The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (více)

Série(2) / Epizody(26)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

ER

Konečně Punisher,který se se svou motivací pohybuje na hraně dobra a zla a celou dobu se nemůžete přiklonit ani k jedné či druhé verzi. Narativní myšlenky o pomstě naráží na střet s realitou a ta klade překážky, jenž ústí v různorodé situace, které nejsou vždy řešeny úderem kladiva do hlavy (jako v pilotním dílu). Velkým plusem je herec J.Bernthal, který již zaujal v Daredevilovi a teď se naplno projevila sázka na něj,až zbytek hereckého pole vypadá jako jeho křoví. A i když seriál mohl být o 3 epizody kratší, rozhodně patří mezi to lepší v seriálové tvorbě. ()

DarthFailord

The Punisher je jednoznačně jedna z nej letošních novinek. Ač je to komiksovka, tak ani trochu jako komiksovka nepůsobí. Je to spíš temné akční drama s narážkami na problémy stávající Ameriky. Kdekdo čekal, že to bude pouhopouhá akční řežba, ale je to temné a hluboké. Akce je tu samozřejmě také dost a když na ni dojde je to reálně surové. Z každé větší šarvátky nevyvázne Frank bez poměrně slušné nakládačky a častokrát se ukáže, že Punisher je taky jenom člověk. Jon Bernthal se pro tuhle roli narodil. Naprosto vážně svým sýpáním, chrčením, mručením, řvaním a neustálým autistickým nasráním s tiky konkuruje mistrovi oboru Tomu Hardymu. Tleskám. Vedlejší postavy nejsou ploché ani trochu a hlavně Micrův vztah s Castlem byl opravdu brilantně vystavěný. Také musím složit poklonu Billymu. Ta role byla prostě hustá. Bylo těžké ho nenávidět i když víte, že to by jste právě měli. Vše podloženo skvělým soundtrackem a kytarou. Za mě rozhodně pecka jako hrom! 90% ()

Axarus

Super, nasranej Frank, hidden blade, zabijeni malo, ale kdyz uz tak stoji za to, delka me nevadila, prislo mi to lepsi nez kdyby to bylu uspechany. 9/10. ()

Hashirama

První myšlenka, která mě napadla - "Není to Daredevil." - nesvědčí pouze o mých úžasných pozorovacích schopnostech, ale i o faktu, že jak si Netflix ustlal, tak si lehl. Většinu trumfů vyházel u prvních dvou seriálů, takže Punishera jim přiblížil zdařilým napodobením. Tento seriál mě chytl hlavně velmi zdařilou hlavní linkou, kterou ty vedlejší občas velmi dobře obohacují (10. díl), i když jsem se do ní musel probojovat. Ale už jen kvůli čtyřem posledním dílům stojí za to absolvovat seriál celý. Jon Bernthal už lepší roli nikdy nedostane a doufejme, že si to uvědomuje. A Ben Barnes se taky hodně vytáhl. Jejich závěrečný střet si budu pamatovat hodně dlouho a budu si ho nejednou přehrávat na YT. Škoda jen pomalého rozjezdu a občasné roztahanosti kvůli netflixovské "konvenci". Číslo tři - Punisher. Číslo dvě - Jessica Jones. Číslo jedna - Daredevil. ()

kukkik odpad!

"Macho macho maaaaan.. I gotta be a macho man..." a to je asi tak všechno, co mi ze zhruba poloviny první série utkvělo. Stokrát okoukaný koncept známý snad ze všech Marvelovských počinů dovedený do krajnosti snahou nebýt klišoidní marvelovkou. Na tomhle seriálu mě bohužel nezaujalo naprosto nic, co by mě přimělo ho dokoukat nebo se jím dále zabývat dobudoucna. Je to taková bezduchá výplň času bez hlubší myšlenky, bez vztahu k charakterům a celkovou absencí čehokoli, co pro mě znamená pojem "dobrý seriál". Tudíž odpovídající hodnocení, které si ovšem zaslouží celá plejáda poslední dva tři roky vycházejících seriálů (kterých jsou opravdu neskutečné počty a vybírat z nich těch pár kousků, které stojí za pokračování už mě přestává bavit) a taky by je dostala, pokud bych se na ně ovšem podíval. Na tenhle jsem se kvůli jeho zdejšímu hodnocení podíval a tím si u mě zasloužil odpad. ()

Tirkus

Po všech těch debilních "I když jsi mi někoho zabil, tak já tebe nezabiju, protože bych byl stejnej jako ty," co vidíme v každém druhém filmu/seriálu je tu příjemná změna. Punisher se s tím zrovna nesere a každá rána je znát. Mrtvol a krve je v každém díle hodně a je celkem škoda, že Marvel se nevydá tímhle směrem častěji. Jen v druhé sezóně bych hodně ubral na psychologii a narval tam víc čisté akce. ()

Likan7

Miláček fanoušků, který strčil všechny Defendery do kapsy. Bernthalovi k tomu stačila druhá řada Daredevila, kterou si ukradl pro sebe. Ohlasy byly tak skvělý, že Frank Castle okamžitě nafasoval vlastní seriál, který minimálně v první sérii naplnil očekávání. Děj kolem bývalého parťáka je dobrý, postavy jsou skvělý a překvapivě funguje i trocha té psychologie s problémy vojáků se znovu zapojit do společnosti. Škoda, že tak dobrá nebyla i dvojka, která jednoduše neměla dobrý scénář a dost akce, aby se vyřádil jak Frank, tak my. Trojka je zrušená, a i když mě to mrzí, vzhledem ke kolísavým kvalitám dvojky to chápu. Franku, byla to jízda! ()

crackonosh

Chápu první sérii coby psychologické drama a polidštění komiksové postavy, která má své emoce i motivace. Co ale nechápu, je vykastrovaná a hloupá druhá série, ve které nefunguje už vůbec nic — ta byla naprosto útrpná. První série ano, druhá série totální ztráta času. ()

Nix

Jako celek je to prostě nadprůměr. Jon Bernthal dostal svou pro mne životní roli, ve které se nám už ukázal v Daredevilovi a prostě mu nešlo nefandit. Jako je to fakt jízda, ale nebudu říkat, že je to dokonalý seriál ve všech směrech. Není, jsou tam hluché místa i momenty, ale prostě svou choreografií, bitkama a akcí to seriál napravil a je to hlavně o tom. Návrat záporáka jsem nečekal a o to víc jsem pak byl překvapen, že vůbec si seriál dokázal uchovat takovou dravost. Moc jsem spokojený a rozhodně jsem rád, že Punisher konečně dostal zasloužené zpracování. Marvel se zas vytáhl. ()

Patrik200s

Dokonalé a verné stvárnenie komixovej postavy, ktoré na míle prekonalo predchodcov z celovečerných filmov. Krv, akcia a palivo v podobe hnevu pripomínajúce takmer nesmrteľnosť hlavnej postavy. To je Punisher. ()

Aiden

Priemerne v každom smere. Jednotlive epizody dejom pripominaju misie v druhotriednych videohrach. Nic moc teda. ()

Maximilianus

Frank Castle ide podobnou cestou ako Matt Murdock a to je iba dobré. Tento smer viac k reálnosti ako ku komixom, kedy postavy majú hĺbku, skutočnú motiváciu a nie je to robené iba pre mainstreamového detského diváka je tým správnym. Marvel by si mal zobrať z týchto seriálov príklad a podobne ako u Deadpoola nebáť sa robiť ich krvavejšie s drsnejším humorom, pretože od Thor: Raganrok s výnimkou Strážcov Galaxie 3 to nič moc nebolo. 8/10 2. séria: Bola trochu horšia, ale stále výborná. Vrátili sa aj všetky postavy z minula, takže super. Postava kňaza bol taký lepší priemer, vzťah s Amy mohol byť viac prehĺbený,  ale inak fajn, Keren potešila a Billyho dosť pokazili a málo znetvorili. Inak super seriál z čias, kedy ešte Netflix patril medzi streamovaciu špičku a robil kvalitné projekty. ()

boo-boo

Čo druhý Daredevil naznačil, to samostatná séria potvrdzuje - Punisher našiel vlastný ksicht, štýl a dokonca priestor pre zabŕdnutie do (celo)spoločenských tém. V kombinácii s R-kovou akciou, perfektnou prácou s emóciami a zemitejšími reáliami (žiadni nesmrteľní ninjovia) tak ponúka viac, než by na skvelý seriál nutne musel. Btw, 10-ty diel je učebnica gradácie v rozprávaní! ()

EvilQueen

Vím, že je The Punisher žánrově úplně někde jinde, ale... kam se hrabe Game of Thrones... za mě snad nejlepší seriál vůbec. :) ()

Clark_Kent

Frank Castle lives! Války a boje jsou tvrdý a ten kdo vydrží, ten má pak taky nejvíc odvahy k právoplatné odplatě. Zajímavý příběh o tom jak někoho opravdu nasrat a pak čekat pořádnej úder zpět. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)