Protiúder (TV seriál)

Strike Back

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2010–2020, 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry, Alexandra Moen, Jodhi May, Shelley Conn, Eva Birthistle, Vincent Regan, Natalie Becker, Colin Salmon, Nicola Stephenson, Natalia Avelon, Laura Haddock, Mel Raido, Ewen Bremner, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cal MacAninch, Shaun Parkes, Alexander Siddig, Liam Cunningham, Iain Glen, David Haig, Toby Stephens, David Harewood, Orla Brady, Adrian Rawlins, Tim Pigott-Smith, Saïd Taghmaoui, Alistair Petrie, Annabelle Wallis, Robert Hobbs, Rachel Shelley, Attila Árpa, Abdul Salis, Langley Kirkwood, Omar Berdouni, Danny Webb, Farid Elouardi, Sara Stewart, Ron Smerczak, Peter O'Meara, Matthew Leitch, Hakeem Kae-Kazim, Féodor Atkine, Patrick Lyster, Paul Freeman, Terence Maynard, Eamonn Walker, Silas Carson, Iván Kamarás, Tereza Srbová, Liam Garrigan, Matt Devere, Sean Cameron Michael, Tracy Ifeachor, Orla O'Rourke, Laura Greenwood, Babou Ceesay, Constantine Gregory, Mark Griffin, Karen David, Andy Lucas, Milauna Jackson, Zubin Varla, Declan Hannigan, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Gen Seto, Michelle Yeoh, Leo Gregory, Dustin Clare, Philip Bretherton, Ndoni Khanyile, Laëtitia Eïdo, Fraser James, Georg Nikoloff, Peter Guinness, Lyne Renee, Patrick O'Kane, Sasha Behar, Gontse Ntshegang, Brian Milligan, Anton David Jeftha, Roger Nevares, Branko Tomović, Nigel Whitmey, Boubacar Babiane, Charles Baloyi, David Dennis, Melanie Liburd, Pim Bubear, Kornelia Horvath, Jane May Graves, Stephanie Vogt, Dhaffer L'Abidine, Patrick John Walton, Alyy Khan, Dorian Lough, Abdi Gouhad, Wolf Kahler, Euan Macnaughton, Catherine Walker, Olivia Grant, Joseph Long, Rhashan Stone, Yasen Atour, Masa Yamaguchi, Craig Hawks, Jonas Khan, Aubrey Shelton, Abdi Hussein, Anthony Oseyemi, Kenneth Fok, Matt Newman, Mark Strepan, Richard Lukunku, Grant Swanby, Eoin O'Brien, Gillian Hanna, Warren Brown, Phil Dunster, Daniel MacPherson, Roxanne McKee, Nina Sosanya, Brendan Murray, Daniel Ben Zenou, Amy-Leigh Hickman, Nyasha Hatendi, Darrell D'Silva, Zaqi Ismail, Carolin Stoltz, Don Hany, Katherine Kelly, Trevor Eve, Corey Johnson, Alin Sumarwata, Andrew Bryan, David Butler, Michael Dube, Yennis Cheung, Youssef Kerkour, Rhianne Barreto, Jamie Bamber, Alec Newman, Varada Sethu, Ann Truong, Daniel Cerqueira, Balázs Czukor, Josh Herdman, Bálint Rada, Áron Zoltán, Ciaran Owens, Ákos Kozma, Peter Firth, Gerran Howell, Urs Rechn, Gyöngyvér Bognár, Tomi Kosynus, Balázs Csémy, Nóra Trokán, Dervla Kirwan, Sai Bennett, Gábor Nagypál, Fanny Müller, Tristan Sturrock, Athina Papadimitriu, Kata Sarbó, Attila Egyed, Miklós Kapácsy, Tim McInnerny, Max Beesley, Eliza Bennett, Michael Bisping, Sonia Couling, Will Yun Lee, Vithaya Pansringarm, Christian Antidormi, Gwang-hoon Na, James Wilby, Máté Haumann, Michael McElhatton, Mihály Hajagos, Ryan Sampson, Adrian Paul, Lili Bordán, Anne-Solenne Hatte, Joseph Gatt, Michelle Lukes (a.z.), Sergej Onopko, Jim Liu, David Menkin, Marek Vašut, Zsolt Nagy, Sándor Bencze, Ferenc Lengyel, László Quitt, Anna Balogh, Bálint Adorjáni, Karina Kecskés, Gábor Atlasz, Gábor Herendi, Scott Sparrow, Martin Clunes, Raoul Max Trujillo, Kevork Malikyan, Dougray Scott, Marcel Iureș, Agni Scott, Bernice Stegers, Francis Magee, Zsolt Trill, György Honti, Gergely Frumen, Vincent Riotta, István Hajdu, Andreas Utterhall, Togo Igawa, Philip Arditti, Iván Fenyő, Oris Erhuero, Derek Magyar, Clara Paget, Adrian Edmondson, Tom Wu, Shivani Ghai, Pallavi Sharda, Aidan McArdle, Victoria Smurfit, Chris Obi, Alice Hewkin, Richard Dillane, Giles Matthey, Alex Waldmann, Marama Corlett, Clayton Evertson, Kelly Gough, Katrina Durden, Ivana Milicevic, Maxim Baldry, Alec Secareanu, Goran Bogdan, Nina Senicar, Tomi May, Branko Djurič, Lucy Russell, Faizal Hussein, Mirjam Novak, Adrian Bouchet, Nadeem Srouji, Jason Savage

Tady se na nic nehraje,prostě béčko se vším všudy. Akce,trochu špionáž,nějaká ta nahotinka a výbušný obsah.Pochvala za to,že mix funguje,ale toť vše,jelikož spousta klišé momentů kazí zážitek. V podstatě každý zvrat lze poměrně spolehlivě odhadnout. Ale pokud přimhouřím oko,pak se na seriál dobře dívá. Bohužel s každou další sérií přibývá "všechno přežiju" scén, kdy hlavní postavy neudolá snad ani Terminátor. Aspoň jsou to sympatičtí herci (do šesté série).(4.3.2019)

Ano misty to je dost prestrelene a moc Ramboidni..ale kdyby bylo vic serialu s takovou skvelou vypravou a slusnymi herci byl bych jen rad.Misty je to hodne akcni a takovy serial mi v posledni dobe chybel.. 2ha serie se rovnez povedla ikdyz se vystridali herci,pribylo postav a jde o zcela novy pribeh.Casting se vydaril a role vojaku,velitelu i hl.zaporaka sednou.Je to akcni,vypada to vypravneji a zaver serie byl skvele vygradovan. 85%(7.12.2010)

Ano je to Becko so vsetkymi bondovsko-rambovskymi neduhmi, scenar je uplne vypatlany a tie strihy s efektami - proste niekedy OMG... Ale zas su v kazdej epizode solidne sarkasticke hlasky, vzdy ine a celkom pekne kozy a hlavny hrdina "Vošukááá fšechno co se hejbááá" :) proste šovinisticke jadro mojho ja, dava * naviac, cize viac ako 50%(25.1.2012)

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že každú dvojčasť režíroval iný režisér. Zaujímvé príbehy a celkom sympatický kasting v niektorých častiach vyslovene dehonestuje komparz. Môže sa stať, že "profesionálni žoldnieri" sa budú Porterovi stavať pred jeho rozpálené AK47, jak umelé kvetinky na strelnici. Postavia sa mu pred dvere a divím sa, že nezaklopali. Verím, že nie som jediný, kto si to všimol a komu to vadí. Nič iné ale seriálu nemám čo vytknúť. Druhá séria pre mňa lepšia ako prvá, najmä dvojčasť z Kosova/Viedne a tretia, tá ešte o trošičku lepšia ako druhá. To sa často nevidí. Pribrať do teamu Rhonu Mitru bol parádny krok. Mimochodom, bacha na komentár užívateľa Anderson. Očividne hodnotil iba druhú sériu!!(19.9.2012)

Bond se může jít bodnout, což?....ne vážně, je to nářez a mise jsou prostě skvělý, jediný, co mi tam vadí je dle mého názoru tak trochu bezcharakterní postava Portera, možná je to tím až moc spravedlivým postojem, který ve finále generuje naivitu hlavního hrdiny. Taky bych se ráději ušetřila rodinných problémů, které to všechno nabourávají a jsou mi na obtíž jinak do výborného seriálu vnášejí trochu tupé, obvykle americké lacinosti....ale to je detail, ta akce totiž všechno přebije.26.2. 2012 Po druhý řadě zvyšuju na 5 hvězd, tohle už je jen nářez zbaven oné, mnou vytýkané, lacinosti, a to sem píše člověk, co má silnou averzi k akčnímu žánru jako takovému. Bomba. Docela mě mrzí, že tenhle seriálovej klenot vidělo tak málo lidí, máloco se tomu totiž vyrovná.(12.12.2010)

• - Pro roli Johna Portera se britský herec Richard Armitage (Captain America: The First Avenger (2011), Into The Storm (2014)) připravoval s kondičním trenérem po dobu 10 týdnů. (Conspi)

• - Seriál je natočen na motivy knihy 'Protiúder' autora Chrise Ryana, který sám patřil k britské vojenské speciální jednotce SAS. (MeanWhile)

• - Kvůli nastalým občanským nepokojům ve státě Mosambik týden před vznikem prvních dvou dílů třetí série, musel filmařský štáb kvůli zhoršeným bezpečnostním podmínkám přesunout natáčení do jiných lokací jižní Afriky. (Conspi)