Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Sarkastic

Tak tohle fakt můžu. Přiznám se, že pátek co pátek zapínám o půl 10 večer TV a bavím se opravdu luxusně (a když to nestihnu, tak naše milá ČT1 má na svých webovkách archiv se všemi díly ;-)). Jan Kraus je sice opravdu držka, ale jeho ironický, kousavý, rýpavý a lehce šovinisticky zabarvený humor opravdu můžu. Narozdíl od Karla Šípa si dokáže "udělat pořádek" a ve většině dílů dostane své hosty tam kam chce. Navíc mi přijde jako milé zpestření to, jak okomentuje týdenní zprávy. Ano, asi nejslabším článkem je skupina jeho syna Davida, ale dá se to vydržet; zaprvé dost často účinkují i samotní hosté a když už nic, tak si aspoň můžu dolít pití a dosypat brambůrky ;-) Tomu, kdo to náhodou ještě neviděl, vřele doporučuji. ()

Dudek

Pravá česká talk-show ve vedení úchvatného Jana Krause. Mezi největší klady tu patří samozřejmě samotný Jan Kraus, který dokáže chytře a vtipně reagovat na většinu vět, které hosté vypustí z úst, ti jsou někdy vykolejeni a jindy se snaží podobným způsobem zesměšňovat samotného moderátora. Samozřejmě hodně záleží na samotných pozvaných, neboť se někdy stává, že se pořad zvrtne v bezbřehou nudu, kdy jeden monotématicky vypráví a Kraus se nemá čeho chytnou nebo naopak se snaží host předčít samotného moderátora a sám táhne celý pořad do bahna trapnosti. Aby se tvůrci občasným chybkám ve výběru co nejvíce vyhnuli a navíc udrželi diváka celou dobu u televize, vybírají co nejširší spektrum hostů, takže v jednom pořadu můžete vidět herce, jeptišku a potulného prodejce prezervativů a eliminace nevhodných hostů se jim ve většině případů velmi daří. To nejhorší je samozřejmě skupina Krause ml. která se nedá poslouchat, ale jednou týdně se to přetrpět dá. Velmi zábavné a rozhodně ne tím hloupým způsobem. ()

Gilmour93

Moderátor Kraus klade směrem k horkému sofa neotřelé otázky, při jejichž zodpovídání některé naše takzvané celebrity prokážou dar beze zbytku se ztrapnit. Do budoucna ovšem přeji autorům odvahu zavčasu to ukončit. Zůstává otázkou, jak velký díl koláče odchází při hudebním vystoupení Juniora na toaletu či uvařit si kávu.. ()

Mertax

Každej pátek je pro mě takovej menší svátek (nejen kvůli tomu, že začíná víkend). Snažím se Uvolněte pravidelně sledovat, ale samozřejmě to počáteční nadšení už vyprchalo. Občas se válim po gauči smíchy, občas se zase válim nudou... No ale to potom neni nic jednoduššího, než se nějak jinak zabavit nebo odejít... Ale vždycky čekám na posledního hosta, ten je tam sice jen krátce, ale bývá to nejvtipnější... A častý politický zaměření se mi líbí, jelikož jako spousta dalších o politice s vášní diskutuju..:)) ()

StarsFan

Mimořádně vtipná talkshow (pravděpodobně nejlepší, která kdy spatřila světlo světa v České republice), která stojí pouze a jen na Janu Krausovi. A ten svými vtipnými a chytrými poznámkami dokáže udělat i z těch nudnějších a usedlejších hostů skutečně něco, na co mě baví se dívat. ()

berg.12

Je opravdu otázka, co se tu vlastně hodnotí. Jestli formát pořadu, nebo pohotovost a vtip moderátora. Jedno bez druhého lze ovšem oddělit velmi těžko a jakékoli nedostatky toho prvního jsou u mě spolehlivě přebity tím druhým (hudbu navíc v rámci internetového vysílání bez problémů přeskakuji). I když se jedná o talk show sestříhanou, pořád patří k těm nejlepším, kterou bylo možno na našich(!) obrazovkách spatřit. A hodnotím tak možná i proto, že tady v tom studeným Dojčlandu je to pro mě něco jako pravidelná týdenní dávka svěžího českého humoru. Čas ukáže. ()

NinadeL

Nekonečný příběh české (pop)kultury očima Jana Krause, který si díky této talk show bezpečně upevnil pozici mezi domácími mediálními stars. Aneb jaká osobnost se nám tu vyloupla z jednoho dětského herce... Mimochodem doporučuji všechny 3 DVD sestavené výlučně jen z extras. Neobyčejně vtipné. A pomýšlím také na čistě hudební sestřih, to už by bylo 4. DVD. ()

sud

Na výběru hostů samozřejmě záleží, ale i když se objeví nějaký méně zajímavý host, Jan Kraus perlí, hláškuje a rozdává udivené pohledy a otázky na všechny strany. A nekvalitní zpěv Jana Krause (tím ho nechci nijak urazit)? Báječná pětiminutovka kdy mohu odběhnout do kuchyně uvařit si kafe :-). Nejlepší hosté: JUDr. Voženílek (předseda Svazu mužů), Jiří Krampol, František Žváček (sběratel prezervativů), Stanislav Marek (sběratel vtipů), Radek Hodousek (vítěz ankety Zdravotní sestra roku) a především pan MVDr. Rudolf, mistr republiky ve vábení zvěře. ()

ClintEastwood

Jeden z nejlepších zábavných pořadů (talk-show určitě), který se v posledních deseti letech objevil na tuzemských obrazovkách. Uvolněte se prosím stojí a padá s nezaměnitelnou postavou moderátora Jana Krause, který díky své pohotovosti, vtipu a suchému humoru nenechá nikoho z hostů v klidu a divák se neskutečně baví. Ať už je hostem prakticky kdokoliv (osoba veřejně známá či host tzv. kuriózní), je o zábavu postaráno. Nejvíce mě pobavily díly s Evou a Vaškem, Mírou Bosákem, Danem Landou či Paulou Wild. Nudil mě rádoby vtipný Tomáš Řepka s IQ šumícího jezu. Na youtube je epizod k mání tuny, takže si kdokoliv z nás může připomenout skvělý humor, který nás pravidelně bavil každý páteční večer. ()

MM_Ramone

Jan Kraus konečne našiel svoje uplatnenie. Jeho herecké pokusy boli viac ako podpriemerné. Ale úloha uštipačného, takmer až drzého, moderátora mu ide prirodzene ľahko. Vo formáte talk-show, v ktorej má byť najväčšou hviezdou večera práve moderátor a nie jeho hostia, sa cíti ako prasa v žite. Vlastníci autorských práv "Late Night Show" musia byť s českou verziou iste spokojní. Ja teda rozhodne som. **** ()

Dan9K

V prvé řadě je třeba si uvědomit, co by byla tato show bez Jana Krause? Tento pořad stojí a padá na jednom člověku a to na geniálním moderátorovi, jehož reakce jsou pohotové, vtipné a přesné a bez něj by Uvolněte se, prosím prostě nebylo ničím. Ano, kvalita je proměnlivá, kapelu Davida Krause taky nemám rád, ale USP je nejlepším českým pořadem od dob České sody. ()

Ded@M@tes

Pořad na úrovni. Občas teda, když to stihnu rád se na to kouknu. Někdy mi přijde až trapný Kraus, jak doluje informace. Je to dost trapné. A navíc zpěv mladého Krause, pořadu moc nepřispívá. Tak jsem radši přešel na pořad "Mr. GS", a musím říct, že jsem rád. / Viděné epizody cca *32.dílů / ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Jestli se na nějaký pořad v současné době rád kouknu, tak je to právě tato talkshow s vynikajícím Jan Krausem. Hosty vybírá většinou výtečné a skoro u každého dílu se člověk dost dobře pobaví, což se poslední dobou v televizních pořadech jen tak nestává. ()

MMR

Vtípky Jana Krause jsem vždycky měl rád, pokaždé jsem se skvěle pobavil. Řekl bych, že se jednalo o jednu z nejlepších, ne-li o úplně nejlepší show u nás, která si udržovala svůj standart a neklesala na kvalitě. ()

gogo76

Takúto show nemôže robiť hocikto,musí to byť niekto kto sa vynájde v každej situácii a reaguje pohotovo.To všetko Kraus zvláda ľavou zadnou.Na nezabuduťeľný diel treba niekedy čakať,fakt záleží na hosťoch a na ich "spolupráci". ()

Amarcord_1

84%- Je mi líto, že jenom čtyři hvězdičky... Tenhle pořad miluju, na iNetu si ho nikdy nenechám ujít, a skvěle se při něm bavim. Bohužel, fádní a stále se opakující koncepce pořadu mi nedovolí dát plný počet. Jsem si ale jistý, že je jenom otázka času, kdy si dá ČT větší práci, a po vzoru jiných západních late night shows (napadá mě např. Harald Schmidt) udělají pořad dynamičtější, a pestřejší. Jen tak dál! ()

cheyene

Poměrně povedená talk show, jsou-li známí hosté, tak není nouze i o velkou dávku humoru. Velice pohotový Jan Kraus skutečně mnohdy nenechá své hosty ani nadechnout : ) ()

LiVentura

Dobrá spol.-politická satira, žel jediná na české půdě, tak si ji chraňme, hvězdu snad musím ubrat dík přílišnému tónu pana Krause, který se zajímavě profiluje!....!! ()

Hrabka

Tato talkshow s machýrkem Krausem je poměrně přeceňovaná. Jan Kraus dokáže tak akorát udělat z člověka totálního magora. Některé rozhovory s některými celebritami jsou jistě zajímavé, ale jinak je to jen chabý pokus o nějaký kvalitní televizní pořad. ()