Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

smoky

Jeden z mala hororu poslednich let, co se mi libily. Nektere sceny byli opravdu desive, docela sem se bal. Nekolik dni jsem se bal davat nepopsane kazety do videa :D ()

alameida

po tom, co jsem si vyslechla od přátel, jsem se fakt těšila na pořádný horor. takže pro mě trochu zklamání. i když posleních ca 20 minut vůbec není špatných. naomi watts byla přesvědčivá, její syn byl přinějmenším zvláštní, což tam fakt sedlo a ta holka dost děsivá. asi se poohlídnu po původním japonským kruhu :-) ()

V-TECH

Neznám japonský originál, ale tenhle horor mě vážně dostal. Vyšel jsem ze sálu a podle výrazů v tvářích přesně bylo poznat, kdo byl na Kruhu a kdo na něčem jiném... ()

Niggo

Absolutní thrillerová špička. Po Blair Witch Project jedinej film, kde sem se opravdu bál. Výjevy ze smrtící videokazety sou dokonale schizofrenní a koukal sem na ně jak kocourem znásilněná myš. Dokonalá atmosféra, dokonalý nápad, přesvědčivé výkony a závěr. Hans Zimmer svojí hudbou dokázal, že má i na víc, než jedno aranžmá, ale to už dokázal soundtrackem k filmu As Good As It Gets. Naomi Watts si u mě zařídila velice zdařilou premiéru a že Gore Verbinski je dokonalý režisér, to dokázal filmem Pirates of Caribbean. ()

Painer

Představte si Naomi Watts, Gore Verbinskeho, skvělé dovednosti ztrápené duše a máte horor (sice skoro bez krve), po kterém se budete bát jít udělat potřebu na WC, protože než zemřete, uvidíte kruh. ()

Ywec

Silný to zážitek. Nikdy nezapomenu na vyděšený pohled, který se objevil na tváři dívky, sedící nedaleko ode mě. A musím říct, že tentokrát za to mohl film a ne já:) ()

bax

Skvelá atmosféra, skvelá hudba. To predovšetkým. Cítiť tu aj ten japonský vplyv a to nie len vo fakte, že sa jedná o remake Japonského horroru. A to je len dobre. Skutočne podarený film, ktorý navodzuje atmosféru horroru nie len cez niektoré ľakačky, ale hlavne cez skvelú atmosféru. Človek aby sa teraz bál požičiavať si VHSky. Našťastie sú už dnes v móde DVD a BD :) ()

Liya

Pro mě naprosto kultovní film, nejlepší horor jaký jsem kdy viděla. Jsem totiž příznivcem hororů kde se má člověk bát jiných věcí než desítek padajících hlav a potoků krve. Kruh má naprosto jedinečně vystavěný děj, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout (osobně mám velmi ráda filmy kde někdo pátrá po něčem, přičemž s každým odhaleným tajemstvím se objevují další). Skvělou zachmuřenou atmosféru dokresluje tu ticho, tu výborná, dosti zvláštní hudba. Herci podávají skvělé výkony (nikdy bych neřekla že malá holčička může takhle nahánět hrůzu!). Obzvláště kladně hodnotím až výtvarně malebné, přitom děsivé krajinné výjevy... Vůbec celá vizuální stránka filmu je skvělá (mám ráda modré filtry :) ). Také se mi líbí, že konec není ani úplně tragický, ale ani happy end... Prostě, Kruh si určitě nenechte ujít! ()

marocco

Výborný thriller s prepracovanou atmosférou, skvelou kamerou a úžasnou Naomi Watts (nie nadarmo mám túto holku v TOP3 medzi herečkami). Inak po skončení filmu, pri záverečných titulkoch mi zazvonil mobil, pri jeho zdvíhaní mi srdce bilo asi 200-krat za minútu. :-) Našťastie to bola sestra. ()

Amedeo

Hned po Coppolově Drákulovi můj nejoblíbenější horor. Tento film dokazuje, že skvělý, hrůzu nahánějící snímek lze natočit, aniž by byly použity hektolitry krve a hlavy oddělené od těla. Velmi dobře psychologicky zpracovaný příběh, výborné herecké výkony, to vše dělá tento film kvalitním a zajímavým hororem. ()

Sided

Hodně dobrý horor, u kterého jsem se opravdu bál, a to se mi nestává moc často. Některé scény fakt stojí za to. ()

Jasmín

Ti, co nemají rádi pohled na krev a rozkuchaná těla v hororech, mohou být v klidu, protože v tomto filmu až na pár kapek z nosu budou tohoto ušetřeni. Jen ta atmosféra a napětí vám stáhne půlky pěkně k sobě a na necelé dvě hodinky si je v této pozici podrží... Mě se velmi líbila na horory zvláštní pasáž skoro detektivního pátrání po původu všeho toho zla ... jo a samozřejmě Naomi Watts ... vona je kus! ()

sun.eagle

Je to lepší než ty tupé "ja jsem náctiletý amík vyvraždovačky" ale nebál jsem se utoho, protože jsem viděl všechny díly japonského originálu a to je teprv maso. Nestydím se přiznat že jsem si zakrýval oči a to se mi od doby co jsem fasnul občanský prukaz nestalo. Ale tahle americká verze je pouhý odvar. Sadako děsila, Samara je k smíchu. ()

99jajo

Fakt super horor. Najlepšia bola prvá scéna ako Samara zabila to dievča. Strašidelná časť filmu bola aj smrť Noaha. Výborne spracovaný film. ()

dejf30

Jdeme si takhle v klídku s mojí holkou do kina. Celý rozjaření a veselí sedáme do sedaček a těšíme se na to, co nás čeká. O 115 minut později z kina odcházíme. Já s velmi zvláštním pocitem strachu a Ona bledá, zpocená, naježené vlasy a v jednom kuse mi nadávala, že už se mnou do kina nikdy nejde. Co se těch 115 min. dělo? Totální útok na psychiku v podobě děje, který nedá vydechnout (bláhově jsem si vydechnul 10 min. před koncem a to byla chyba). Scény, u kterých jsem měl pocit, že mě Verbinski vymačkává jako citrón a to vše samozřejmě doplněno skvělou hudbou. Herecké výkony jsou také na slušné úrovni. To vše sečteno a podtrženo- jeden z nejlepších hororů. (pro jistotu jsem se po konci vyfotil) ()

DaNQa

To čo som videla bolo vážne super. Psycho horor podľa môjho gusta :) Žiadne prehnané efekty, ale takmer realisticky spracované scény až na zopár trikov, ale inak to pôsobilo neuveriteľne autenticky. Mala som pocit, že sa môže také niečo prihodiť hocikomu z nás, ale našťastie je to iba film, čo ma tak trochu upokojuje:) Geniálny námet so záhadnou videopáskou, skvelé spracovanie aj réžia. Najlepšia bola scéna, keď Rachel (Naomi Watts) spadla do studne a potom našla vo vode dievča, ktoré sa v jej náručí pri vynárajúcich sa spomienkach postupne premenilo na dávno mŕtvu ľudskú bytosť poznačenú niekoľkoročným pobytom na dne hlbokej temnej studne. Wow!!! ....tá jej premena, to bolo fakt skvelé. A ten koniec nemal vôbec chybu. Keď sa zdalo, že je už po všetkom a začarovaný kruh sa konečne pretrhol, tak sa Noahovi (Martin Henderson) stane čosi, čo už asi nikto nečaká. Napätie vás doslova priklincuje do kresla a vy so zatajeným dychom čakáte ako sa to celé skončí. Jednoznačne skvelý horor, ktorý môžem len vrelo odporúčať. ()

bocy

Na horory nejak zvlášť nie som, väčšinou mi pripadajú plytké a fádne, ale tento horor, je fakt iný. Po celý čas sledovania som sa snažil nebáť. Akurát po skončení filmu som nechal bežať koncové titulky a v momente, keď sa film úplne vypol, začul som pípavý zvuk... No chvála bohu to nebol mobil, ale hodinky mi zapípaly polnoc :D ()

schebman.m

Jasně si vzpomínám, jak jsem ten film před lety viděl s přítelkyní v jednom Pražském multiplexu, bylo to noční představení, k tomu to bylo na podzim.. - nedokážete si představit, jak jsme se báli při cestě metrem a všemi těmi uličkami. Opravdu horor, u kterého se člověk bude bát! Spousta dalších hororových zápletech pak vychází, nebo kopíruje tohle téma, ale Kruh je ten první, a to americká verze je určitě lepší než originál. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006