Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

terunka003

Detektivní, napínavé, britské, zajímavé, strhující, myšlenkové pochody, postřehy, barvy, skvělá kamera, hudba... Prostě senzace! Anglická klasika, kterou umí s elegancí, suchým humorem a zajímavými herci natočit pouze Britové, a to ještě v moderní době pistolí, atentátníků, pašeráků a mobilních telefonů. Všechna čest, už se těším na další pokračování. Martin Freeman a Benedict Cumberbatch se vzájemně doplňují. Seriál, který vážně zaujme. ..ten je tak chytrej, to bych taky chtěla.. ()

noriaki

Špičková série filmů o brilantním detektivovi s geniální dedukcí, vedle kterého i dr. House vypadá jako mentálně zaostalý omezenec a vysloveně rodinný typ. Tvůrcům se podařilo nemožné a doopravdy oživili dávno mrtvý svět viktoriánské Anglie a naroubovali ho do současného Londýna. I když to zní podivně, všechno funguje. Sherlock Holmes modernizoval své znalosti a přizpůsobil se okolnímu světu, ale přesto zůstal starosvětsky anglický a spoléhajícím se převážně na svou hlavu a mírně nechápavého asistenta dr. Watsona. Oblečen do tvídového saka, vyzbrojen nikotinovými náplastmi pro hluboké přemýšlení a nezbytným mobilním telefonem, řeší ty nejspletitější záhady, aby unikl nekonečné nudě. Vše dohromady vytváří zábavný a fascinující mix, který ještě o dvě úrovně výš zvedají perfektní herci. Benedict Cumberbatch je neuvěřitelný. Charisma z něho srší a z jeho očí svítí IQ výše řeckého státního dluhu. Jen je tedy potřeba přijmout, že tohle je spíš seriál o něm, než o jeho případech. ()

Gar-mogoth

Nejženiálnější detektivní seriál tohoto století, tak skvělý, až to místy ani nejde stíhat vnímat. [vložte superlativ]ní scénáře, režie a hudba by ale byly k ničemu bez Benedicta, ten chlápek je prostě bůh. Jo a taky to má skvělý dabing od ČT. Třetí řada je tak nacpaná nápady (a vtípky), že ani nevadí trochu menší zaměření na případy ve prospěch postav. I AM SHER LOCKED ()

Nutrička

Ačkoli nemám moc ráda modernizace, Sherlock tvoří čestnou výjimku. Takhle nadšená už jsem dlouho nebyla! Výběr herců se moc povedl - Martin Freeman a (pro mě nová tvář) Benedict Cumberbatch si skvěle rozumí a sedí do svých rolí perfektně. Ovšem nejen oni - co teprve Andrew Scott jako hlavní padouch nebo občas se vyskytující Mark Gatiss! Příběhy podkresluje hudba, která perfektně dotváří atmosféru. Taky kamera a popisky toho, co si zrovna Sherlock myslí, jsou povedené. Vtipné, napínavé, inteligentní. Řadím mezi svých top 10. ()

T-pack

Sherlocků tady byly, a ještě budou (a to je jasné jako vaše profese tomuhle Holmesovi) stovky, ale těžko najdete lepší skloubení invence s citlivým přístupem k původní látce. Hned Study in Pink názvem připomene, nicméně nekopíruje, předlohu a právě v něm je vidět, jak perfektně je ten amalgám udělaný. Stejně jako v předloze se objevuje nápis rache, jak ale moderní Sherlock správně poznamenává, psát pomstu německy je nesmysl a vydedukuje jméno Rachel. Postavy zůstávají, mají však nové motivace, nové cíle a dokonce nové charakterové rysy. Tady se blýskne Cumberbatch schopný zahrát arogantní hlavní postavu, kterou musíte nenávidět i zbožňovat a to obojí současně. Martin Freeman mu zdatně sekunduje jako velmi správně napsaný doktor Watson. Každý díl dokáže nadchnout, některé méně, ale ve světle skvostů jako Scandal in Belgravia se dá odpustit leccos. Jako moderní reinkarnace legendárního detektiva a zároveň jako zábavná kriminálka naprosto bez chyby a doufejme, že tahle minisérie nastaví laťku příštím pokusům v obou polích. ()

Redi

Sherlock bohužel není tak geniální, jak si o sobě myslí. Ze tří ze šesti případů mi byl padouch jasný dřív, než uběhla polovina epizody. Ale jinak dobře natočené, hlavně vizuální stránka se mě líbí, postavy se dobře doplňují až mi v žánru chybí i komedie. Ve třetí sérii chci ale zpět "dominatrix", přesto nejede vlak! ()

ywo666

No toto som úplne zabudol ohodnotiť a teraz si spomínam keď vyšla tretia séria. Prvá séria dokonalá. Druhá stále dobrá, ale trochu slabšia a prvý diel tretej začal veľmi dobre. Fakt zábavný seriál. Herci na jednotku. Réžia na dve jednotky. Scénar tiež viac než solídny. Niekedy totálne nestíham pozachytávať všetky zaujímavé hlášky, nápady a vychytávky. Koncentrácia zaujímavých vecí fakt brutálna. Hlavní hrdinovia dokobale vybraní. Ritchieho Sherlocka mám rád, ale toto je asi ešte lepšie. Briti proste vedia ako na to. 90% ()

Houp

Seriál je výborný, ale jednotlivé díly bych hodnotil různě. 1. série: A Study in Pink 4*, The Blind Banker 3*, The Great Game 5*, 2. série: A Scandal In Belgravia 5*, The Hounds of Baskerville 3*, The Reichenbach Fall 5*, 3. série: Many Happy Returns 5*, The Empty Hearse 4*, The Sign of Three 3*, His Last Vow 3* ()

geklon

Nafouklá bublina ze slin, které měly sloužit na rozlepení mýtu. Vraždy v Mitcamrdu, vyhoněné vyfotoshopovaným egem hlavního hrdiny. Vykreslení Sherlocka připomíná kombinaci Dr. House s Seldonem Cooperem z TBBT. Na mě moc umělé...nebo umělecké? 69% ()

Ivuse

Wow... nemám slov... tohle je prostě... jak to jen,... dobře, teď trochu smysluplněji :-) Zasazení Sherlocka do moderní doby byl výborný nápad, hned prvních pár minut mě uchvátilo a nebyla jsem schopná přestat :-) Sherlock v podání Benedicta mě uchvátil (a ten jeho hlas...) s Martinem si výborně sedli a krásně jim to šlape. Humor, napětí, logika, obsazení... prostě všechno do sebe krásně zapadá. Výborný díl: The Great game, a úplně best je: The Sign of Three :-) ()

MikyAff

Sherlock Holmes zase trošku jinak a troufám si říct, že velmi povedeně. Herci jsou naprosto perfektní! Cumberbatch je úžasný sociopat a spolu s Freemanem jsou skvělá dvojka. Když se k nim přidá Andrew Scott jako Moriarty, který je jeden z nejlepších záporáků, jaké jsem kdy viděla, nemám žádné výhrady. S každým dílem je seriál lepší a lepší a jako každý fanoušek si dovolím povzdechnout nad tím, že interval natáčení mezi sériemi je moc dlouhý a já příliš nedočkavá. Chci další! Jak už zde bylo několikrát zmíněno, vyplatí se sledovat v originále, Benedict má opravdu charismatický hlas. Navíc Sherlock nabízí jednu z nejlepších úvodních znělek a prostředí Londýna a všeobecně Velké Birtánie je zde opravdu kouzelné. I am not a psychopath, I am a high functioning sociopath. Do your research. ()

venison

Dnes je hodně populární zasazovat do seriálů sociopaty (např. "Most", "Teorie velkého třesku" aj.) a tak se tomu ani "Sherlock" nevyhnul ;-) Jde rozhodně o zajímavým způsobem zpracovaný seriál, ale působí na mě trošku chaotickým (nevyváženým) dojmem.. Někdy zajímavá detektivka, někdy spíš komedie, někdy halucinogenní schíza, někdy skoro nuda.. Nejvíc mě baví postava dr. Watsona a později i jeho ženy Marry.. ;-) S01 - slabší, je vidět, že se autoři malinko hledají a že si vše musí teprve sednout. S02 - zatím nejlepší řada seriálu, zajímavé zápletky, postavy i vyvážený děj. S03 - tahle série už mi přijde jako že už lehce vaří autoři z vody a kvalitou se vrací na začátek. Uvidíme, co bude dál ;-) ()

Pavlínka9

WAU!! Nemám sílu k tomu napsat vše, co mám k tomu v hlavě!! Tohle se prostě musí vidět, jelikož se nedá ani slovy popsat, jak je to neuvěřitelně skvělý seriál :) ()

Unnamed

Po prvních třech dílech tohoto seriálu z něj mám trošku rozpačité dojmy. Zasazení děje do přítomnosti se autorům poměrně povedlo, ale i tak bych raději viděl Sherlocka Holmese v klasickém prostředí (i když by to nejspíš vyžadovalo o dost větší rozpočet a dostávalo by se to do křížku s plány Guye Ritchieho a mít filmy a seriál ve stejnou dobu, no asi by to nedávalo moc smysl). Herecké obsazení... největší problémy jsem měl se vstřebáním role Holmese, herec se mi na něj vůbec nehodil, ale po nějaké době jsem si zvykl a již nemám ke Cumberbatchovi žádné výtky (naopak jsem byl mile překvapen Dr. Watsonem - obsazením, protože postava je dost zanedbávaná a pokud by Holmesovi jen žehlila košile a nakupovala, měla by stejné využití). Postava Moriartyho byla absolutně otřesně zahraná, uvědomuji si, že to přehrávání bylo úmyslné, ale že by se mi na tom cokoliv líbilo... Ve výsledku mě Sherlock jako detektivní seriál příliš nezaujal, nenabídl nic čím by vyčníval a upoutal mou pozornost, stále asi raději sáhnu po seriálu Castle s Nathanem Fillionem. Nicméně po nějakém tom roce jsem dal tomuto seriálu šanci si to u mě napravit dalšími díly a vážně se seriál kvalitativně zvedl (Moriarty naneštěstí pořád stejně iritující postava). Kvalita díly však stále velice kolísá a ve třetí sérii přibývá nádech grotesky. 1. série 4*/3*/3*, 2.série 5*/4*/4*, 3. série 3*/5*/4* ()

Linka2

Pilot mě dostal. Divím se, že ztvárnit klasický příběh Sherlocka Holmese tímto způsobem někoho nenapadlo už dříve. Opravdu povedené. ()

Natabar

Když jsem poprvé zaslechl (resp. spatřil v TV upoutávku), že převedou Sherlocka Holmese do současnosti, nevěřícně jsem kroutil hlavou a klepal si na čelo, jako že co už dnes ze zoufalství ještě nevymyslí. Tohle přece nemůže fungovat!! Čirou náhodou jsem zrovna seděl u TV když běžel první díl. A já opět nevěřícně kroutil hlavou a chrochtal blahem. Nikdy, opakuji nikdy bych si netroufl tvrdit, že SH a současný moderní svět s mobilem, internetem apod. může jít dohromady. Šlo to. A jak parádně! Má to šmrnc, má to styl, má to napětí a co je nejlepší - přes tu modernost a současnost to nic neztratilo z ducha a určité krásné starosvětskosti Doylovských časů. Popravdě řečeno - sherlockovská esence je přenesena tak dokonale, že si ani nestihnete uvědomit, že se děj neodehrává ve staré dobré Anglii. Já tleskám. Standing ovation. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017