Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Titus

Nehodnotil jsem ani tak příběh, jako spíše herecké výkony Jima Careyho a Tommy Lee Jonese. Val Kilmer byl hodně slabý a přibrání Chrise O´Donnela do "party" bylo naprostým nerozumem. ()

Sosak

Slabší chvilka Schumachera, kterou záhy nevýslovně překonal dalším svým Batmanam. Tento díl zatím jen ničí to, co Burton načal - z Gotham city se stal neonový kýč a ze záporáků pitvořící se chuje. Pravda, v případě hádankáře se to dá ustát, trochu to k němu a Carreymu patří. Kostýmy jsou přehnaně barevný, příběh plytký a film se vleče. A kdo se vleče, neuteče. ()

haWranka

A jéje, je to tady. Když se daří první díl, zákonitě přijde i druhý. Ten se taky ještě jakž takž daří, tak co kdybychom natočili i třetí? A bum! Nejsem si vlastně tak úplně jistá, za co dávám tu hvězdičku. Možná proto, že postavu Batmana mám ráda, možná proto, že mám slabost pro Vala Kilmer (i když za tenhle výkon si to zrovna moc nezaslouží) a možná taky proto, že jsem byla tak nějak schopná dokoukat to do konce. Co se týče děje, nejsem si tak jistá, že tam nějakej byl. Tommy Lee Jones byl naprosto nevýraznej a když se k němu ještě přidal Jim Carrey s tím svým "hraním", film padnul. A ještě to trvalo táááák dlouho, než přišly titulky... ()

D.Paulus

Joel Schumacher se snaží udělat díru do světa zejména hvězdným obsazením, ale kromě opravdu vtipných hlášek ("Kofein zabíjí!") není možné na této zrůdnosti pochválit nic. Při nejlepší vůli nelze tuto bizarní komedii přijmout za dobrý film a už vůbec ne za film o Batmanovi. ()

BLADER

Ale áno, páčilo sa mi to. Veľmi. Kým so nevidel Temného rytiera. Niežeby toto bolo úplne zlé, je to len také "menej náročné". ()

Shaleman

No... Schumacher zřejmě natolik přemýšlel nad zapeklitými hádankami, že se mu za živa uvařil mozek. Absolutně kýčovitý odkaz na Burtona, kterého se snaží dle mého názoru vykrást a zmodernizovat světélkama, rádoby super akcí, maximálně šílenými zloduchy a všudypřítomným latexem.do dnešních dnů netuším, jestli to myslel opravdu vážně, nebo si jen dělal legraci. Každopádně nechápu, proč do toho v těch dobách slavní herci vůbec šli. No jasně, v té době to bylo otázkou renomé, ale zřejmě byli negramotní, či slepí nebo vymýšleli hádanky společně s režisérem... ()

Werde

Nic vyjímečného se nekonalo.Celkem chladnej průměr, kterej rozproudili dobří herci...Velice mě překvapil Kilmer jako Batman. Nemyslel jsem si, že mu role tak padne. ()

Henry Morgan

Nevím jak se Schumacher dostal k batmanovi, ale zpočátku to bylo relativně inteligentní, zábavné, herecky pestré a znamenité. Ostatně výběr hlavních herců byl opět batmanovsky velký, nicméně film pokazil konec a to značně. Scénáristé se asi nebyli schopni popasovat s nějakým inteligentním rozuzlením, snaha o monstroznost díky železité hoře, zvedající se k oblakům pozbyla zajímavosti a originality. Když připočteme robinovu vendetu, následné strčení ho do kádě, stejně jako Kidman a vystavení nad hlubokánskou studnu, dostaneme jakýsi patos. Happy end díky položení primitivní hádanky k odvedení pozornosti a následné rozhazování mincí, jemuž předcházel skok do studny, je trapný, nudný, odporný a neoriginální. Do 3/4 filmu klidně ****, ale na konci jen takhle. ()

Lorge

Au! Tohle bolelo. Po dlouhé době jsem se znovu podíval na tohle "dílo", snad abych si připoměl, proč jsem původně dal 3 * a upřimně jsem na to nepřišel. Za prvé Gotham City - Burtonovo temné gotické město bylo srovnáno se zemí a zapomenuto. Místo něj se nám ukáže neonový sci-fi Gotham, který ve skutečnosti vypadá jako Mega City-One. Kdyby se tam mihl soudce Dredd, mohlo jít o solidní crossover, ale takhle... Za druhé herecké obsazení: Val Kilmer který pouze vyplňuje kostým, ale o hraní se nedá mluvit, Nicole Kidman, která je sice kus, ale měla by si ujasnit s kým chce vlastně dělat mladé netopýry, Tomy Lee Jones, který by si měl ujasnit koho to vlastně hraje, protože jeho Two Face vypadá spíše jako půl Jokera (a je asi stejně tak dobrý jako zadní půlka Jokera), no a O´Donnela ani nezmiňuju. Čili jediný, o kom se dá říct, že hraje (a dokonce velice dobře) je Jim Carrey. Jeho Edward Nygma aka Riddler (Hádankář) je naprosto vyjímečný. Věčná škoda, že se objevil zrovna v tomhle dílu Batmanovské série. ()

Kroup4

lehká předzvěst toho co Schumacher udělá v příštím díle Batmana...nebo co s Batmanem udělá,a to že ho málen zničil,nebýt zásahu Ch.Nolana byl by Batman v čudu.... ()

sarfian

O nič horší, ale ani lepší diel oproti jeho predchodcom. Je sice nabitý zvučnými menami (aj keď len na tú dobu) ale moc nemal čím prekvapiť ani zaujať. VIDENÉ 2x ()

Armin82

Obdobně jako u Vetřelců,tak i zde platí,že s každým nově natočeným Batmanem, kvalita mizí,jak pára nad hrncem. Pro někoho Kilmer nejlepší Batman,pro mě určitě ne! Joel Schumacher si evidentně usmyslel,že jeden soupeř je pro batmana a jeho hračky málo,tak mu jich zde nadělil hned několik,ale aby mu to nebylo líto,tak ho posílil o jednoho ctižádostivýho cirkusáka...kdepak!! přetláskaný všim možným,ale bohužel ne kvalitou...aspoň,že ten Carrey zde uplatnil svůj komediální talent a Nicole Kidman zase sex-appeal,díky bohu za ně--->50% ()

M1911

Val Kilmer byl slušný Batman, TL Jones dobrý Two-Face a Jim Carrey skvělý Riddler, to každopádně, ale to, že to byla pestrobarevná blbost bez špetky "Gothamské" atmosféry plná nesmyslů, co vás profackuje pokaždé, co se nad tím zamyslíte, to přes srdce nepřenesu. Ale stejně tomu mrsknu ty 3*, protože to docela odsýpalo, na Jima "gumovou držku" Carreyho bylo radost pohledět, a hlavně, bude hůř... ()

Jazz06

Nejdřív jsem viděl Batman a Robin, ale myslím, že je to úplně jedno. Oba filmy jsou víceméně stejný. Špatně natočený, špatně vymyšlený... trapných a stupidních scén by se člověk nedopočítal. Ale jako jsem byl u B&R ochoten dát 1 hvězdu za Šváňu, tak tady dám dvě za Carreyho, Jonese a hlavně Nicole. ()

Wyrdas

Dle mého naprosto nejlepší díl s Batmanovskou tématikou. Stále tu máme bezchybné Gotham City, úžasný příběh s perfektním dějem a nezapomenutelné duo těch nejlepších záporáků vůbec - Dvě tváře a Hádankáře. Naprosto mě film dojmul a koukám se na něj rád i opakovaně. Tak trochu nechápu, proč má tento film tak nízké hodnocení, za mě je to nejlepší Batmanský snímek a jestli někdo Batmana nezná, doporučil bych mu jako první právě Batmana navždy. Ty herecké výkony jsou zde opravdu nezapomenutelné. Pět hvězd jak vyšitých a neváhal bych s šestou. ()