Případy otce Dowlinga (TV seriál)

Father Dowling Mysteries

• slovenský

Prípady otca Dowlinga

Krimi / Komedie / Drama

USA, 1989, 44x50 min

Tvůrci:

Joel Steiger

Rick Anderson

Tom Bosley, Tracy Nelson, James Stephens, Thomas Calabro, Frances Bay, Stella Stevens, Malcolm Danare, Bruce Abbott, Mary Wickes, Dennis Burkley, Robert Clohessy, David Anthony Marshall, Ivan Dixon, Christine Elise, Christian Cousins, Joseph Cousins, Gianni Russo, Jim Beaver, Edward Winter, Ely Pouget, Sarah Douglas, Stanley Kamel, John Vernon, Jeff Rector, Kiel Martin, Peter Scolari, Jenny O'Hara, Colm Meaney, Sada Thompson, Robert Torti, David Spielberg, Mark Herrier, Harriet Hilliard, Patricia Charbonneau, Charles Cioffi, Angela Paton, Robert Walden, Natalia Nogulich, George Coe, Michael C. Gwynne, Lisa Langlois, J.A. Preston, Oscar Dillon, Brian Libby, Linda Kelsey, Anthony James, Mike Genovese, Kelly Jo Minter, Charles Frank, Pamela Roylance, Annie Golden, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Bruce A. Young, Bob Dishy, Richard Kline, Naomi Grossman, Belinda Balaski, James McEachin, Richard Grove, Susan Krebs, Don Hanmer, Charles Lucia, Stacy Edwards, Robert Viharo, John Aprea, Steven Anderson, Francis X. McCarthy, John Apicella, Stefan Gierasch, Craig Richard Nelson, Arthur Rosenberg, Don Yesso, Billy 'Sly' Williams, Lezlie Deane, Sal Landi, Jack Kehler, David Wells, Don Knight, Ron Gilbert, Roy Brocksmith, Amzie Strickland, Rupert Frazer, Paul Tuerpe, Lee de Broux, Joe Dorsey, Carolyn Seymour, Roger Aaron Brown, Frances Lee McCain, Simon Templeman, Michael Champion, Ebbe Roe Smith, J.C. Quinn, Nick Dimitri, Jack Bannon, Eric Christmas, Joseph David Whipp, Daniel Faraldo, Madison Mason, Rebecca Staab, Tim O'Connor, Susan French, Richard Delmonte, Stephen Mendel, J.W. Smith, Doran Clark, Jimmy Stathis, Lisa Waltz, Cynthia Bain, Robert Bauer, Rosa Li, Robert Clotworthy, Scott Marlowe, Barbara Rhoades, Henry G. Sanders, Richard Roat, Anthony Charnota, James Noble, Skip Ward, John Hostetter, William Allen Young, Michael David Lally, Elyssa Davalos, H. Richard Greene, Nathan Davis, Vincent Guastaferro, Curt Lowens, Mitchell Laurance, Sidney Miller, Bill Morey, Robert Rothwell, Lewis Van Bergen, Greg Collins, Janet MacLachlan, Rod McCary, Byron Morrow, Scott Hoxby, Katherine Moffat, Emily Yancy, Arthur Byron (a.z.), James Staley, Robert V. Barron, Richard Jury, Walter Addison, David L. Lander, Tom Allard, Louis Guss, Kerrie Keane, Dona Hardy, Pat Renella, Kevin Scannell, Francesca Buller, Frank Novak, Tom Isbell, Nicholas Mele, Kari Lizer, Wiley Harker, Jerry Rector, Duke Stroud, Rainbow Harvest, Peter Schrum, Terrence E. McNally, Brian Brophy, Joe Flood, Philip Charles Mackenzie, Joseph G. Medalis, Lou Bonacki, Barbara Stock

Na této databázi seriál asi někomu radost neudělá, jelikož detektiv je dědek a navíc dokonce kněz :))) Zajímavá variace na Chestertonova Otce Browna. Jinak závěrečná parafráze na Sherlocka Holmese nemá chybu!(16.4.2003)

Otce Dowlinga mám rád. Je to vyšetřovatel ze staré školy, ale není tuctový jako Fletcherová, Sloan či Matlock, řadí se k těm lepším, jako Columbo nebo Kojak. Má všechno, co má takový správný seriál mít - sympatického hrdinu, zajímavé případy a jemný humor. Scénáře jsou sice trochu jednoduché, ale vždyť je to také jednoduchý krimi seriál. A pohodový seriál. Příjemně se u toho relaxuje a Tom Bosley je sympaťák (k čemuž pomáhá i kvalitní český dabing).(15.8.2007)

• WANDRWALL

Farář by měl častěji bojovat o spravedlnost, nejen vytahovat ze státu peníze. Na tohoto faráře by měli další navazovat.***(6.10.2010)(6.10.2010)

Z mnohých podobných seriálů (Diagnóza vražda, To je vražda, nachcala,...) mi Dowling vychází ze všeho nejlépe, dokonce i když je flanďák a k ruce má jeptišku. Přišlo mi totiž, že scénáře psal někdo jiný, než zfetovaný Mongol a celý dojem je tak nějak pozitivní. Zajímalo by mě, jestli otec ví, jaký je rozdíl mezi knězem a jebákem. 50%(21.10.2016)

• Segrestor

Když už trávíte čas sledováním poledních seriálů dole v obýváku, tak je toto pořád lepší než utahování smyčky nahoře na půdě.(2.6.2011)