Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

veru_needy

V tomto snímku se jedná o spin-off Wanovo dosud nejpovedenějšího filmu "The Conjuring". Konkrétně vypráví o posedlé panence Annabelle, která zde zdobí sbírku strašidelných předmětů paranormálních vyšetřovatelů Eda a Lorraine Warrenových. Přítomností loutky ale veškerá souvislost končí, Warrenovi ve filmu vůbec nevystupují a vlastně ani Annabelle není jeho hlavní hvězda. Je docela příjemné, že tvůrci ještě více zdůrazňují, že se příběh odehrává někdy na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Děje se to v podstatě jen stylem jakési americké retromanie; na obrazovce vidíme dobové dekorace, slyšíme dobovou hudbu a s postavami se díváme na dobové pořady v televizi. Annabelle spadá přesně mezi horory, kvůli nimž jsou Wanovy filmy výjimečné. Nejde o vyloženě nudné nebo nesnesitelně stupidní dílo. Na druhou stranu je sotva něčím víc, než velmi volně propojenou kompilací strašidelných scén, které jsou buď nepříliš funkční, nebo poměrně rutinní. Démoni vždycky byli mým nejoblíbenějším tématem pro hororové filmy. A když se spojí ještě s panenkami, je to ta nejděsivější kombinace. Vždycky mi horory s panenkama naháněly hrůzu a Annabelle rozhodně není B-éčkovým hororem jak se podle hodnocení tváří, zasloužil by si rozhodně víc. ()

MáŠa

V podstatě dobrý. Pár slušných lekaček. Jinak horor jako každý jiný (teď myslím ty slušnější). Takže hodnocení strhávám spíš za neoriginalitu. ()

luka4615

Když jsem v hororu The Conjuring uviděl tuto panenku a následně se dozvěděl, že o ní bude samostatný film, bral jsem to jako příslib něčeho velkého, jako další skvělou duchařinu po sérii Insidious a výše zmíněném The Conjuring. Bohužel tím vším Annabelle není ani zdaleka. Celé je to roztahané, nudné a předvídatelné až hrůza. Jistě, i Annabelle má pár svých skvělých "lekaček", nicméně se dají spočítat na prstech jedné ruky a celý film to nezachrání. Takže ve výsledku dostaneme jen další podprůměrný horor, jehož jedinými světlými momenty či aspekty jsou sympatické ústřední postavy a drobné odkazy na horor The Conjuring. Annabelle ta očekávání která probouzela během trailerů či náznaků ve vší té mediální kampani kolem se slogany "Before The Conjuring there was a Annabelle" nenaplňuje ani z poloviny. A to je veliká škoda, jelikož potenciál na další hororový mezník tato látka rozhodně měla. ()

Morholt

Musím Leonettimu přiznat, že od šéfa pochytil i pár dobrých věcí, takže nakonec mi Annabelle přichystala několik momentů, kdy jsem s husí kůží nadskočil. A i když tu kromě těchto scén není jinak nic, co by dokázalo výrazněji upoutat a ani herci mi nepřišli nějak zvlášť přesvědčiví, je to v rámci démonních hororů snadno kousatelná jednohubka, která takhle navečer pobaví. 55% ()

Lucasion

Začínáme naprosto totožným úvodem jako k filmu The Conjuring (2013). Až na drobný detail. Místo strašidelného bušení na dveře se objevuje nápis "O rok dříve". Zatímco V zajetí démonů vynikal v autentičnosti, dobové atmosféře a taky děsivosti, tak Annabelle nemá prakticky nic z toho. Kvůli výpravy bych skoro ani nepoznal, že se jedná o šedesátý léta a první půlku film vůbec neděsí. The Conjuring měl první lekací scénu taky po nějakých padesáti minutách filmu, ale mohl si to dovolit. Zaprvé má atmosféru zcela na jiné úrovni už od začátku. A zadruhé Annabelle má pouhých sto minut. Tudíž se první půlku skutečně nic neděje. Praskající popcorn alá Vřískot (1996) opravdu nikoho nevyděsí. Za půlkou se ale věci začínají vyostřovat. Strašidelné scény na sebe navazují a místy je to docela (jak by řekli dnešní teenageři) husté. Na mě totiž tenhle bubu-démon v panence a žena sama doma docela funguje. Už Drag Me to Hell (2009) na mě dokázal zapůsobit a Annabelle je v lecčem podobná. Za mě asi dobrý, nebýt zbytečně extrémně dlouhého rozjezdu. Navíc, když jsem se teď podíval na trailery, tak musím říct, že ještěže po skončení filmu. Většina lekacích scén je právě v nich. / Podruhé mě už Annabelle nepřijde skutečně ničím výjimečná a spíše nudí, než děsí. Třetí projekci, ne děkuji. (60 %) ()

Khalesi

Netvrdím, že by bol tento príbeh niečím originálny, alebo výnimočný, ale tvrdím, že atmosféra bola hustá ako sperma 18 ročného panica a ľakačky u mňa zafungovali geniálne. Niet čo dodať u mňa je toto pre horor rozhodujúcim kritériom. ()

ScarPoul

Duchárske a démonické veci to je moje. Film sa vezie na vlne okultistických filmov, snažiacich priživiť trend podobne existujúcich kultov, ktoré existovali v Amerike v 70 a 80. Do žánru prispel svojou troškou Polanski so svojou Rosemary. Ti West so svojim The House of the Devil a určite mnohý ďalší. Leonetti síce nevytvoril takú krásnu prehliadku atmosféry a utajovania skutočností, ale tiež nie je žiadny fušer a vie krásne načrtnúť motivácie. Postavy sú uveriteľné a ich peripetie v niektorých prípadoch parádne vygradované. Ukazuje trocha viac ako by mal a viacej sa to podobá Insidiusu. Prepojenie s Conjuring je podľa mňa zachované a veľmi krásne dotvára hlavný príbeh. Možno každý očakával niečo viacej, ale priznám sa, že ako nadprirodzená detektívka vychádzajúca z určitých schém nutných pre tento žáner aj pre určité rituály je to viac ako uspokojivé. Jedine koniec finále ma sklamal. Niektoré lakačky dobré- scéna na povale a jej postupná dramatizácia je chuťovkou. Tak sa teším na Insidious 3 a Conjuring 2. ()

Mike.Myers

Film ničím novým nepřekvapí a upřímně jsem čekal víc. Když jsem se dozvěděl, že film produkuje Wann zvýšilo se tím mé očekávání, trailer také nebyl špatný, ovšem samotný film byl opravdu špatný. 1 hvězdu dám za příběh, který se mi i v celku líbil, ale v podstatě byl film založen na vykrádání jíných filmů jako Insidious či V zajetí démonů.. Celý film byl čitelný a mrzí mě, že ač příběh potěšil, byl tenhle film čistě komerční záležitostí, něco jako Godzilla, princip jednoduchý = Natahat diváky na název a ono to nějak dopadne a dopadlo to špatně. 2 Hvězdu jsem dal za hudbu, která se mi líbila. To je tak všechno slabých 30% ()

Genero

Pokud bych chtěl ze svého miminka vychovat neurotika s pravidelným tikem v oku, určitě bych mu koupil tuhle panenku pod stromeček, jakmile bych jí nalistoval v akčním letáku Pompa. Pak už bych jen s dojetím vychutnával jeho pokus o první nesmělou větičku v životě: Tatáá jééé kokóóót. Annabelle je totiž až bezprecedentně odpudivá a zlomyslná panenka a to považte, že skutečnost je ještě mnohem děsivější. Ta dřevěná šereda je neposeda, takže pořád chodí po bytě, sem tam vrzne křeslem a vypíná televizi, až krev tuhne v žilách. Zdánlivě! (spoiler) Bohužel se po mnoha peripetiích ukáže, že s těmi předměty ve skutečnosti manipuluje pekelný démon, z něhož je bezradný dokonce i pan farář a docela by mě zajímalo, co by mu na takové zaváhání řekl Ježíš. (konec spoileru) Jinak bych mohl souhlasit s kolegou Gilmourem93 - také bych rád týmovku s Chuckym, jak by jí ten plastový prasák prstil, žužlal bradavky, hnětl kozy a tomu podobně. Film je docela pěkná kompilace více či měně podařených scén z různě přeceňovaných hororů posledních let a docela se mi líbil. Možná proto, že trpím od dětství fobií z panenek s porcelánovou hlavou, protože mě jedna taková napadla, když jsem se jako malý chlapeček batolil do sklepa pro uhlí a hrst obroku. A to si pískejte, že Annabelle sedí na krku ta nejporcelánovější hlava, jakou jsem kdy viděl. ()

6thSun

Atmosféra tam jakási je, že se to ale celý odehrává v 60. letech se dá poznat pouze podle starý televize. Pro čumění s holkou, která se bojí všeho, dobrá volba, pro hororového fanouška jen nepříliš zajímavý (pod)průměr. ()

BoPo

Horor Chraň nás od zlého sa od przniteľov Annabelle dočkalo chvály. A pritom ani jeden film nedisponuje originálnym príbehom, neposúva hranice žánru. Jeden je však za tieto veci dojebáv*ný a u druhého žiadny problém. Ja som teda nečakal V zajetí démonů 2. Čakal som film, kde dostane väčší priestor Annabelle z V zajetí démonů. Nie klenot žánru, nie prevratné dielo, ale výkon hlavnej ženskej postavy, celková atmosféra, kvalitné vizuálne prevedenie, na horor netupý dej, ideálna minutáž, zabezpečili uspokojivý pocit. ()

Tommassi3

"Johne, musíš začít zamykat !! Dneska už to není, co bývalo.." Svět se změnil, jen Leonetti, opravdu skvělý kameraman, je stále stejný břídil v tom houpacím režisérském křesle.. John R. Leonetti má děťátko !! Filmové. Už zase. Ale není ani Wan, ani Polanski.. A je to v důsledku příšerná šmíra.. ()

Avalon820

Už dlouho jsem v hororu neviděl, že by hlavní hrdinka byla takové nemehlo. Jasně, všechny postavy musí být občas více či méně natvrdlé, to už je nejspíš úděl žánru, ale tady mi přišla hlavní postava vyloženě nemotorná - věčné zakopávání, prsty v šicím stroji, klíče padající na zem... Za podobný repertoár by se nemusel stydět ani inspektor Clouseau. Ale vážně, tento problém je spíše třešničkou na dortu nekonečné nudy - všechno ve filmu neskutečně trvá, než se začne strašit, uběhne snad polovina filmu, neuvěřitelně velké množství dlouhých záběrů, které nic neříkají, po chvíli vyloženě vytáčí, lekacích scén bych napočítal na prstech jedné ruky, příběh, který je recyklovaný snad po sté, nemá ani špetku invence... A samozřejmě neskutečně laciný závěr napařil celé show pomyslnou korunu. Děkuji pěkně, jednou a stačilo. ()

Terva

Tedy, podle traileru, to vypadalo na krutý horor, ale opak je pravdou. Ještě jsem se rozhodoval mezi dvojkou a trojkou, nakonec za dobrý, leč špatně zpracovaný, scénář dám 50%. ()

JohnCZ

The Conjuring byl skvělý, ale Annabelle je taková děsně nenápaditá. Kromě fakt hnusného a děsivého démona (kéž by celý film byl nervy drásající, jako výtahová scéna) tlačí na pilu jen minimálně a děsivé momenty bych spočítal na prstech jedné ruky. Ve scéně, kdy mistr Bra'tac procházel okolo zaparkované Impaly, na chvilku jsem zadoufal, že se na scéně objeví bratři Winchesterovi a konečně film trochu nakopnou. Nestalo se. Nejděsivější byla hudba Josepha Bishary, ale to není žádné překvapení. ()

cjmafia

Přesně jak jsem očekával, ony už trailery mě nechávaly naprosto chladným. Film postrádá atmosféru, nemá žádné infarktové scény a nenabídne nám nic nového, co by jsme už v tomto žánru neviděli. Za zmínku stojí snad jen docela povedená hudba. Tenhle horor zkušeného diváka nechá chladným, bohužel dnešní teen generace bude nadšena, takže si myslím, že se s touhle pro mě nezajímavou panenkou ještě setkáme :-( ()

corpsy

Pri sledovaní ANNABELLE sú len dve možnosti. Možnosť prvá : Diváci, ktorí majú k hororom ďaleko, resp. tento žáner neobdivujú, budú mať tendenciu pri tomto snímku pokadiť sa. Možnosť druhá : My ostatní sa pravdepodobne zhodneme v tom, že ide zatiaľ o najlepší horor roka, ktorý síce nie dokonalo, ale zato zadosťučinene poteší našu fanúšikovskú dušu. P.S. Negatívne recenzie nechápem, dnešná žánrová kino kolekcia je slabá, uznávam, ale tento kúsok je malým veľkým svetielkom v tme. Tak teda, ako pre koho. ()

liquido26

S výkřiky typu: "horor je mrkev" bych ještě počkal, protože tak hrozný tohle nebylo. Je pravda, že Annabelle na sebe vrší jedno klišé za druhým a konec je takový nijaký a hodně uspěchaný, ale přece jenom pár docela nepříjemných scén, kdy bych opravdu nechtěl být přítomen, se tam našlo. ()

Astaroth12

Film je bez nápadu,bez originality a s klasickým šablónovým scenárom.Má pár atmosferických vychytávok,ktoré boli dobre prepracované.Problém ale vidím v scenári bol totálne jeblí,lebo niektoré veci boli nedomyslené a filmu to znížilo úroveň. Niektoré lakačky boli vydarené.Keby tu nebolo pár kokotín,tak film by bol parádny.Ale takto nič výnimočné,len priemer v duchárskych hororoch. ()

Marsik

Standardní horor, který ničím nevybočil z řady ostatních hororů, kterých se natáčí tuny a jsou na jedno brdo. Čekal bych alespoň, že se ta panenka bude hýbat, otáčet hlavou nebo mrkat, nic z toho. Vskutku levný horor, který by natočil i méně zdatný režisér a filmař. Na 90 minut zabavilo, to ano, ale spíše se už k němu nikdy nedostanu. 60% ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra