Protiúder (TV seriál)

Strike Back

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2010–2020, 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry, Alexandra Moen, Jodhi May, Shelley Conn, Eva Birthistle, Vincent Regan, Natalie Becker, Colin Salmon, Nicola Stephenson, Natalia Avelon, Laura Haddock, Mel Raido, Ewen Bremner, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cal MacAninch, Shaun Parkes, Alexander Siddig, Liam Cunningham, Iain Glen, David Haig, Toby Stephens, David Harewood, Orla Brady, Adrian Rawlins, Tim Pigott-Smith, Saïd Taghmaoui, Alistair Petrie, Annabelle Wallis, Robert Hobbs, Rachel Shelley, Attila Árpa, Abdul Salis, Langley Kirkwood, Omar Berdouni, Danny Webb, Farid Elouardi, Sara Stewart, Ron Smerczak, Peter O'Meara, Matthew Leitch, Hakeem Kae-Kazim, Féodor Atkine, Patrick Lyster, Paul Freeman, Terence Maynard, Eamonn Walker, Silas Carson, Iván Kamarás, Tereza Srbová, Liam Garrigan, Matt Devere, Sean Cameron Michael, Tracy Ifeachor, Orla O'Rourke, Laura Greenwood, Babou Ceesay, Constantine Gregory, Mark Griffin, Karen David, Andy Lucas, Milauna Jackson, Zubin Varla, Declan Hannigan, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Gen Seto, Michelle Yeoh, Leo Gregory, Dustin Clare, Philip Bretherton, Ndoni Khanyile, Laëtitia Eïdo, Fraser James, Georg Nikoloff, Peter Guinness, Lyne Renee, Patrick O'Kane, Sasha Behar, Gontse Ntshegang, Brian Milligan, Anton David Jeftha, Roger Nevares, Branko Tomović, Nigel Whitmey, Boubacar Babiane, Charles Baloyi, David Dennis, Melanie Liburd, Pim Bubear, Kornelia Horvath, Jane May Graves, Stephanie Vogt, Dhaffer L'Abidine, Patrick John Walton, Alyy Khan, Dorian Lough, Abdi Gouhad, Wolf Kahler, Euan Macnaughton, Catherine Walker, Olivia Grant, Joseph Long, Rhashan Stone, Yasen Atour, Masa Yamaguchi, Craig Hawks, Jonas Khan, Aubrey Shelton, Abdi Hussein, Anthony Oseyemi, Kenneth Fok, Matt Newman, Mark Strepan, Richard Lukunku, Grant Swanby, Eoin O'Brien, Gillian Hanna, Warren Brown, Phil Dunster, Daniel MacPherson, Roxanne McKee, Nina Sosanya, Brandan Sean Murray, Daniel Ben Zenou, Amy-Leigh Hickman, Nyasha Hatendi, Darrell D'Silva, Zaqi Ismail, Carolin Stoltz, Don Hany, Katherine Kelly, Trevor Eve, Corey Johnson, Alin Sumarwata, Andrew Bryan, David Butler, Michael Dube, Yennis Cheung, Youssef Kerkour, Rhianne Barreto, Jamie Bamber, Alec Newman, Varada Sethu, Ann Truong, Daniel Cerqueira, Balázs Czukor, Josh Herdman, Bálint Rada, Áron Zoltán, Ciaran Owens, Ákos Kozma, Peter Firth, Gerran Howell, Urs Rechn, Gyöngyvér Bognár, Tomi Kosynus, Balázs Csémy, Nóra Trokán, Dervla Kirwan, Sai Bennett, Gábor Nagypál, Fanny Müller, Tristan Sturrock, Athina Papadimitriu, Kata Sarbó, Attila Egyed, Miklós Kapácsy, Tim McInnerny, Max Beesley, Eliza Bennett, Michael Bisping, Sonia Couling, Will Yun Lee, Vithaya Pansringarm, Christian Antidormi, Gwang-hoon Na, James Wilby, Máté Haumann, Michael McElhatton, Mihály Hajagos, Ryan Sampson, Adrian Paul, Lili Bordán, Anne-Solenne Hatte, Joseph Gatt, Michelle Lukes (a.z.), Sergej Onopko, Jim Liu, David Menkin, Marek Vašut, Zsolt Nagy, Sándor Bencze, Ferenc Lengyel, László Quitt, Anna Balogh, Bálint Adorjáni, Karina Kecskés, Gábor Atlasz, Gábor Herendi, Scott Sparrow, Martin Clunes, Raoul Max Trujillo, Kevork Malikyan, Dougray Scott, Marcel Iureș, Agni Scott, Bernice Stegers, Francis Magee, Zsolt Trill, György Honti, Gergely Frumen, Vincent Riotta, Steve Hajdu, Andreas Utterhall, Togo Igawa, Philip Arditti, Iván Fenyő, Oris Erhuero, Derek Magyar, Clara Paget, Adrian Edmondson, Tom Wu, Shivani Ghai, Pallavi Sharda, Aidan McArdle, Victoria Smurfit, Chris Obi, Alice Hewkin, Richard Dillane, Giles Matthey, Alex Waldmann, Marama Corlett, Clayton Evertson, Kelly Gough, Katrina Durden, Ivana Milicevic, Maxim Baldry, Alec Secareanu, Goran Bogdan, Nina Senicar, Tomi May, Branko Djurič, Lucy Russell, Faizal Hussein, Mirjam Novak, Adrian Bouchet, Nadeem Srouji, Jason Savage, Junix Inocian, Jacob James Beswick, Kelly B. Jones, Rami Chuene, David Dukas, Barry Aird, Rudi Dharmalingam, Erica Wessels

Viděny série 2 až 5 a po celou dobu se jedná o parádní akcí a hláškami napěchovaný materiál, s dílčími úkoly na dva díly a hlavním motivem v rámci celé série, což mi hodně vyhovovalo. Seriál se s tím nepáře a nikdy nevíte kdy může dostat kulku vaše oblíbená vedlejší postava, také je tu docela dost sexu. Série 2 - 4 jsou u mě za plné hodnocení, skvělá akce, hodně napětí, scénáře slušné, zvratů dost. Výborná je chemie mezi hlavníma postavama, takové to správné parťáctví. Pátá série je už přeci jen moc přehnaná, a v dílčích věcech nelogická, viz. infiltrace do Koreje, absence policajtů, kromě případu kdy se to hodí scénáři apod. Nicméně za uspokojivé uzavření a sentimentální konec dávám páté sérii slabší 4 hvězdy.(17.11.2020)

• warrenur

V skratke: military bachorka o tom, ako vojenska spravodajska jednotka, "o ktorej nikto nevie", riesi problemy napriec zemegulou. Cele zachranovanie zvladne neobycajne "vtipne a vykonne"duo tych "najcoolovejsich typkov. Brit je za dobraka, kladasa - typickeho skautika a american je zasa stereotypom lahkovazneho playboy-a, ktory v kazdej casti pretiahne, jednu az dve, ci uz povstalkyne, policajtky, agentku, sluzku, ci vojacku. Kazda jedna z nich je samozrejme ako z modelingovej agentury. Ako inak, robi to preto, lebo je stale v nebezpeci a tak mu to predsa divak, ako zdravu kompenzaciu tolkej strelby a zabijania, zje aj z navijakom. V tinejdzerskych rokoch by som to zrejme zral. Netusim, ci posledne serie sli kvalitou nahor. Inak urcite neodporucam.(2.2.2018)

Strike Back sú skôr 2 seriály. 1. séria je hlavne o Johnovi Porterovi a 2. až 4. sú skôr o tímovej spolupráci Sekcie 20. Aj v iných aspektoch sú rozdiely, ale čo sa nelíši, je kvalita seriálu: Parádička. Najviac sa mi páči, ako niektoré veci sú veľmi realistické a iné sú taká seriálovo prehnaná blbosť, že James Bond vyzerá reálne :-) Každopádne, geniálne zápletky, úžasné postavy a prestreliek a kečupu na mraky.(1.10.2013)

Moc jsem se snažil. Vážně, věřte mi to. Ale nemohl jsem se zbavit chuti, na zombíky. Jakmile někde vidím Andrewu Lincolna bez plnovousu a bez klobouku, mám chuť na zombíky. Takže neexistuje li v příběhu nic jiného, co by ve Vás vzbudilo jinou vášeň, než jsou plísní promazaní, uslintaní mozkožravci, není důvod přehnaně hvězdičkovat. Muzika alá Medal of Honnor, ve mě vzbudila spíš touhu si zapařit, než tupě sledovat píčoviny vojenské jednotky. Přesunout Strike Back pod Cinemax bylo nejlepší možné řešení. Nová hlavní drsná dvojka, kosí, hláškují a plní mise jak na běžícím pásu. A působí to líp než první tři dvojdíly. Ovšem přepálená drsnost je až na škodu. Nevím jak moc by ste museli být drsný, nebo z čeho by Vás mícká armáda musela sestrojit, abyste při vyndavání kulky ze stehna, kousek o tepny, vypadali a vydávali zvuk jak při prvním sraní po mesíční vepřové dietě. Každopádně třetí hvězdu přidám z důvodu, parádní akce a dobře napsaných scénářů a dvou hlavních drsňáků. Druhá série je úplně jiná a podstatně lepší.(26.3.2015)

K seriálu som sa dostal až v 4. sérii, a zdá sa mi byť dosť našliapaný, veľa akcie, zaujímavé ksichty vo vedľajších úlohách. O mŕtvoly nie je núdza a úvodná pesnička navodzuje skvelú atmosféru. Seriál o špeciálnej jednotke ako má byť... 1. séria má znaky nadmerných žánrových klišé (Hlavne to ako vždy dopadnú zradcovia, je trochu úsmevné. A sex je po určitej dobe tiež trochu prvoplánovaný.), ale moje sympatie seriál nestráca... A 2. séria má Rhonu Mitru. Ona je fakt kosť...(18.3.2016)

• - V prvním díle 4. série příjde v přestřelce Stonebridge (Philip Winchester) o kolimátor, v následném záběru jej však už opět má. (Paulusek)

• - Všechny postavy v seriálu nosí sluneční brýle Ray-Ban. (HectorHagman)

• - V epizodě můžeme vidět, že čeští vojáci delegace mají na sobě uniformy BDU Forest. Armáda ČR takové uniformy nikdy nepoužívala. Zároveň měla postava Gen. Palečka (Péter Bregyán) špatné označení hodnosti - dvě stříbrné hvězdy s lemováním (Štábní Nadpraporčík). (UncleMorty)