3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

Fiftis

Vo filme je pár scén, pri ktorých som sa zľakol, ale myslím si, že to nie je dôvod prečo na tento film minúť čas. Počas celého filmu som sa proste cítil, ako keby som ho už videl najmenej stokrát. Vôbec nič ma neprekvapilo. Dokonca som sa aj párkrát zasmial. Najviac ma rozosmiala scéna s kňazom, ktorý príde na želanie Kathy do ich domu a potom utečie. Keď sa ho Kathy opýta prečo utiekol povie, že ten dom ho desí. Podobných absurdných dialógov je film plný. Hudba vo filme iba dokresľuje atmosféru možno si ju ani nevšimnete, pretože pôsobí skutočne nevýrazne. ()

lamps

Docela dobrý horůrek. Po celou dobu nepříjemně brnká na nervy, o nechutnosti není nouze a necelých 80 minut uběhne jako voda. Ale teď k těm ale. Inspirace jinými horory mi vůbec nevadila, ale ta režisérova snaha nacpat do každé druhé scény děsivou lekačku a příšernou vidinu mi postupem času připadala víceméně směšná, a ten debilní závěr? Ten bych nejradši úplně vyškrtnul a jeho přičiněním bere veškerá solidní atmosféra a pár dobrých nápadů za své. Tvůrci to raději měli ukončit ve stylu science- fiction a necpat nám do hlavy něco o skutečných událostech. 60% ()

Niles

Ryan Reynolds podal slušný výkon, atmosféra je dostatočne desivá a zopár scén ma pekne vyľakalo. Vo výsledku dobrý horor, ešte k tomu podľa skutočnej udalosti čo mu len pridáva na strašidelnosti. A na záver slávnostne vyhlasujem názov 3:15 zomrieš! za najhorší slovenský preklad v histórii filmu. Aj keď konkurenciu má silnú. ()

Paldini

Horor, ze kterého přechází zrak, ale bolestí. Ke konci mě opravdu bolely oči z neustálého střídání světla a tmy v záblescích, které nám měly alespoň trochu odkrýt záhadná tajemství domu a vystrašit diváka. Ono, co se dalo čekat z neoriginálního námětu? Že by například originální zpracování? Ale kdeže, uvidíme jen nepřehledný videoklip. ()

Madsbender

Až na poslednú vetu sa názorovo stotožňujem s POMO-m: Amityville Horror je vo svojej najnovšej verzii výborným napínavým hororovým trillerom, akých dnes nie je mnoho. Výslednému celkovému dojmu napomáha aj hudba Steva Jablonovskyho, ale aj obsadenie, i keď, Ryan Reynolds nie je Jack Nicholson a 3:15 zomrieš nie je Osvietenie. ()

salahadin

Film jsem viděl 31. 5. u babičky společně se ségrou, sestřenicí a bratrancem. Dodívali jsme se v 22:43, šli jsme se napít vody a pak spát. Spal jsem nahoře na patrovce, pode mnou spal bratranec. A! Přesně ve 3:15 v noci se pode mnou prolomila 2 prkna a já horní polovinou těla zůstal viset nad bratrancem...chvíli jsem se snažil vyškrábat, to už byli všichni na nohou. Bacha na tyhle filmy, autosugesce je mocná věc. Zpátky k filmu, souhlasím, co napsal flanker.27, ale přesto dám vyšší hodnocení z důvodu, že mě místy (ne)příjemně mrazilo v zádech...hlavně v první půlce filmu. Nevím jak vy, ale já jsem běžně ve 3:15 v delta spánku :) ()

Ruut

Další ze záplavy předigitalizovaných sraček. On za moc nestal už původní Amytiville Horror. Ale tohle je hnus. Hromada kamerových filtrů, videoklipový střih, cool look všeho, spousta trapných keců. Nic z toho samozřejmě nedokáže zakrýt prázdnotu snímku. Jako třešnička na dort tu máme příšerné finále bez jakékoliv gradace a s odfláknutým koncem. Možná celkem hezká oddechovka pro náctileté. Pro hororové fanoušky ztráta času. ()

Mi Nü-Chai

Netuším, jaký byl původní film, ale remake je dosti pitomý. Bez atmosféry, napětí, zajímavého nápadu, v podstatě bez čehokoliv, co by člověka vyburcovalo z letargie. A taky si mohli coby závěrečné rozuzlení vymyslet něco lepšího, než onu tisíckrát použitou klišoidní rekvizitu, na kterou nakonec došlo. Naštěstí si je film vědom toho, co je zač a nesnaží se předstírat něco víc. ()

mzss1

Slaboučký horor. Pár lekacích prvků zde najdeme. I poměrně slušný příběh. Ale to zbytek už za moc nestojí. Někdy je film i dost táhlý. Herecké obsazení zaujme. Hudba průměr. Nějak tomuhle filmu nemůžu přijít na chut. Horory hodnotím přísně, musí mít opravdu dobrou atmosféru, lekcaí prvky, krev, strach atd .. to tenhle film nabízel tohle možná, ale v mnohem nižším provedení. Takže podprůměr pouze. Hodnotím na 37% = ** ()

kingik

Průměrně natočený horor. Jako celek to moc nefungovalo, ale jednotlivé scény snesly přísnější měřítko. Nezkušenost režiséra zhatila slibný potenciál. ()

Legas

Jak poznamenala jedna moje kamarádka: "takovej klasickej průměrák". Pěkně moderně natočený horůrek s nepříjemně utnutým a divně obyčejným koncem. Lekačky solidní, i když těch zapařených zrcadel a van s horkou vodou už je v poslední době příliš. ()

IQ Tiqe

Duchařská fantasmagorie bez racionálního základu. Melissu George mám rád, a to nejen proto, jak vypadá, Chloe Moretz je další herecká přidaná hodnota, ale tenhle horor byl krok vedle. Jak něco takovýho mohl produkovat Michael Bay. # Postřeh - klika má na sobě symbol křesťanského kříže; při otevření dveří se kříž otočí o 180° a je z něj satanský - zajímavý nápad. ()

Jordan

neskutočná povrchná a tupá somarina bez kúska napätia, ktorej síce chýbajú skékoľvek charaktery, akýkoľvek príbeh, akékoľvek nadšenie či režisérska originalita ale naopak je veľmi precízny vo vykrádaní iných filmov, ktoré boli v danom žánri i kúsok lepšie. ()

LION-MR.T

Když jde o reimek nemůžeme čekat,že to bude lepší než klasika a taky jsem nečekal. Nulové napětí s mizernou hudbou. ()

Carol Pifková

Neznášam, keď sa zobudím medzi 3 a 3:15.... a to sa mi stáva dosť často.. v takom prípade zaleziem pod paplón a nepozerám sa radšej na hodiny.... ()

Frajer42

Úvod snímku zcela zkurvil naději na kvalitní divácký zážitek, neboť stihl během okamžiku nemilosrdně vyzradit kompletní průběh děje. Nezbylo mi teda nic jiného, než se alespoň kochat příjemným hereckým duem. Jináč o děsivosti opravdu nemůže být řeč. Ani pokusy o lekačky za moc nestojí. Na své si tak přijdou zřejmě jen milovníci psychologických hororů. Filmu navíc ubližuje velká spousta nudné vaty. ()

Kothy

Vcelku průměrný horor s Ryanem Reynoldsem. Ze jsou démoni mezi 3. a 4. hodinou ranní nejsilnější je známý fakt. Opravdu to není nic zvláštního... ()

Kudly4

Kruh a 3:15 zemřeš, řadím mezi ty nejvíce komerční Horory 21. století, do kterých se mi nikdy nechtělo. No, dnes přišla řada na jeden z nich. Paradoxem je, že i když jsem to neviděl do dnešního dne, vždy když jsem se ocitl v noci vzhůru a bylo 3:15, vzpomněl jsem si právě na tento Horor. V dnešní době, kdo tohle ještě neviděl, může být lákadlem stejně jako pro mě, Ryan Reynolds, který tu byl přímo excelentní. Více to rozebírat nebudu, ale musím uznat, že 3:15 zemřeš, je vážně dobrý Horor. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)