Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

korbitch22

Jednička je pro mě docela zábavná jednohubka, která mě kdysi v kině spíš zklamala, ale i přes větší očekávání měla svoje roztomilé kouzlo, skvělou hudbu a neskutečně nadupané lokace které se střídali jedna za druhou. Bohužel dvojka je na tohle úplně prázdná, o proti jedničce naprosto nestačí s dechem co se příběhu týče, lokace jsou všeho všudy dvě a celé se to sekne na jedné planetě, z barviček a CGI v sálech hromadně umírají epileptici a soundtrack je neskutečná sračka, kdy ani jeden song nedokáže vyvolat sebemenší emoci hudebního nadšence klasiky ze 70. let. To snad Gunn vyhrabal ten nejzapomenutější soundtrack té doby, který snad nevyšel ani na tisícovce vinylu. To všechno je o proti jedničce strašně špatně a upřímně se divím tolika % a nakonec i tržbám. Na druhou stránku když přestanu píčovat a začnu chválit, tak má dvojka neskutečné, ale neskutečné hlášky, Z Draxe sem šel co perlu do kolen a opravdu jsme se hodně, hodně smáli. Co se týče dialogů Gunn neskutečně boduje, valí jeden perfektní odkaz za odkazem a přidává k tomu parádní postavy. Kdyby jste všechny klady jedničky a dvojky dali dohromady, máte perfektní film. Bohužel Gunn kašle na výpravu, dobrodružství a příběh a ze Strážců udělal absolutně přepálenou parodii úplně na všechno. Natlemili sme se jako koně, to ano, ale upřimně? Opravdu takhle málo stačí divákům k 85% a třičtvrtě miliardě dolarů v tržbách? Mě tak úplně ne. Zábava na jedno podívání a velký Groot obrovsky chybí, snad z něj nebude ve trojce puberťák na dřevěný fošně.65%. ()

Arsenal83

Zas tu máme míting mutantov a fanúšikovia jasajú. Ešteže k ním nepatrím. Keď už toľko točia tieto bludy, mohli by priniesť aspoň do každého filmu niečo nové. V poslednej dobe mám pocit, že si môžem pustiť úsek z akejkoľvek podobnej zlátaniny a nebudem vedieť, aký film vlastne pozerám. Originalita nulová. Kedy už tá Marvel ošiaľ konečne skončí? ()

Chrustyn

O fous lepší než už tak výborný první díl. Film zaujme hned v úvodu stylově natočenými úvodními titulky a má celou řadu výborných pasáží, (útěk z vězení je jednou z nejlepších scén filmu) výborně se doplňující postavy a skvěle vybraný písničkový soundtrack. Bohužel film trpí na stejné neduhy jako tomu bylo minule a to je nezajímavý záporák a nevýrazná závěrečná akce. Přesto jedna z nejlepších marvelovek. ()

Scalpelexis

Nebudu popírat: Moje aktuální antipatie vůči filmovému komiksovému trhu je over 9000. Po shlédnutí 2. Strážců se to nezlepšilo, ale zároveň Starlord a spol. mou alergii neprohloubili. Na jednu stranu je znát, že originalita se doluje již ztuha, nicméně Gunn stále dokázal vytáhnout na scénu netradičně melancholický námět, který mě v rámci stereotypů pokračování mile překvapil. Oproti jedničce oceňuju jistou konzistenci tempa a vyprávění, který upadl až v rozházeném a nepřehledném finálovém nepořádku. Smál jsem se, to je pozitivní, ale většinou to bylo v duetu s Draxem (který si ukradl film pro sebe) a Hasselhoffem (Gamoro, já tu historku taky miluju!). S emocema, na které se mělo dle všeho hrát, to už bylo znatelně horší, protože ač nebyly budované tak špatně (vztah otec vs syn), tak mi to totálně zabilo strašně, strašně blbé prozrazení smrti jisté osoby. Proboha, to nešel vymyslet ten twist jakkoliv jinak?!! Tyhle deuxky mě jednou zabijou. Malinko mě prudilo evidentní mrskání peněz do obličeji permazeleným pozadím, na kterém se natáčely celé ty 2 hodiny, trochu to vynahrazuje playlist Prattova walkmanu. Rozumná zábava s prima výkony právě zmíněného Pratta, Rookera a Russela (na druhou stranu Gillanina Nebula úplně zbytečná a sterilní) dalo dokopy slušný popkorn, ale na opakovačky to nevidím. Slabé 4* ()

VenDulin85

A já do těch plných půjdu, protože když odečteme to drámo ohledně toho, kdo je čí otec, tak je to opět skvělá zábava a hláškující Strážci, kteří mi v ranních hodinách druhé noci v Boskovicích dali dostatek energie, abych neusnula a naopak rozvibrovala lavičku svým smíchem (což mimochodem nebylo vůbec lehké, protože tady ty lavičky jsou po rekonstrukci a tudíž bytelné!). Samozřejmě jsem si vědoma toho, že dvojka nedosahuje kvalit dílu prvního, ale... jak bych to sofistikovaně vysvětlila? I am Groot! ;-) Filmový víkend s ČSFD 2017 ()

heyda

Vzhledem k tomu, že jsem neměl nějaká očekávání, jsem asi i celkem spokojený. Je to sice další ptákovinka, která paroduje novodobé komiksové hrdiny a vesmírné války, ale dá se to. Do filmu se zapojila snad polovina všech holywoodských herců (bylo jich tam mraky), ale kupodivu to příběhově docela dává smysl a občas to má i parádní pasáže se skvělou hudbou. Škoda jen, že člověk nemůže prožívat emoce reálně, protože neví, kdy jde o prdel a kdy to v tom filmu myslí opravdově. Hodnotil bych to na nějakých 65% jako takový lepší průměr. ()

sharky

Jednička vede jenom o fous, díky lepším písničkám. Strážci galaxie maj něco, co mi starašně chybí ve Star Wars od epizody 1 dál, takovou dětinskou hravost a zábavnost a pomrkávání na diváka... Prostě tvůrcům věřím, že se u toho královsky bavili a to se přeneslo i na diváka. ()

Darneth

To je taková překontrastovaná kokotina, až je to fakt parádně úchylná jízda a pro milovníky Páteho elementu jasná topka :-D ()

Flego

Posun k rodinnej space opere je síce logický, ale to nestačí. Vlastne ani ten humor oproti jednotke tak nefunguje, film síce pobaví, ale veľmi rýchlo odletí do vesmírnych diaľav... ()

BMW12

Strážci Galaxie opět válí! Znovu spousta hlášek a zábavných situací, tentokráte ještě ve větším množství než v prvním díle. Řekl bych, že vedle žánru Akční a Sci-fi, jde o regulérní komedii. Líbí se mi celá parta Strážců, každý má svou vlastní osobnost s nezaměnitelnou povahou a každý patří do týmu. Potěšil opět hlavně Rocket, který sype jednu hlášku za druhou, a Baby Groot, kterej je úžasně roztomilej. Byl zde také perfektní záporák Kurt Russell a potěšil i Sylvester Stallone. Nápad s vedlejšími záporáky - zlatými lidmi, byl také povedený. ()

Jinny

70 % Druzí Strážci galaxie jsou sice pořád zábavná jízda v dnešním studiovém systému až nezvyklým autorským rozletem. Herci se snaží (asi nejvíc si divák užije Kurta Russella) a vizuální stránka je krásná, přesto film vyznívá trochu ploše, protože ty nejostřejší hrany byly stejně studiem ohlazené. Typický humor a nahození drsnějších témat jsou přítomné, ale ve výsledku je to stále jenom marvelovský film s určitými nutnými proprietami. První díl měl zkrátka výhodu překvapení. ()

honajz

Upřímně, nebýt poslední půl hodiny, která se nese ve stejném duchu jako první díl, tak dám sotva jednu hvězdičku. Rodinná dramata, sesterská nevraživost, egoistický otec, dva životní looseři z děcáku, kteří se najdou, odhalování krásy tam, kde ji nevidíme, tedy uvnitř, uff, to bych v tomto filmu zrovna nečekal. První hodina a dvacet minut se nesou v tomto duchu a i když potěší občasné pomrkávání (Sylvester Stallone, kačer Howard, Starman koncept), je to přece jen poněkud dlouhý úvod na akci. Poslední půl hodinu to ale konečně šlape, jak má, hláška střídá hlášku. Závěrečný souboj je docela přehledný, ale přece jen bych pro příště ocenil méně barviček, výbuchů, plamenů, modrých laserů, červených laserů a tak. Ale bylo fajn vidět Kurta Russella omlazeného (jen pak nechápu, proč na své planetě je starý?), i když už to dávno není Snake Plissken. Nejlepší hláška: "Vypadáš jak Mary Poppins!" ()

rikitiki

Nakolik ještě můžou filmaři zrychlovat akční scény, aniž by se pro diváka staly změtí různobarevných šmouh a on si nezačal myslet, že si z něj někdo dělá srandu? Hranice překonána. Kolikrát můžete vidět urputný boj podmalovaný líbivým popem z osmdesátek, aby to ještě pořád bylo vtipné? Hranice překonána. _____ Ne, dvojka se jedničce ani nepřibližuje. Jako by se s omlazením Groota z dospělé stromové bytosti na roztomilý klacíček přiblížil i humor nižším věkovým kategoriím. Zatímco jednička byla pubertálně drzá, škodolibá a odlehčeně legrační, dvojka je infantilní a jindy zase nesnesitelně patetická. Toho vyjasňování si, kdo je otec a kdo táta, kdo sestra a kdo mýval bylo přes míru a tvářilo se to zoufale vážně a taky nudně. _____ Celý film je tak přelidněný, že to došlo i tvůrcům, takže přidali několik nesmyslných masakrů, aby si trochu uvolnili prostor. Marně. Film je přecpaný drsnými zloduchy, snobskou zlatou mládeží (doslova) a jakýmsi řádem Plenitelů, který se do filmu dostal patrně jen proto, že se podařilo zlanařit Syleestera Stalloneho. _____ Odešla jsem z kina s prvními závěrečnými titulky a jestli je tam nějaká potitulková scéna, tak je mi to úplně fuk. /3. 7. 2017/ P. S. Asi jsem tehdy měla blbou náladu. Po druhém zhlédnutí uznávám, že i když jsou tam zbytečně kýčovité scény o rodinných vztazích, zbytek je obstojně zábavný. Zvyšuji ze dvou hvězd na tři. ()

Ivoshek

V porovnání s jedničkou je tu méně humoru. Jinak je to dost podobný. Docela bych zas po čase rad viděl klasický temný a nápaditý sci-fi. ()

TheEvilTwin

Daleko lepší jak jednička. Hlášky luxusní, smál jsem se celý film, velkou část tam hraje i malý Groot, který je vtipný snad v každé scéně, ve které se objeví. Příběh tam je ,oproti jedničce, lepší a výraznější. 10/10 ,hlavně za vtipného Draxe a mývala. ()

HellFire

Po výborné jedničce parádní sešup. Více digitálna a nudná zápletka. Mrzí to o to víc, že konec je emocionálně velmi silný. ()

Janek

Strážci mají chytrý humor a já se po dlouhé době v kině od srdce zasmál. Velmi příjemné a to i přesto, že sentiment ve dvojce hraje prim. Klidně bych si to dal znovu. Ze Strážců se stává nejsvěžejší komiksová látka. ()

claudel

Ačkoli ten výraz nemám rád, tak jej v tomto případě musím použít - Strážci Galaxie jsou zkrátka cool a pořádně. Druhý díl je o pár chlupů slabší než jednička, zvláště příběh o něco víc drhne kvůli vycpávkovým a zbytečným scénám, nicméně zůstávají stejné pocity jako u jedničky, především dobrá nálada díky všudypřítomného humoru a roztomilosti Rocketa zesílené o dětského Groota. A je to ještě větší pocta osmdesátkám než jsme měli možnost vidět v jedničce, takže doufám, že ve trojce dostane nějakou větší roli Hasselfoff :-) ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)