The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (více)

Série(2) / Epizody(26)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

john.doe

Z počátku mě Punisher moc nebral, asi jsem si představoval něco jiného pod touto značkou, asi jako každý pravděpodobně..ale pak se to krásně začne pomalu rozjíždět, vše do sebe zapadat,pár chluchej dílů, ale jinak parádíčka se vším všudy. Bernthal je skvělý, jeho chraplák je geniální :-) mohu jen doporučit Enjoy guys! ()

ACDCKL

Pro mě seriál roku 2017. Příběh je sice takové klasické vengeance klišé, avšak seriál ve velkým stylu táhne Jon Bernthal, který jako na.raný Punisher je boží. Záporáci též jsou vynikající, i když agent CIA lehce pokulhává za Benem Barnesem. Brutalita tohoto seriálu je až zarážející, ale já jí vítám, kam se popravdě hrabe GOT, to je vcelku slabý bratr brutality, protože smrt na konci 12. dílu a brutal souboj v posledním díle byl řádný masakr. Shrnutí, některé díly trošičku pokulhávaly, táhly se, ale zbytek to vrátil na plnou palbu. Jasných 5*, ale obávám se, že druhá série již nebude tak suprová jako tahle. ()

uodevr

Mé zarputilé přesvědčení, že Vočmeni již navždy zůstanou nepřekonáni, se jaksi bourá, anžto mám takovej neblahej pocit, že právě tuten seriálovej Kat je zdaleka tou nejlepší komiksovou adaptací, jakou jsem kdy viděl. Je to hodně čerstvý, pocity se ještě nekrátkou chvíli budou usazovat, ale obávám se, že pak budou ještě silnější. Je to špinavé a temné, ale ne po vzoru batmaní Nolanády a Chodících Mrtvích, nýbrž koncentrací velmi reálných a neokoukaných témat jako PTSD a konečnosti smrti a ztráty. To by samozřejmě bylo prd platné se slabší realizací, nicméně tady se jede mistrovská lekce ve filmařském umění, od scénáře a režie přes kameru a střih až po důležitost přesného castingu. Napříč každou epizodou je divákovi celou dobu dokonale jasné, jaká byla tvůrčí vize. Od začátku do konce to má nebývale zřetelnou čistotu hlasu a jasně stanovenou perspektivu. Hafo lidí si stěžuje a ještě bude stěžovat na to, jak unylé a pomalé to je, a jak málo v tom je akce, což mě mrzí, protože přesně votom toje. Metodické tempo dává prostor postavám se opravdu prosadit, což v konečném důsledku celý příběh nesmírně obohacuje. Každá jednotlivá postava je navýsost prokreslená, což jen umocňuje převládající pocit, že se v ději může kdykoliv cokoliv posrat. Napětí až do poslední minuty poslední epizody vůbec neubírá na intenzitě. A akce? Jo, není sporu o tom, že akčních scén je možná až překvapivě málo, ale to je kurva dobře. Potřebujeme ubrat na množství prázdných, samoúčelných fajtů, protože ač je často na co koukat, je to pořád de facto jen vata. Tenhle seroš na to jde jinak - každá akční scéna je nejen kvalitou choreografie a kinematografie s přehledem na úrovni všech Honzů Wicků a Neesonovských Takenů, ale hlavně všechny mají i hlubší význam vyplývající ze všeho, co jim předchází. Žádná zdejší přestřelka není jen přestřelkou - každá je fyzickou manifestací srážek hromady perfektně vystavěných dějových linek. A všecko dokupy to vytváří tak vynikající celek, že snad začínám věřit tomu, že právě zažíváme zlatou éru seriálové tvorby. ()

ervina

Dokonalý, skvělý. Poslední dva díly dost velký jatka. Chvílema jsem koukala skrz prsty, chvílema jsem brečela,skvěle zahraný. Tak šup šup další sérii. ()

tavvva

Násilně hrané tvrďáctví, afektované scény, nelogické chování, hromada WTF. Místy jsem si říkal "to je ale sračka". ()

Olafsson

Celý seriál stojí na Jonu Bernthalovi, který je fenomenální, naprosto uvěřitelný, až do morku kostí. On toho drsňáka nehraje, on jím je. Já jako chlap jsem při sledování prožíval doslova duševní orgie. ()

liquuid

Jestli jsem u daredevila psal, ze porad dostava na tlamu, tak tady je to uplne stejne. Zde mame ovsem cloveka bez nadlidskych schopnosti a je jen zkratka dobrej. Prvni serie se mi libila vice, nez druha. Byla akcnejsi, nezvanilo se tolik, lepsi dej, myslenka, zpracovani. Druha serie mohla byt o necem jinem a mozna by pro me byla zajimavejsi, ale overall super serial, totalne drsnej capek, kterej ti vyrve pater krkem ven a taky ma neskutecny balls of steel. Stve me, ze punisher neni soucasti Defenders. Libilo se mi propojeni s Daredevilem. U techto serialu je tezky skoncit jednim nebo dvema dily, kdyz to delaji v predchodem dilu tak napinave :) ()

Mamlas

První série má přijatelný příběh. První díly se vlečou, ale posledních několik je napínavých a dobrých. Tak 15% stopáže tvoří užitečný obsah, zbytek je zejména žvatlání a otravné protahovačky. (26%) | Druhá série postrádá zajímavý příběh, sem tam se tam mlátí a střílí jak šílení. Tak 95% stopáže tvoří nesnesitelné vykecávačky, chození od ničeho k ničemu, vedlejší linky a blábolení otravných postav. (14%) | Celkově platí i pro tento seriál prakticky to samé, co pro asi všechny ostatní podobné. Je tady námět, který by vydal na 1 dobrý celovečerák, z něj se však vykouzlí 13 dílů nadusaných vatou, a protože to mnoha lidem stačí, tak se pak ještě vymyslí "dvojka", která už by jako celovečerák byla na hranici odpadu, ale zde poslouží k vytvoření dalších 13 dosti ubohých a prožvaněných dílů. (20%) ()

adamix

Nečakane dokonalé po (takmer) každej stránke. I keď má seriál aj svoje slabšie chvíľky, od začiatku až do samého konca má rovnako výživný drajv. Bernthal je borec, toho nebezpečného zabijaka mu zbaštíte hneď na to, ako v prvej epizóde začne lámať kosti so stavbárskym kladivom a následne vystrieľa celý mafiánsky gang. Potom na scénu prichádza sympatický buddy kamarát Liebermann (alias Micro), s veľmi smutným a ťažkým osudom, s ktorým musí žiť pre ochranu svojej rodiny. Týmto dvom som to prial, od samého začiatku. Ani na minútu som sa pri nich necítil zle a dokonca som s nimi tu bolesť aj málinko prežíval. Nielen fyzickú (a že jej tu je), ale obzvlášť aj tú psychickú. Madainová je síce pekná, ale je tu vlastne tak trošku zbytočne, len aby mal seriál aj ženské zastúpenie, nehovoriac o tom, že sa stále tvári vážne (dokonca aj pri sexe s Russom). Russo je pekný zmrd, ale na rozdiel od ostatných uživateľov mi nebol nesympatický po hereckej stránke. Ako záporák ujde, ale pri finálnom zúčtovaní na kolotoči som mu to neskutočne prial (ale to holenie zrkadlom som mu vážne nezávidel). Seriál nie je len o akcii, ale keď na ňu dôjde, ide vážne o život a Punisher sa neserie s nikým. Je to proste brutalita, a nielen pri posledných dvoch epizódach. Tečú litre krvi, strieľa sa tu jedna radosť, údery padajú (až ich skoro aj sami cítite), bodných a sečných rán, zlomených kostí a výbuchov je tu viac než dosť. Príbeh je jeden veľký unikát a aby toho nebolo málo, rieši sa tu do hĺbky aj psychická stránka vojnových veteránov, ktorá sem tam zabŕdne aj do súčasnej politiky. Po psychologickej stránke nehovoriac, toto je jedna veľká a uveriteľná dráma, ale aj s niekoľkými zábavnými momentmi. Ani neuveríte, že je to od Marvelu, ale je to tak. Z jeho tvorby je to jedno z tých najlepších kúskov a vrelo odporúčam každému fanúšikovi špionážno-akčných žánrov a hlavne pre takého, ktorý má na toto žalúdok. Rawlinsova smrť s Castlovým druhým dychom za pochodu Batesovho energického soundtracku je božská, ale nič pre slabé nátury :). Druhá séria... Frank je ešte stále borec a seriál si aj pri druhej sérii udržuje svoje kvality. Choreografia a drsnosť akčných scén je prvotriedna. Žiadna z postáv nie je otravná, skôr naopak. Patrím medzi hŕstku ľudí, ktorým Ben Barnes a jeho slizký Billy Russo nijako neprekážal, akurát s jeho porezanou tvárou sa mohli maskéry trošku viac pohrať, vzhľadom k tomu, že mu ju Frank na konci prvej série ostrúhal ostrými črepinami zo zrkadla. John Pilgrim ako fanatický vrah s obľubou v kresťanstve je rovnako skvelo vykreslený zlosyn, z ktorého ide rešpekt a chlad. Frankova mladá parťáčka je príjemným prírastkom a medzi nimi dvoma funguje dobrá buddy chémia a Frank je tu v takej pozícii ochráncu - mentora. Opäť ma to bavilo, celý seriál som si obľúbil do takej miery, že skončil v mojej Top 10. Panovali tu také názory, že druhá séria sa opičí po úspechu prvej a že už nedosahuje takých kvalít, ako sa očakávalo. Bullshit. Stále je to ten dramatický príbeh o osamelom ničiacom stroji, ktorého prenasleduje vlastná minulosť a snaží sa zmieriť s jej trvalými následkami. Má to emócie, napätie a pútavý dej, ale zásadnou chybičkou krásy je to, že je to prehnané. To, koľko bodných rán, kopancov a úderov do hlavy rôznymi predmetmi tu Frank prežije, je skrátka nereálne. Áno, je to z dielne Marvelu, ale seriál sa predsa len líši tou autentickosťou, ktorá je tu braná s veľkým nadhľadom. Na môj vkus až priveľa sentimentálnych monológov/dialógov. Postavy majú čo povedať, ale niekedy je toho až moc a potom sa už iba pozeráte na hodinky. Flashbacky z minulosti ma ale trápili najviac, pretože postavy na nich vyzerajú presne rovnako, ako zo súčasnosti (!). Niektorí diváci to dokážu prekusnúť, ale v tomto prípade to bije neskutočne do očí. tu by som skončil z mínusmi. Punisher je seriálová špica a veľké prekvapenie. Užil som si ho do posledného momentu a o jeho postavy som sa skutočne zaujímal, smial som sa s nimi a bál sa o nich. Bernthal je skvelý herec a nehrá žiadnu tupú horu vraždiaceho mäsa, ale charakterného a nezastaviteľného veterána, ktorý by Willisa, Neesona, či Seagala požul v ústach a vypľul na hromadu jednotvárnych akčných hrdinov. () (méně) (více)

Grondal

Úprimne nerozumiem tunajšiemu vysokému hodnoteniu (momentálne 53. miesto medzi naj seriálmi), možno mi niečo ušlo. Seriál na jednu stranu prináša, ako by som aj čakal, dosť explicitného násilia, ale na stranu druhú akcia, ktorú toto sprevádza sa mi zdala byť akási odfláknutá, akoby tu bol nedostatok choreografie (myslím, že aj "brute force" súboje si ju zaslúžia). Seriál do hĺbky pitve psychiku postáv (v druhej sezóne u jednej z postáv aj doslova), často aj na úkor akcie, ale celé toto snaženie vyznieva do stratena, pretože samotné charaktery postáv sú tak jednoduché, že napriek rôznym morálnym a iným dilemám, ktoré sú pred ne stavané, nemajú čím prekvapiť pretože sa nijako nevyvíjajú. Rovnako sú na tom však aj samotný scenáristi tohto kúsku, pretože dejové zvraty, keď sa aj nejaké objavia, sú ako z nejakej starej scenáristickej učebnice, skúseného diváka už nič z týchto kľučiek nemôže zaskočiť, všetky pozná a teda aj smerovanie deja dokáže predvídať diely dopredu. Škoda. ()

mrclTV

Kvalitné mäsíčko - brutálne drsné, vidíme priamo do hlavy hlavnej postavy, na nič špeciálne sa tu to nehrá a neriešia sa blbosti a ide všetko pekne priamočiaro a ťah na bránku je každou cestou silnejší. Punisher ako má byť a ako si ho pamätáme už z Daredevila. (o predchádzajúcich filmových pokusoch som takticky zamlčal, na tie "sa nepamätáme" :D). Prvá séria - je už z úvodu kvalitná, no zo 4 hviezdičiek sa už po pár častiach vypeckovala na plné hodnotenie, kvalita. Druhá séria - je miernym sklamaním - záporné postavy (je ich hneď niekoľko), nie sú taký prvoplánový zaporáci, čo je zaujímavé, akcia skvelá, ale dej a jeho exekúcia je celkovo slabšia, no i tak by som tejto sérii dal slušné 4 hviezdičky. Celkové hodnotenie - Za 5, jedna z najlepších vecí čo som zatiaľ videl z produkcie Netflixu. ()

karpacz21

Vůbec jsem o tomto seriálu nevěděl. Na Netflixu na mě vyskočil trailer , který mě dost zaujal a proto jsem tomu dal šanci.....A udělal jsem velmi dobře. Skvělá akce , propojení příběhů několika lidí , které se na konci skvěle spojí. Seriál vás na každém kroku překvapuje čím dál víc. Skvělé postavy zahrané skvělými herci. Ben Barnes se předvedl ve skvělé roli bývalého mariňáka a Frankova nejbližšího parťáka. To jak se tato postava vyvíjela byla prostě paráda.A nakonec hlavně Frank Castle , kterého Jon Bernthal ztvárnil prostě skvěle. Naprosto skvělý seriál!!! ()

yazik

Úžasný seriál, na nic si nehraje a jde rovnou k věci, to mám rád. Hlavní hrdina je super sympatický a do role se hodí. Pro skvělý herecký výkon jsem ochoten i překousnout sem tam nějakou tu kravinu, kterých bylo neobvykle málo, a občas předvídatelný děj. To však seriálu nijak neškodí a mohu jen doporučit. ()

matolos1

Prečo to trvalo tak krátko??... Punisher je bezkonkurečne najlepší seriál roka ( čo sa týka nových) a najlepší Marvelovský výtvor ( či už filmový alebo seriálový). Najlepšie je na tom to, že napriek krvavým očakávaniam, ktoré sľubovali trailery alebo dojmy z konca druhej série Daredevila, nás (aspoň mňa) na ňom baví najviac práve opačná stránka jeho príbehu. Pomalý, sústredený precítený príbeh, bez zbytočného obkecávania a udržateľným tempom ( ani sekundu sa nenudíte, o tom tu myslím si, že ani netreba písať), so skvelými postavami, ktoré svojimi podobnými osudmi a názormi zaujímavo rožširujú celkovú situáciu okolo vojny, vnútorného teroru, zastrašovania a naservírovaných klamstiev za účelom skrytia pravdy. Niežeby nám toto nebolo všetko známe, ale tým, že každá z nich zažívala podobná veci ako Frank tak sa tým ešte dokonalejšie prehlbuje psychológia postáv každého jedného z nich. Životné rozhodnutia, strata samého seba, hľadanie novej identity a pod. Za pozadím celého tohto je PUNISHER, postava, ktorú by si každý herec mal priať napísanú aspoň raz v živote. Napíšem to takto: Komiksová postava bez jediného dosratého detailu. Nemusí riešiť popri svojej skrytej identite banálne rozhovory so svojou nespokojnou frajerkou, bezhlavo sa nerúti do žiadneho súboju....... poznáte to. Punisher sa javí ako silná, nezlomná osobnosť, ktorá zreje každou epizódou. Je tvrdohlavý, neodbitný, a napriek každodenným úderom a guľkám, ktoré schytáva, stále dúfate a držíte mu palce. Ku koncu seriálu už vidíte svetielko nádeje ale posledný rozhovor vám to úplne odbije. Neuveriteľne skvelá práca. Tlieskam! ()

rashaverak

Paradoxne je serial nejlepsi ve chvili kdy se nebojuje, akcni sceny srazi serial dolu, nastesti je jich docela malo. Nicmene zatim koukano do osmeho dilu. Uvodni titulky delal ten stejny, ktery pracoval na American Gods, je to jak pres kopirak, vcetne hudby. Po dokoukani musim bohuzel jednu hvezdu ubrat, dil v hotelu byl varovanim ale to co autori predvedli v poslednich dvou dilech, predevsim na hlavu postavena zapletka s pocitaci, to je des. Nac budovat temer uveritelny svet a pak to kvuli radoby velkolepemu finale cele rozbit ? ()

CrazymanM

Po dlouhé době opět dávám 5 hvězd,i když samozřejmě i zde jsou nějaké nedostatky,ale celkově jsem velmi spokojen,herecké obsazení velmi povedené,snad ještě bude nějaké příště?! ()

Brock

Toho chraptění je někdy až moc, ale přikládám to neznalosti předlohy :) jinak super-marine podívaná. Na Komix to má velmi slušnej děj :) ()

hwnd

Tohle dílko bych rozdělil na 2 části. Asi tak do osmého dílu je to jakási rozvleklá věc, víc se kecá než by se něco dělo, akci - natožpak dobrou akci - hledá divák docela těžko. U sledování mě držely jen komentáře ostatních, že konec stojí za to. A opravdu, někde kolem devátého dílu se charakter mění, akce narůstá, krev teče proudem a to je přece to, co od tohoto hrdiny všichni čekali. A je teda kec, že Punisher nemá žádnou superschopnost, minimálně rychloregeneraci a prakticky neprůstřelnost má stoprocentně. Po nakládačce, která mu musela polámat půl kostí v těle si hodí pár hodin spánku a injekci na bolest a už se jde zas s někým rubat, no jako je dobrej. Hodnocení ale odpovídá celé první sérii a těch osm dílů, které jsem z větší části protrpěl a prozíval, mi prostě nedovolí dát nějakou super známku. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)