Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

funnynqo

Nebolo to až také zlé ako sa vravelo. Boli tu vtipné aj napínavé momenty, akurát mi tam chýbalo viac podstatného a menej tých omáčok okolo. Ryan Reynolds je pre mňa herec, ktorý si svoje meno ešte len buduje a v X-men mal málo miesto. Verím tomu že DEADPOOL bude niečo super a že Ryan sa tam predvedie. Táto úloha mu až tak nesedela, aj keď pár svetlých a vtipných momentov v nej mal. Ale ďalej k filmu. DC Comics sa snaží o boom ako Marvel bohužiaľ tento film nebolo to pravé. Takže pevne verím, že sa budú už len zlepšovať, nech ako fanušík comicsoviek dostanem niečo, čo mi pohladí dušu. Mám pocit, že Green Lantern bol zbúchaný tak narýchlo, Že rýchlo to vypusťme kým je to v móde. Snáď sa poučia a nabudúce zapracujú trochu viac skôr než niečo vypustia. A kto preboha bol záporák? Nevedel som sa rozhodnúť. Ani jeden nedostal dosť priestoru a keď som sa konečne dočkal tak tam len kvílili a vrieskali. Malé plus však dávam za Blake Lively. Jej nie je čo vytknúť. Možno aj je, ale prečo si pocity z nej kaziť :) ()

hajner

Ja Vás ľudia nechápem. Ako sa Vám mohol nepáčiť tento akčne nadupaný, farebný a herecký neurážlivý komiks. Naproti Thor(akcia typu thor vyletí do oblakov s kladivom a následne spadne dole a je po akcii) ktorý vyšiel v rovnakom čase bol ospevovaný ódami na radosť. Netvrdím,že Thor je zlý film naopak som veľký fanúšik komiks filmov ale Green Lantern je porovnatelný a ak nie aj lepším filmom ako aj letný megahit Thor.Komiks by mal byť akčný s kopou skvelých efektov dej sa dostáva v tom žánre do úzadia pretože je len s minimálnymi obmenami stále rovnaký. Dobro najprv prehráva a následne sa otáča skóre za pomoci superhrdinu alebo skupiny superhrdinov. Leto 2011 bolo zvláštne. ()

rhodos

Ač nejsem fanoušek comicsu, tak mne tento film celkem pobavil. Příběh samotný není špatný, ač mi připadá, že je mixem jiných filmů (např. Superman, Top Gun atd.), ale na kvalitě mu ubírá přílišná délka. Být o chvíli kratší, určitě by bylo mé hodnocení vyšší. Také herci byli dobří, i když nejvíce mne zaujal Ryan Reynolds v hlavní roli. Nejlepší z celého filmu byla hudba od neselhávajícího Jamese Newtona Howarda. A vizuální efekty byly také bezchybné. ()

Jerod

Zelená je tráva THC mi koluje v žilách, při pohledu na Hulka mám silný nepříjemný pocit v kalhotách knourajícím nad nedostatečnou mužností, a do toho přijde člověk s prstenem moci od Rumburaka snažíc se je dobíjet skrz pouliční osvětlení, nedbaje tak na zákaz o poškozování veřejného majetku.Hrdina se střetne proti starodávnému zlu, absolvuje rychlo trénink s mimozemštanama, dotoho se snaží prohodit nějak tu cool hlášku.Filmové adaptace DC hrdinu nebo Marvel hrdinů dosáhly maximalního bodu fekalnosti a je potřeba tu na chvíli utnout. ()

RADX1

Pro mnohé utrpení, ale mě to přišlo komiksovější než některá dílka od Marvelu. Efekty mimo zemi připomínají spíš animák stylu Avatar, ale vůbec to nevadí. Tento film se nesnaží být ani nijak extra reálným jak tomu je mnohdy u Marvelu a nejspíš právě to se mi líbilo, plus jednoduchý příběh. Prostě taková "fajná oddechovka". Taky se může zdát, že zde nedostaneme mnoho poučení jak už to bývá zvykem u jiných komiksáků ale myslím, že zlo ztvárněné strachem versus dobro ztvárněné svobodným rozhodnutím (svobodou), je vlastně to nejhlubší poučení, které snad lze dostat a bohatě stačí, neboť právě strach byl a zřejmě i dlouho bude motivátorem nebo stabilizátorem pro největší hrůzy v dějinách lidstva. ()

AlicaFox odpad!

Všetky moje komentáre sú väčšinou na jedno kopyto, a to z jednoduchého dôvodu, buď sa mi film páči alebo nepáči. Toto je ale výnimka. Moje vnímanie sa dostalo do úplne novej roviny. Green Lantern na mňa nepôsobil zle alebo dobre, pôsobil na mňa nudne. Tak strašne nudne ze po 30 minútach som ho vypla a už ma vôbec nezaujímalo co sa v nom stane ďalej. Takže ďakujem Green Lantern za to že u mňa vytvoril novú kategóriu filmov ktoré patria pod označenie ODPAD. ()

GilmyHagrid

Celý film jsem si držel udivený a jednu myšlenku: Co to vlastně sleduji? Nemělo to tak složitý děj, že bych ho nepochopil, to ne, ale celkově to bylo trochu...divné. Hezky natočené, to ano, ale stejně nic moc. ()

StarFsh

Hneď na začiatku sa objaví nejaký chuligán Paragán, či jak sa volá a sundá trojicu emzákov, ktorý sú mi úplne ukradnutý. Nič o nich neviem, rovnako ako tom Paradentózovi, že prečo je vlastne zlý. Potom opäť sundá ďalšieho emzáka v lodi, čo je oblečený do latexu, jak ten týpek na obale a plagáte a opäť je mi to jedno, napriek tomu, že to zo svojou raketou zapichne rovno na Zem. Potom sa objaví týpek, ktorý je na obale, ale bez latexového oblečku v posteli s riadnou ... Fajn, ale marí sa mi, že vraj je v komiksovej predlohe gay a keď zistím, že má aj malého caparta... Chytám za hlavu. OK nakoniec sa týpek z obalu dostane k prsteňu a začne chrániť Zem pred Paralýzom, ktorý sa zastavil a chce tu pozabíjať všetkých dobrých ľudí, vrátane jedného senátora a jeho sexice... Počkajte, to si snáď robíte srandu? Dobrých ľudí na Zemi?!! Myslíte tých, ktorý denne nechávajú umierať 80% ľudí svojej krajiny na uliciach, lebo nemajú zdravotné poistenie?!! Myslíte tých, ktorý v Iraku vyvraždili vyše milióna civilistov, kvôli tomu, že chceli lepšiu cenu na benzín?!! Myslíte tých, ktorý dokázali človeka zbaviť ľudských práv (terosrista nie je človek) a pozavierať ich len tak bez čohokoľvek na Guantanamo?!! Myslíte tých ktorý dokázali obrať svojich vlastných ľudí o celoživotne úspory a domy, nechali ich skapíňať na uliciach, "lebo prišla finančná kríza" a ešte sa im rehotali do xichtu?!! Myslíte tých politikov a senátorov, ktorý za toto všetko môžu?!! Tak teraz už viem, prečo je ten týpek zelený. Veľký tvorca to musel všetko vymyslieť po hustej dovolenke v Holandsku, inak to nevidím. Ale zase na druhej strane ten Paraván bral ľudstvo, ako konkureciu v "zle" a rozhodol sa vyhrať konkurenčný boj... Tento film som ešte dlho dlho rozdychával. ()

Pierre95

Nepochopitelné Sci-Fi, za které utratili bezmála 233 milionů dolarů. A za co? Za honorář pro Ryana Reynoldse a Blake Lively. Ryan hraje jen dalšího superhrdinu, který je pro mě sice lepší než například Hulk nebo Batman, ale ne zas tak dobrý jako například Thor nebo Iron Man. Blake je tady roztomilá a krásna a sehrála to docela dobře, ale viděl bych tam jinou herečku. Je to dobrý film, né že ne, ale podle mě tam něco chybělo. Taková velká černá díra v tom filmu je. Samozřejmě, že každý má na různý film různý názor a můj názor je, že film je dobrý, ale to je tak všechno. Mě nenadchnul. ()

tvita

Zajímavé je že se o filmy všech tipů zajímám už min. druhou desítku let, ale na tento film jsem narazil náhodou díky jednomu sitkomu. Do dnešního dne jsem o Green Lantern neměl vůbec tušení, což popularitě filmu rozhodně nepřidává. Sice zelení ochránci míru nepocházejí z dílny Stana Lee ale zpracování filmu se nezdálo zase tak špatné. Naopak chválím efekty, které nejsou ani přehnané ani nedostačující, prostě akorát. Jde o klasický komiksový film, kde je nějakej hrdina a nějakej záporák. Možná bych dal hlavnímu hrdinovi Halu Jacksonovi vyniknout trochu víc jeho schopnostem a zvýraznil bych víc i hlavního záporáka Parallaxe, který je v celém filmu pouze v pozadí. Je to pro mne zase něco jiného než příběh Supermana, Batmana nebo Ironmana, což oceňuji, že tento film nic nenapodobuje a je originálem. Hodnotím 80%. ()

dannypajinky

líbilo bavilo jo je to ptákovina ale 4* , vím nejsem objektivní poslední pátá * je za Blake pač jí miluji už dost dlouho...a s novou barvou jí to "......" sluší :) :D ()

BR23

celkem zajímavé... nie komix som nečítal ale film (videni na nete) ma celkom upútal, páčilo sa mi: efekty, sekvencia stíhačiek... herecké obsadenie, i když zase tá klišovitá akože láska, ale inak fajn... no tá atmosféra neustálej neistoty mi tam vadila, vadila mi tá klišovitá akože láska..., a záverečný ,,boj,, ma tiež sklamal, skrátka čakal som niečo viac... ()

JuckiCZ

Po přečtení podstaty tohoto komiksového hrdiny a příběhu filmu jsem vážně váhal, zda se na to mám vůbec koukat! Nakonec jsem se kouknul a byl jsem mile překvapen. Nejde o žádnou filmovou pecku, ale bavilo mě to, nebylo to stupidní, dětinské, ani trapné. Otázkou však zůstává, jakou váhu má v mém hodnocení to nulové očekávání, nebo lépe řečeno "očekávání propadáku". ()

Kolda.o

Nepravem odsuzovany ikdyz ne zcela uzasny film. Kdo zna predlohu bude spokojeny, pro ostatni jeden z mnoha muziku v kostymku. :-) ()

pajapeta

Zjišťuju, že se mi ty nové, hodně barevné, filmy líbí. Hlavní hrdina je zelenej, červeno-modrej, modro-červenej, nebo jinobarevnej, každou chvíli někde něco vybouchne oranžově, odkudsi vyleze patvará potvora a očička si užijou. Nestihl jsem řešit, jestli to má děj, jestli je to blbé, chytré, amorální, či s poselstvím, prostě jsem se jenom díval a nechal se bavit. ()

ferdomravec

tak neviem ci mam zastaralu vypoctovu techniku ale efekty mi prisli ako intro z Diabla 2 :) inak co sa tyka pribehu nevidim rozdiel medz tymto komixom a priemerom ostatných komixov. 60% ()

Herrydos

Green Lantern je příjemná oddechovka u které může divák naprosto vypnout. Akce je tak akorát příběh nenáročný. Poměrně pěkně vyvedené 3D které neurazí. Nemůžu říct že bych se nebavil ale na plný počet to není film si mě nedokázal udržet po celou dobu a chvílemi jsem se fakt nudil což je škoda ale i tak slušné 4*. ()

IndominusRex

Všechno kromě vizuálu je v tomto filmu směšné v nejhorším slova smyslu. Scénář je úplný béčko a chudáci herci nemají co hrát a to Ryan Reynolds minimálně jednou dokázal, že hrát umí, ale nejvíce mě mrzí nevyužitý potenciál Marka Stronga a úplná absence pořádného záporáka, kterého zde ztvárnila obří nafouklá hnusná hnida, které se bojí celý vesmír, ale nakonec se nechá zničit tím nejstupidnějším způsobem. Kdo to zase pro pána boha vymyslel, netuším. Tři hvězdy za snahu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015