3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

MM_Ramone

Predáva sa, za mimoriadne výhodnú cenu, priestranný, pôvabný dom, v kolonialnom štýle. Veľké izby, francúzske dvere, nádherný výhľad, vlastná malá lodenica... V tichej, zelenej, luxusnej mestskej vilovej štvrti Amityville, neďaleko od centra. Adresa: Ocean Avenue 412, Long Island, New York. Ja by som ho, s jeho minulosťou, nechcel ani zadarmo. George a Kathy Lutzovi však lákavej ponuke neodolali. Urobili veľkú chybu. Nie je to zlý horror, ale skôr by som odporučil verziu tohto príbehu od režiséra Stuarta Rosenberga z roku 1979. *** ()

D.Moore odpad!

Nečekal jsem nic extra, ale výsledek překonal i ty nejhorší představy. Tvůrci si zřejmě vzali do hlavy, že věta "Natočeno podle skutečné události" je úžasné alibi, a tak mohou tenhle strašidelný dům nacpat od sklepa po podkroví sto plus jedním klišé. Horor? Kdepak. Spíš splácanina libovolného duchařského příběhu o prokleté barabizně, Kruhu, Osvícení, Vymítače ďábla... A navíc tak hloupě napsaná a zrežírovaná bez kapky napětí! Co se v domě přihodilo, se dozvíme hned na začátku, a dál už jen sledujeme, jak se v Amityville zabydluje nová rodina, jak pomalu a zcela nezáživně odhaluje to, co my už dávno víme, do toho z každého kouta (za nutného burácení Jablonskyho nehudby) občas vykoukne nějaký ten nebožtík, otec začíná vyšilovat, špatný herecký výkon střídá ještě horší... Děsivé to nebylo, děsné rozhodně ano. ()

petero

Viac než slušný remake skvelej klasiky, obohatený vôbec nie samoúčelnými kamerovými hrátkami, slušným scenárom a dobrými hereckými výkonmi. Oproti pôvodnej verzii došlo k zmene deja a pritvrdilo sa. Kultovka ako The Ring sa z toho určite nestane na to je málo inovačný. Producent Michael Bay si teda vie zaobstarať slušných videoklipových režisérov. Už sa náramne teším na jeho najbližší projekt. ()

gogo76

Na pozretie fajn,horory mám rád,hlavne tie ktoré mi dokážu nahnať strach,alebo aspoň priklincujú do sedačky.Tomuto sa to veľmi nepodarilo aj keď som to pozeral v noci.Strašne veľa flashbekov,rýchly strih ,samé vidiny...myslím že niekedy je menej viac.Tých duchárskych horrorov je už veľa,chcelo by to niečo originálne.Odporúčam radšej STRACH V PRIAMOM PRENOSE.50%. ()

Davies182

Tak nějak průměr. Přesně. Nemůžu tam najít nic vyloženě dobrého nebo vyčnívajícího, a na druhou stranu ani nic blbého nebo podprůměrného. Nuda se střídá se zábavností. Chloe je holčička k sežrání... Reynolds umí dělat strašidelné ksichtíky, ale že bych se bál, to ani náhodou. Dvě tři obstojné lekačky. To opravdu musíme čekat zase až do léta 2011, kdy přijde Abrams se svým Super 8? Do té doby se totiž bojím, že horory nemají v dnešní době už absolutně ničím překvapit. Když se podívám pár let zpátky na Monstrum, přijde mi to jako zjevení. 52% a to ještě strhávám za tu stydlivou erotickou scénu. Sorry, ale kozy do (takového) hororu prostě patří. ()

Mahalik

Ze začátku jsem si myslel, že konečně někdo natočil pořádnej horor. Ovšem druhá polovina filmu už trochu ubírá na tempu a ke konci je vám vlastně úplně jedno jak všichni dopadnou. Jsou ale scény ze kterých se mi postavily chlupy až na prdeli. A to když ty malý haranti zavřou chůvu do skříně a ona se nemůže dostat ven. A druhá přímo skvostná scéna, když malá DeFeová vyleze na střechu baráku a mává rodičům. Když jsem si přečetl článek o Amityvillu, nemohl jsem tejden spát. Po shlédnutí tohohle snímku jsem už však usínal beze strachu. ()

Xmilden

Netalentovaný břídil ze stáje Michaela Baye, jehož jméno mě nic neříká ...... no prostě je to děsná zrychlená videoklipová kravina, ve které se zhruba co dvě minuty něco děje. Děj je nahuštěný, postavy úděsné a naštěstí to celé vyvrcholí po 75 minutách. 30% ()

oli.G

Klasická šablóna o strašidelnom dome, optimalizovaná pre dnešné teenagerske publikum - čo Bay so svojimi Dunami dokáže viac než dobre (ako nám už dokázal v Texase). Spolu s Kľúčom vrchol tohtoročnej žánrovej úrody, preto sa len veľmi ťažko vyhne porovnávaniu... z ktorého obe snímky vyjdu priblížne s rovnakým skóre. Kým Softley sa vydal oldschoolovejšou cestou, stavial na atmosfére a na konci prekvapil slušnou pointou, Douglas je kamarát s ľakačkami, krvou a videoklipovým vizuálnym podaním (ostatne keby nebol, pravdepodobne mu Bay nezatelefonuje), no s blížiacim sa záverom mu mierne dochádza dych. Jeho réžijný debut si najlepšie užijete na Halloweena v plnom kine, obklopení publikom, ktoré je schopné každú ľakačku "oceniť" 5-sekundovým vreskotom a následnou 20-sekundovou diskusiou na tému "Vieš ako som sa zľakol?". U Kľúča by ma to rušilo, u tejto neambicióznej a zábavnej jednohubky ani náhodou. ()

Real Tom Hardy odpad!

"HOUSES DON'T KILL PEOPLE. PEOPLE KILL PEOPLE." -------------- O sérii Amityville neviem ani ň, konkrétne tento diel som si pustil iba kvôli spomienkam a chytľavému názvu. Z pamäte sa mi vybavuje len to, ako v tom čase školopovinné deti nerozprávali o ničom inom, len o Nezvratnom osude, Kruhu, väzňovi z Azkabanu a 3:15. A ja som si fakt celých 15 rokov myslel, že je to film o tom, ako v dome o 3:15 pravidelne zvoní telefón a niekto čochvíľa zomrie. No nič, späť k veci. Atmosféra dobrá, dom nádherný, RR v poho, ľakačky otravné, situácie hlúpe. Nerozumel som tomu ošiaľu vtedy, nerozumiem mu ani dnes. ()

-bad-mad-wolf-

Povrchní horůrek, který hodně táhnou dolů ryze šablonovité postavy, prázdné dialogy, celková nijakost a nudná předvídatelnost. Technicky je film nasnímaný dobře, hlavně v adrenalinovějších sekvencích. Lekačky možná hororově choulostivější diváky občas vyplaší, atmosféra není marná, ale stejně to spolehlivě zazdí hloupě působící závěrečná pasáž a zčistajasna nekomplikovaný konec. ()

Phobia

Pamatuji si, že film byl napínavý, zabavil mě a bezprostředně po shlédnutí bych dala velmi spokojené 4*. Uplynul však rok a půl... a já si stěží vybavuji, o čem to vlastně bylo. Dojem tedy zůstal minimální a nezbývá mi, než jednu hvězdičku srazit. Slušný thriller - 65%. ()

Hrabka

Do domu, který je opředen tragickou událostí, se nastěhuje milá rodinka. V 3:15 ráno se začínají probouzet temné síly zla, které děsí všechny obyvatele a navíc štvou manžela proti své ženě a nevlastním dětem. V závěru jim jde už opravdu o život a veškeré dění vyústí v napínavé finále. Celkem slušně natočený horor s dobře vystupňovanou atmosférou. Moje oblíbená Melissa George napomohla tomu, že se mi film líbil ještě o něco víc. 60% ()

cheyene

Horor až hrůza! Krásný dům u jezera, šťastná rodinka stěhující se do něj a netušící míru strašlivé minulosti jejich nového bydla. "V čem je háček, že je vila tak levná?" Odpověď na tuto otázku by pravděpodobně zajímala každého kupujícího. "Před rokem se tu stala vražda." Tahle odpověď by pravděpodobně na chvíli znejistila každého zájemce. Snad nikoho by ovšem neodradila od splnění si svého snu. Jenže krásný sen v růžových barvách se mění v noční můru a krásná rezidence s košatou minulostí se mění v past s obrazy obětí, které byly v jejich prostorách zvražděny. Mnohé scény mají mrazivou atmosféru, ovšem jediné, co doopravdy dělá tento horor hororem jsou "lekačky", což mě docela svádí k odebrání jedné hvězdičky. Nebýt totiž těchto scén, kdy sebou trhnete se srdcem až v krku, tak je 3:15 zemřeš alias Horor v Amityville velmi slabým čajíčkem. Docela člověka zamrzí, že převážná část dnešních hororů je založena pouze na: 1) tzv. "lekačkách" a 2) nechutnosti + krvavosti. Dle mého názoru starší horory byly více založené na atmosféře strachu, prostředí, psychologii postav atd. Docela by mě zajímalo, jak to tenkrát v Amityville doopravdy bylo (je-li skutečně tento snímek založen na skutečné události). Nedostatky: 1) Když otec George připravuje pokrm na pánvičce, podaří se mu vajíčky zašpinit její okraj. Chvíli na to (jakmile ji zvedne), tak je "špína" pryč, okraj pánve je čistý. 2) Chyba-nechyba? Děj se odehrává v 70. letech, přesněji 1974-75, přesto jsou všichni oblečeni do oděvů dnešní módy...je to špatně? 3) Při naháněčce si otec na schodišti nabije brokovnici - natáhne ji. O chvíli později udělá ovšem totéž, aniž by předtím střílel. 4) Jak jsem napsal u bodu 2, film se odehrává v roce 1975, takže je přinejmenším podivné, že v knihovně, kdy je matka u počítače, tak sedí u pc, jenž se nijak neliší od těch dnešních. V 70. letech vypadaly počítače poněkud jinak, stačí vzpomenout seriál Profesionálové, film Alien, Superman 3 a další... ()

Jamal

Nebylo to zlé. Právě naopak... scén kdy nadskočíte ze sedačky tam bylo málo, zato psychologie byla vcelku solidní. Závěr už musíme brát s rezervou.... to jak na něj mířila a nestřelila ho ani kdy se snažil zabít sekyrou jejího syna a místo toho mu dala krosček tou bouchačkou....podle mě trošku riskantní. A pak ho ještě vezli na lodi s sebou.... Každopádně jsem se i trochu pobavil a to v tý době jak tam přišla holka na hlídání a Billy z ní byl trochu paf. A pak jedna ze závěrečných scén, kdy Billy utrhne kus tyče, aby s ní mohl na střeše přetáhnout v té chvíli psychopatického George.... ()

juta

Horor, ve kterém se sice objevuje pár duchů, ale že by tak hrozivě naháněl hrůzu, to se říci nedá. Po uvedení filmu jsem sice nerad chodil pár let na záchod v čase okolo 3:15, nyní zjišťuji, že se stejně v tuto dobu nic moc neděje, takže není čeho se bát. :D Horší průměr. ()

3497299

Přes docela slibně se rozvíjející peripetii, ne příliš originální příspěvek do rodiny "amityville horrors", kterým vévodí ukázkový a vymykající se "The Shinning". Postupně zahušťovaná amityville atmosféra je poněkud rozporuplná. Narace neopouští archetypální strukturu. Proklamace, že je film inspirován skutečnou událostí, není v tomto případě nijak efektivní. I když jsou některé "žánrové" scény docela ucházející, žádné zvláštní překvapení se nekoná. !!!SPOILER!!!: nepsané pravidlo, že ve filmu nesmí zemřít matka a děti, tvořící hlavní charaktery příběhu, je přes občasné laškování důsledně dodrženo. Vzhledem k tomu, že hlavnímu hrdinovy ani na chvíli nelze věřit, že chce někoho doopravdy zabít a myslím, že mu to nevěřili ani jím blízce ohrožované oběti a nevěřil tomu ani on sám (na rozdíl od Jacka Nicholsona v "The Shinning" vypadá se zbraní v ruce tak nešťastně, že jsem si z celého srdce přál, aby mu to těžké břímě role zabijáka už konečně někdo odejmul, uvařil mu horký čaj a zabalil ho do teplé deky), jde jen o to vyčkat, až se všechno dopracuje ke zdárnému konci. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)