Superman 4

Superman IV: En busca de la paz

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Akční

Velká Británie, 1987, 90 min

• liquido26

Naprosto zbytečný film. Christopher Reeve jako Superman bude sice vždycky super, Hackmanův Luthor bude taky fajn, ale jinak je tento film úplně k ničemu. NUDNÝ příběh, žádná výrazná scéna, dementní záporák Nuclear Man, pokus o jakousi rodinnou komedii - Superman a Clark mají rande s Lois a Lacy a z toho vyplývají různé komické situace. No zkrátka myslím, že dvěma hvězdičkama jsem ještě hodnej :-D(4.3.2011)

• Legas

Jedna průměrná epizoda ze čtvrté řady seriálu o Supermanovi - takový pocit jsem měl při sledování čtvrtého filmu. Triky nejsou tak úplně špatné (až na "lety" proti kameře - to je příšernost), ale to by u filmu nesměl být uveden rok jeho natočení. Jo kdyby se jednalo o rok 1977, pak bych to odkýval, ale 4 roky před trikovou revolucí v T2, to ani náhodou. Pokud jste fanoušci a dokážete brát leccos s nadhledem, pak si "Cestu pro mír" dozajista užijete. Chvílemi jsem měl pocit, že jde snad o úmyslnou parodii (v tom případě dávám ****), ale brát to vážně, dal bych snad odpad!(6.9.2006)

• higuain

Nuže, co k tomu říct... Snad jen to, že Batman & Robin a s ním všechny ostatní komiksové propadáky jsou oproti tomuhle ryzí veledílo.(18.9.2014)

• MartinezZ

Brát v úvahu dobu, ve které film vznikl? Co ta mí co společného s tím, že film je neuvěřitelně blbý? Tohle už bylo hodně mimo. Čtyry nejblbější výjevy: záchrana sovětských astronautů, bezproblémový pobyt člověka ve vesmíru, Nuclear Man, .... ále, už na to nehodlám ani myslet.(23.12.2013)

• PetrPan

O tomto dílu jsem léta nevěděl a mělo u toho zůstat, tohle je křečovitá kaše bez duše, nápadu a peněz na triky.(30.10.2011)

• - Ve filmu je možné všimnout si reklamy na limonádu Pepsi-Cola a elektroniku Sanyo. (cinemag)

• - Snímek se umístil na 40. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - John Williams pre tento film skomponoval tri nové motívy, ktoré reprezentujú tri nové postavy. Skladby nesú názov "Lacy's Theme", "Jeremy's Theme", "Nuclear Man Theme". Hudbu adaptoval a dirigoval Alexander Courage. (LaserGun)