Komentáře uživatelů k filmu (1 743)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $409,013,994Tržby Celosvetovo $1,215,439,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $56,864,556Tržby za predaj DVD v USA $25,338,875║ Shane Black namiešal s každého rožku trošku ale dobre, je to o dosť iný Iron Man než sme zvyklí z prvých dvoch dielov, akcia je nabitá, prehľadná, hlášky sa tu chrlia a rovnako tak úlety, hlavne tie kde účinkuje nevyspytateľný Ben Kingsley, ten teda vie zamávať s postavou, trikovo vybrúsené, možno keď si zvyknem na tento štýl prednesu príbehu upravím hodnotenie ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 85%/ __ moja recenzia(11.5.2013)

Furt si myslim, že jednička byla lepší, ale tohle byl na druhou stranu úplně jinej film. Když film začal písní Blue od Eiffel 65, už jsem věděl, že se budu bavit :) Black to zkrátka nebral příliš vážně, přesto je to dospělejší snímek, než dva předešlé. Fáze 2 odstartována na jedničku!!! Special thanks to Joss Whedon :) 85%(2.5.2013)

Jako celek nesourodé a program Extremis je na mě moc komiksový. V jednotlivých epizodách a detailech, včetně akce a hlášek, jde ovšem o naprosto promakaný film. Trojka je nejnahláškovanější blockbuster za posledních několik let - Avengers se snažili, ale slovní hlášky byly moc suché, korektní, lépe se jim dařilo v situačním humoru...jo, to s Blackem je to jiná liga, tady je obojí :-). Rada zní: nekoukejte na to jako na film a nesoustřeďte se na hlavní linii příběhu, vnímejte jednotlivé epizody. Blue-Malibu-Starkovo zasněžené vykoupení-Ethan Hunt-Mandarin-Vězení-Catch me if you can-Přepálený závěr. Jenom za tyhle scény si to zaslouží plnou hvězdičkovou palbu!(5.5.2013)

Změna režiséra je určitě velkým přínosem. Sice Favreau načrtl železňáka a poprvé se mu to i jakšštakš povedlo, ale podruhé spíše svého načrtlého plecháče zabil v nudně nezajimavé prkotině. Navíc Shane Black dává filmu a jeho hlavní postavě větší švih než Favreau a nebojí se parodovat jednotlivé momenty (Mandarin). Black dává i svůj určitý náboj akčním scénám které jsou skvělé a pěkně natočené a brousí super hlášky Roberta Downeyho Jr. který je samozdřejmě největším tahounem filmu. Něžná Gwyneth Paltrow jako vždy fajn, záporáci jsou stylový - Kingsley je nečekanej sekáč a Guy Pearce je ten záporák kterej mi v Marvelovce vyhovuje. Finále se nedá označit slovem "Epic", ale na to kašlat když vás baví výbuchy a skákací Tony Stark. Gratuluju! - Dokázalo to dosáhnout kvalit loňských Avangerů - A to jsem sakra nečekal! 80%(5.5.2013)

Tak že tak. Iron Man priletel, poskladal sa, potom sa niekoľko krát rozpadol, zničil, porozprával sa s Hulkom a bolo po všetkom. Temný, Starkovou dušou zaoberajúci sa film. Na druhej strane stále nadupaný, akčný, nie už tak hláškajúci a pomenej vtipný. Downey Jr. je pán, o tom niet pochýb. Keď už niečo zahlásil, tak to stálo za to. Jeho záchvaty úzkosti a emočné výlevy ( btw, celý film je jeden výlev ) posúvajú hranice IM trochu inde, ako sme zvyknutí z predošlých dielov. Black do toho pridal kúsok seba. Po režisérskej stránke nie je čo vytknúť. Scenár ale nebol dokonalý. Obsahoval niekoľko skvelých svetlých momentov, niekoľko dych berúcich efektov a neskutočných záberov ale miestami to postrádalo logiku. Osobne som počas celého filmu nemohol prekusiť tých páliacich netvorov. Neviem, neprišli mi ako postavy z komiksovéha sveta, skôr miestami až z hororu. Pearce znova ako ultra záporák, no skvelý. Kingsley fantastický. Postava, na ktorej som sa bavil. Určite to ešte upravím po druhom vzhliadnutí. Bude však zaujímavé sledovať ďalšie dvojky ( Kapítán, Thor ) či sa budú uberať do temnejších vôd. Ak áno, tak sa v Avengers 2 máme načo tešiť. 4 z 5 (CC, BA, 3D )(7.5.2013)

Nejdospělejší Iron Man. Film, který převažuje psychologií postavu Tonyho Starka jako muže s reálnými lidskými problémy. Sám si říká mechanik a i když je hodně sebevědomí nevydává se za hrdinu. Oproti trilogii o temném rytíři je to sice slabší, ale musím brát v potaz, že jde o naprosto jiného hrdinu.(8.5.2013)

Dalo by se říci, že toto byl nejlepší díl ze všech, Opravdu stálo za to si na něj zajít do kina. Robert Downey Jr. je prostě senzační a role Tonyho Starka mu padne dokonale. Opravdu nemám nic co bych filmu vytkla, nechyběly zde vtipné chvilky ani akční scény. Prostě bomba.(11.5.2013)

Bohužel jsem se namlsal zde přítomných komentářů a webových recenzí. Očekávání byla veliká - bohužel jsem dostal "jen" to, co v předchozích dílech. Bylo to dobrý, opravdu, ale tak obrovská pecka to rozhodně nebyla. Paradoxně se mi nejvíc líbil Ben Kingsley a nejméně potom Guy Pearce. A ten konec s Pepper - no prosím Vás, to bylo už opravdu moc. Ale abych nebyl až tak kritický - ta komediální část, která není založena jen na Tonyho ostrém jazyku, je geniální. Celkově slabších 75%(12.5.2013)

Pokud hledáte recept na kvalitní, propečený a skvěle okořeněný blockbuster roku, už dál nehledejte. Máte ho tu.(12.5.2013)

Iron Man 3 je odteď asi mou nejoblíbenější komixovkou. 129 minut, nejdelší Marvel a nenudil mě ani sekundu. Posledně jsem to tvrdil o Fast Five, ale tohle je skutečně všestraně zábavná pecka, natřískaná humorem, akcí, výbuchy a romancí. Příběhově Iron Man neskutečně dospěl a ačkoli mírně recykluje nápad padoucha jako šedou eminenci/hada na prsou (Obadiah i Hammer, vlastně totéž), prozatím ani jeden z předchůdců nevyzněl ve finále tak dokonale zlovolně. Ben Kingsley v tom má taky prsty, přičemž on je jedním z mnoha elementů, kterým se daří dramatickou scénu tak nějak převrátit jako Möbiovu pásku, slít komedii a zcela vážnou věc do jediné plochy - a snímek je těchhle scén plný. Tony Stark se nikam neztratil, naopak dostal novou hloubku a sorry, film, co mě dožene pomalu k breku (ani nevim, co to bylo za slzy, štěstí? víra v lidskost zovunastolena?) scénou s lidma padajícíma z letadla? Iron Man má můj respekt za to, že dokázal sérii ukončit nejzdařilejším dílem, ale hlavně, že ji dokázal rozhodně utnout u trilogie, byť mě ten "definitivní" konec možná i mrzel. Ale co, ještě jsou tu Avengers... a možná se najdou i nenechavé prsty penězchtivých producentů. Tak a teď si představte Deadpoola v rukou Shana Blacka.(20.5.2013)

Od Shane Blacka bych toho očekával víc. Jde pořád o zábavnou podívanou ale Iron Man 2 měl prostě větší šťávu. Robert Downey Jr. který pochopitelně první dva filmy táhl se ve Iron Manovi 3 poněkud ztrácí a Guy Pearce ho válcuje ve všech směrech. Zklamání, ale aspoň ne takové jakým byli Avengers.(18.8.2013)

Iron "men" vs Terminators. Temné? Dospělejší? Já teda viděl stejnou pubertální pohádku jako všechny předešlé plecháče. To že režisér natáhl stopáž, dal do nejklišovitější zápletky pár zvratů a dal prostor vedlejším postavám, z ní ještě nedělá originální ani dospělou. O nějaké temné stránce filmu už se nedá ani hovořit.. Vlastně se nedá ani pořádně hovořit o akční stránce, která se ve filmu z čista jasna objeví až v závěrečné dvacetiminutovce ( U Marvelové komiksárny docela problém ). Guyi, ten předešlý záporák byl lepší..(18.8.2013)

Cynický superhrdina rozhazuje své miliardy do technologií a diváci sypou své miliardy za spatření nejnovějších efektových technologií použitých u třetího Iron Mana. Triky zde jsou na takové úrovni, že divák už přestává vnímat a porovnávat opravdovost scén a jejich reálnost a (ne)kvalitu, ikdyž jde stále o sci-fi. Tenhle díl sice postrádá krále triků, společnost Industrial Light & Magic, ale za to dostal možná ještě ambicióznější čaroděje - studia Digital Domain a Weta Digital. Část rozpočtu padla i na kamerovou, záznamovou techniku v podobě toho nejkvalitnějšího, co lze v součastnosti k natáčení a postprodukci použít. Tak nějak by si to přál i Tony Stark, kvalitně, efektně, bombasticky. Děj filmu nevybočující z línie Hrdina vs. Psychopadouch v minulosti odvrhnutý společností. Tím nejlepším je opět dráždivá kombinace sarkasmu, nadhledu (fantastická scéna záchrany pasažérů Air Force One) a upgradace Tonyho oblečků. Pro mě zůstává nejlepším dílem však Tonyho první dobrodružství.(22.8.2013)

Pro mě, jako pro obrovského fanouška série Lethal Weapon, je tento film jedním velkým příjemným překvapením. Kvalitativně jede na stejné vlně jako předchozí dva díly, které měly své mušky, ale i přesto se mi líbily, a přidává osobitost Shanea Blacka - buddies, devadesátky, vánoce, humor a osobité záporáky. Trochu tomu chybí ten cit Ricka Donnera, dovézt ty atmosférické, evil scény se záporáky k dokonalosti. To, subjektivně poněkud slabší hudba, a po The Avengers docela rozčarování z velmi komorního, lidského podání (nečekejte emzáky na planetární úrovni, tohle je mnohem víc oldschool action buddy movie, právě po vzoru Smrtonosných Zbraní) chybí tomuhle bijáku do plných pěti. Ale i tak je to skvělá zábava.(24.8.2013)

• grizly007

Neviděl jsem to sice celý ale jelikož to bylo hrozně coool tak dávám 1* aby zase většina která nemá všech pět hrušek v kredenci nehučela že jim kazim hodnocení a nenapsali mi tak ošklivý vzkaz že probrečeli celou noc do polštáře s nakresleným japončíkem. Myslim že jsem to řekl docela jasně.(25.8.2013)

Po veľmi slabej dvojke je toto na silné tri hviezdy. Len ma prekvapilo koľko klišé sa objavilo tu, niektoré udalosti sa dali dopredu predpovedať, SPOILER! jeho blondska nezhorí. Toto dosť uberalo na napätí počas sledovania. Ak toto bude posledný Iron man tak si vybrali dosť slabého padoucha na veľkolepé finále série.(8.9.2013)

Downey Jr. je super a trojka je rozhodně nejlepší díl. Bohužel je tahle sága o frajírkovi, co vymýšlí super hi-tech futuristické mašinky, ale neumí si z hrudi vyndat pár střepin (pardon, dnes se říká šrapnely) jen kinder sračka jako Schumacherovi Batmani. Když už nemůže všechny komiksové adaptace točit Christopher Nolan, proč se autoři nedrží alespoň laťky Xmenů :( Pokud u filmu ale vypnete mozek, tak se občas i trošku zasmějete. Sice to bude často ve scénách působících jako parodie na předchozí díly, ale alespoň něco.(26.11.2013)

Tretie pokračovanie tejto super-hrdinovskej ságy je opäť výborné, plné humoru, akcie a hlavne ma potešilo ešte viac civilnejšie zobrazenie Tonyho Starka (jeho záchvaty úzkosti sú dosť dobrý nápad:). Tradičný blockbustrový príbeh má jedno zaujímavé "oživenie" v podobe Mandarina. A nedá mi nespomenúť ani malú epizódnu rolu Martina Škrteľa... :o)(10.12.2013)

• Lamprea

Jak může tolik strašně trapných a úplně uboze vykreslených postav, pronášející ty nejvyčpělejší fóry jaký si jen můžete přetstavit bavit tolik lidí? To mi prostě nedá spát.. Efekty - fakt pěkný, ale kvůli nim na filmy nekoukám. **(6.4.2014)

V podstate neustála akcia a humornosť Iron Mana pokračujúca aj v trojke s úctyhodnými efektami vyzdvihuje tento "komiksový opar" na výbornú zábavu. Zatiaľ najlepší Iron Man. 3,5*(8.5.2014)

Divím se obecnému nadšení většiny tady, která tomuhle naházela stejný počet procent jako výborné jedničce. A nechápu, jak může mít o dost lepší dvojka o 10% méně. Dokud se u Iron Mana držel Favreau byl jsem mnohem spokojenější, ale se střídáním režisérů se mi nový styl jakým Iron Mana pojali naprosto nelíbí. Neuvěřitelně jsem se nudil a to je film jen o něco delší než předchozí dva, které mi utekly jako voda, tohle ale ani náhodou. Celkově mi tu nesedí ten příběh a zločinec, prostě nic z toho. Vtipy i akce byly dobré, to mě nepřekvapuje, ale příběh, který se motá kolem celého filmu je vážně nuda a Tony na cestách taky. Možná ta část kdy byl s tím klukem byla hezčí, úsměvná, ale zbytek fakt ne. I ty hořící a rozpalující se záporáci mi přišli fakt neuvěřitelně mimo. Plus by byl možná pokus náhled na psychickou stránku Tonyho, ale nějak mě to nebralo. Docela zklamání.(16.8.2015)