Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

koty2201

Takýto veľký skok v kvalite projektov Snyderovho univerza som nečakal. Mnohým divákom sa z nejakého dôvodu Wonder Woman až tak veľmi nepáči, ale mňa mimoriadne očarila. Rozhodne je to najlepší DC film od čias Nolanovej Batman trilógie. A konečne netrpí na tie chyby, ktoré mali jeho predchodcovia. Prekreslenie charakterov jednotlivých postáv je veľmi kvalitné, hlavní hrdinovia príbehu sú stvárnení veľmi sympaticky a aj chémia medzi postavami funguje veľmi solídne.  Zasadenie deja a ten výsledný mix je netradičný a možno to ma asi najviac zaujalo. Pretože príbeh sa točí okolo Amazoniek, ktoré sú trénovanými bojovníčkami a žijú na ostrove skrytom pred mocným bohom vojny Áresom. Čiže máme tu akúsi starogrécku mytológiu. Nakoniec aj samotná Wonder Woman, čiže Diana, je potomkom Boha, len inak ako v reálnej gréckej mytológii (to nie je až taký spoiler, docvakne vám to asi po 10 minútach filmu). Ja osobne veľmi obľubujem grécku, rímsku ale aj severskú mytológiu.  A toto neskôr príde do konfliktu s udalosťami 1. svetovej vojny a.k.a. zákopovej vojny. Táto kombinácia mi veľmi sadla. Diana totižto nehodou stretne vojaka Steva. S ním sa rozhodne z ostrova nadobro odísť od svojej matky a chce poraziť boha Áresa, ktorý podľa nej môže za všetky konflikty v histórii ľudstva. Steve si najprv myslí, že je to hlúposť, avšak nakoniec prídeme na to, že Áres je skutočný.  Najviac ma bavila taká tá filmová klasika, kedy niekto navštívi inú kultúru alebo inú dobu v akej žil a spoznáva tento nový svet a zvyká si na jednotlivé reálie, zvyky, reč, technológie a tak ďalej.  Máme tu aj romantickú linku a tá našťastie bola celkom prirodzená a aj tu išlo o klišé, ale bolo spracované príjemne a prirodzene, takže aj za toto majú tvorcovia plus. Čo nie je prirodzené, tak to je celková logika príbehu, kde by takto reálni vojaci rozhodne nepostupovali a vojnu by takto jednoducho nevyhrali. Takže to je možno taká mierna kritika. Chris Pine, David Thewlis a Gal Gadot je veľmi sympatické obsadenie a jednotlivé úlohy im sadli ako uliate. Podali kvalitné herecké výkony, kde ma najviac zaujal David od ktorého som takúto netradičnú úlohu nečakal. Nie že by nikdy nastvárnil zápornú postavu, ale nie v superhrdinskom filme. Taktiež som vďaka Diane pochopil, prečo je Gal Gadot mokrým snom mnohých mužov. A síce zatiaľ nepatrí k mojim filmovým crush, ale musím uznať, že je veľmi sympatická žena. Po technickej stránke by bolo ešte všetko v poriadku, ale opäť tu sklamal ten záverečný digibordel. Áno, ja viem že aj v MCU sú ho mraky. Lenže tu väčšinu času vyzeral až príliš hnusne a umelo, skoro až gumene. A síce, predošlé DC filmy na tom boli aj horšie. Najviac som si užíval scénu na fronte, kedy si Wonder Woman hravo poradila s Nemcami v zákopoch a potom aj na malom mestskom námestí. Takéto niečo v bežnom vojnovom filme nikdy neuvidíte a možno aj preto to na mňa tak zapôsobilo dobrým dojmom. Hudba bola vydarená, aj keď to citeľne nie je legendárny Hans Zimmer. Napriek tomu som spokojný. Ani kamera väčšinu času nevyniká, ale nemôžem sa sťažovať, že by mal film nejaké nepekné zábery. Takže technicky je na tom film na úrovni, len nie dokonalý.  Wonder Woman môžem komiksovým nadšencom a aj DC fanúšikom doporučiť určite. Myslím, že si to kvalitne užijú. Inak na záver možno poznámka k DCEU a to, že je škoda, že z väčšej časti sa táto séria až tak nepodarila ako by si zaslúžila. O to som radšej, že to práve James Gunn ide napraviť a dodať potrebnú kvalitu. A aby som nezabudol, tak film odporúčam aj fanúšikom Captaina Americu. Mne táto Wonder Woman dosť výrazne pripomenula prvý sólo film so Stevom Rogersom. () (méně) (více)

PlysovyMacko

Dobrodružný film so silnou ženskou hrdinkou, ktorá sa zo svojej bájnej zeme dostane do reality, aby porazila boha vojny. Čaká na ňu boj, odhodlanie aj láska. Jedným z hlavných motívov je emancipácia. Film má pekné efekty a sympatických hercov, ale nevyhol sa nude. ()

AndrewNewman

Zase film pre fanúšikov komiksov a nie pre širokú verejnosť. Ale preda každý z nás vie, prečo sa takéto filmy robia. Tvorcovia týchto komiksoviek z vysoka kašlú na hodnotenia zaujíma ich iba to, koľko číňanov na to pôjde do kina. Ale, ak by sme to brali ako normálny blockbuster tak im noazaj máme čo vyčítať. Hlavne to finále si mohli odpustiť. Nie žeby bol Remus zlým záporákom, ale napchať do toho toľko digibordelu a opakovať tak rovnakú chybu ako pri BvS?! Ale no tak! Pozitívne na filme je hlavne jeho obsadenie. Gal je svojím spôsobom veľmi sexi a snáď každý chlap by neváhal a skúsil to na ňu aj napriek tomu, že by riskoval svoj krk. Pine je samozrejme dobrý herec a dokázal mi to už viackrát. Jeho družina je taktiež v pohode a na vtipkoch toho "turka" som sa dokonca aj zasmial. Škoda, že to jediné čo okrem obsadenia môžem vyzdvihnúť sú scény na začiatku filmu, ktoré sa odohrávajú v raji. Na koniec len zase zopakujem svoju prvú vetu: -Marvel robí filmy pre širokú verejnosť, DC ich robí pre seba. :) ()

Mr.Keli

Neurazí, nenadchne, ale v dnešní záplavě komixových filmů se jedná o příjemnou podívanou, hlavně na hlavní představitelku. Má ten správný sexappeal, který je potřeba. Dejme tomu čas, Kapitán Amerika též svého času byl nemastný, neslaný a přitom další díly hodně překvapily. Dalo se z toho vytěžit více? Určitě ano, ale v zásadě to v žádném aspektu, počínaje hudbou, konče střihem v ničem neruší. 60% ()

IZFNP

Prvé dve tretiny je WW priam rozkošný film - ja viem, DC a rozkošné? Ale naozaj, spoznávanie Diany a jej sveta, spoznávanie tohto sveta anglickým špiónom, spoznávanie sveta tam vonku naívnou Amazonkou a spoznávanie týchto dvoch postáv navzájom... Krásne farebné filtre, roztomilá Gal Gadot, pre seba si kradnúci film Pine, všetko šlape, film baví a dobre sa naň pozerá. Prvé momenty presunu na front si ešte tempo ako tak držia, dôjde i k nejakej tej fajn akčnej scéne, lenže potom sa to celé začne tak nejak zvrhávať. Poznáte to, ten pocit, že neviete, ako by ste to natočili vy, ale takto určite nie. Že neviete, ako to vyznelo na papieri, ale v prevedení je to skrátka akési suchopárne, že tam chýba ten pocit "wow" a ani tie nerdovské momenty vlastne nemajú gule. A ten digibordelík na záver ozaj nemusel byť. Na každú naozaj zábavnú, cool či peknú scénu vyjde jedna divná, nedovarená či nedomyslená, a môže za to hlavne nedostatočný strih - na čo to má 140 minút? Je to škoda, pretože WW asi skutočne je od doby Nolanovej trilógie najlepším DC filmom, ktorý má srdce, len žiaľ nie je vôbec tak silný, ako by byť mohol. A preto ostáva v rovnakej kategórii so svojimi kolegovcami z DCEU - v kategórii priemeru. I keď v tomto prípade aspoň toho lepšieho, preto privrem oči a dám o hviezdičku viac. ()

Eywa11

Ten koniec bol hrozný, nakoľko mi David do role vôbec nesedel, prišlo mi to celé také úsmevné.... inak na počudovanie basic línia filmu bola celkom fajn..... ale celé to bolo skôr otravné tými nespočetnými slow-move obzvlášť. Wonderke sa zasekol na tvári stále ten istý výraz a kopance udelovala stále tým istým štýlom.....Chris Pine mi tam ale príjemne sedel, po dlhej dobe postava vo filme, ktorá si získala moje sympatie..... a celkovo sa mi páčila charakterová črta Wonder Woman, ala paddle against the flow! Pome bojovať za správnu vec! Húževnato, emotívne, niekedy bezhlavo... ale hlavne s veľkým srdiečkom! 🙂 ()

Kamy

Som z tohto filmu rozpačitý. Film je v podstate dokonalý (aj keď klasický) superhrdinský origin. Ale tiež obsahuje dosť scén, ktoré skoro až boleli. Gal Gadot a Chris Pine si to strašne dávajú, ale SPOiLER David Thewlis dokazuje, že v DC proste nevedia správne zvoliť hercov, ktorí hrajú záporakov, viz Jared Leto a Jessie Eisenberg. KONIEC SPOILERU. Váhal som medzi 3 a 4 a stále sa neviem rozhodnúť. Rozhodne je to ale najlepší z DC filmov od Man od Steel, tak dávam teda 4. ()

Fanda.Boukal

Jasný důkaz toho, že když to nedá DC Snyderovi dopadá to dobře. Bohužel se na tom z části podílel a je to poznat na tom jak zkurvil ten finální souboj hnusnym CGI a nepřehledným bordelem se spoustou výbuchů. ()

minimalism

Gal Gadot ako Wonder Woman - na túto postavu sa veľmi hodí, páči sa mi že neobsadili niekoho pre koho je angličtina materinsky jazyk, pretože postave to pridáva na vierohodnosti. Jediné mínus (ale zato veľké), ktoré tomuto filmu musím dať je pár podobností s Captain Americom. Nevadí, aj tak well done. ()

Leeroy3167

Tak predsa sme sa dočkali DC filmu, ktorý v rámci svojho univerza nesklamal. Wonder Woman má jednoduchý priamočiary príbeh, na pohľad príjemné akčné scény, fungujúci humor, nepotrebuje ľudí lákať na ďalších 5 filmov a je samostatným funkčným filmom sama o sebe s jasným smerom a myšlienkou. Na Gal Gadot je radosť sa pozerať, jej interakcie s Chrisom Pineom (ktorý je vynikajúci) fungujú na sto percent. Humor nepôsobí vôbec silene, postavy sú zaujímave, majú jasné motivácie a hĺbku. Akcia je pôsobivá, predovšetkým bitka na fronte má veľa skvelých nápadov a je highlightom snímku. Filmu podráža nohy prepálená stopáž, v niektorých momentoch až príliš do očí bijúce CGI a typické Snyderovské finále, kde sa to reže hlava nehlava, všetko vybuchuje a tvári sa príliš osudovo. Napriek tomu je Wonder Woman príjemným prekvapením, ktoré zmýva pachuť z posledných DC paskvilov (pozerám sa na teba Suicide Squad), rozpráva zaujímavý origin story a je konečne prvým ozajstným dôvodom na radosť pre všetkých DC fanúšikov. 7/10 ()

RobinPM100

Wonder woman překvapila, nejenom svojí kvalitou, ale i tím, že je to první DC film, který může směle konkurovat těm lepším Marvelovkám. Skvěle zrežírované a na komiksárnu opravdu fantastické herecké výkony, ať už od samotné Wonder woman, tak i od super sympatického Jamese Tiberia Kirka, ehm tedy Chrise Pina. Na rozdíl od vážných DC Snyderovek nyní DC zkusili humornější Marvel podání a hned to zabralo. Nej hláška filmu "are all men like you?" - "I am above average" :-) Suma sumárum jedná se zatím o nejlepší DC film, ač k dokonalosti přece jen stále něco chybí, možná zbytečná dálka. Je to i velmi netradiční komiksový film v tom, že akčních scén je pouze několik, na začátku, uprostřed a na konci a do toho všeho se hodně kecá. Nicméně, chemie hlavních postav funguje skvěle a děj vás opravdu vtáhne. Ještě bych vytkl casting záporáka - neboli God of war týpka, rozhodně nečekejte nějakého namakaného Kratose z Playstationa :-) Pro tuto roli bych si přece jen představoval někoho více budícího respekt. No, nicméně herec sám o sobě (svým výkonem) byl skvělý. Domnívám se, že film samozřejmě nadchne i spoustu feministek toužících po tom, aby mohli chlapům nakopat prdel :-) Jsem opravdu za tenhle film rád, jelikož Marvel je obecně preferován nad DC, ale když se nad tím zamyslíte, DC má obrovský počet extrémně cool postav, které když se dobře zfilmují, tak vyniknou ve své kultovnosti - a ano, u DC nejsou super jen Superman a Batman, je jich mnooohem víc :-) Uvidíme nyní, jak pobaví Aquaman (+ samozřejmě pro DC klíčový Justice league) a osobně doufám, že znovu dostane šanci i můj oblíbený Green lantern ()

shaacul

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi film u kterého jsem bojoval proti spánku. Gadot má bohužel herecké nadaní Nicolase Cage. Jako plus beru Pineho a hlavního záporáka, sice jeho odhalení bylo hodně ve stylu klasických detektivek = předhodí se vám "záporák" ale nakonec se ukáže že je to ten nenápadný, hodný týpek který se ochomýtá okolo a pomáhá kde může = ale budiž. Zajímavé, že kromě hlavního záporáka, jsou víceméně všechny postavy buď tupé karikatury (99% mužů) nebo se pořád něčemu diví (G.G. a CH.P.) ()

karlmarx odpad!

Wonder Woman slibovala super podívanou v batmanovském podání s kočkou v hlavní roli - prostě něco, na co ženský fanynky hrdinských příběhů už dlouho čekaly. Bohužel Wonder Woman nesplňuje žádný z požadavků a působí spíš jako dětská improvizovaná hra s krapet lepšími kostýmy. Jestliže bychom polemizovali o aspiraci filmu na Oscara, pak maximálně za trapné dialogy. Osobně mi přijde, že tu dochází k jasnému efektu strachu ze sexismu, kdy všichni radši říkají, jak je film bombastický, aby se vyhnuli debatě o tom, že mají něco proti ženám. Hm, řekněme si to na rovinu - film nestojí za vidění, jedinými pěknými okamžiky byly záběry na prsa Gal Gadot a její souboje s Robin Wright, plus možná ještě záběry na ostrov divoženek, které byly jako vystřižené z reklamy na tropické zájezdy. Kromě toho, že se mi teď chce vyrazit na výlet k moři, ve mně film nezanechal nic. Osobně mě obohatil pouze tím, že mě donutil k připomenutí si metody, jak se v kině udržet vzhůru. Spoiler alert: štípání nefunguje. ()

matufran

WW opravdu příjemně překvapila. Film je svižný, dynamický a efektově povedený. Co mi trošku vadilo, tak u padouchů jsem měl pocit, že jsou charakterově ploší a nemají žádnou motovaci k dosažení cíle. Naopak oceňuji přiblížení příběhu hlavní hrdinky. Dočkáme se jak lasa pravdy, tak i bojových scén s mečem. Románek mezi ústředními protagonisty je klišé, bez něhož se snad neobejde žádný superhrdinský film. ()

matolos1

Zostávam u priemeru a tento film sa budem snažiť čo najrýchlejšie vypustiť z hlavy, lebo už je neznesiteľné pozerať pomaly 4 roky to isté len s inším zasadeným prostredím a vizualizáciou postáv. Vyhodiť všetky spomalené zábery, záverečnú hodinu skrátiť o polovicu a bolo by to fajn (efekty a bitky mi ale nevadili). Je super, že naša hlavná aktérka je odhodlaná, zanietená a silne presvedčená ísť robiť nejaké tie zmeny, lenže Chris Pine ju počas filmu ( hlavne v londýne) tak neuveriteľne utláča do pozadia, že máte pocit akokeby sa to už postupne viac ťahalo do jeho línie a jej charakter časom slabne, čo sa aj prejavuje v dialógoch kde jej jedinou vlastnosťou je žasnutie nad novotou okolia a jeho nespravodlivosťou. Napriek všetkým rozhovorom o sentimizme, horko-ťažko znášanými, sa mi začiatok a porovnávanie svetov medzi hlavnou dvojicou páčilo, v konečnom dôsledku vám to príde ako fajn nápad vyťažený veľmi úspešne. Koniec zráža bohužiaľ nohy všetkému, čo ledva stálo a preto ten trpký pocit sklamania. ()

Stanmi

Mladá bojovnice Diana (Gal Gadot) je dcerou Hippolyty (Connie Nielsen) - Královny Amazonek, které žijí na ostrově Themyscira, skrytém před okolním světem. Jednoho dne však u jejich ostrova havaruje pilot letadla Steve Trevor (Chris Pine), kterého Diana zachrání a ten Amazonkám poví o Velké válce, která zuří tam venku. Diana se rozhodne, že nebude jen tak přihlížet a společně se Stevem se vydává ukončit tuto vleklou válku… Budování filmového univerza společnosti DC Comics sice neprobíhá tak hladce jako v případě konkurenčního Marvelu, ale i tak jsem na všechny doposud vydané filmy vyrazil do kina (a nelitoval jsem koupeného lístku), takže jsem se pochopitelně vypravil také na Wonder Woman. Ta už se od prvních ukázek tvářila jako mix prvních filmů Thora (akorát místo severské mytologie je tady mytologie starověkého Řecka) a Capa (Druhá světová válka se vyměnila za První světovou válku) a co si budeme povídat jistá podobnost tu je, ale Wonder Woman to však na kvalitě neubírá a navíc si může oproti Marvelu připsat jedno významné prvenství. A tím je onen prostý fakt, že se jedná o snímek s ženskou (super)hrdinkou, což je něco na co si Iron Man a spol. dosud netroufli (čestné uznání za televizní Agent Carter). Takže určitě zajímavé zjištění, ale to ještě dobrý snímek nedělá, naštěstí Wonder Woman toho nabízí mnohem víc. Začněme třeba u příběhu, ten je… no prostě klasický superhrdinský origin, kde mladá hrdinka objevuje své schopnosti (a v tomto případě také okolní svět), což samo o sobě není špatné, vzhledem k počtu originů v posledních deseti letech, to ale už nikoho neohromí. Přesto mě příběh Diany z Themisciry zaujal a to především postavami a prostředím. U postav musím pochopitelně začít tou nejdůležitější a to samotnou Wonder Woman. Diana je sice skvělá vycvičená, ale jinak vcelku nezkušená mladá žena a je zajímavé sledovat její vývoj, jak postupně objevuje všechny strasti (i slasti) skutečného světa. Představitelka WW Gal Gadot možná není nejlepší herečka na světe, ale jako Diana je skvělá jak v uličkách Londýna, tak v zákopech, nebo na plese vojenských pohlavárů. Navíc má sympatického parťáka v osobě Chrise Pinea, který jako Steve Trevor umí stejně dobře hláškovat, jako pronášet životní moudra (a pořádná akce mu také není cizí). Ale zajímavých postav a jejich představitelů je vícero, Connie Nielsen je stále krásná a pro roli královny Amazonek byla výbornou volbou, Lucy Davis a Saïd Taghmaoui mají několik vtipných pasáži a Danny Huston je ukázkový záporák. Už před lety se mi líbilo zasazení prvního Capa do minulosti a stejně tak se mi to líbilo i v případě naší bojovné Amazonky, protože díky tomu film získává určitou originalitu a příjemný retro nádech. Pochválit je třeba Junkieho XL, který dodal tu správnou heroickou hudbu, do které opět promítnul svůj osobitý styl (viz Wonder Woman theme). WW je sice zábavná a stylová podívaná, dokonalá však úplně není, scénář někdy trochu drhne, některé scény jsou možná až zbytečně dlouhé a místy film působí až moc digitálně (no to je taková DC klasika), ale režisérka Patty Jenkins to naštěstí ukočírovala do koukatelné podoby. Wonder Woman je tak na jednu stranu jen dalším superhrdinským orginem, ale i tak je to zábavný film, kde je akce, romantika, vtip i napětí v tom správném poměru, takže bravo Diano, jen tak dál. () (méně) (více)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)