, ale nadprůměrný dojem z filmu to nezkazí. ()

Jordan

znepokojivý a mrazivý horor, založený na budovaní atmosféry a napätia a na drsnom exorcistickom finále, ktoré naháňa strach a robí zimomriavky ()

JosefGruber

Je zajímavé sledovat, co všechno dokáže udělat s průměrným filmem dobrá reklama a umístění filmu do kin. James Wan je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a scénáristů, ovšem v tomto snímku nedokázal nic jiného než opsat klasickou béčkovou duchařinu. Podobných filmů, dokonce ještě lepších, naleznete desítky a přitom nedosahují takového brilantního hodnocení jako právě Conjuring. Nejspíše jsou někteří uchváceni značkou "podle skutečné události" a hodnotí daleko výše než by bylo zdrávo. Nicméně pro mě je to jedno z velkých zklamání letošního roku a považuji to za nejslabší film z Wanovy tvorby (zřejmě velké, nenaplněné očekávání po kvalitní reklamě). Abych však pouze nekritizoval, já osobně mám podobné filmy rád, tudíž dávám solidní 4 hvězdy. Jen mě mrzí některá nízká hodnocení u téměř podobných snímků! ()

Kudly4

Tak jsem se konečně ( přesně 5 let od premiéry ) odhodlal k tomuto filmu. Já moc tyhle komerční horory s tématikou duch nebo démon moc nemusím, ale přeci jen jsem tomu dal šanci. Pustil jsem si to asi v jednu ráno, abych měl tu správnou atmosféru. Musím uznat, že už v úvodu mě to celkem dostalo. Hercům jsem ten strach věřil a musím říct, že se mi to pravdu líbilo. Opravdu doporučuji si to pustit v noci. Druhý Horor s touto tématikou, kde dávám plný počet. ()

Frajer42

Konečně jsem se dočkal hororu, který má plné právo nést právě toto označení. James Wan je výborný režisér, který zraje jako víno. Do chvíle, než se do vyšetřování vložili lovci duchů to byly skutečně zimomriavkové hody. Bohužel, jakmile se do vyšetřování vloží manželé Warrenovi, a že jim to společně sekne, tak se z filmu stane takový čajíček. Ovšem čajíček velmi chutný. Rozhodně se nejedná o nějakou tuctovku, nýbrž o velmi vydařený film, který funguje na více frontách. Nikoli pouze jako horor. Příběh je velmi zajímavý. Démoni to zbytečně neprotahují a pouští se do svých obětí pěkně zhurta. Moc je nešetří a berou to fikaně od nejslabšího. Mezi obětmi je jeden muž a 6 žen, takže dle očekávání ječí krásně. Zvuk je velmi kvalitní a velmi moderní. Až se mi z něj postavil. Film měl dokonce solidní reklamu, což u hororů nebývá úplně obvyklé. I když jsem se nebál, tak jak bych rád a bohužel s postupem času hrůzostrašnosti ubývá, což by mělo být rozhodně naopak, tak filmu skutečně nejde upřít jeho velkolepost. Pálím 4 kousky. Kdoví, jak dlouho se bude čekat na něco podobně podařeného. ()

MikeCool

The Cunjuring rozhodně není nejděsivější horor od prvního Kruhu. Bohužel po tajuplném úvodu se vytratila taková ta kvalitní až dech beroucí atmosféra. Naposledy mi srdce nervozitou bušilo při dramatu Argo. Od té doby mě žádný jiný film a bohužel ani horor vyjma The Conjuring tolik nerozházel. Bohužel spousta scén bylo předvídatelných, včetně lekacích scén (nejkvalitnější scény jsem viděl bohužel v traileru, ale to je moje blbost a na mém hodnocení to nemá absolutně žádný vliv). Od tohoto hororu jsem očekával velké věci, přeci jenom The Conjuring je považován za nejočekávanější horor roku 2013, čili mě každá "drobná" chybička hodně zklame a proto raději přejdeme k té pozitivní stránce tohohle jinak perfektního hororu. Filmy podle skutečné události jsou pro mě hodně zajímavé a stresující, zejména když se jedná o nějaký duchařský horůrek jako je tento. Ve vypjatých situacích atmosféru burcuje zároveň i kvalitní hudba, která byla místy hodně děsivá a jelikož jsem příznivec paranormálních jevů, tak mě každé chycení za nohu, každé zabouchnutí dveří a zkrátka všechny tyto duchařské scény velmi potěšili. James Wan se svým typem režírování hororů do mého vkusu moc nezapadne, viz. jeho Insidious, avšak vůbec nepopírám to, že se mu The Cunjuring nepovedl, ba naopak. Kdybych měl seřadit svůj žebříček TOP20-i hororů co jsem kdy viděl, zaručeně by si někde v druhé desítce umístil a kdybych měl sestavit TOP10-ku duchařských hororů, obsazoval by přední pozice. Zkráceně: Kvalitní duchařský horor! ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Naprosto bezkonkurenční!! Vera Farminga je skvělá a každým filmem to dokazuje stále více a více. Příběh je naprosto famózní. Dokonce i já jsem se bála jak malá a měla jsem zatnuté pěsti a čelisti, jelikož jsem byla více než napnutá, co se stane. Divák se rozhodně nenudí, ba naopak. Opravdu vynikající děj, který je navíc dle skutečné události a je zasazen do výborné doby, kde se na spaní nosily dlouhé noční košile a téměř všechny holčičky měly dlouhé vlasy; přesně to umocňuje atmosféru, jako nic jiného. Tleskám a asi neusnu. ()

AppleCore

Jsem bílej jak stěna a zpocenej jak prase... aneb když si pustíš horor ve správný čas a necháš se unášet mistrovstvím kamery, světla, hudby a zvuku. Je to fakt tak dobrý, jak se traduje a říká a v dobách, kdy tento hrůzný žánr zažívá rozkvět v podobě brutalit a nesmyslů, je nutno brát Conjuring jako zjevení! Srát na Sinistera, teď se bojím čarodějnic! Ačkoliv jsem v závěru, kde jsem byl lehce rozhořčen happy "nečti to, pokud si neviděl" endem, chtěl udělit hvězdičky čtyři, ve výsledku jich musím vysypat hned pět, protože mistrovství režie nelze opomenout. ()

Kothy

Nebylo to špatné, ale asi jsem od Jamese Wana čekal víc. V tomhle žánru už se těžko vymýšlí něco originálního. Prostě vymýtání. Přece jen jsem se občas i bál. Je to zpracované docela dobře. Celkem mě ale překvapil konec, čekal jsem ho temnější... "Kde je Annabelle?" ()

AllShallFall

James Wan si mě získává více a více. Jak své ambice ukázal ve snímku Saw, pokračoval filmem Insidious, tak zde to úplně vytmavil. Dokonalý psychohoror. Nemám nejmenší připomínku. Kdo se chce bát, tak je tohle přesně film pro něj. ()

swamp

Asi se budu opakovat po ostatních uživatelích, ale tenhle původem malajský chlapík nám chce dokázat, že i milionkrát viděné lze natočit tak, aby se divák bavil. A bavil jsem se vskutku královsky. "Want to play a game of hide and clap?" ()

Campbell

Neuvěřitelný hype okolo tohohle filmu mě měl přesvědčit že se budu třást strachy. Inu nestalo se. Lekl jsem se jenom jednou a bál jsem se...Ani jednou. Což je u tohohle filmu dost velký problém. Lekačky tu byly poměrně laciné a vždycky s hudebním doprovodem, takže jsem věděl kdy se mám připravit. Co pochvaluji je výborná hudba která byla bez chybná a hned jak film začal si mě koupila strašně mi evokovala klasiky jako Hellraisera a další pecky z 80 let. Dalším kladem je kamera s kterou si dost vyhrály. Pak je tu ale horší věc a tou je příběh který je strašný klišé, a navíc jsem totálně necítil atmosféru toho že se film odehrává v 70 letech. Co mi přišlo děsně přitažený za vlasy je to že shodou okolností si rodina koupí dům kde jsou duchové a shodou okolností jsou v jejich městě vymítači duchů. To mám jako sežrat? Další věc která mi vadila byla to že ke konci všude lítaj a mlátěj vrány ve sklepě je blázinec a prostě v dalším pokoji je ticho jako v hrobě. Conjuring je dobře natočenej film se spoustou chyb, a dokáže i zabavit, ale není to nic co by mě dostalo. Hodnocení tady je opět šílené. ()

predators

Sympatičtí hrdinové a slušná ďábelská duchařina, která mě nenechal chvíli klidným! Konec mohl být zajímavější. 70% ()

nascendi

Pre mňa je naozaj náročné hodnotiť horory. Som takmer horový panic. Nikdy ma to k hororom neťahalo a nechápal som, ako niekto môže mať potrebu vyľakať sa alebo báť až k zošaleniu. Okrem toho zvyknem takéto filmy pozerať v dennej dobe, pretože si myslím, že kvalitný horor dokáže svoje aj bez toho, aby som ho sledoval v temnej izbe. Poctivo som s viacerými mikrospánkami sledoval dianie na obrazovke, ale keď začali dievčatá poletovať po izbe som usúdil, že podľa skutočnej udalosti bol asi iba ich počet v dome. Inak v poslednej dobe začínam oznam, že film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti, vnímať ako ospravedlnenie za nepodarený výsledok. ()

Zodd

Má to věrnou atmosféru, která působí trochu archaicky, respektive jen takové malé bubu. Hezky se na to dívá, to jo. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění