Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Cvachetka

Pecka! Byla to prdel s dokonalým monstrem na závěr :-D James Gunn se rozjel k nezastavení a baví. Zřejmě to musí najít svojí cílovou skupinu a tou já jsem. Krásná hudba a moc se mi líbila Daniela jako Ratcatcher 2. Skvělá postava. Nejlepší z oddílu a k ní výborný Idris. 95%. ()

PatrikP4

Celý to bylo divný... Chápu jakousi úvodní zápletku... Jen nechápu že to bylo tak nudný... Sem tam nějakej dobrej kec, ale to bylo málo... Jediné co tady nezklame a celkem mě bavilo je Harley Quinn... Jo a žralok, syn taky říká ve dvou letech furt Mňam mňam, tak to jsem se zasmál... Na konci obr nesmysl co začne chodit po městě... Nevím divnej film (až na Harley a žraloka) prostě nudné... ()

Mangano

Vedle "Ligy spravedlnosti Zacka Snydera" je to od teď můj nejoblíbenější superhrdinský filmek. Je tam všechno - násilí, krev, humor, penis, žralok, mimozemšťani - prostě samé supr cool věci. Celé je to pak jedna velká bžunda, a až na jednu scénu plnou keců, jsem se vůbec nenudil. Místy si člověk může myslet, že jednotlivé postavy či jejich osudy začínají pozvolna spadat do zajetých stereotypů, jako někde v Marvelu, ale ani se nenadějete a příběh s sebou škubne a stočí se úplně jiným směrem a to s naprostou lehkostí a dokonce vždy s humorem. Chtěl bych tedy pogratulovat Warner Bros. a DC Comics za skvěle odvedenou práci a myslím, že Jamese Gunna se určitě do budoucna také vyplatí sledovat. ()

bonovox

Riadny úlet...zábavné, hravé, akčné, nekompromisné...ale zbytočne dlhé a natahovane. Herci si to všetci očividne užívali a režisér James Gun len potvrdil svoj vysoký kredit. 70% ()

ReactLotus

Myslím, že toto je najlepší DC film (možno to bude aj tým, že ho režíroval James Gunn - režisér Strážcov galaxie). Strážcovia galaxie ma bavili ale menej. Možnože preto, že to sú skôr "rodinné" filmy a TSS je prístupný od 18. rokov. Všetka hudba je dobrá a perfektne sa do scien hodí. Herci sú taktiež skvelí - Jehn Cena, Sylvester Stallone, Idris Elba, Margot Robbie a mnoho d'alších. Skvelá je taktiež aj pestrosť schopností, ktoré sú blbé, ale to ich robí vtipné. Film je plný brutality a čiernym humorom. Hlášky, dej (zvrat je takmer každú chvíľu),kamera, efekty, všetko je prevažne skvelé. 8,7/10. ()

Ironhead

Celkem zábavná pitomina, na nic víc si to ani nesnaží hrát. Ale ničím víc to ani není. Pár zábavných momentů to má... a jeden skvělý v podobě masakrálního útěku H.Q. ze zajetí, kdy místo krve vidíme gejzíry barevných květů :_) 3 a 1/2 ()

filip333

No, se 100% jsem to asi přehnal, ale já se tak nehorázně bavil. Navíc když si vzpomenu na děs a hrůzu předchozího zpracování... Snad to, že film propadl nezhatí pokračování (nechápu proč to současně s premiérou uvedli na streamu HBO). ()

tchempi

Až se stydím, jak moc mě bavily kreativní a vtipné způsoby zabíjení. První čtvrtina je celkově famózní, až zamrzí, že pak tvůrci přestali brát experimentální drogy a trochu sundali nohu z plynu. ()

KajlQ

No není to žádný zázrak... Ale abych nezačínal tuhle recenzi tolik negativně The Suicide Squad je příjemná a zábavná podívaná. Scenáristicky se tu Gunn moc nevyhrál a dal přednost vizuálu a efektům (které jsou podařené) díky tomu příběh je no tak trošku... sračka. Ovšem komediální prvky jsou tu úžasné a nepamatuji si kdy jsem se tolik nasmál u superhrdinského filmu, obzvlášť Cena a Elba perlí jednu za druhou a narozdíl od Marvelu se tu nebojí brutality, tím pádem je z toho taková zvrácená komedie. Kdyby byl lepší scénář, film by ode mě dostal rovnou 5*. 70% ()

Eaton_Hunt

Rozhodně je dvojka lepší jak první díl, který byl takový prazvláštní a ona i ta dvojka je úplně jiná než ostatní filmy hlavně svým "nahodilým" (jiným než jsme zvyklí) vypravováním. Jako musím uznat že více nepředvídatelný film jsem dlouho neviděl, ale je to správně že divák nemá skoro vůbec přehled nad situací, někdy se to hodí ale nevím jestli u komedie. Občas jsou tu světlé momenty, ale potom přijdou ty zbytečné dialogy a k tomu ještě humor, který mi vůbec nesedne. To je takové to dílo, které sedne polovině divákům a druhé polovině divákům to přijde jako nekonečná jízda vlakem, který jezdí sem a tam. Proto také dávám zlatý střed. 5/10 ()

jpacuta

O třídu lepší než ten šit z roku 2016. Tenhle pokus je opravdu vtipný, vypadá skvěle a banda zmetků je jeden lepší než druhej. Jenom škoda, že mi to první film tak znechutil, že jsem se tomu rok vyhejbal. ()

TesterX

Tak takovou ujetarnu jsem z tvorby DC rozhodne necekal. Posledni vec, ktera me z tohoto vesmiru bavila, byl restart batmanovske serie od Nolana a pak to vicemene stalo vsechno za vylizp*del. Cela ta nesoumernost a dohady, kam se to ma ubirat, ctyri restarty Jokera a jinych, petihodinova kun*ovina silence Snydera a dalsi preslapy akorat nahanely vic blitek do krcniho otvoru. No, ale tohle je o necem jinym. Jednoduse - takhle mela vypadat Suicide Squad pred par lety, kdy se ocekaval bezbrehy narez krutoprisny akce, bezohlednyho jednani a silenych vyjevu. Gunn se nejspis nadral tvrdejma drogama a pravdepodobne k tomu navedl celou produkci, protoze tohle by normalne nemohlo spatrit svetlo sveta. Ujety, krvavy, smichvyvolajici, parodicky, naslapany, akcni palba, co drtivou vetsinu stopaze sakra bavi. Byt to ma tendenci v nekterych mistech trochu trapnit (to predevsim v tech, kde se ma hrat na vaznejsi notu nebo dojimani, ale je toho nastesti minimum), tak je to cisty vyjev naprostyho nadseni a utrzeni ze retezu. A navic je to opravdu komiksovy - skoro jakobych listoval upatlanym casakem. Takze suma sumarum - kdo rad komiksy, nekomprosmisni akci a velky nadhled, tohle je povinnost. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. Srovnatelné s předcházejícím dílem. ()

Lendak

Jedna z mnoho vecí, ktorá mi vadila u jedničky je, že ten Samovražedný Oddiel nepôsobil nejak Samovražedne. Tu divák nikdy nevie, kto zomrie a kto prežije. Ďalej sa tu potvrdilo, že Gunn má talent na príbehy s viacerými postavami. Každá postava tu prirastie k srdiečku a oproti jedničke aj pôsobia ako skutočná rodina. Akože Peacemaker, Ratchatcher 2 (a jej vzťah s Bloodsportom) alebo aj Polka-Dot Man? To sú také úžasné postavy, sú zábavné ale zároveň sa stihnú viac predstaviť a ukázať ich minulosť a divák ich potom vníma ako ľudské bytosti a nie ako nejaké figurky. Neviem si predstaviť že by to režíroval niekto iný ako práve James, lebo vďaka svojmu strelenému humoru a vízii nám priniesol jeden z najlepších blockbusterov za posledné roky, kde sa strieda humor, akcia, epičnosť a emócie v jednom. Nebál by som sa to považovať aj za jeden z najlepších komiksových filmov vôbec. Kam sa hrabe Marvel so svojou pásovou výrobou. DC bude vládnuť superhrdinským filmom a teším sa na to. ()

david141474

No já musím říct, že to nebylo vůbec špatný. Bylo to určitě lepší, jak předchozí díl. Bylo zde víc krve, nadávek atd. Postavy jsou mnohem lepší než právě v původním Suicide Squad z roku 2016. Takovej Idris Elba, Sylvester Stallone jako Nanu neboli King Shark, byl božskej a ta postava byla taky božská. David Dastmalchian byl božskej jako v každé jeho roli. Pak ta krysí borka taky nebyla špatná. No a pak je tady John Cena Piecemaker. Soundtrack je taky velice solidní. No a já doufal, že tam ten Woody Harellson bude o něco dýl, ale nakonec tam byl jenom 5 minut a následně zkapal. No a hlavní záporák, což je v tomhle filmu vesmírná hvězdice Starro, taky celkem solidní. CGI nebylo vůbec špatný právě naopak. No a ty akční scény, ty byly naprosto božský. Skvělá choreografie a dost fajných vtípků. No a konec je celkem solidní, jen mě sere co udělali s Dastmalchianem. No a Margot Robbie jako Harley byla skvělá a ta její akční scéna ještě lepší. 9/10 Velice solidní týmovka s ještě lepšími herci a postavami! ()

DJMaroko

Začátek totálně ujetý ...neznám ani většinu postav, takový maškarní a kabaret v jednom. Nicméně to nakonec u mě zafungovalo a nebylo to vůbec špatný. Hlášky, spousta krve takový správný maskar alá Vetřelec s hvězdicemi. ()

Predator77

75 procent, kdyby takhle dobře natočené a zábavné byly všechny filmy od DC tak bych si pak neměl na co stěžovat a je vidět že James Gunn tu režisérskou sesli má v malíků ;) ()

PTuranyi

Zábavná akčná jazda, ktorá si otvorene uťahuje zo superhrdinského žánru a priľahlých filmových druhov, ktorá sa nehanbí za béčkový príbeh v áčkovom háve. Po úvodnom zostavení samovražedného tímu začne opadávať fasáda serióznosti, ktorú následný útok a utopená lasička roztrhajú na kusy. Postavy sú karikatúry nie len superhrdinov, ale ľudí ako takých a neustále hláškujú. Nešetria pritom čiernym humorom a ani nadávkami. Produkcia sa zrejme poučila z neúspechu jednotky a investovala do humoru. Vizuálne efekty sa držia na veľmi dobrej úrovni a herci samovražednej jednotky hrajú dobre. Takže stačí už len trochu prižmúriť oko nad detsky jednoduchým príbehom, plným skratiek, logických dier a bláznivých nápadov a baviť sa. ()

vaclav.g.kar

Sebevražedný oddíl je opravdu vražedný. James Gunn plní svoje sliby a nešetří krví,  akcí, smrtí, bizárem a překvapivě i dramatem. Už po trailerech mi bylo jasné jak to celé asi bude probíhat. Celkově toho bylo ukázáno myslím si až moc. Co jsem očekával stalo se, a nakonec to nedopadlo úplně špatně. Byť jsem čekal trochu víc. Každopádně rovnání s nepovedenou "jedničkou" je až urážející. Některé postavy jsou sice zajímavé, ale než vůbec stihnou něco předvést už se odklízejí takže ve finále tu máme celkem komorní tým hrdinů, který řeší docela (na poměry komiksového žánru) banální úkol. Každý člen oddílu je zajímavý, Idris Elba je boží, stejně tak John Cena, Dastmalchian a Melchior. Joel Kinnman mi v původním filmu přišel jako absolutně nudná postava, tady je ovšem na stejné úrovni jako výše zmínění. Málem bych zapomněl na King Sharka 🦈který mě teda neuvěřitelně bavil a moc rád bych ho viděl i jinde..  Jediná Harley mi přišla na sílu vtlačená do děje. Některé její pasáže jsou opravdu zbytečné a celkově mám dojem z toho že je tu jen aby se nahnalo víc lidí do kina. Ale asi je to jen můj názor, jsem už prostě přejeden cool-šílených antihrdinů. Mám stejný problém i s Deadpoolema asi i Venomem. Takže kolem a kolem tu máme film: plný hlášek, skvělých postav, trochu plytkého děje, Gore-scén,  nevýrazných záporáků a zbytečně moc absurdních momentů, který by mohl znovu nakopnout kasy kin, DC by mohla svitnout naděje úspěchu a rád bych si dal za pár let další díl a to klidně s úplně novou krví nebo klidně s těmito hrdiny. Navíc seuzou zastavit i postavy z původního filmu. Bloodsport, Deadshot, Peacemaker. A klidně tam hoďte i Deathsteokea. to chceš... Prostě po skoro dvou letech je tu komiksová která je zábavná, kravava, plná hlášek a nebere se vážně. 80 % 👍 Jsem zvědav na seriálového Peacemakera a co Gunn předvede u DC dál. Sluší mu to tu trochu víc než u myšáka 🙂🙂 ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)