The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (více)

Série(2) / Epizody(26)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Franche

Dlouho jsem uvažovala nad 4 nebo 5*, jelikož nějaké logické díry se samozřejmě najdou. Nicméně pak jsem si vzpomněla, že jde o komiks, ve kterých obecně něco pokulhává a člověk se v tom tedy nesmí moc šťourat, a také na parádní výkon Bernthala, kterého začínám mít ráda víc a víc. Nikdo jiný by mi do té role tak neseděl. Parádní práce. ()

speedy7929

Po všetkých Marvel seriáloch alá Kung-Fu, som si pozrel Punishera alá Bing-Bang a musí povedať, že len toto chýba tým ostatným seriálom aby dosiahli tejto skvelej úrovne akú má Frankie. R-ková prístupnosť zdvihla celý seriál o úroveň vyššie, ďalej je vhodné spomenúť správne rozdelenie dielov kedy sa vraždilo a kedy sa prevažne rozprávalo a nakoniec napätie v ktorom vás celá séria drží je tiež kvalitné. /85% ()

J.e.r.e.c

"One condition. They die. Every single one of them. No trials. No bullshit. They die." Nejsem zrovna největší fanoušek akčních seriálů, ale tohle je lahůdka. Hodně krvavá lahůdka. Frank Castle je, jak zpívají Hatebreed: „as diehard as they come“, a tenhle Rambo z džungle velkoměsta táhne celý spektákl kupředu s razancí lokomotivy, která se nezastaví vůbec před ničím a klidně projede třeba betonovou zdí. A ani v nejmenším nevadí, že Jon Bernthal hraje jako brácha Toma Hardyho (a do jisté míry tak i vypadá). Chvíli mi trvalo, než mě Punisher chytil pod krkem, protože první i druhý díl jsou vcelku nezajímavé a klišovité (každý z jiného důvodu), ale jakmile se v tom třetím pustí Frank do nekompromisního výslechu a věci dostanou osobní ráz, už není cesty zpět. Chválím výtečnou práci s vedlejšími postavami a jejich liniemi, protože právě díky nim dostává tahle řežba místy až nečekanou hloubku (o které si třeba John Wick může nechat jen zdát). Možná ten konec mě mohl sejmout ještě o malinko víc, ale to už spíš jen tak brblám z povinnosti a hledám nicotné záminky, proč nejít úplně do plných. Každopádně nářez, krásná stříbrná medaile za letošek a jeden z nejlepších seriálů vůbec! 90% ()

MAAUZ

“Nice suit, hope it’s bulletproof.” Don Bernthal na hrad! Můj další idol. A scénárista může jít klidně s ním, protože Punishera dostatečně obohatil. Žádný Marvelový seriál nemá takhle pěkně propracovaný sociální linky mezi jednotlivými postavami. Naprosto trefnej casting i vedlejších rolí zaručuje dlouhou zábavu - Dinah mega, Stein dobrák, všichni záporáci badasses, NSA agent s tou jeho manželkou jsou taky super. Vracím se k Donovi - jeho hlubokej a chraplavej hlas, když mluví a nehejbe při tom vůbec pusou, je prostě bezkonkurenční. Všechny jeho grimasy a řev. On tu roli neprožívá, ale zastupuje psychicky i fyzicky přesně tak, jak by měl. On se jím narodil! PS: U finálního battlu při určitý scéně se mi trochu zvedl kufr, tedy krví a brutalitou tu opravdu nešetří. PPS: Žeru tu znělku na konci každýho dílu. ()

Ondounek

Tak na tuhle odbočku od příběhu Daredevila se určitě vyplatilo počkat. Očekávání byla vysoká a i tak se seriálu povedlo všechna naplnit a k tomu přidat ještě něco navíc. Tím přídavkem je velká nálož reálně zpracovaných soubojů, nejednou zůstává člověku rozum stát nad tím, jaké množství krve je z jednoho chlapíka možno vymlátit. Pro americké obecenstvo je tu tvrdě zobrazeno, jaké noční můry si vojáci odnáší ze služby v armádě a jak je pro některé z nich nadlidským úkolem se s nimi vypořádat. Za mě nejlepší seriál roku 2017. ()

DaweForeman

První počin z Marvellovského univerza, který mi nepřipadal, že by tam zrovna patřil. Důvod je ten, že tento seriál se spíše tváří jako klasický krimi-thriller, kdy oproti klasický pásově-vyráběný kriminálce tu máme velice zajímavý příběh, spoustu akce a hlavně žádné servítky s brutalitou, kdy i mně kolikrát připadalo, že je to trochu až moc vyvedený do extrému. Dalším důvodem je také to, že to není vůbec žádné sci-fi - jediné společné je to, že je tu zpočátku zmínka o Hells Kitchen a postava novinářky, ale toť tak vše (možná ještě tak připodobněním hlavní postavy s Hulkem, která je kolikrát stejně tak rozzuřená). Vše je tak vedeno v honbě za pomstou, ale ne v té počáteční, ale až tom druhém kole. Zpočátku to má sice pomalý rozjezd a člověk si musí zvyknout na nové ksichty, které nejsou zrovna nejsympatičtější, ale každý z herců je správně zasazen a příběh pomalu nabírá na obrátkách. ()

Jacccob

Bernthal nakopal zadek všem akčním seriálům za posledních pár let. Takovouhle dávku adrenalinu, akce, krve, násilí, hrdinství a utrpení už jsem dlouho v seriálu nezažil. Tohle všechno se navíc v každém dílu točí víc než kola u Ferrari. Za mě 100% spokojenost, spolu s Daredevilem nejlepší komiksový seriál, který byl doposud vytvořen. Žádám od něj do budoucna jen dvě věci : Druhou sérii stejně našlapanou jako ta první, a účast Punishera v Avengers, byť jen jako cameo na 5 vteřin, pak bude má spokojenost kompletní. ()

himor

Punisher je môj najobľúbenejší hrdina od Marvelu. Jednoznačne. Tak som sa celkom tešil, že čo to bude zač, trailery boli vskutku fajn. Celá séria mi ubehla nenormálne rýchlo, veľmi som sa pobavil na množstve bitiek, hektolitroch krvi a parádnemu príbehu, kde sa sám Punisher stretá s množstvom hrdinov aj z iných seriálov. Teším sa že tento seriál zožal úspech a plánuje sa druhá séria. Dúfam, že Frank začne konečne používať jeho proslulé kladívko. Za mňa 100%. ()

departed

Frank Castle z masa a kostí, aneb seriál podle komiksu, který není debilní, naopak uvěřitelný, brutální a zábavný. Bernthalovi jsem to žral po celou dobu, Punisher musí být jeho životní role už teď, protože to jak hraje a působí je vážně libový. Bohužel to neplatí, podle mě, pro ostatní postavy, ale čert to vem. Tady jsem si stejně nejvíc užíval necenzurovaný brutality, hektolitry krve, kulervoucích scén, příběhu, ale především samotnýho Punishera. Tohle je kvalitní novodobá kriminálka s macho-badassem v titulní roli a nebyl do té role zvolen nikdo lepší. ___ Škoda, že si tvůrci s druhou sérií vybrali scénář, kde se budou po celou dobu věnovat ubulenýmu Billymu, který neustále řeší proč má zjizvený obličej a nezavře o tom hubu. No vlastně nejen to, ale i ty vedlejší dějové linky, který nebyly tak zajímavý, jako když Frank vytasí zbraně/ruce a jde mašírovat nepřátelé. Brutalita zůstala zachována a byla i trošku okořeněna, to jsem bral jako plus. Nicméně mi první série přišla daleko víc konzistentní a dělaná s větší láskou a citem pro vyprávění příběhu a držení dobrého tempa. Hodnoceno: 2 série. ()

alldo.raine

U komiksovek je to takřka vždy jen o tom, jak mi sedne hlavní hrdina, protože ostatní ve většině hrají druhé, spíš možná tak páté housle. Tady mi sednul, protože JB byl pro tuto roli snad stvořen. Jsem rád že sem sjel první sezónu v době, kdy jsem měl celkem pozitvní náladu. V opačném případě bych taky mohl potřebovat sem tam blicí pytlíky:). Za mě o parník zajímavější než Daredevil. Ale jak říkám, ostatní jsem snad ani nevnímal. Liebe o ničem, Medani jakbysmet. Jen ti záporáci nebyli k zahození, nejvíce pak (SPOILER!) ke konci série, ha. ()

celticek

Tak zhlédnuty obě série. První se mi líbila mnohem víc. Druhá není taky špatná, ale Frank už je tu vyloženě jak Terminátor. Hlavní představitel to dává dobře, navíc mám moc rád filmy/seriály o pomstě. Třetí série prý kvůli právům už nevznikne. Spokojenost. ()

TaNya_

Punisher se může klidně porovnávat s Daredevilem. Frank Castle je intenzivní postava a ač je tu o malinko míň krvavých bitek, tak samotný dialogy jsou zajímavější a propracovanější (ironie, když hlavní postava nerada mluví). Určitě bych neřekla, že je to seriál jenom o akčních scénách, ale když ty přijdou na řadu, tak je rozhodně na co se dívat. První série měla skvělý parťácký dou a dva záporáci opravdu drželi s Frankem krok. Ve druhé se objeví sice pár nových postav, ale i tak jsem byla nakonec mile překvapená neboť Punisher nesestoupil ze svých výšin. ()

oldy

Ještě než jsem viděl vubec prvni dil,tak jsem tomu serialu moc nevěřil. Asi proto,že jsem jestě moc neznal hlavního představitele. Nakonec vubec nelituji. Perfektni serial :) ()

vieriX

Brutální a nekompromisní přesně jak v komiksu. To se mi líbí nic pro děti. Herec se snad pro roli narodil. ()

Vykuk

Pecka, po Dare Devilovi nej ze všech heroe serošů od Netflixu a to jsem toho herce po Walking dead, kde si zahrál podobného magora moc nemusel, tady je naprosto excelentní. ()

DarweyD

Jelikož se frank objevil v mym nejoblíbenějšim seriálu (Daredevil), tak jsem automaticky měl tendenci ho s nim srovnávat a to si myslim byla chyba, Punisher je opravdu dost jiný než Matt a jeho válka proti zločincům v ulicích, i tak příběh je silnej jako sám punisher, v akčních fázi Frank Rambo funguje na diváka akce a emoce postav uplně stejně dobře jako v pomalejších částechr, lepší spin-off jsem v životě nezažil a Frank si u mě po dvou sériích vystřílel plnejch 5 hvězd ()

kelto44

Toto bola naozaj pecka, ktoru som si pozrel len za 2 dni (presnejsie od vecera do rana). Prve diely boli znacne horsie nez tie posledne, no dostal som toho celkom dost a nakoniec sa jedna o velke prekvapenie. Tesim sa na druhu sezonu. ()

RafaKrakal

Nejlepší seriál tohoto roku, nejlepší seriál od Marvelu a nejlepší komiksový seriál, a to o celou dekádu. A nadto vynikající Jon Bernthal v hlavní roli, jasných 5 hvězd. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)