Atentát

Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný (více)

Epizody(18)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

playboy_05

Naprosto nedustojne a zprasene "pokracovani" Expozitury...tady je uz od prvnich tonu jasne, ze to bude vykradacka jako prase. Puvodni Expozituru beru jako, na ceske pomery, relativne kvalitne zpracovany serial, ktery vychazi z realnych skutecnosti, ma tempo, akci, napeti. Kdezto tohle me sralo uz od uvodnich titulku...nuda, blbe kecy, silene napsane postavy, ktere se predhani v tom kdo je vetsi cool zmrd...same mitinky, brifingy, silacke hlasky a uporna snaha o jakousi svetovost, ktera pri pohledu na Vagnerovou a spol. vypada naprosto komicky...vse zajimave zustalo v traileru a nenachazim jediny duvod, proc ve sledovani pokracovat po tak tragickem pilotu...jak chteji tvurci udrzet divaka v pozornosti 18 dilu je mi zahadou...tady je vsechno krome Krause s Jaskowem spatne. ()

JohnZ87

Na české poměry hodně slušný krimiseriál (dějově navazující na Expozituru), který se nebojí hodně kontroverzních témat jako např. provázanost nejvyšších pater české politiky s mafiánským podsvětím, korupce, manipulace s veřejnými zakázkami, odstraňování nepohodlných lidí, zametání velkých hospodářských kauz, politických skandálů ale i vražd pod koberec či dosazování vlastních zkorumpovaných lidí na klíčové posty ve státní správě, zastupitelství nebo policii. Řeč dojde také na kšeftování s vysokoškolskými diplomy a kauzu turbostudií papalášů či jejich nohsledů. Autoři scénáře Josef Klíma a Janek Kroupa evidentně čerpali ze skutečných událostí a kauz, kterých v rámci svých investigativních reportáží zpracovali nespočetně a soustředí se zejména na ty nejznámější, které otřásly Českem. Řada postav, organizací či politických stran má tudíž svůj reálný předobraz, ačkoli jména a názvy jsou samozřejmě pozměněny. 70% ()

ForGump

Atentát je neskutečnou seriálovou zvláštností. Zde se mísí všechny možné divákovy nálady. Nejprve se člověk musí smát, potom ho dostane nějaká docela zajimavá věc, pak se kouše nudou a nakonec je i trochu napnut. Opravdu nevím, koho napadlo udělat tento seriál takto zdlouhavý. V každém díle se řeší případ z minulosti. Jenže stylem, který nutí diváka v určitých chvílích pozyvovat. Do toho zase vniká onen nešvar, kdy se musí najít milostná linka, která tvoří pouze a jen nezajímavou složku seriálu, protože beztak už od začátku seriálu víme, jak skončí. Naprosto zbytečné. Dvojice Klíma - Kroupa, jichž si ovšem velmi vážím, napsala docela zajimavě tu politickou část, kdy poukazuje na praktiky v české politické scéně. Tomu se dá věřit. Přestože je všechnoo obaleno řekl bych nereálnými okolnostmi. V čele ochranky prezidenta stojí žena, kterou hraje Hana Vagnerová jejím tradičním přehrávajícím a upjatým stylem. To Robert Jaškow hraje velmi zdatně Dana Chládka. Ani na hlavní zaporáky nemůžu říct ani popel. Nechutný Marek Taclík, suverénní Jiří Dvořák či Jan Dolanský. Každopádně velký problém mi dělá skousnout Jana Krause jako českého prezidenta. Stejně tak je problém u Andrey Opavské, hrající Chládkovu milenku - kolegyni z flashbacků. Jednak mám důvodné podezření, že to nebude úplně herečka, protože její vystupování je často velmi odrazující, přepjaté a hlavně, jakožto jedna z klíčových postav si mohli tvůrci vybrat hezčí tvář a někoho schopnějšího, pokud má hrát ve většině seriálu. K ní se právě taky pojí ona nuda. Záběry na ní, jak se v každém dile protahuje a povídá nám svůj osud jsou nadmíru zbytečné, neboť víme, co se s ní stane. Globálně řečeno všechny jejich společné dialogy s Chládkem, které odbihají od děje, jsou nadbytečné a nicneříkající. Abych s postavami nekončil špatně. Vyzdvihnu zábavnou postavu šéfa Miroslava Táborského. Ostatní věci jako kamera Pavla Berkoviče je velmi roztodivná, někdy vypadá jako by do televize ani nepatřila a potom vypadá příliš lacině. Docela v pohodě je hudba Elii Cmirala, předně tedy úvodní a závěrečná melodie. Dejme tomu, že se tvůrci pokusili o politický seriál, který svým hlavním tématem a ruské problematice je aktuální a vysílající varovné signály, ve kterém parodie reálných postav nevadí, naopak je vtipná, jenže pokud chce někdo, aby seriál vypadal trochu vážně by neměl připustit jakékoli odbočování a přehnané míchání komerčních prvků (což asi na Nově nepůjde), zpropadených klišé a nereálností. 55% UPDATE: Takže scenáristé se po 17. dílech, ve kterých to všechno, tak nějak dalo snést, uchýlili k naprosto absurdnímu WTF závěru. Nikdy v životě jsem neviděl nic takového. Seriál si celou dobu přednášel o tom, jak jsme prošpikování zločinci na nejvyšších místech a že tady rozhodují lidé spřažení s Ruskem. Dobře. Jenomže měli vzít v potaz, jak směšně ten celý závěrečný díl bude vypadat a jaký vlastně stín vrhne na celý seriál. Upřímně mě to dost nasralo, protože to nakonec vyznělo jako naprostý výsměch do ksichtu divákům, kteří to ten celý půlrok vydrželi sledovat a snažili se to brát v určitých mezích i vážně. Klíma s Kroupou si něco šlehli nebo prostě celou dobu si říkali, že budeme ty lidi napínat a natahovat a pak přijde závěrečné zúčtování, ve kterém je všechny spálíme, odstřelíme a přejedem mašinkou. No když jsem to viděl, tak jsem se skutečně jako přejetý mašinkou cítil. Tohle byl opravdový absurdistán. Nakonec snižuji na dvě hvězdy a jsem dosti schovívavý. 40% () (méně) (více)

Miro_CZ

Dialogy jsou většinu času tragické, dějové linie občas nedávají úplně smysl a některé konstrukce jsou až moc přitažené za vlasy. I přes to všechno musím dát 3*, protože ze současné české tvorby to nedopadlo zas tak špatně, jak mohlo. ()

RedRose

Chládek: "Tak proč jsi pořád sama?" Jánská: "Chlapi se mě bojej!" Ale jak by řekla moje babička: "Chlapi se tě nebojej, jen jednoduše nemají zájem!" /// Fakt to nebylo moc příjemné dívání na tuhle podivně nehezkou a i chováním značně nepříjemnou osobu... Zvuk jejího hlasu už tady zkritizovali jiní... Je až s podivem jak může jedna špatně obsazená postava otrávit sledování celku. Atentát není vysloveně špatný, ale navazuje na události, které se skutečně staly, událostmi, které si už tvůrci napsali sami a v tomto případě to znamená dost, protože ta uvěřitelnost zde má fakt znatelné trhliny... Po slušné Expozitůře se na to divalo dobře, ale na první sérii to jednoduše ztrácí... Taky navýšený počet epizod asi nebyl úplně šťastný nápad, už u Expozitůry jsem si říkal, že bych to o 3 epizody zkrátil. Kdyby to mělo 13 epizod, asi by to tempo i děj bylo lepší. A úplným závěrem mě tvůrci neskutečně namíchli tím, že ta morda přežila... 55% ()

stone

Po prvním díle je to spíš parodie než krimidrama. Myšlenka provést atentát na českého prezidenta je velmi humorná. A když ho ještě navíc hraje Kraus...... No uvidíme, snad to s dalšími díly nepřeroste v totální tragédii. ()

subic

Po slabých prvních 3 dílech v tom čtvrtém konečně dochází ke zvratu, něco se začne dít a začne to být i trochu akční. A to je dobře, konečně mám důvod se na to dodívat. I když je to místy strašně hloupý, naivní a filmařsky dost slabý. Jan Kraus v seriálu na Nově, asi mu to stálo za to. Robert Jašków v roli superpoldy, to je to, proč se na to dívám. Dneska dál umí zahrát slušně drsňáckýho poldu snad už jen Langoš, tak jak to nedávno ukázal v Labyrintu (2015). Problém je taky v tom, že časové linie se tak divně míjí, že nejde kolikrát poznat, co už bylo a co je teď, jestli se hlavní postava Dan Chládek (Robert Jašków) ještě schovává nebo už ne, když se teda má schovávat a udělat ten atentát na prezidenta. Poslední díl to ještě víc rozdivočil, nakonec ten padouch je sám prezident a ne jeho poskok a Dan si vybere kterou, tu těhotnou? 51% ()

MartinTerran

Nevím, co proti tomu všichni mají, vždyť je to stylem stejné, jak originální expozitura, akorát zde je atentát smyšlený. Příběh je složen z různých případů, které jsou založené na reálných kauzách a atentát je tam jen jako spojovací materiál. Opět stejně jako v Expozituře je dobré o kauzách něco vědět jinak se v tom úplně ztratíte. Podle mě zajímavý počin i když nějaké mouchy se zde najdou. Co se týče herců, tak s nikým nemám problém, svoje role hrají dobře a dialogy jsou taky v pořádku. Jen Táborský vyfasoval fakt blbou roli hypochondra. Asi nejsem na český krimi seriál tak náročný, jako místní smetánka. Hodnocení: 60/100. ()

Plastík odpad!

To je tak smutný, že ty herci to hrajou jako na divadle. To přehrávání mě ničí. A nejvíce mě trápí, jak jsou nafrněný. Ach jo. Tam v těch výkonech není trošku autentičnosti. Žijou normální životy? Aby to z toho trochu odkoukali? ()

alpeew

Seriál je skvělý! Že má jen 51% svědčí o blbosti komentujících,, o zapšklé zaujatosti vůči stanici, na které se vysílá. O tom, že na na Nově se nic jiného koukat nedá o tom jako žádná :-), ale tenhle počin je prostě dobrý. Celé díly (a mám je natočené) si ani nevzpomenu něco přikusovat(leda své nehty) nebo někam odcházet (reklamy na rychlo přejedu). Až na některé přehlídnutí je každá scéna vymazlená. Skvělá kamera, dobrý herci, moc pěkná hudba a akční scény nemaj chybu. A oba scénáristi nejsou žádný šumaři, ale investigativní novináři, kteří vědí to, co my všichni dávno tušíme, Tak proč si to neužít? ()

macetoma

No nevím, tak na dvě hvězdy. A ten konec - pozor spoiler - hlavním intrikánem je nakonec prezident. To je neuvěřitelné. Ale dobře to dopadne - všichni padouši jsou po zásluze potrestaní, prezident je zastřelen a chleba bude levnější. ()

MyrnaAlec

Velmi nevyrovnané : na jednu stranu skvělý Jašków, na druhé neherec Kraus v parodii na prezidenta Klause, vracení se v ději všechno zpomaluje až k nudnosti, spousta postav jsou jen karikatury (šéf v podání Táborského coby hypochondr co si věčně měří tlak). ()

Dinsberg

Celý scénář by se dal zredukovat do dvou dílů a vyšlo by to nastejno. Bylo by to hutnější a záživnější. Dějových zvratů a reverzí postav je tu tolik, že si člověk připadá jako ne twistru a už neví, kde je nahoře a kde dole. Oproti Expozituře citelný sešup a cucání z prstu. ()

Ivoman

Mnohem lepší než první Expozitura. Děj pěkně jede a už už se to opravdu začíná blížit americkým kriminálkám. Jašków si pěkně zamakal. Kraus jako míšenec Havla a Klause taky krásně hnusnej hnusák. ()

Kacer

Zvládl jsem 7 dílů a pak si pustil poslední, abych zjistil kdože je ten zlej. Rozplizlé, zbytečně zdlouhavé a místy absurdní. Pokud by dílů byla polovina - výrazně se zkrátil scénář - tak by to bylo na 4, možná 5 hvězd. Takhle je to jen jedna hvězda za parodii Klause, druhá za pěkné zpracování starších českých krimipřípadů. ()

ostravak30

Upřímně řečeno - Expozitura byla výborná, ale Atentát je trochu slabší. Samozřejmě je fajn, že se opět upozorňuje na celpu řadu kauz a v tomto duchu bych prosil jen houšť. Takových seriálů je nám třeba. Osobně si ale myslím, že by klidně seriál mohl mít o pár epizod víc a mnoho omáčky by mohlo být upuštěno. Líbí se mi herecké výkony a napětí každého dílu, nicméně co sebralo tomut seriálu minimálně půlhvězdu je totálně zpackaný závěr. Prezident jako agent je jistě zajímavá zápletka, ale zatímco celý děj se neskutečně natahuje, závěr jede jako v Pendolinu. Možná až zbytečně urychlený. Říká se, že závěr patří mistrům, v tomhle případě to ale neplatí. Na povedenou Expozituru tvůrci zpočátku navazovali kvalitně, ale postupně šli dolů a ten konec vše ještě dovršil. Totálně to pak tvůrci zabili magií, kterou použil na závěr šaman. Jak se to shoduje s původním námětem tohoto seriálu ať si každý posoudí sám. Nicméně, právě díky zmíněným kauzám, poukazování na ně a některé kontroverzní osoby našeho veřejného života si seriál tři hvězdy zaslouží. Možná by se do budoucna nemuseli tvůrci držet nějaké hlavní linky a v jednotlivých epizodních dílech se věnovat jen zajímavým kauzám. ()

freddyreddy odpad!

Absolutní sra*ka v podání naší oblíbené TV Hovna. Nevím jestli je lepší si pustit všech 2891 dílů Ulice a nebo tohle... ()

Benjamin_L

Co tohle je? Směsice přehrávajících a nehrajících herců, tvářících se tak důležitě, až je to k smíchu, u prezidenta Krause ani netuším, jestli tak komicky vypadat chtěl nebo ne, rádoby akční zpomalené záběry a vůbec celá ta zápletka z nejvyšších pater politiky, to opravdu nefunguje. 18 dílů? Někdo se musel zbláznit. ()