Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Mastered

Seriál jako Californication nemá obdoby. Je to dvojí zážitek 1. pokud ho sledujete od začátku, díl za dílem a 2. pokud si sem tam pustíte nějaký díl. Samostatně se jeví jako sexem a prasárnami prošpikovaný snímek, kde nejde naprosto o nic, jen o jakési ztvárnění života člověka který nehraje na pravidla, ale celý příběh který se skrývá za tímto smutným, posedlým, nespoutaným, neomaleným a zamilovaným Hankem (mimochodem excelentně zahraným), ten má prostě takovou hloubku, jakou jsem v žádném jiném seriálu nenašel a tím si mě neskutečně získal. Kdybych mohl, dám i 6* ()

Hidoshito

Vulgárně drsnému humoru jsem nikdy neholdoval, přece jenom jsem slušně vychovaný chlapec.;) Showtime už mě ale několikrát přesvědčil (např. Weeds, The Big C), že když se to umí udělat, máte v každé epizodě o příjemnou zábavu postaráno! Trochu mě mrzí, že tvůrci Californication neskončili šestou řadou, ale ať už bude sedmá série jakákoliv, o nejvyšší hodnocení přijít nemůže. ()

+sfinx+

Už první díl mne odradil, takže je těžké objektivně hodnotit zbytek ... ale ať hledám jak hledám, důvod pro lepší hodnocení najít nemohu. Jak také jinak hodnotit, když hned v úvodu je vidět jen ztroskotanec (jak originální..), který opíchá na koho přijde, jeho divná manželka, náctiletá potvora, big boss - přítel trpaslík a spousta levných holek a ještě více těch 'úplně zdarma'? Na konci prvního dílu už tuším, že se celý seriál bude točit okolo jeho femme fatale (alias 'ta nejméně hezká na place'), kolem problémů s dospívající potvorou a kolem děv..dívek (dvou až tří za díl - podle toho, jak dopadnou průzkumy publika). Když ji pak už v prvním díle požádal o ruku, tak pohár přetekl - takováto hovadina se objevuje v těch nejlacinějších béčkách a zpravidla se neodpouští (to zřejmě platí také jen pro ty béčka), korunu tomu nasadila scéna tak sladká, že by se diabetikům udělalo špatně - tato dojemná scéna vzpomínek přišla mimochodem zhruba 30 vteřin po zápletce u které by i Elektra trochu zrudla. Ale nic víc tam není .. z avizované problematiky: sexizmus - ano, trocha trapného sarkasmu, vtipu ještě míň a o pravdivém obraze si to může nechat zdát. Fanoušci se ale zajisté najdou - nahé holky určitě někoho přilákají a "drogy sex spisovatel alkoholismus", což jsou nejen tagy tohoto seriálu ale i celý jeho děj, si také cestičku do srdéček těch, kterým to stačí, vyšlapají. Mně osobně ale Duchovny neimponuje - když chlap zatáhne holku do postele a pak od ní zdrhne, je to debil, ne hrdina, ne sympaťák. Jediným plusem je, že nepatří mezi klasické ulízance, vsjo - nic víc poutavého na něm není. Zfilmovaná 'Historie mého života', by mohla být zajímavá a hlavně bez zbytečností typu zkrachovalý spisovatel, bejvalka a dospívající problém. ()

Dr_Nai

Sex, drogy a David Duchovny, který vtipně a trapně, trapně a vtipně žije svůj spisovatelský život plný nahých mužů, žen a drog všeho druhu. ()

vikiii

Sprostý seriál o šovinistyckých a sexistických prasatech? Nebo cynicky geniální počin o dnešních mladých i těch trochu starších. O laciných gestech, pózách a nevázanosti. Neviděl jsem vše, přesto si dovoluji označit za véc než dobrý, propracovaný. A sexem přesycený samozřejmě. Místy lehce perverzně ()

pyzma84

Čo tu je na komentovanie? Jedine Duchovneho talent, ktorý sa v tejto role akoby vystrihnutej z jeho života len bliští. Často vzniká rozpor s morálkou, myslím, že mnoho vecí treba brať s nadhľadom, puritánstvo bokom. Ten rozdiel v chápaní života a priorít, čo sa jeho ženy života a dcéry týka a žien, ktoré stretáva na ceste životom je proste podmanivý, človek vlastne rozmýšla, či je život o rodine, o sexe na jednu noc alebo niečo medzi tým.. ()

Minoka

Ale ano, ale ne. David Duchovny předvádí kvalitní výkon, ale tohle prostě není kousek pro mne. Ale chápu ty, kterým se to líbí. Mne to bohužel nechytlo tak, abych se s nadšením dívala na každý díl. ()

Jinpachi

Vysoce průměrná a opět nadhodnocená záležitost. Možná jsem jediný, možná ne, kdo se v tom někdy motá a plácá, ale na svoji obhajobu a ruku na srdce, jsem idiot. Místy je to vtipné, někdy až tak cynické a bizarně lidské, sexistické, až brečím radostí, že mi někdo rozumí, ale není to dostačující. Přece jenom, Duchovny je skvělý herec, chopil se své role, jako by věděl, co jí má přesně dodat, abychom postavu snáze přijímali a chápali, abychom se v ní občas jako v zrcadle odrazili, ale někdy to zajde opravdu daleko a seriál ztrácí ten základ. Možná je také chyba, dle mého, že Duchovny je na to všechno vlastně téměř sám a kromě odhalení koziček mnoha celebrit se už není na moc co těšit. Je to ironické, sarkastické a pravdivé, ale někdy až do takových krajností, že si laťku, kterou si seriál nastavil prvním odvysíláním, sám sráží. ()

tomcas

Jsou seriály, jejichž konec otráveně očekáváme, nebo si jej třeba vůbec ani nevšimneme, ať už jsme je někdy v průběhu vysílání považovali za dokonalé nebo ne. A pak jsou seriály, na jejichž konci je nám smutno, i přes všechny rozporuplné pocity a výhrady, jež jsme k nim měli. Sbohem Hanku. A díky za všechno. (Skupina: Ross Geller, Lorelai Gilmore, Perry Cox a Bender Rodríguez se tímto rozroste o dalšího člena) ()

str8_s3cko

Dlho som odolával pokušeniu si to pozrieť. Po prvých troch sériach som si hovoril: prečo som to nepozeral skôr? Po posledných troch: prečo som to vôbec pozeral? Jasné, človek si na to zvykol a bol zvedavý, či sa Hank trošku polepší. Na jednu stranu sa polepšil. V poslednej sérií málo fajčil. Ale raz darmo. Už to nebol ten Hank Moody zo začiatku. Koniec som iný nečakal, len by som čakal trošku intenzívnejší vzťah medzi Karen a Hankom. Mohla sa siedma séria radšej vrátiť ku koreňom a ako parádne seriál začínal, tak si zaslúžil rovnako divokejší záver. Škoda, ale 5 hviezdiček to odomňa aj tak dostane. SHIT HAPPENS MOTHERFUCKEEEEEEER :) ()

kolmanius

Netřeba dodávat, že David Duchovny, už dávno není ani tak agent Mulder, jako spíš spisovatel Hank Moody. Celý tento seriál je postavený právě na této postavě Hanka a jeho specifickém pohodářském přístupu. Jednoduše nic zbytečně neřeší a to ho často staví do velmi zajímavých palčivých situací. První 3 série jsou absolutně úžasné a provází je takový ten nenucený humor, který v podstatě seriál děla o to zábavnější. Poté ale jako by seriál změnil jak scénář, tak režii a kvalita celého seriálu klesá. Poslední série se tváří jakoby se zaměřovala spíše na příběh než humor, ale ani to se nepodařilo úplně na výbornou. První tři série 85%, Poslední sedmá série 70% ()

Hvezdolet

Chtělo by se říct chlast, tráva, sex a rock'n'roll, taky by se mohlo chtít říct Sex ve městě pro chlapy; ale ne, není to tak úplně ani jedno z uvedených. — Californication je v prvé řadě pohodový seriál s perfektním soundtrackem a specifickým humorem, který buď sedne anebo nesedne, a to se pak nedá nic dělat. — Krom toho je to ale taky velice povedená karikatura prototypického chlapa a jeho infantilních snů, které se majoritní většině nikdy nesplní. Hluboce milovat jednu jedinou, ale šoustat se všema. Mít pár přátel, kterým se dá věřit. Živit se tím, co mě baví... a vedle toho šoustat, chlastat a zdrhat před naštvanými manžílky až do zbláznění. Žít svobodně, nevázaně... jako bohém... — Mohlo by se zdát, že to je všechno, o čem ten seriál je, ale ani TO není pravda. Californication je taky o tom, o čem zpívají hned v prvním songu v seriálu Stoni: "You can't always have, what you want..." Duchovny sympatičtější než kdykoli dřív. Nejsympatičtější řitní díra ever, která sice posere na co sáhne, ale dělá to s elegancí. + perfektni soundtrack + perfektni duchovny alias Moody - mozna az prilis specificky humor, ktery nesedne kazdemu ()

Brumo

Kurvy, chlast a chlebíčky! Kromě poslední série jsem hltal díl po dílu. Pak to prostě přestala být sranda. Nevím jestli je to mnou, každopádně poslední série 2*, zbytek jasný 4*. David Duchovny už není Mulder z akta x, nyní je pro mě Hank Moody, protože tento seriál je jeho ONE MAN SHOW. ()

Kelevra_7

Tenhle seriál se hodnotí lehce (hlavně první čtyři řady jsou vyloženě na 5*), ale popisuje sakra těžko. Nedá se říct, že je to jen komediální seriál. Je to dramatické, sarkastické, romantické, vtipné a zatracené sexy dílo. Hank Moody je originální kombinací Gregory House a Charlieho Harpera. K tomu přidal zatraceně cool "povolání" a krásnou životní lásku. Ano, seriálem projde stovka více či méně nahých krásných žen. Ale Natasha McElhone je hravě strčí pod sukni a nemusí ukázat vůbec nic. Hank Moody se právem stal mou nejoblíbenější seriálovou postavou. PS: Lou Ashby ve druhé řadě je nejlepší vedlejší postava seriálového pole.. GOD HATES US ALL!!!! ()

Bixbi

Zhlédnul jsem všechny řady a potom shlédnul k vlastním nohám a skoro jsem si neviděl na špičky a to nejsem majitelem pivního pupku ani 20 dioptrií. Ano, z tohohle seriálu se stanuje, spíná se tlačítko alarmu pod stolem a to každému divákovi, který má tu čest nosit kopí osudu. Nejlepší na tom je to, že pokud se dívá žena je na tom se vzrušením úplně stejně a pokud ne z Duchovnyho, tak rozhodně z jeho sarkastických, romantických a sprostě sladkých monologů. A ten humor! Moje matka by se na to zřejmě nedívala, jelikož to není Pretty Woman a nehraje tam Gere nebo Clooney(jednoduše je to příliš sexistické a sprosté), ale prostě já nespočítám kolikrát jsem si poprskal obrazovku při výbuchu smíchu, ba dokonce párkrát jsem i slzu smíchu uronil. Californication patří mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec a tak nemůžu nic jiného než dát pět hvězd a vřele doporučit těm, kteří chtějí sledovat rodinné drama, alkohol, drogy, nahé ženy, nahé muže ale především lásku. ()

nacomeno

Keby som bol nevyskákaný puberťák,alebo priaznivec fantasy erotických rozprávok,možno by som aj ja u toho chrochtal blahom a hnal túto rádoby vtipnú chujovinu do červených čísiel. Mimochodom,zaujímalo by ma,ktorého potentáta je tá mladá Beccy emo obluda v skutočnosti dcéra,nechce sa mi veriť že s takým rypákom by sa bez konexii dostala na obrazovku ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis