Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

henrycruel

Daleko lepší než předcházející Batman vs. Superman, a to asi díky tomu jemnému humoru. Harley Quinn v podání M. Robbie je neodolatelně skvělá, naproti tomu Joker se moc nepovedl a scény s ním kazí celkový dojem. ()

amyth

Už Raubíř Ralf ukázal obrovský potenciál sloganu I'm bad, and that's good. Filmu se dostalo obrovské podpory a pozornosti, PR jelo naplno (Jared Leto vyzve Ledgera o titul nejlepšího Jokera) ...... Tak co se sakra podělalo? Podělalo se toho evidentně dost, protože film je průměrný tak moc, že by se dal používat jako etalon průměrnosti. Nepoučeni z paskvilu Superman vs. Affleman se snažili tvůrci tentokrát překonat padoucha z Temného rytíře, potažmo všechny padouchy temné Nolanovy série. Úkol tedy nelehký, ale proveditelný (pokud se vyvarujete jedné chybičky, která samozřejmě přišla). Bohužel scénář a herecké výkony opět zklamaly. Leto nejenže nikoho nevyzval, ale udělal z Jokera klauna ve špatném slova smyslu (Joker z Temného rytíře je prostě jen těžko překonatelný, podle mě bylo lepší jeho postavu úplně vynechat, protože se tady žádné kladné body získat nedaly => zato ztratit se jich dalo ve srovnávání hodně). Smith je již delší dobu naprosto sterilní herec upadající do rasistické ublíženosti (promarněná šance - film o zločincích a černých tak málo, přitom se na kriminalitě podílejí procentuálně naprosto zásadně) a tady to dal opět najevo, jeho znuděnost byla vzhledem ke gáži kterou dostal divácky urážející. Co se vyloženě povedlo byla postava Harley Quinn. Jednak proto, že je to postava nová, tedy nepopsaná a divák nebude srovnávat. Jednak proto, že Margot Robbie se povedlo najít tu správnou směsku mezitím být k politování, sexy a dostatečně zlá a úchylná. Celkově si z toho filmu pamatuji několik hodin po projekci pouze ji. To je za 175 miliónů poměrně hodně tristní. ()

AgnesDee

I když jsem se tohoto filmu bála, hlavně kvůli divnému vzhledu Jokera, nakonec musím říct, že nebyl vůbec špatný. Bohužel ani všudypřítomný humor a úžasný herecký výkon Margot Robbie, která prakticky tahala celý film, nezachránil děravý scénář. Už jen to, že tým byl vytvořen jen tak, aniž by k tomu měla Viola Davis sebemenší důvod, a najednou se objeví problém v čarodějce Přerostlé obočí. Jakoby čekala na to, až se tým vytvoří, a pak teprve chtěla zničit celý svět. A je zajímavé, že nikdo jejího přítele neodsuzoval za to, že za všechno mohlo jeho špatné rozhodnutí. Pak jsou tu některé postavy z týmu které jsou naprosto zbytečné, jako třeba Kapitán Pinky Bumerang. Kdyby tam nebyl, nic by se nestalo, jeho fetiš na růžové jednorožce se nijak nerozvinul, a třeba ve scéně, kdy Přerostlý obočí ukazuje našim anti-hrdinům jejich (ne)touhy, by mě zajímalo, co ukázala jemu. I když, možná to je všem jasný. A pak je tu Joker, kterej je tu jen kvůli Harley Quinn. Ano, jeho postava je v tomto filmu naprosto zbytečná, ale na druhou stranu, kdyby tam nebyl, nebyla by to Harley Quinn. Na jejich vztah se prostě nesmělo zapomenout, a navíc, její charakter z něj vyplývá, takže i když byl velmi špatně namaskovaný, chyběly mu jeho charakteristické jizvy a smích byl taky velmi ubohý, tak jeho existenci v tomhle filmu chápu. ()

zubrik66

Pre mňa osobne kandidát na malinu. Jednu * dávam iba za Harley Quinn. V tonto filme nefunguje skoro nič. Dialógy sú horšie ako v normalizačnom filme o budovaní socialistických krás. Akcia je zlátanina všetkého čo sme tu už videli a záporák? čarodejnica??? to vážne??? škoda 7,- EUR za lístok. ()

Mr.Ward

Čekal jsem opravdu víc. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle byl víc promrhaný materiál než BvS, i když je to o třídu lepší. Postavy sice fungují, ale zápletka je mizerná. Chybí krev a větší ujetost. Harley Quinn, potažmo vztah Harley a Jokera je ovšem top a chci je vidět v samostatném filmu o jejich love story. Nechci Birds Of Prey, chci Joker and Harley Movie ! :)))))) ()

l.enik.c

Až do shlédnutí tohoto snímku jsem si vždy myslela, že komiksovým filmům nerozumím, všechny mi přišly na stejný brdo, fakt jsem neuměla posoudit, zda je nějaký lepší či horší. Teď už vím, že to z části bylo tím, že jsem vždy sledovala Marvelovky (nepočítám-li Batman začíná a Temný rytíř). Nechci si najednou hrát na velkého experta, ale toto podle mě prostě úplně nefungovalo. Zaprvé: banda "záporáků", kteří vlastně neměli, až na tu copatou holku, skoro žádný prostor se ve filmu ukázat. Zadruhé: ta stejná banda byla postavena před "opravdového záporáka", proti kterému vlastně neměla absolutně žádnou šanci a jediný, kdo mu mohl aspoň částečně stačit, byl týpek metající kolem sebe oheň. Zatřetí: postavy jako netopýří a bleskový muž (to byla rychlost, že jsem si ho málem nestihla ani všimnout) a dokonce i Joker, mi tam přišli dost násilně procpaní, prostě myšlenka dobrá (hlavně Jokerův románek), ale jako celek to prostě nezapadalo, nefungovalo. Jinak se tam našlo i pár vtipných momentů, ale nejvíc jsem se stejně pobavila při souboji s "čarodějkou" tělo na tělo, aby pak prostě luskla prsty a všechny odzbrojila (to jsem nepobrala). Efekty dobré. Herecké výkony, pokud se vůbec dají posuzovat, také. Největší dojem však ve mě stejně zanechala Viola Davis. Jared Leto, jakožto toliko očekávaný Joker, jako vždy dobrý, ale Heatha Ledgera ani náhodou nepřekonal (možná to ale dělalo taky ne úplně povedené maskování). Takže pocity velmi smíšené, protože na druhou stranu nemůžu říct, že bych se úplně nudila a nebavila se. Tudíž resumé 3*. ()

Mistr_Moon

Mírné zklamání. Ayerovi jdou spíše komornější filmy s dobrým scénářem (koneckonců moderní verzi Čtyři v tanku a štěně natočil skvěle). Problém je v celém příběhu, který ač se snaží tvářit sakra vážně, nemá vlastně ani hlavu ani patu, je tam spousta hluchých míst a snaha vyvolávat vtipné hlášky pro odlehčení působí násilně. Polovina ze záporáků vlastně ani nepůsobí zle, hned od první akce pracují jako tým, který spolu už léta peče na Vánoce cukroví (pomineme toho indiána, který byl jasný hned jak se objevil na scéně). Všichni vyzdvihují Harley, která dostala nejvíce prostoru, ale upřímně, kdo si z ní bude pamatovat víc, než pohled na upnuté tričko/zadek. Pak je tu ještě Princ z Bel Air, který už 20 let hraje furt jednu a tu samou postavu (hláškující klaďas). Vtlačený Joker se snaží být hodně jiný než předchůdci, což mohlo být fajn, postrádá však jejich charizma. Zbytek obsazení už je jen do počtu. Update: Po druhém shlédnutí a verzi od Jamese Gunna musím říct, že toto je fakt nudný a zbytečný film. ()

Sparky

Kdo nic nečeká, toho nic nezklame... jinak by mě musela zklamat liniarita a neoriginalita filmu navzdory prostředí, ve kterém se odehrává. ()

LukeKiller

Trailery vyzerali dosť farebne, tak som myslel, že to bude zaujímavý mix (vizuálne) ako bolo Sucker Punch. Bohužiaľ nebolo, bolo by to zaujímavé. Ale v tom netkvie zásadný problém. Okrem fakt nepochopiteľných momentov, napríklad rozdávanie customizovanej výzbroje (why?). Ale dokonca ani to nie je najväčší problém. Problém proste je, že tam sú postavy len aby tam nebolo prázdno na plátne. Každá postava mi bola v podstate jedno, väčšina z nich ani nemala žiadne superschopnosti, len to boli zmrdi, čo boli zaujímaví (čo je možno superschopnosť, byť magor...?). Bolo tam aj viacero podivných strihov, ktoré na seba ako keby nenadväzovali. A celkovo bol ten film nejaký nemastný, neslaný, nekonzistentný. Premhraná šanca, ale verím tomu, že to druhý krát vyjde lepšie. Musí. Pretože X-meni a Avengers sú už nejak vyčpelí a chcelo by to osvieženie komiksového rybníčku. Na štyri hviezdy to nie je, ale na tri zase tiež nie. Tri a pol sa nedá dať, tak dávam štyri. ()

dfast

Svižné, svieže a sexy. Zároveň aj kopec trápnych scén, rovnako aj zápletka za veľa nestála, ale bavil som sa. Vidím to tak na 3,5*, ale kedže atmosféra a celkový pocit z filmu (stále je chuť vidieť to znova) sú pozitívne, šupnem 4*. (eeee zmena na 3* s odstupom času) ()

angel.CZ

Film od komiksového studia DC co by taky chtělo svůj podíl na filmech jako marvel je příjemnou a vítanou změnou. První kousek se supermanem a batmanem jsem zatím neviděl, což mi dali v tomhle filmu názorně sežrat hned během prvních pár minut. Nevýhodou tohoto filmu je, že stojí na dvou hercích čímž je Will Smith a ta pěkná a hlavně vtipná společnice Jokera. Ostatních si vlastně ani nevšimnete, což beru jako belke mínus. Jinak je to vcelku okopirovane a horší avengers. Na film jsem se těšil a čekal ospon efektivní akce, což byly taky horší. Kdybych měl hodnotit marvel a DC, tak by hvez bylo o dosg méně. Za mě 60% s odrenyma ušima. ()

Viper86-V1

Propalena sance na kultovni narez. Vynikajici postavy (Harley, El Diablo vedou, naopak Smith jako tahoun uz jede spis prumer, smesny digi zaporak bez komentare) v totalne sablonovitem dysfunkcnim pribehu. Film rozkroceny mezi temnym narezem a cool stylovkou, ve vysledku ale neni ani jednim. Na prvni moc klipovity bez propracovane psychologie postav (totalne plochy Joker nekouka na Ledgera ani z vlaku) a pametihodnych scen, na druhe malo nahlaskovane (Deadpoola jenom nesmele taha za kalhoty, kdyz uz se mu vydrape na kotniky). V obou pripadech citelne chyby Rkovy rating a ultranasili, at uz seriozne nebo jako nadsazka, oboje lepsi jak tento jednohubkovy polotovar. ()

Budisovie odpad!

Totalna sracka na ntu. Uz dlho som sa v kine nenudil pri komiksovke, ale toto? Dej ziadny, zloduch ziadny a zly sa hraju na dobrych v RP 12? Fuck. Joker - kur.a tatkto dodrbaneho som ho necakal. Najvacsie sklamanie. Vela postav o hovne. Sociopati a na konci v bare placu? Kde sme? V inej dimenzii? DC nema momentalne nic k svetu. Sem tam hlaska a same efekty. Hodte tomuto filmu malinu roku. Obdivujem ludi co hovoria, ze to je sracka a daju 4++++. ()

Dashiella

Prázdne ako gule tých, čo si vyhonia nad Margot Robbie a preto si myslia, že to je super film. Má to síce príliš veľa rôznorodej hudby (každá postava je uvedená svojím songom? chytré... NOT.), ale zato je to príšerne zostrihané. Zasmiala som sa raz, v závere, na Smithovej hláške, ktorú adresoval Viole Davis (ktorá tam jediná predviedla niečo herecky dôveryyhodné)- aj to samozrejme z obrej irónie nad tým všetkým. Ani smrť utopením v kyseline nemôže byť taká zlá ako pozerať sa na Letove výkony. ()

Fungore

Celkově jsem zklamán... těšíte se na film od první zmínky a nakonec dostanete tohle. Obyčejný padouch bez nějaké větší motivace. Film není ani temný, jak by mohl být, ale ani vtipný. Naprosto nevyužitý potenciál. Štve mě taky ta přístupnost. Will + Margot táhnou celý film. Batman se ve filmu bohužel objeví jen na začátku, což je velká škoda. Joker tam má jen pár scén.. z toho většina byla viděna v traileru. WTF?! Kromě Harley a Deadshota jsou tam všechny postavy tak nějak nevýrazné.. tohle má být týmovka padouchů? Celý film jsem čekal, kdy se to rozjede, kdy mě to nějak překvapí.. spokojenost se nedostavila. DC nemá špatné filmy, ale jako kdyby byly postaveny jen na efekt a na jménech zmíněných komixových postav. Marvel je stále ve vedení a já jen marně čekám, kdy DC konečně využije potenciálu svých postav a natočí pořádný komixový film, který jsme neviděli od dob Temného rytíře. 65% ()

hynn3k

Začali s tím loni u Foxů s Fantastickou čtyřkou a letos navázali s X-Meny a štafetu přebrali u DC s Batmanem, Supermanem a teď i touhle bandou. Řeč je o návratu deset až patnáct let zpět, tedy do doby, kdy vznikaly nudné a špatné filmy podle komiksové předlohy. Co je špatně s touhle bandou? Asi všechno. Plakáty září všemi barvami duhy a přitom je to film, kde snad ani nebyl osvětlovač. Což je u akčního filmu celkem problém, hlavně když se odehrává v nudných kulisách, který jim tam snad zbyly po dřívějších filmech. Tady těch 175 milionů fakt vidět nejde. Joel Kinnaman nepůsobí jako velitel ale spíš jako bažant a otloukánek pro ostatní. Batman a Flash jsou ve filmu proto, aby to nějak dávalo smysl, ale ve výsledku to smysl nedává vůbec. Prostředek filmu se neuvěřitelně táhne a potom najednou přijde konec. Navíc je to neuvěřitelně hloupý a naivní. Neočekával jsem něco hlubokomyslnýho, ale po promítání jsem se cítil trochu hloupější. Ať už z děje nebo z dialogů. Snad jen soundtrack je fajn, ale s tímhle stylem přišli o dva roky později. Neříkám, že Strážci Galaxie mají mezi komiksovými filmy monopol na Spirit in the Sky, ale vlastně mají. DC promrhali i svou druhou šanci a nevím, jestli dostanou i tu třetí. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?