Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Ištván87

Docela zajímavý. Tenhle film byl vlastně o tom samém jako jednička, ale co tam fungovalo bezvadně, tady místy působí nechtěně směšně (pohyby ústřední vražedkyně). ()

JASON_X

Zatímco první Ring se ještě jakž takž rámcově držel japonského originálu, a dal se tedy označit jako "remake", u dvojky už o remakeu nemůže být ani řeč. To by mi ani tak nevadilo, ale vadil mi ten stokrát omílaný megaimbecilní námět "matka-bojovnice-a-trpitelka statečně bojuje za svoje ohrožené děťátko" (jelikož je totiž moje vlastní matka neurotická hysterka, z podobných klišé je mi na blití). Wattsové synek se mi v prvním Ringu líbil a mrzelo mě, že v něm nedostal příliš prostoru. Tady ho pro změnu bylo až příliš a přišlo mi, že měl z natáčení trochu bžundu. A jeho filmová matka mi už vyloženě lezla krkem. Ale některé scény se mi líbily, třeba ta s digitálními jeleny, nebo se sebevraždou psychiatričky... A výprava oproti japonskému vzoru je samozřejmě opět bohatší, i když to ještě samozřejmě neznamená, že je tím film lepší. ()

duklak2

Moc jsem od tohoto filmu nečekal a to jen kvůli vám! Po shlédnutí říkám: výborné, skvělé, dokonalé, nechápu vaše záporné reakce. Ani chvíli jsem se nenudil. Skvělá hudba a ještě lepší efekty. Výborná scénka s agresivními jeleny. Závěrečná scéna jak Rachel leze ze studně je dokonalá. „Mami? Já nejsem tvoje máma!!!“ Podle mě je tento snímek o fous lepší než 1. díl! ()

Morholt

Vypočítavá snaha přiživit se na prvním díle, ale dle očekávání moc nefunguje. Vlastně jediné, co to má s jedničkou společného, je zachování hlavních postav. Samara tu sice párkrát vystrčí hlavu či ruce z televize, ale to vlastně patří k těm nejzbytečnějším scénám. Pokud by tu nebyla ta zoufalá posedlost naroubovat se na úspěšnou jedničku, mohlo to být celkem fajn, protože nekruhový potenciál tu byl celkem velký, ale je fakt, že tak by si druhý Kruh na sebe asi nevydělal. Na druhou stranu nemůžu říct, že by tu bylo úplně všechno špatně a třeba séna s jeleny dokonce výborná. Nicméně o to víc mrzí výsledný dojem. 40% ()

Handle

Na začátku jsem si říkal, že se asi tvůrci tohoto pokračování museli zbláznit. Říkal jsem si, že je to spíše nechtěná komedie s hnusnými lekačkami a takové ty nelogické maškarády se mi nezamlouvaly už vůbec.. Druhá polovina už mě však bavila. A když si to shrnu - i když film působil opravdu někdy směšně, tak se mi líbila kamera, herci hráli slušně a za sebe musím tvrdit, že jsem se u filmu dokonce i bál a atmosféru si film jakž takž dokázal udržet také. Takže nakonec bych tomu těch 60% dal, i když jednička je samozřejmě jednička.. ()

maseer2

o hodně slabší než jednička.. až na pár světlých momentů (jako např. scéna s jeleny nebo zaplavený strop) fakt bída.. 2* ()

BoPo

VHS-ky sa nevzdávajú. Ale toto médium je už mŕtve a film teda len kope do mŕtvolky. A to nie je pekné. ()

Terva

Film natočil režisér obou japonských filmů, Hideo Nakata, podle nichž byly americké remaky natočeny. Kamera : Gabriel Beristain. Hudba : Henning Lohner a Martin Tillman - Na tomto soundtracku se nachází hudba jak k filmu Kruh režiséra G.Verbinskeho, tak i k jeho pokračování z roku 2005. Jednotný soundtrack k filmu Kruh 2 vlastně nikdy nevyšel... CHYBY VE FILMU - 1 - Když se matka Samary ji snaží utopit, je slyšet křik dítěte, ale při záběrech na dítě je vidět, že dítě nebrečí. 2 - Když chlapec leze do vany, aby ho matka zahřála teplou vodou, tak má bílé trenírky. O pár minut nato, když ho z vody vytahuje, tak je má černé. CITÁT - Buďte dobrá máma, poslouchejte své dítě. Zabijte ho!....... ()

moviesfan

Tak jako většina jsem od tohoto pokračování čekal víc. Mnohem víc. Dvojka jako by ztratila skoro veškerou atmosféru. Střípky tam ještě zůstaly, ale zbytek už pokulhává a ani strach moc nenahání. Ve výsledku zklamání, ale jako celý film bych ho nezatracoval. ()

JohnCZ

Ta atmosféra tam pořád je, jenže... dvojka se snaží rozvíjet příběh původního filmu, který místy tak trochu zabíjí tím, že působí až moc neuvěřitelně a scénárista si až moc často hraje s mocí, kterou Samara nad hlavními postavami má. V původním filmu má Samařin vliv jasně daná pravidla a je vázán na videokazetu, která je ve dvojce vlastně dost nepodstatná a Samara se chová jako klasický poltergeist z desítek tuctových hororů. Bohužel je to často dost samoúčelné, tzv. oslí můstky pro potřeby filmu a díky tomu druhý Kruh působí po stránce děje dost nedotaženě a jako celek postrádá logiku. ()

corpsy

Nedopadlo to veľmi podľa očakávaní. Aj napriek tomu, že sa filmu chytil sám pôvodný režisér japonského originálu. Málo toho, pod kožu lezúceho prenikavého strachu a málo tej nádhernej tajomnosti, ktorá obklopovala Verbinského KRUH. Priemer. ()

Crazer

Tak tohle nevím co mělo znamenat, taková vykrádačka prvního dílu. U jistých scén se prostě už začnete smát, protože já se po pěti minutách totálně ztratil. A to nemluvím o stádě jelenů. Jestli se natočí třetí díl, mělo by se jednat o hororovou komedii. ()

DDT

Bál jsem se a dost mě to vyděsilo. Tedy - bál jsem se, že to bude průšvih a dost mě vyděsilo, jak velký průšvih to opravdu byl. Na kostřičku původního nápadu navěšené "scénky", které mají tvořit jakýsi děj a k tomu animovaná studnolezkyně..., skutečně "horor". Film je přístupný od 15 let, ale jestli tímhle chtěl někdo postrašit diváky, měl by mít přístupnost DO 15 let. Nakata mě vyloženě zklamal. Holt, řečeno s klasikem : "I ti slavní Žaponci.....". ()

schizmo

Oproti jedničce jednoznačně slabá káva. Chaotická směs rádoby silných scén (krom té koupelnové, to je masakr!) a nesouvislého děje, jinými slovy z filmu bylo vytěsněno vše, co dělalo jedničku tak silnou - umělecké zpracování, postupné odkrývání příběhu a spojování skládačky. Tohle je bohužel vaření z vody a popravdě se tomu hodnocení ani nedivím... ()

mis-ko

Tak toto teda nie. Kruh 2 ma proste nebavil a nebavil, Aidan rovnako otrvaný ako v jednotke, Rachel blbá "jak tágo", Samara ničím neprekvapila a ostatní boli len do počtu. Z hororu tam nezostal ani len smrad a celé to ani vôbec nemuselo vzniknúť. ()

Krt.Ek

Hraje zde Naomi, takže nemohu hodnotit odpadem, proti Verbinského Kruhu ale dosti rapidní propad. Rozhodně jedno z pokračování, které mne totálně zklamalo a které má jen jedno pozitivum - špatné pokračování ukazuje původní film (tady ne, Kruh o kterém mluvím je remakem japonského hororu, který ale neznám) ještě v zářivějším světle. 20% ()

Alqarin

Je jasný, že většina rozpočtu padla na vytvoření počítačového jelena. Škoda, že tam byl úplně k ničemu. Dávám jednu hvězdu za scénu se studnou. ()

ivishka

I přesto,že je to slabší díl, tak je podle mě stejně děsivý jako ten první. Hned při první scéně kdy Kelly Stables(Samarka) chytne za ruku nebo jinou část těla Naomi Watts jsem čučela jako spadlá z višně.Mít doma tak děsivého syna jako je Aidan tak ho asi raději utopím ve vaně..Hrůzné zjištění pro mě bylo,když jsem si prohlížela fotografie a životopis Kelly Stables a strašně mě uchvátila nejen svým vzhledem ale také svým zajímavým způsobem hereckého projevu - no a když jsem zjistila,že hrála Samaru v Kruhu, tak jsem tomu nemohla uvěřit.O to cennější pro mě tento snímek je. Velice vtipným faktem je,že Naomi Watts s ní nemá fotografii :-D asi se jí bála jako já ... ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu