Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

RyanMartin

Na konci každého dílu by měli psát "Doma to rozhodně nezkoušejte". Hank Moody ať se chová sebevíc sexisticky, sarkasticky nebo urážlivě, bude vždy symbol absolutního frajera, oblíbenosti a je zkrátka cool. Věřte ale že kdyby jste znali skutečně člověka jako je on bude Vám lézt velice na nervy. To ovšem nemění nic na faktu že seriál Californication spolu s jeho hlavní postavou Hankem Moodym (David Duchovny) vstupuje do dějin jako seriál který je odlišný od všech těch telenovel a dojáků. Je zkrátka jiný a to v tom nejlepším slova smyslu. David Duchovny odvádí výbornou práci a mnoho z Vás jistě uzná že tato role mu sedí ze všech, které kdy hrál nejvíce. ()

vnimat_Krasu

Ukázkové oxymóron současné televizní produkce. Seriál, který je prvoplánově vulgární, neustále překvapuje kadencí nevhodnosti a zakládá svůj úspěch na sexuálním charismatu Davida Duchovnyho, je zároveň jedním z nejchytřejších děl současnosti. Do vskutku zásadních morálních témat, o jejichž aktualitě není sporu, se totiž Tom Kapinos pouští s neskutečnou lehkostí, čili je možná ani nestačíte vstřebat. Jistě, Californication exceluje ve své neředěné vulgaritě a pro senzačně absurdní postavy. Jenomže zdejší sprostota se ani po pěti letech neokouká právě díky tunám životní pravdy, kterou je však za líbivou omáčkou velice snadné přehlédnout. Tohle není seriál o sexu, toto je seriál o středním věku. Jakkoliv je Hank Moody vzdálen vaším představám o průměrném dospělém samci. ()

martin46

Drogy, sex a rock n roll. Taky asi nejlépe popsat co se v jednotlivých dílech odehrává. Největší třešničku na dortu tomu ještě dodávají "maníci", kteří jsou jedny z hlavních postav jednotlivých sérií. David Duchovny ukazuje jaký je univerzál, když se z postavy vzorného a pečlivého agenta FBI dokáže změnit v úplné zvíře. Soukolí do sebe dokonale zapadá a to slibuje velice výjmečnou podívanou. ()

maestrum

Nemám rád Duchovnyho a seriálu jsem se dlouho vyhýbal. Po shlédnutí 5ti sérií ho pořád nemám rád. Ale seriál miluju. ()

hypperbola

Tenhle seriál mě nepřestane nikdy bavit. Hank je člověk, kterého bych za přítele nejspíše nechtěl, protože se naprosto vymyká chování, které uznávám. Možná i to je důvod, proč tento seriál miluji. Je jiný, je svůj a způsob, jakým se dostane ze všech situací, je naprosto úchvatný. Nechci být chlap, který posere vše dobré, co v životě má, ale to neznamená, že si nedokážu naplno užít seriál o chlapovi, který posere vše dobré, co ve svém mizerném, ač na první a mylný pohled báječném, životě má. ()

JakuBBukaj

Za poslední dva roky se z Californication stala součást mého života. Nejde jen o fakt, že Hank si jede na podobné životní vlně jako já (silně s ním sympatizuji), jde i o hlavní motivy podle kterých byl seriál natočen. Od hlavní postavy inspirované Bukowskiho alter-egem (Henry Chinaski) až po zrcadlový obraz a odkaz na Tomáše od Kunderu z Nesnesitelné lehkosti bytí. Karen je taková Tereza, která jen doma čeká na to, až se její milý vrátí z cizího pohlavního ústrojí, aby mu řekla, že smrdí vagínou.. Alkohol, klíny nejrůznějších žen a v neposlední řadě nekončící láska k milované ženě, která trvá déle, než všechno na světě je vrcholem absurdity,podávané divákovi po celou dobu seriálu.. Pro někoho je Cal. konzumní sračka, která postupem času ztrácí na kvalitě (souhlasím), Pro mě se ale v tomto seriálu schovává daleko víc, než je člověk na první pohled člověk schopen postřehnout. ()

bron

Bývá pravidlem, že kvalita, originalita, vtip, to vše s přibývajícími řadami u seriálu obvykle ubývá a ubývá, až se stane, že jednoho dne v podstatě není na co koukat. Ne tak u Californication. Samozřejmě, jsou zde řady silnější a slabší, ale i po 6. řadě jsou Hank Moody a všichni okolo něj neodmyslitelnou součástí mého seriálového top žebříčku. A po posledním díle 6. řady jsem opět, stejně jako loni touto dobou, rozladěn ze skutečnosti, že další díl přijde až zase v roce příštím. V každém případě, kdo si tenhle seriál jednou (i se všemi těmi kousky místy až na hranici vkusu) oblíbí, nemá důvod jej opouštět. ()

leneaqua

David Duchovny v hlavní roli byla opravdu skvělá volba. V každém díle mě dokáže pobavit něčím novým. Seriál zobrazuje pravou tvář showbusinessu, kde není vše jen růžové. Hank je prostě hulvát, ale takovým roztomilým způsobem. To se mu prostě musí prominout. ()

sun.eagle

Fox Mulder je mrtev at žije Hank Moody. Že se David Duchovny vymaní z role takzvané na doživotí jsem nečekal. Nečekal jsem ani že tenhle herec málem Dušínovského typu může hrát takovou postavu jako je Hank Moody, ve své podstatě parchant který by zasloužil denně přes držku, ale stejně mu fandíte. Prví série je teda jízda, zábavná pekelná, nechutná sprostá jízda po jejímž dojezdu chcete znova. Jsem zvědav na druhou sérii jak udrží latku. ()

Duckz

Vidět D.Duchovnyho v novém seriálu mě nejprve zarazilo, poté zaujalo a už nepustilo. Hank Moody a Ch. Runkel jsou snad dvě nejlepší seriálové postavy poslední doby. Jejich syrové konverzace můžu poslouchat pořád dokola. Škoda ale 6. řady, která se snažila stále držet tu krásně ironickou a vtipnou atmosféru, ztratila ale příběhovou svižnost. Celá 6. řada by se podle mě dala v porovnání s popisností prvních 5 řad shrnout do 2 dílů. Cítil jsem se velice ošizen. 5 řad jsem si ale koupil a budu doufat, že se 7 řada podaří. ()

Kinnlai

Přesně ten seriál, který boří tu tradiční seriálovou uhlazenost a naturalisticky se vymezuje proti téměř všem seriálovým klišé. Sympatičtí badboyové jsou teď v módě a Duchovny jej ztvárňuje skvěle. 1. série: 90%, 2: 80% (hlavní dějová linie se příliš nese v duchu fitzgeraldovského Great Gatsbyho) ()

Bagdif

Není to pro každého. Někdo to přirovnává jako Sex ve městě pro muže a s tím můžu souhlasit. Je tu je plno sexu, hromada neskutečně vtipných scén a hlášek které vás nahlas rozesmějí, ale nakonec se ukazuje(stejně jako v Sexu ve městě), že jen lítá z problému do problému a přitom mu jde stále o tu jednu... Je to osobitý a zvrácený seriál =) David Duchovny se pro tu roli nejspíš narodil, ale opravdu to není seriál pro každého! ;) ()

matryagy

Někdo mi řekl,že je to Sex ve městě pro chlapy.Není,tohle je lepší.Hank Moody je výbornej a prostě jede!Pro takovýhle týpky já mám slabost.Stejně tak jako mám slabost výhradně pro pořady,ze kterých by mojí babičku šlehlo :) ()

Martin.Marty

Hank Moody je bůh!!! Californication je seriál pro všechny, kteří mají rádi: sexistické narážky, nekorektní/černý humor, absurdní situace a Jameson :), ale také pro lidi, kteří mají rádi příjemné rock/metalové soundtracky, stálost obsazení, krátké epizody (30 minut), rozumnou dějovou linku a komediální seriály bez idiotského smíchu v pozadí. 1.řada: 85%, 2.řada: 100% (postava Hala Asbyho je skvělá), 3.řada: 90%, 4.řada: 90% (epizoda Monkey Business 200% :) ), 5.řada: 85%, 6.řada: 95 % (návrat k rockovému prostředí + božská Faith), 7.řada: 90%. Celkově 95%. Jeden z nejlepších komediálních seriálů. Nádherně strávený čas. A proč Hank? Proto: “What? I’m the asshole. Just because I say what’s on everybody’s mind?” („Co? Tak já jsem debil. Jen proto, že říkám, co si každý myslí?“). ()

progress

Drogy, alkohol, sex a do toho nikdy nekončící láska k ženě a dceři, která jde pomalu v otcových stopách. Duchovny se pro tuto roli narodil! ()

Volos

David Duchovny v tomto provokativním seriálu exceluje - s tím bude souhlasit asi každý. Velkým překvapením ale pro mě byla Natascha McElhone v roli Karen, která se Duchovnymu při nejmenším vyrovnala a působila velmi přirozeně. Líbilo se mi tedy obsazení, velmi provokativní scénář, zkrátka se dá říct, že všechno. Přesto všech pět nemůžu dát. Jak totiž série plynou, člověk si začne na ty zvrácené a přehnané epizody zvykat a seriál pomalu začne postrádat něco co předtím měl - to umění diváka šokovat. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis