Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Sciner

Zatraceně vtipné, ironické, sarkastické a cynické. Navíc u věty: "Z Billa se mi dělají vrásky na kundě." jsem smíchy umíral. ()

Myrddin

Seriál se skvělou atmosférou - parádně přehnaný a přitažený za vlasy, takhle si to představuju z Bukowskýho povídek, ikdyž skutečnost byla mnohdy trochu jinde, ale o tu tu přece nejde, na skutečnost můžem čumět každej den... ()

Lukaso1

Tak kdo neviděl neuvěří, seriál jak z jiného světa :-). Začal jsem bohužel až druhou sérií na doporučení, jelikož mě "bývalý agent Fox Mulder " nikterak do té doby herecky nezaujal. Ale co předvádí zde je něco úžasného a absolutně dle mého neviděno:-). Jedna hláška střída druhou, jedna slečna střídá další (jak se ke Kalifornii sluší a patří)a tak je to tu každý díl. Každý díl je něčím originální a neotřelý a to si dle mého seriál udrží až do finále 2 série. No vidno říci že se upřímně těším na září, kdy by nám filmařské nebe mělo seslat 3 sérii tohohle skvostu. No já jdu nyní povinně hltat první sérii. Skvěle a 95% Po první sérii musím procenta zvýšit na skvělých a pomalu nedostižných 97% a jdu se opět dívat na druhou a posléze na třetí ať mám tohle dílo kompletní, pak hodnocení dovrším... Třetí série má trošku pomalejší rozjezd, ale o to větší grády od prostřední části a ten konec!! No rozhodně Hank nezklamává ani v 3 sérii a já už se nemůžu dočkat 4 série která má začít někdy v září 2010. Tenhle seriál nebude nikdy klasika, není pro všechny, ale komu se trefí do vkusu, teď na (15.6.2009) něho nikdy nezapomene :- ) Hodnocení: 1 série 97%, 2 série 95%, 3 série 95% 4 série je za mnou a jen mě mrzí, že to má vždy jen 12 dílů, chci víc!. Hank zraje jako víno a 4 série byla doslova skvělá, hodnocení srovnávám s kultovní 1 sérií na 97%! 5 série mě trošku zklamala 85%, pro mě osobně zatím nejslabší. Důvod je zřejmý a to Samurai Apoclypse, to je v 5 serii "Hankova peněženka". Bohužel to dle mého nebyla dobrá volba a když je na scéně tak je to s nim k nevydrženi. No což, byla ohlášena 6 a definitivně poslední série. Doufám že to bude zakončení jak se sluší a patří a konec tohohle kultovního seriálu pořádně zapijeme:-). ()

LosMojmos

Seriál je fajn na relax, občas nějaký díl je hodně slabý, ale někdy zase nemá chybu. Showtime jen dokazuje, že pod jeho záštitou je špička. (Hlavně Dexter je bomba a The Weeds jsou taky na relax) ()

Expertt

Pro mě asi nejlepší seriál tohoto roku. Výborně zvolené postavy k hercům, zejména charismatická hl. postava Hanka Moodyho (David Duchovny) který se pro tuto roli narodil. Velké plus je nesporně spontánní děj, který se nepředvídatelně ubírá dopředu, což vás nutí těšit se opět na další díl :-P. Třetí řada je završení dvou předchozích, ale takovým způsobem o ktereém se vám ani nezdálo :D BOOM. Scéna za scénou důkladně sladěna a připravená. Pátá série, opět perfektní. << 1.Série = 95%; 2.Série = 80%; 3.Série = 110%; 4.Série = 80%; 5.Série = 100% >> ()

zaso162

Neviem, ktorým koncom sa tento seriál obtiera o realitu, ale vlastne o tom to ani nie je. David Duchovny alias Hank Moody je sukničkár, neporiadny manžel, otec a nakoniec aj spisovatel, ktorý sa mi snazí nahovoriť, že takto sa žije v LA? Ženy sú lahšie ako vánok, alkohol tečie potokom a všade sneží koks...auč. Ak pri tomto všetkom zovriem aj posledný otvor na mojom tele, stále zostávaju vzťahy. Sú vykreslené tak jednoducho a zároveň úboho, že sa človek musí len smiať a patrične sa biť do čela. Hank Moody je sarkastický cinyk kvôli ktorému sa oplatí zanevrieť na všetky predom spomínané veci a seriál si prosťe užiť! "Za dávných časů jsem napsal knihu. Lidem se zjevně líbila, tak jsem napsal další a potom ještě jednu. V tu dobu mi Hollywood zaklepal na dveře. Jen, co jsem si vybral šek, sevřel jsem rty kolem té ohromné erekce, která je filmovým průmyslem a nasál, tak jak by to udělala pořádná kurva." ()

Doomer

prvnich par dilu nebylo spatnych, meli napady a svym zpusobem byli netradicni. Potom aby se zavdecli vsem to pozvolne preslo do rodineho dramatu s prvky romanticke komedie. V te dobe jsem sledovani ukoncil ()

JPO

Moderní Bukowski alias Hank Moody mne zcela dostal. Tohle fakt jede ve stylu co namysli to na jazyku a v rozkroku. Duchovny umí a role „ vlada napichovače „ s lahví v ruce mu totálně sedí. A masturbátor Charlie Runkle na hrad ! ()

louski

Pohoda klídek tabáček...bum na držku....žehlení u manželky a dcery. Je to to samé ale mooc mě to baví. Má to vtip a spád. ()

departed

Zprvu jsem si podle názvu myslel, že to bude nějaký detektivní seriál (už jen kvůli Davidu Duchovnym, kterýho mám v hlavě zafixovanýho jako Muldera z Akta-X), jenže jsem byl TOTÁLNĚ mimo. Tohle je seriál o sarkastickém spisovateli, který je totálně na dně, protože se nemůže ani na chvíli chovat jako dospělý, vyzrálý člověk či zodpovědný otec. Svoje chyby si uvědomuje teprve až když ztrácí to, co má tak rád a na kom mu záleží. Vše řeší za pomoci chlastu a rvaček, někdy i srdceryvných dialogů, které Duchovnymu překvapivě jdou. Duchovny svojí postavu zvládl na výbornou, to je důvod proč si tohohle herce více všímat. Asi se pro tuhle roli narodil či co. Jo a mimochodem, úvodní znělky jsou u každé sezóny opravdu moc hezky udělány. Byl jsem tím tak ohromen, že jsem nepřeskočil ani jednu. Hodnoceno: 4 série. ()

RajCZitko

Už dlouho jsem měl tento seroš ve svém hledáčku s každou chvilkou se do něj s chutí zakousnout. A už je to tady. 2 sezony sfouknuté ani ne za 2 večery a musím říct, že tomudle nechybí nic. Je to extra vtipné, občas vás zahltí city atd atd. samotné hodnocení mé i celkové vypovídá o všem. ()

Indyi

Ne a ne a ne! Pořád dokola se opakující nuda, kde je ten vtip??? Záměrem asi bylo udělat provokativní moderní seriál, který překypuje sexem, nahými krásnými lidmi a bude sarkastický, ironický a upřímně vtipný. Bohužel povedla se jen ta jednoduchá část plná sexu a nahých lidí, místo kvalitního humoru a dobrých hlášek nacházíme jen nepovedený pokus, který vyznívá trapně a pouze rádoby vtipně.Je to porno/erotický seriál? Ne. Je to drama? Ne. Je to komedie? Asi ano, jen bohužel není dostatečně vtipná. Je to prvoplánová primitivně vulgární podívaná plná tupých dialogů. ()

Miro_CZ

Toto komediální drama s váma udělá něco jako horská dráha. Chvíli si budete myslet, že už už všechno musí dobře dopadnout a vy konečně uslyšíte "... a žili spolu šťastně až do smrti ...", ale vzápětí se stane něco "neočekávatelného" a všechno je zase úplně v ha*zlu. Hank, spisovatel který nepíše, se snaží urovnat si rodinné vztahy, znovu napsat nějakou novou knihu, ale vždycky se stane něco, co ho hodí na začátek do jeho opilecké nálady, ve které souložil s každou slečnou/ženou, která se mu připlete do cesty. A to rozhodně není styl života, který se líbí jeho dceři a už vůbec né matce jeho dítěte, se kterou tak moc touží znovu žít... ()

Snathoras

Hank Moody je moje nejoblíbenější seriálová postava vůbec! Jasných 5*!!...seriál, který ani po 6 sériích neztratil nic ze svého kouzla se prostě jen tak nevidí :) ()

venca206

Nejlepší seriál vůbec! Momentálně po shlédnutí šesté řady, která opět gradovala jako blázen, se budu opět těšit na sklonek roku, abych už sedmý ročník mohl prožívat s Hankem Moodym! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis