3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

Boss321

Průměrný horor, který mě ničím nepřekvapil, ani neodrovnal. Dobře zabitá hodinka a půl, ale podruhé už bych to opravdu vidět nemusel...... ()

Jossie

Osobně nechápu, že se někdo může nastěhovat do domu, kde byli všichni vyvražděni. Já bych to od základu spálila. Atmosféra byla velmi pěkně děsivá, lekačky slušné a od poloviny filmu jsem vážně s hrůzou čekala, kdy bude někdo mrtvý a historie toho prokletého domu se bude opakovat. Celkem slušný horor na dobrou noc. ()

xxmartinxx

Začínalo to skvěle: strašidelná atmosféra a děsivý dům plný duchů, ale konec to pokazil. Kdo kdy viděl horor, ve kterém nikdo nezemře? Je to pro mě opravdu velké zklamání. Nejsem sadista, jen prostě bezchybně šťastný konec nepatří k hororu. ()

tombac

Pěkně natočený, leč průměrný a ničím nepřekvapivý duchařský horror. Používá obehrané schéma: "V domě se v minulosti něco nehezkého stalo, takže na nové nájemníky, kteří dům "překvapivě" zakoupili za levný peníz, tu čeká pěkné dusno". Lekačky jsou předem odhadnutelné, ani moc nevyděsí. V tomto aspektu film za většinou asijských duchařin trochu pokulhává. Ale abych jen nehaněl, Amityville Horror je solidní řemeslo se slušnou atmosférou a herci. Za zkouknutí jistě stojí. ()

Shit

Začátek slušnej, ale pak už to bylo horší a horší a ani lekačky za moc nestály. Děj je od začátku, kdy ukážou co se stalo jasnej, takže žádný moc velký překvapení se nekoná a konec trošku napínej je, ale ten happyend se tam jaksi nehodil a taky by bylo mnohem lepší, kdyby tam někdo zemřel vprůběhu filmu, ale nic takovýho se nekonalo a jen pár dobrých scén tenhle horor zachránilo od horšího hodnoceníj ()

flanker.27

Mnohem víc než samostatný film to připomínalo takovou pracovní demonstraci nejklasičtějších postupů při natáčení filmů se strašidelným domem. Jestli si u nějakého filmu můžete odškrtávat v seznamu očekávaných scén, je to tady (je jich asi 315). Taky asi tak 315 filmů, ze kterých nový The Amityville Horror čerpá a asi 315 důvodů, proč tenhle film nevidět (i když za distribuční název tvůrci nemůžou). Tak například logika. Proč George ten šeptající krb vlastně poslouchá? Snad jen postava Melissy George (doslova postava, ne charakter) přitáhnou pozornost. Jinak naprosto nenapínavá hloupá nuda. ()

Morien odpad!

Hm, nějak nechápu ten současný hype kolem Ryana Reynoldse, protože mám dojem, že by si pro mě nebyl schopen autenticky ani zavázat tkaničky. ()

Sarkastic

Původní verzi jsem neviděl, tudíž nemůžu srovnávat. Začátek byl v pohodě, pak přišlo rozhodnutí o koupi domu, a to byla první nelogická věc (prohození stanovisek obou partnerů). Po čtvrt hodině se začaly dít divné věci, objevil se zde náznak atmosféry, napětí, sem tam i nějaká vcelku zdařilá lekačka. Ale postupně se tahle horová kocábka začala potápět, jednak kvůli dementní holčičce, která by i v normálním člověku vyvolala neodbytnou potřebu sáhnout po sekeře, druhak díky absolutně nezvládnutému vývoji a nedůvěryhodnosti Georgovy postavy a samozřejmě za to nese svůj díl viny i samotné "zlo", se kterým si tvůrci moc práce nedali. No a v poslední čtvrhodině narazila na dějový ledovec a definitivně tenhle film potopila-konec je nevzrušivá zhovadilost plná klišé, která mě až rozesmála. !SPOILER!: Ale mít před sebou magora se sekerou a v ruce pušku, taky ho každopádně jen omráčím, svážu, společně s dětičkama ho dotáhnu na loďku, kousek od břehu zastavím a kouknu se, jestli už je z přítele zase milá a hodná lidská bytost, to by snad udělala každá k smrti vyděšená matka 3 dětí mimochodem vlastnící klíčky od auta...a když přičtu to naivní úvodní tvrzení "Natočeno podle skutečné události", opouští mě poslední chuť dát filmu 2* a jdu s hodnocením ještě o hvězdičku níž. ()

Dudek

Hodně velká ptákovina. Jeden starý dům, v něm malá holčička a tajemný hlas. Z velkého potenciálu však neschopný režisér nedokáže vůbec těžit. Snímku chybí napětí, atmosféra a bát se u něj určitě nebudete. Funkční lekačku jsem zaznamenal jen jednu a fungovala pouze kvůli kvalitě zvuku. Nebýt schopného herce v hlavní roli, jehož talent je však použit jen minimálně - a vcelku zajímavého - ne však originálního - hudebního doprovodu, byl by to jasný odpad. ()

Gilmour93

Remake, strašidelný dům, holčička mrtvolně bledá, běda ti diváku, běda ti, běda.. Pokud se začnete dívat v 2:45, v 3:15 pravděpodobně usnete. ()

Hal_Moore

Když zapomenu na fakt, že jde o příběh podle skutečné události, tak jde o slušný horor. U sekvencí zobrazující rodinnou pohodu jsem spokojeně relaxoval, u temných sekvencí zase spokojeně vrněl. Film nepostrádá napětí, čemuž dopomáhá správně zvolená hudba. Film není úplně dokonalý - obsahuje trochu nudné scény, hlavně ty, kde se nic neděje, jenom kecá. A konec se pomalu táhne, proč prostě nerozbili okno a neutekli skrz něj? A proč běželi po střeše stále výš místo toho aby jen skočili z nižších okrajů? Ale stejně, fantastická atmosféra dává zapomenout na tyto menší nelogičnosti a i já se párkrát načapal, jak na mě úspěšně působí lekací scény (možná to bylo tím, že za mnou seděly dvě stále ječící dívky, mohlo jim být tak 13). ()

genetique

Najlepšou stránkou filmu bol bezpochyby Ryan Reynolds, ktorý sa pomaly ale isto dostáva na výslnie z béčkového herca. Pomätenosť síce nie je spravená tak bravúrne ako ju vedel nabudit Nicholson v bravúrnom 'The Shining', ale dá sa. Film mi je ale hodnotiť ťažko, keďže som nevidel originál zo 79-teho. Atmosféra pomerne slušná, ale viac ako horrorová línia a lakačky, je tá dramatická oveľa lepšia. 65%. ()

TheRaven

Jelikož jsem měl včera možnost vidět film Horor v Amityville z roku 1979, usoudil jsem, že by nebylo marné podívat se i na jeho, o téměř tři desetiletí, mladšího bratříčka, respektive remake. Tento film je vystavěn na úplně jiném základu, už zde není pomalé budování atmosféry, ale vsazeno je na poslední dobou velmi často využívané „tuctové lekačky“. Díky kratší stopáži je i děj koncentrovanější a některé detaily mírně obměněné. Smutné je i to, že některé scény jsou tak trochu vykrádačkou z jiných, v poslední době populárních hororů. Ale abych nebyl tak negativní, některé scény byly velmi povedené a díky nim stojí film za povšimnutí. Přesto však doporučuji „starý“ Amityville. ()

Le_Chuck

Námetom mi to silne pripomenulo Darkness. Bubácky dom a psycho foter, ktorý nad sebou stráca kontrolu. Dúfal som že sa budem báť, lebo poslednou dobou mám k podobným filmom miernu nedôveru spôsobenú prehnanými očakávaniami (viď. Shutter). A bol som prekvapený! Depka funguje, strihy sú úžasné a to najdôležitejšie ATMOSFÉRA je a drži v napätí celý film. V podstate celý audiovizuál filmu funguje na jedničku a je ako sa patrí dark. ()

Kaka

Nechápu co si od tohoto veledíla tvůrci slibovali. Zase ta stále stejná tisíckrát ohraná písnička. Idylická rodinka ve které všechno klape se nastěhuje do tajemného domu, kde se to jen hemží zlem. Všechno jde ze začátku hladce a všichni jsou spokojení, jenže zhruba tak po třiceti minutách se to začne zamotávat. Nejdříve jsou to jen podivné zvuky, pak duchové, nějaké ty chodící mrtvoly, spousta imaginární krve, rituální vraždy a další a další nesmysly. To nám tvůrci efektně zabalí do moderního audiovizuálního hávu (šíleně zmatený střih) a předkládají krásně načančané a voňavé. Přitom je to sračka galaktických rozměrů. Tuna klišé, naprostá předvídatelnost, nevěrohodné postavy a takhle bych mohl ve výčtu všeho toho zlého a nedobrého pokračovat až do večera. Jen další příspěvek do brutálně upadajícího žánru. ()

Spiker01

Díky českému názvu jsem nejprve vůbec netušil, že film patří do známé série Amityville. Nicméně po tom novém hororovém boomu, kde se jednotlivé horory sobě podobají jako vejce vejci, se mi vlastně 3:15 zemřeš docela dost líbilo. Ne, že bych byl podělaný strachy, ale víc než samotný děj mě konsternoval divoký střih a velice nepříjemná hudba, která už od začátku dávala tušit, že tohle na rodinnou idylku nebude. A taky mám teď hodně rád Ryana Reynoldse, takže mě potěšil i v té roli. PS (spoiler): překvapilo mě, že se nejedná o slasher a žádný člověk ve filmu nezemře. ()

castor

Tož hodně depresivní kus!! A pro poslední dobou zklamaného fanouška hororů velké překvapení.. Přiznám se, že od dob Wese Cravena v polovině 90. let, jsem se takhle nebál a nelekal!! Temná síla vedla k děsivému masakru v domě na adrese Ocean Avenue 112, Amityville na Long Islandu, kam se po letech nastěhovala mladá rodinka. Začalo to jen divnými pocity, přerostlo v agresivní hru s démony. A alespoň pro mě všechno dokonale fungovalo. Ústřední duo je překvapivě příjemné, zvuk děsivý, kamera a střih působivá. Není se čemu divit, tvůrce je bývalý klipař a reklamní režisér. Ale tenhle remake, za jehož produkcí stojí i Michael Bay, stojí za Váš čas!! ()

ClintEastwood

Koukám, že jsem neměl ohodnoceno. Snímek 3:15 ZEMŘEŠ jsem viděl již před mnoha lety, ale dodnes si vzpomínám, že jsem z něj neměl dobrý pocit po těle. A tak by asi měl hororově-mysteriózní film fungovat. Tento žánr sice není mým šálkem čaje, ale hodnotím mírným nadprůměrem a někdy bych dal klidně reprízu. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)