Co kdyby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvůrci:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (více)

Série(3) / Epizody(27)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

Marys

Zaujímavé, no myslím si, že celkom veľa kriku pre nič ohľadom tohto seriálu. Ľahko prišiel, aj odišiel. Hodnotím po prvej sérii a aj napriek kritike z mojej strany som zvedavý, čo bude v ďalšej. Je to ale viac-menej, keď už Marvel (Disney) ozaj nevie, čím by chcel ďalej zaujať. ()

Pawlisman

Zprvu nadšení nad vizuální podobou, pár dílů slušných, ale většina z nich prázdných a nudných. Příběhy nejsou scénáristicky dotažené, gradace a zápletky jsou často plytké. Pochybuji, že budete sledovat jedním dechem, ač vizuální stránka by se tomu mohla blížit. ()

husokachna

Hned u prvního dílu mě What if skoro ztratilo, protože dívat se na v podstatě stejný příběh jen s vyměněným hrdinou/hrdinkou, to bych 9 dílů nevydržel. Naštěstí se ale hned druhým dílem urve Marvel ze řetězu a všechny ty alternativní příběhy a reality začnou být sranda a zábavné, akce je ucházející, animace z levnějších, ale neurážejících a já si to docela užíval. Co by na velkým plátně neobstálo a nefungovalo, tady celkem obstojně šlape a já tuhle příjemnou jednohubku slupl za víkend a klidně bych si dal nášup. Jo, bavilo mě to a asi i víc než cokoliv z větších MCU sourozenců v poslední době. Čtyři spokojený voyery dávám. ()

Chundys

Zatím budu hodně opatrný s hodnocením, protože některé díly byli opravdu slabé. Naštěstí přišlo i pár hodně dobrých a tak zatím volím zlatou střední cestu! Uvidíme co přinese 2. řada. A s druhou je to stejný, ale přišla mi teda místy o poznání slabší no ()

Aurus

Velmi výborný Marvel seriál. Každá epizoda měla něco do sebe a to se mi moc líbilo. Epizoda 1 10/10 Epizoda 2 4/10 Epizoda 3 9,5/10 Epizoda 4 5,5/10 Epizoda 5 8,5/10 Epizoda 6 9/10 Epizoda 7 6/10 Epizoda 8 6,5/10 Epizoda 9 11/10 Každá epizoda měla velmi zajímavý příběh a určitě se zase někdy na tenhle skvělej seriál kouknu. Za mě 8,5/10. ()

tomashrabek

Zatiaľ najpríjemnejšie seriálové prekvapenie z MCU. Miestni everymani sa sťažujú na nedostatok originality a prebytok humoru, ale mne tá miera "odviazanosti" úplne sadla. Prekvapilo ma aj vyústenie v závere prvej sezóny, s ktorým som nepočítal, no celý projekt posunulo o level vyššie nad radovú antológiu. Po prvýkrát som naozaj zvedavý, čo bude ďalej. ()

Caaslav

První série byla v topu, zvlášť díl se Strangem, jako jednohubka rozšiřující Marvel universum zkrátka super. Druhá série byla bohužel o horší... ()

Kopi1

Za mě velmi povedený seriál. Některé epizody jsou sice průměrné (i tak se na ně kouká dobře, nejslabší za mě asi Thor), ale vše to vynahrazují poslední dvě epizody, které jsou snem každého fanouška Marvelu. Právě i v jednotlivých epizodách nalézáte a hledáte momenty, které si pamatujete z filmů a dozvídáte se právě, co kdyby se stalo tohle tak a tak. Konec je tedy parádní a jsem zvědav, jestli se to nějak projeví v nadcházejících filmech nebo jenom v dalších řadách seriálu. Já se těším na další sezonu. ()

Hapretor

demence ... ale když chcete zabít čas, tak to poslouží ... aspoň tam dostávaj Assvengers na prdel ... taky mě pobavilo, jak některé kreslené ksichty hezky parodují ksicht herce jako hranou postavu ... např. IronMan ... pche ... jak to má nádech parodie, je to zábavné ... jinak vo ničem ... ()

baiskon108

Když jsem slyšel, že MCU, místo aby rozvíjelo svůj svět, bude provádět doslova svou vlastní fanfikci… No přišlo mi to zbytečný. Tenhle formát ale nabízí tak neskutečný potenciál! A často jej i naplňuje – třetí epizoda o ztrátě Avengers byla takřka geniální. Tolik narážek, paralel a možností! Kdo má pečlivě nakoukané marvelovky a váhá, tak není o čem. ()

P.J.2

No! Nečekané překvapení ze stáje Marvelu. To co vypadalo jako alternativní epizodky se pak spojilo ve vydařený konec a já jsem nadšený protože jsem to vůbec nečekal, o to víc musím pochválit nápad, který teda vyšel na jedničku a asi musím dohnat resty ze sérií které jsem neviděl jelikož mi něco říká že teď teprve Marvel rozjíždí něco epického. ()

loki5

Předně se mi nelíbí tahle podivná animace. Jakékoliv akční scény vypadají jak loutkové divadlo a moc dobře se na to nekouká. Druhým problémem je hrozná nevyrovnanost dílů kdy některé jsou k nepřežití nudné a některé jsou fajn. Co v tomto nechápu je hrozná nenápaditost jednotlivých příběhů a nesmyslmost jednotlivých námětů (kdy člověk neví proč by ho to mělo zajímat). Problém je třeba první díl druhé série který by měl člověka motivovat k dalšímu sledování a místo toho je naprosto nezajímavý a vleče jak smrad. Tvůrci si rozvázali ruce mnohovesmírem a zárověň to ani v nejmenším nevyužívají. Není to vysloveně špatné ale ani to není moc zajímavé. 50% ()

Davidkkk

Černý kůň letošní komiksové sezóny skutečně, jak tvůrci tvrdili, zásadně poodkrývá další slupku 4. fáze MCU, přičemž vzájemná konexe lze vycítit až v závěrečných dvou částech. Do tohoto okamžiku Marvel prezentuje nenápadité náměty doprovázené dětinským humorem. ()

Urukhaj98

S01: To, co začalo jako antologie více (čtvrtý díl) i méně (sedmý díl) zajímavých příběhů z alternativních vesmírů MCU, se nakonec v samotném závěru spojilo dohromady v epickou řežbu nesourodého týmu hrdinů s nyní již (neprávem) zapomenutým záporákem, ze kterého se zde stala dosud největší hrozba, které kdy MCU čelilo. A mě to vlastně docela bavilo. I když je pravda, že epizoda se zombie, na kterou jsem se těšil jako milovník komiksové předlohy opravdu hodně, mě zklamala snad nejvíc. Snad to napraví oznámený seriál Marvel Zombies. No nic. Slabší díly jsou po finále odpuštěny a já se těším na druhou řadu, kde se snad tvůrci už opravdu pořádně urvou ze řetězu. 6/10 ()

Human_Traf

Některé díly jsou slabší, hlavně ty první, ale jakmile se začnou objevovat temnější scénáře, celý seriál začne nabírat grády až do nečekaného finále (aspoň pro mě).  P.S.: Díl s Thorem je těžce trapnej. ()

Mouchal

Myšlenka animovaných What If...? příběhů je výborná, bohužel většina námětů jednotlivých dílů mě nijak zvlášť neoslovila a prosté výměny charakterů mi nepřijdou zrovna to pravé, co tento seriál potřebuje pro dosažení plného potenciálu. Rozhodně jsem si užil více temnější příběhy, u kterých vím, že se na plátna (nejspíš) nikdy nedostanou. Naopak epizody s Thorem a Killmongerem jsou naprosto zbytečný a působí jen jako nezbytná výplň či povinná humorná vsuvka. Nehledě na to, že je zde spousta nelogičností a ani animovaná forma by pro to neměla být výmluvou. Poslední dvouepizodové finále je ale skvělé, a jen kvůli tomu na tento seriál stojí koukat. Jen škoda, že si tvůrci pro finále nevyhradili více času. Takto je to trochu zbytečně zrychlené a zkratkovité. 65% ()

Likan7

Co by kdyby..? Dojem z týhle pecky trochu kazí jeden dva díly někde uprostřed série, ale jinak je to vlastně neskutečná jízda, která naplno ukazuje potenciál celého Marvelu. Zvlášť poslední dva díly kolem Ultrona jsou neskutečný nářez a budu moc zvědavý kam se celý tenhle moloch bude ubírat dál. ()

Loxias

Nemuzu si pomoct, ale tohle me nebavilo. Prohodit postavam kostym a pak na to napasovat jakejkoliv sebenepravdepodobnejsi scenar? Vazne? Sem zvedavej kolik to bue mit serii, s touhle mirou invence muzou mit milion dilu. Mohli by treba zapojit divaky a nechat je psat scenare. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (více)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (více)