Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

Tomatáš

Vyhlášené japonské horory jsou právem považovány za žánrovou špičku..Při pomyšlení na některé scény z filmu mám dodnes husinu..;) ()

yeniczek

Ten film je vlastně totálně zbytečný, ale zvukem a záběry dokáže udělat své... Proto tak vysoké hodnocení, dlouho jsem se takhle nebál. ()

zdenny

Japonský horror, kterými jsme v poslední dekádě zaplaveni. Což by tak nevadilo. Problém je v tom, že všechny jsou na jedno brdo. Výjimku tvořil Kruh, který byl opravdu bravurně zvládnutý. Co se týká tohoto filmu, namísto toho, aby divák plynule během celého filmu skládal mozaiku, je to pořád o ničem, pár zkarikovaných asijských ksichtů a v posledních deseti minutách se člověk doví vše. Tyto filmy asijské produkce mají společné to, že se celý film zjevuje nějaký ksicht, na konci se dovíme proč se vlastně to a to událo, proč se vlastně tento ksicht (s problémem) neustále zjevoval. Nic moc. Na další filmy typu "Zmeškaný hovor" apod. svůj komentář psát nebudu, protože bych se opakoval. Skutečně světlá výjimka je film "Kruh" - japonský. ()

sskrblik

Americký remake není vůbec špatný, ale nenahání takovou hrůzu jako japonská verze. Jedna hvězdička navíc je za Sarah Michelle Geller což je kus! ()

!Malak-11!

Mám radši remaky japonských filmů. A tento se 100% vyrovnal originálu. Byl to jeden z nejvíce emotických zážitků co jsem si kdy z hororu odnesl. Sarah M. Gellar byla jedním slovem úžasná. ()

VanTom

Nadstandardně zneklidňující děsivost vycházela ponejvíce z naprosté neznalosti toho, co a proč se na místě stalo a jak tomu uniknout, pátrání po příčinách pak osvěžilo nechronologické poznávání událostí (logiku věcí bych však neradil podrobovat drobnohledu). Náznakové lekačky v prvním poločase působily mnohonásobně účinněji, než intenzivní, ale až samoúčelné a prvoplánově odporné strašení plazícími se "krkajícími" duchy ve finále. ()

lykan9

Japonské duchařinky mají a vždy měly něco do sebe. Jsou děsivé a z pravidla s dobrým příběhem. A tato americká předělávka dává originálu velkou poctu. Nenávist je nejen děsivý, místy si slabší povahy i cvrknou, ale samotná zápletka je zajímavá způsob vyprávění, který skáče z jedné doby do druhé, je velmi povedený. Když se k tomu přičte princezna hororu Sarah Michelle Gellar, tak nelze jinak než hodnotit jako velmi slušný nadprůměr. ()

Právnička

Čekala jsem od tohoto snímku opravdu hodně, ale jsem zklamaná. Uznávám, že jsem se DOCELA i bála, ale film nemá pořádný příběh ani myšlenku, prostě nic, co by ve mně zanechalo něco, co zanechal Kruh. ()

drackula

Film si ide nonstop svoje nezáživné a nudné tempo postrádajúce akúkoľvek dynamiku. "Lakačky" nefungujú, keďže sú vo filme využité asi 200 krát. Celkovo je tento film len ďalšia americkými teenagermi nafúknutá bublina, ktorá postráda akúkoľvek kvalitu. Rovnako precenená sprostosť ako Kruh...30 % ()

Dagoussek

Místy jsem se i bála, děj napínavý a strašidelný. Dobře vysvětleno, proč se tu děje to, co se děje. Povedený horor. ()

Specs

Hláška: úvodní text: - "Když někdo umírá v strašné zlosti, zrodí se KLETBA. Kletba zůstává připoutaná k místu SMRTI. Ti, kteří na ni narazí, pohltí ZUŘIVOST." ()

Philoun1

První hodinu se film ubírá celkem dobrým směrem, rozhodně lepší takovýhle ,,lekací" horor než ten kde jen pořád stříká krev, ale poslední půlhodina sráží hodnocení, sice se pár věcí objasnilo, ale bylo to až moc překombinované. P.S. myslel sem, že Sarah Michelle Gellar je hezčí. 50% ()

ImNotThere

Pusťte mi ten nejnechutnější exploitation horor a já se vám u kuchací scény bez ostychu najím (klidně i lasagne) a ještě si dám nášup, ale z duchařinou na mě nechoďte, jestliže mě nechcete mít po zbytek měsíce v posteli a měnit prostěradlo pokaždé, když zapraská v lednici. Nevím, čím to je, že právě tento typ hororů, myslím především asijských, mě tolik děsí. Stačí emoidní patka přes oko, bílá košile, krkací skřeky a chlupy mi stojí hrůzou i za bílého dne (jen na to pomyslím a jdu rozsvítit). Když nad tím tak přemýšlím, nevím, jestli je to důvod ke studu nebo záviděníhodná vlastnost. Já si totiž takovéto kousky nesmírně užívám. Bojím ráda a jak jsem již zmínila, horda krve a hnisu mi nestačí ani ke znechucení. Na druhou stranu zřejmě nebudu tak silná nátura, jak jsem se domnívala, co se mystična týče, tudíž se k podobným dílkům jako je The Grudge a Ju-on série musím dost dlouho přemlouvat a psychicky připravovat. Ale teď pryč od subjektivity a hurá k filmařině... Jasně, The Grudge má své mouchy a to nejen ve scénáři - ten je naprosto tragický, ale REŽISÉRSKY je zvládnutá na výbornou. Shimizu se s tím pral statečně a dokázal harmonicky vyrovnat rozdíly mezi západním a východním způsobem navozování strachu, ačkoliv efektivita a kvalita lekaček s přibývající kvantitou klesá. Remaky nikdy nedosáhnou na originální verze, stále se hlavní postavy chovají dost nelogicky, rozhovory jsou občas k smíchu, ale jakmile jde do tuhýho, daří se navodit skvělá mrazivá atmosféra, která dokáže udržet divákovu pozornost, a to je hlavní! Vypjaté scény jsou navíc podbarveny celkem zdařilou hudbou, výběr S. M. Gellar do hlavní role je překvapivý a kupodivu příjemný. Co se naopak nepovedlo, je neustálé pendlování děje mezi přítomností a minulostí. Komplexně je to nešikovně podané, často matoucí - nazvěme to retrospektivním chaosem. Celkově je The Grudge nadprůměrnou záležitostí, která svůj úkol splnila, přesto však upřednostňuji původní, nepřekonatelnou verzi. ()

jefff

Pravda, scénář je stejný jako tuny dalších amerických hororů/remaků, ale zpracování Nenávisti je dokonalé. Napínavé a strašidelné téměř od začátku až do konce. V kině musela být Nenávist impozantní. Po delší době opravdu atmosférický horor, který se povedl. Plný počet nedávám kvůli přeci jen slabšímu scénáři. ()

venca163

Přišli jsme s kamarádem z hospody, pěkně na pohodu kolem půlnoci. Přepínali jsme programy až jsme narazili na nějaký akčňák s Arnoldem S. (tuším, že predátor) a výborně jsme se u toho nasmáli. Prostě pár pivek a dobrá nálada. A najednou jsme to o reklamě přepli a tam tohle. A dostali jsme z toho oba totální schýzu. Pamatuju si, jak se tam nějaká zkroucená holka trhaně klátila po schodech za doprovodu zvuků ala praskající kosti, byl to prostě humus. K tomu nějaký divný hlavy, kdykoliv Sarah při útěku z domu otevřela dvěře a utopený dítě, co si houpalo s oběšencem. Dokoukali jsme to z hecu ale oba nás to pěkně rozsekalo. Takže za maximální zážitek 4 hvězdy! Znova se na to radši koukat nebudu, třeba bych zjistil, že to bylo vlastně trapný. (75%) ()

Mythago

Těšil jsem se na další nálož všudypřítomného strachu, těšil jsem se, že budu zase týden chodit všude připosraný, jenže ono ne. Jak se k tomu dostali amíci, už to nemá to kouzlo původního dílu. Z těch nejděsivějších scén strach vymizel (např. scéna ve sprše - ruka lezoucí z hlavy byla až k smíchu), naopak je tu mnohem více vaty. Američané mají hold cit pro přirozenou fádnost svých výtvorů a nejinak je tomu tady. Možná kdyby tohle byl úplně první Nenávistný film, tak hodnotím výš, ale já se prostě neubráním tomu srovnávání s originálem, který je prostě o několik úrovní výše. Nějak mě přešla chuť na další díly. ()

fiLLthe3DD

Poprvé viděno v deseti letech... Kvůli oční vadě musím být obvykle přilepen až u monitoru, abych z filmu vůbec něco měl, no tenkrát ještě má choroba byla teprve v zárodku, takže jsem radši hupnul pod deku, no a posléze se málem po***l strachy (kdo viděl pochopí :)... Řemeslně je to jinak velmi dobře natočené, se spoustou kvalitně zpracovaných nápadů (z předchozích JU-ONů si film bere jen to nejlepší) a i herci odvádějí chvalitebnou práci. Rozhodně doporučuji :) ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)