Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

DJ Obelix

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH! ()

kingik

Galaktická marmeláda značky Marvel nabobtnala a rozprskla se po celém širém vesmíru. Je možné, že se to podepíše na její chuti, ta je nyní Absurdní. Peter Quill vede svoji pětičlennou partu, která je od minule soudržná. Něco by s ní ale nebylo tak úplně v pořádku, kdyby se mezi sebou nešpičkovala a její jednotliví členové si jeden druhého neustále nedobírali. Na dvě hodiny je to trochu přes rampu, ale co, je zde tolik pro oko atraktivních věcí, že to diváka nehodí do vesmírné díry. Tedy relativně nehodí. Větší prostor dostane Kurt Russell, nalezený to Peterův "mimozemský" otec jménem Ego, Sylvester Stallone se stavil jen na pokec, jinak absolutně nechápu, na co zde ve dvou scénách účinkoval. A na mžik se dostaví i David Hasselhoff. Čekají nás nové konfrontace, nové konflikty i nové postavy. Z dříve záporných postav jsou spojenci. Hlavní slabinou se ukázal scénář, který po stránce příběhové nenaservíroval nic úžasného, převratného a zapamatovatelného. Vyřítí se tolik postav, až se jejich motivace pro pomstu, válčení i souložení stanou nepřehlednými. A po nějaké době se přestane i hláškovat, objeví se i náznaky trapného filosofování. U některých scén, primárně určených dětem předškolního věku, mě polévala hanba, těch vyzrálejších scén byl nedostatek. Když něco bouchlo, prásklo a akčně se rozjelo, mělo to spád, zakecal-li se film, dost se to rázem vleklo. Akční složka vyhovující, ne úplně strhující, ovšem celkově ok, dialogy nepřijatelné bláboly, které měly mnohdy dokonce tendenci brát se smrtelně vážně. Nemá cenu představovat nijak blíže partu kolem Petera Quilla. Kdo viděl jedničku, umí si o ní udělat dostatečný obrázek. Je zde sexy Gamora, Drix, mluvící mýval a nově malý mini Groot. A pak ještě množství staronových i úplně nových postav. Nebýt jedničky, zůstal by Chris Pratt pravděpodobně dál jen "sádelnatým" hercem, známým jen z vedlejších rolí. Tentokrát dostal méně prostoru než by zasluhoval, tudíž tak nějak nevynikal. Dnes je z něj hvězdný herec, který na svoje charisma i herectví umí utáhnout i sebeblbější film. A nebýt Strážců Galaxie, svět by se nedozvěděl ani o Jamesi Gunnovi, který byl ještě před pár lety zatracován za svůj počin "Mládeži nepřístupno", mnohými považovaný za nejhorší film všech dob s áčkovým hereckým obsazením. Ať vám tedy pokračování Strážců galaxie přijde k duhu, já na něm vidím scenáristické neduhy i určitou nepropracovanost, celé to devalvuje obří infantilnost, nicméně se nijak zásadně neodklonilo od svého předchůdce, jen je ještě bizarnější. A oceňuji, že byl Quillův walkman zničen, já bych ho rozšlapal už v jedničce, abych už nemusel poslouchat ty nemožně nevkusné odrhovačky z minulého století. A uvidí se, zda se Quill a jeho company vrátí do třetice. Já už bych jim vystavil stopku. 4/10 ()

Sonnery

Jeden z mála filmů, během kterého jsem se začal zajímat o všechny ty fantastický nápisy na kelímku Koly. Dyť tam jsou vytesaný moudra z kamene!!! ()

HoneyBunny

Strážci galaxie jsou pro mě nejzajímavější hrdinové z MCU a ve svém druhém filmu neztratili nic ze svého kouzla. Jejich hašteření je setsakra vtipné a každý z nich má obrovské charisma. Oproti jedničce je příběh přímočařejší a působí méně epicky, ale James Gunn překvapivě přidal na drsných tématech (např. příběh Nebuly nebo Yondua) a je více osobnější a emocionálnější. Divákovi poskytne spektákl pro oko, vtípky, popkulturní odkazy, dojetí i pár námětů k zamyšlení. Líbí se mi, že pokračuje v objevování tématu rodiny (napjatý vztah Nebuly a Gamorry, problematičtí otcové, nalezení "adoptivní" rodiny), což je u letního spektáklu poměrně nečekané. Kdyby měl Marvel koule a nechal Gunna jít ještě více do hloubky, mohli být Strážci galaxie 2 na podobné úrovni jako letošní Logan. Jenže MCU holt musí být pro rodiny a fanbóje, takže něčeho opravdu výjimečného se od nich dočkáme jen těžko. PS: Jo, a baby Groot je boží. ()

Sinecod

Tak nějak zklamání. Jednička se mi líbila moc, tady to ale bylo, no, co ty slzičky a modrý sliz valící se na počestné občany amériky? Rodinné shledání s taťkou na utopické planetě s tykadlovou slečnou pro mě bohužel moc nedopadlo a to mi štve, těšila jsem se na zábavnou badass komedii a nedostala jsem ji. Vůbec celá ta rodinná sešlost nebyla úplně v pohodě. Pak se akorát všici mohli chytit za ruce, ségry, taťkové, ať už bůh nebo modrásek, a vyskočit z okna. No a Zoe Saldana je krásná, i když je zelená. Jo. ()

Anderton

GOTG 2 sú pre mňa poctivým vesmírnym SF s prehľadným dejom a jasnými motiváciami postáv. Je to ako Star Trek z 80. rokov, ale s funkčným humorom. Že je to marvelovská adaptácia ma nezaujíma, tento vesmír ma zaujíma práve vďaka vesmírnym končinám a nie kvôli komixovej predlohe. Inými slovami je to pre mňa najstráviteľnejšia marvelovka. Ešte doplním, že jednotka ma nebavila, ani som nevedel, o čom tam išlo, čo je teda solídny posun vpred. Prečo ma baví ako staršieho diváka druhá časť letného výplachu, keď som sa pri prvej časti cítil v kine nepatrične veku, radšej rozoberať nebudem, to je skôr otázka pre psychiatra. Trikrát som sa (skoro) nahlas zasmial, takže zatiaľ aj mainstreamová komédia roku. 70% ()

Frajer42

Z mého odborného divácké pohledu rozhodně o pořádný kus lepší než první díl. Nějak jsem si konečně dokázal najít cestu k postavám. Vadil mi už pouze debilní Chris Pratt a odporně nastajlovaná Zoe Saldana, která je ve skutečnosti vcelku pohledná opička. Asi jsem si celkem zvykl i na humor, který byl čas od času dokonce i vtipný. Zpočátku mě dosti děsilo, že se tvůrci, jak už to tak bývá, pokusili udělat z druhého dílu rodinné drama. Tatíka hrál naštěstí Kurt Russell, který tomu dodal správný nadhled a ve finále to nebylo rozhodně nebylo zlé. Dost mě potěšilo zařazení několika dalších známých tváří, i když to bylo jen na moment. Mimořádné uznání si zaslouží určitě soundtrack. Příběh se určitě dal podstatně více vyšperkovat, ale celkem mě bavil. Snad jen to finále bylo malinko o ničem. Lepší tři kusy. ()

Kothy

Strážci se vrací v plné parádě. Není to sice taková pecka jako posledně, ale pořád je to skvělá zábava. Je tam tak nějak všeho víc, jak už to u pokračování bývá. Režie i scénáře se opět ujal James Gunn a zvládl to skvěle. Nechybí ani vynikající humor typický pro minulý díl. Film hodně tlačí na emoce a rodinné hodnoty. Z nových herců se tu objevují například Kurt Russell jako Peterův otec Ego nebo Sylvester Stallone. Ve filmu je víc akce a víc šílených digitálních efektů. Na druhou stranu už nás moc věcí nepřekvapí. Opět se tu objeví Stan Lee a potitulkových scén je hned pět. Možná tu mohl být jiný záporák, protože tenhle nebyl úplně klasický. Další díl nás určitě nemine a celý tým doplní i příští Avengery, takže se je určitě na co těšit. O většinu fórů se stará Drax. Soundtrack je taky skvělý jako posledně.. Ve filmu se objevuje spoustu narážek na popkulturu 80. let. I David Hasselhoff tu má štěk. :) "Kdo nezkusil kačera, neužil si večera." :D Recenze ()

MikeCool

Příjemná koncovka 6. ročníku Fimového víkendu ČSFD. Očekávání se splnilo. Opět jsem si mohl užít skvělou, vtipnou, akční odreagovačku. Přesto je pro mě díl první o chlup lepší. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice) ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Kraglin se učí pískat a odnese to Drax Potitulková scéna 2 - Stakar Ogord obnovuje starou partu a má k nim proslov. Potitulková scéna 3 - Zrod Adama Warlocka. Potitulková scéna 4 - Star-Lord vychovává Groota. Potitulková scéna 5 - Stan Lee vypráví rase Pozorovatelů o svých pozemských zážitcích. Existence Pozorovatelů je celá založena na tom, aby sledovali celý nekonečný vesmír. Oni ale nakonec odejdou, protože je Stan Lee začne nudit. ()

Eawy

Guardians vol. 2 bola určite jedna z vecí, na ktoré som sa naozaj tešila. Pravdaže nie nadarmo. James Gunn si zobral scenár z jednotky, a podla šablóny pripravil zábavnú oddychovku, pri ktorej nemusíte deťom zapchávať uši, lebo tie nadávky nemôžu počuť (až na detaily o orgánoch Ega, ale to neboli nadávky). Avšak dynamika príbehu začne po prvej polhodinke niekde stúpať na brzdy a vy ste vhodený do víru všelijakých ospravedlňovačiek, povzbudivých slov i hádok. Počas sledovania filmu to nerobí také problémy, lebo občas do tohto "príbehu" šplechnú akýsi starý, dobre fungujúci vtip. Preto sa mi zdá, že každá scéna vo filme je pripravená ponúknuť to, čo chce divák. Vtip, akcia, sentiment, "kvázi romantika" sa striedajú tak, že vás nič neprekvapí. Neviem, či sa potom nestráca podpis režiséra a scenáristu. Či to nie je potom viac dielo divákov, ako podpis autora (ktorý by mal byť "umelcom"). Nič sa však nemení na tom, že je to výborný film so skvelým soundtrackom, baby Grootom (ktorého som čakala, že využijú viac v príbehu, ale bolo to naozaj vyvážené) a Draxom, ktorý je v tejto časti úplne úžasný!!! 75% ()

predators

Joo, strážci opět nezklamali! Nechám si prostor pro hodnocení po druhé projekci...myslím, že 4-mi hvězdami jsem "dvojku" mírně podhodnotil, uvidíme. Jinak jde opět o vesmírnou jízdu plnou vtipných hlášek, grimas, gagů, nápaditých lokací, rozdílných postav a osobností, dobrého soundtracku, atd atd. Zasmál jsem se především malému Grůtovi a Draxi. Story s Yondou bylo smutné, ale mělo drive! Ten naopak chyběl hlavní lince se Star Lordem a jeho otcem, ale dá se to přežít. Musí se, abychom viděli Vol. 3! 75% ()

Yoshitsune

Může se na první pohled zdát, že hlavní hrdinové sou zde odsunuti na druhou kolej, o to větší však prostor dostávají vedlejší postavy, ti mají ve filmu zásadnější roli a pomáhají rozpohybovat příběh. Je to fajn, protože se to nedrží komiksů a jde se to svojí vlastní cestou a jenom si to z komiksového světa, půjčuje postavy a dalších věcí, ale filmový komiksový svět, si žije vlastním životem. Hlavní záporák je hodně silný, srovnatelný s Apokalypsou, je fakt že komiksový fanoušci, ho sice prokouknu hned a nebudou překvapeni, ale ti co se v komiksech, tolik neorientuji tak si myslím že budou lehce překvapeni. Ale hlavní záporák, co se týče moci a síly, rozhodně předčí Ultrona. A na rozdíl od druhých Avengers, na mně film nepůsobil chaoticky a akce, vtipné scény, sou zde vyváženy a to u druhých Avengers vůbec neni. Celkově tenhle film, balancuje na hraně mezi vážností a cílenou parodii, jde jen o to, jak tenhle film budete brát. A na rozdíl od jedničky, ubylo i akčních scén, ale závěrečná akční dvacetiminutovka, to zase krásně vynahrazuje a akce je fakt epická. A Gunn nezapomíná, ani na to že ze začátku začínal s hororem, takže některé věci, hlavně ty okolo hlavního záporáka, sou docela děsivý. Ono by to asi tentokrát bylo za silnější čtyři, ale ten konec..........ten konec, ten to posílá do hvězdných výšin. ()

silentname

Tak a je to tu. Ďalšie veľké očakávanie tohto roku boli jednoznačne "Guardians Of The Galaxy vol. 2". "Guardians Of The Galaxy" bol jeden z mojich najobľúbenejších Marvel filmov a mal som pocit, že skutočne vytvorili postavy, na ktoré je radosť sa pozerať a stálo za to ich dať dokopy. A preto som sa tešil na tento film. A už len v momente ako sa začne "Mr. Blue Sky" tak si uvedomím, že sme skutočne na pravom miesta a užívam si to naplno. Parádna akcia, zaujímavé nové postavy, plus musím povedať, že som rád, že sa dozvieme niečo viac o Star Lordovi, jeho minulosti aj skutočnosti o tom, kto je jeho skutočný otec. Je tu opäť množstvo super fórov, na ktorých som sa rehotal na plné kolo. Mnohé sú vyslovené, no niektoré sú aj spracované vizuálne. A musím povedať, že stojí za to vidieť momentku, že sa v tomto filme objaví aj Pac-Man. Bavil som sa. Plus aj čo film podľa mňa vyťahuje hore je téma rodiny. Možno ju mohli dopracovať ešte lepšie, najmä medzi Star Lordom a Egom, no rozhodne sú tu dobré momentky medzi Gamorou a Nebulou a takisto medzi Star Lordom a Yondu. Všetko odrazu začne dávať viac zmysel a je super vidieť aj malého baby Groot, ktorý je presne tak zlatý, ako by ste si to všetci predstavili. Efekty sú schopné, hoci miestami trošku nedotiahnuté a možno by som rád videl aj trošku viac Mantis. Plus tu sú minimálne 2 momentky, kde som hovoril trošku bullshit a možno postava "Ega" je trošku viac prefláknutá, než bolo nutné. Plus vidieť ľudí ako si musia "samozrejme" natočiť nebezpečie a rýchlo dávať na youtube, skôr než ich to zabije ma vyslovene irituje. Celá táto doba je mimo. Keď sa deje niečo strašné, nesnažme si zachrániť život, ani pomôcť druhým. Treba natáčať čo sa dá. Celkovo keď to vezmem, tak som čakal skvelú a nabitú komédiu. A presne to som od filmu dostal. Odporúčam vidieť Marvel fanúšikom aj filmovým fanúšikom všeobecne. Rozhodne stojí za to. Hodnotenie: A ()

Ratemus

No po prvním skvělém díle přichází dvojka a je předem jasné, co dostaneme. Gunn přidal hlášky, vtipy, dokonce i emoce a humor, o který jde přece v serii Strážců nejvíce a myslim, že se zadařilo...tedy tak na půl. V kině jsem byl nadšený a připraven tomu napálit plnou palbu. Ovšem po druhé projekci nadšení opadlo, přidala se únava a celkem i nuda. Začal jsem si všímat chyb a musim říct, že film funguje tak maximálně na poprvé, asi jako Logan. Ve filmu se pořádně nic neděje, můj oblíbenec Drax se směje jak kretén každé hovadině a celkově to uteče tak rychle než vůbec k něčemu dojde. Ale má to samozřejmě i své klady, Yondu a Nebula projdou celkem pěknou změnou a vývojem, Ego je celkem fajn a jeho motivaci věřím, na rozdíl od jiných MCU padouchů a Stan Lee pobavil. Za mě dobrý, humor funguje napoprvé, ale nedosahuje kvalit jedničky. Je to pěkné a příjemné, ale celkově takový průměr ()

eLeR

Bandička debilkov zostala, len pribudli nejaké nové tváre. Časti s Egom totálna nuda, či už príbehovo, spracovaním a ešte aj vizuál sa mi nepáčil. Bitky zase epické, kopec mŕtvych nevinných, kto to všetko poráta. Priznávam bez mučenia, tentokrát ma najviac bavil Grax. Dovidenia pri tretej časti. 2,5* ()

Larrysbride

(Obsahuje malé spoilery) Gunn sám mi potvrdil, co jsem jeho "fanouškům" říkala již od začátku: Jeden dobrý film z Tebe dobrého režiséra/scénáristu neudělá. Marvel dal Gunnovi při druhých Strážcích Galaxie volnější ruku a více patrné by to snad již být nemohlo. Film sází na jistotu tak okatě, až to mé oko místy bolelo. Užili jste si tančícího mini Groota na konci prvního filmu? Tady ho budete mít taky, a ještě víc! Líbilo se Vám, že snímek nebyl zrovna pro dětičky? Nebojte se, máme pro vás ještě víc sexuálních innuend a jako bonus zcela zbytečně vyvraždíme celou posádku vesmírné lodi. Líbily se Vám Draxovy hlášky? Tady jich je až tolik, že jich už v polovině filmu budete mít dost! A jako třešničku na dortu děj, který kdokoli, kdo ví jen minimum o Peterově otci, dokáže snadno odhadnout. Dost možná první Marvel film, na který se do kina znovu jen tak napohrnu... Škoda. TLDR: MCU nastavilo laťku tak vysoko, že druhé Strážce Galaxie lze hodnotit jen velmi těžko. Přestože se v rámci Marvelovek jedná o snímek docela průměrný, film jako takový vyloženě špatný rozhodně není... Jen extrémně předvídatelný. 65% (Preview Screening at the Buffalo Grove Theater, IL) ()

SeBig

Není to ani lepší ani horší než první díl. Furt to drží tu laťku a vychazí to tak na stejno, je to stejně super, je to stejně vtipný a má to parádní soundtrack. Kurt Russel byl skvělej a scéna s lepicí páskou neměla chybu. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)