poster

Protiúder (TV seriál)

 • Velká Británie

  Strike Back

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2010 - 2018, 42 h 25 min (Minutáž: 3x88+40x46 min)

Předloha:

Chris Ryan (kniha)

Hrají:

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry, Alexandra Moen, Jodhi May, Shelley Conn, Eva Birthistle, Vincent Regan, Natalie Becker, Colin Salmon, Nicola Stephenson, Natalia Avelon, Laura Haddock, Mel Raido, Ewen Bremner, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cal MacAninch, Shaun Parkes, Alexander Siddig, Liam Cunningham, Iain Glen, David Haig, Toby Stephens, David Harewood, Orla Brady, Adrian Rawlins, Tim Pigott-Smith, Saïd Taghmaoui, Alistair Petrie, Annabelle Wallis, Robert Hobbs, Rachel Shelley, Attila Árpa, Abdul Salis, Langley Kirkwood, Omar Berdouni, Danny Webb, Farid Elouardi, Sara Stewart, Ron Smerczak, Peter O'Meara, Matthew Leitch, Hakeem Kae-Kazim, Féodor Atkine, Patrick Lyster, Paul Freeman, Terence Maynard, Eamonn Walker, Silas Carson, Iván Kamarás, Tereza Srbová, Liam Garrigan, Matt Devere, Sean Cameron Michael, Tracy Ifeachor, Orla O'Rourke, Laura Greenwood, Babou Ceesay, Constantine Gregory, Mark Griffin, Karen David, Andy Lucas, Milauna Jackson, Zubin Varla, Declan Hannigan, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Gen Seto, Michelle Yeoh, Leo Gregory, Dustin Clare, Philip Bretherton, Ndoni Khanyile, Laëtitia Eïdo, Fraser James, Georg Nikoloff, Peter Guinness, Lyne Renee, Patrick O'Kane, Sasha Behar, Gontse Ntshegang, Brian Milligan, Anton David Jeftha, Roger Nevares, Branko Tomović, Nigel Whitmey, Boubacar Babiane, Charles Baloyi, David Dennis, Melanie Liburd, Pim Bubear, Kornelia Horvath, Jane May Graves, Stephanie Vogt, Dhaffer L'Abidine, Patrick John Walton, Alyy Khan, Dorian Lough, Abdi Gouhad, Wolf Kahler, Euan Macnaughton, Catherine Walker, Olivia Grant, Joseph Long, Rhashan Stone, Yasen Atour, Masa Yamaguchi, Craig Hawks, Jonas Khan, Aubrey Shelton, Abdi Hussein, Anthony Oseyemi, Kenneth Fok, Matt Newman, Mark Strepan, Richard Lukunku, Grant Swanby, Eoin O'Brien, Gillian Hanna, Warren Brown, Phil Dunster, Daniel MacPherson, Roxanne McKee, Nina Sosanya, Brendan Murray, Daniel Ben Zenou, Amy-Leigh Hickman, Nyasha Hatendi, Darrell D'Silva, Zaqi Ismail, Carolin Stoltz, Don Hany, Katherine Kelly, Trevor Eve, Corey Johnson, Alin Sumarwata, Andrew Bryan, David Butler, Michael Dube, Yennis Cheung, Youssef Kerkour
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hitman_47
  *****

  Nenechat se odradit první seriálově levnou a těžce rutinérsky natočenou nudnou akcí, kde se vojáci ještě před tím, než do někoho nasypou olovo, slušně zeptají, jestli by jim to jakože nevadilo. Aneb jeden ze vzácnych případů, kdy to američani vzali za ten lepší konec, než briti. Od druhé série, která je plne v režii Cinemaxu dostává seriál brutálně velké koule. Noví hlavní hrdinové mají mezi sebou neuvěřitelnou chemii, což má za následek naprosto skvělé macho hláškování a Stapleton je navíc neuvěřitelné hovado, co všechno ošuká... a když má střílet, tak zásadně borce rozmrdá na sračky a když posléze prochází kolem mrtvolky, tak do ní nasype ještě pár jen tak pro jistotu. Jinými slovy, od druhé série je to děsně poilticky nekorektní, nahláškované, brutální a pořádně akční. Cinemax do toho očividně rve prachy horem spodem, jelikož si Strike back vizuálně nezadá s filmy za několik desítek melounů. Takže ještě jednou, 1. série je nudná sračka .... od druhé je to neskutečny nářez pro všechny military fetišisty a nadšence. GAME ON !(29.5.2014)

 • javak810i
  ****

  Smíchejte Bourna, 24 hodin a Black Hawk down a udělejte z toho seriál. Co dostanete? No, dostali byste nejspíš seriál, jakým by mohl Strike Back být, kdyby neobsahoval ty své chybky (občasná nereálnost, nelogičnost, toporný scénář). Strike Back rozhodně není dokonalý, ale je zatraceně dobrý a i přesto, že se jedná o TV tvorbu, tak předčil mnohem ambicióznější filmy stejného žánru. Za mě tedy 5*.... Po druhé a třetí sérii snižuji na 4*. Seriál "zmainstreamovatěl" a z ústřední dvojice se stali neprůstřelní hrdinové. Ovšem zábavný faktor naštěstí zůstal pořád. Po 4. sérii nadále zůstávám u 4 hvězdiček. Ale jsou to velmi dobré čtyři hvězdičky. Na televizní produkci se jedná opravdu o nadprůměrnou akční zábavu, která nepůsobí lacině.(13.7.2012)

 • York
  ****

  Skvely serial, spousta prestrelek a souboju. Zacatek se me libil trochu vic, vzdycky byl jeden pribeh rozdelen do dvou dilu a jednotlive pribehy se vzdycky odehravaly nekde jinde, takze to bylo dost zajimave. Posledni serie byla uz ale zklamanim, na jednu stranu uz bylo jasne, ze jsou Michael i Damien "nesmrtelni", na druhou stranu ale zase nazev serie predpovidal to, ze jejich smrti by se cely serial mohl klidne ukoncit. Hlavne ale uz ta posledni serie byla takova divna...(3.2.2016)

 • ilemas
  *****

  Vynikající seriál z různých konfliktních míst Země šitý bohužel horkou jehlou, ale přesto nesmírně baví, jen nehledat chyby. Na tv tvorbu svižně natočeno, spousta akce a nečekaných zvratů s notnou dávkou odlehčujícího humoru. 1.série 80%, 2.série 100%, 3.série 100%, 4.série 100%, 5.série 100. Rozhodně lepší než trapný akčňák s Arnoldem Komando, který v době VHS byl naprostá bomba i přes spoustu klišé a filmařských chyb.(14.4.2013)

 • Rapikk
  ****

  První sérii zbožňuji. A kdyby v tomto seriálu pokračovali jen Britové, s radostí bych seriál ohodnotil pěti hvězdičkami a zařadil ho mezi svých top10, i když se seriál občas dopustil některých logických chyb. Bohužel osamělého frajera Richarda Armitage vyměnili Amíci za dva až příliš přímočaré playboye. Druhá řada se mi sice líbila i tak. Přeci jen seriál tak nabušený akcí aby člověk pohledal. Ale na britskou jedničku to prostě nemá. Ze třetí řady jsem zatím toho moc neviděl, ale zdá se, že ta kvalita šla někam úplně do háje.(3.12.2012)

 • - Hlavní protagonisté používají mimo jiné i samopaly české výroby SA vz. 58 v různých úpravách a CZ Scorpion Evo 3 S1. (Paulusek)

 • - První seriálová série byla natáčena v lokacích hlavního města Jihoafrické republiky Johannesburgu a v odlehlé provinční oblasti Gauteng. Ta se nachází v severním cípu Jihoafrické republiky. (Conspi)

 • - Všechny postavy v seriálu nosí sluneční brýle Ray-Ban. (HectorHagman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace