Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

romajz15

Sherlock je naprosto geniální a ne jen jako postava, ale i jako seriál. Seriály na špičce žebříčku tam skutečně nejsou bezdůvodně. Benedict jako tradičně naprosto úžasný a charisma z něj přímo sálá. Freeman taky nehraje špatně. Seriál je celý postavený na geniálně napsané postavě Holmese, ale to mě bohatě stačí, protože je to jedna z nejlepších postav, jaké jsem kdy viděl. Pár vtipných scén seriálu dodává na šmrncu. Podtrženo sečteno, mám nový oblíbený seriál. ()

nevermore

První 2 série jasných 5***** , ale je až s podivem, jak může seriál pozbýt atmosféru a ducha tak, jako Sherlock v poslední sérii. ()

Krosmen

Tvůrci by si zasloužili pěknejch pár na prdel, že to utli po třetím dílu, kterej má atmosféru tak hustou, že by ji přeřízla jen motorovka od Bédy Trávníčka. Nezbývá než netrpělivě čekat na další díl. Nicméně jedno malé rýpnutí. Je trošku úsměvné, že se všechno má odehrávat rádoby uvěřitelně a moderně ačkoli je naprosto vyloučena postava Sherlocka Holmese, jakoby snad tu knížku v tom seriálu nikdo neznal, ale záměr, proč to tak je, je zřejmý ()

svobik

Musím se smát, když si britská televizní produkce vytírá zadek se stomilionovým hollywoodským blockbusterem. Takhle nějak by Sherlock vypadal, kdyby jej Ritchie natočil před deseti lety na ostrovech. Výborní herci, briskní humor, agresivní (přitom ale krásně lehký) vizuál a'la CSI a ve dvou případech přímo geniální scenáristická práce. Nebýt rutinní prostřední epizody, asi bych Sherlockovi nasolil plnou palbu. ()

strelenaL

Super seriál odehrávající se v dnešní době. Skvěle vybraná ústřední dvojice v podání Benedicta a Martina. Seriál mi přípomíná místy myšlenky zločince. Možná je to faktem, který při vyšetřování používá Sherlock. Dívám se na čtvrtou sezonu... Takže bude nové shrnutí ! :-) ()

klima777

Celkem svěže a lahodně natočená série. Takže v konečném zúčtování: Ano. Byť mě nápad učinit Holmese s Watsonem ryze současnými nikterak nenadchýná (abych řekla pravdu, vadí mi ;-)). ()

Magniel

Místy jsem si říkal, jak mohli Sherlocka Holmese tak zprznit. Především jsem očekával zauzlenější děj a více ohromující rozuzlení. Po shlédnutí všech třech dílů jsem ale došel k závěru, že to zprznili nečekaně dobře. Je to tedy stále zprznění? Asi ne, beru to slovo zpět... ()

Vironey

Steven Moffat je prostě génius a v současnosti pro mě nejlepší scénárista na světě. Už v Doctor Who byl znatelně poznat jeho rukopis - jeho díly vždycky o dost vyčnívaly nad ostatními. A v Sherlockovi je jeho rukopis znát snad ještě víc. Úžasná adaptace, úžasní herci. Edit 26.1. 2017: 4. sezóna - no toto! Taková zrůdnost! Hanba! Hanba! Vyřazuji z oblíbených a hořce lituji shlédnutí 4. sezóny - debilita na entou, která zkazila dojem i z těch předchozích sérií. ()

Jacob23

U 1. serie jsem si 100% hodnocenim nebyl jisty..po 2. uz jsem.Posledni dil naprosto dokonaly-dlouho jsme nevidel na serialovem poli neco tak vychytaneho..herecka souhra hlavni 2ky je skvela!na po 2he jeste jeste lepsi zazitekk! ()

Elrond88

100% perfektní, precizní, a zejména skvěle zvládnutá adaptace tak starého a kultovního díla do nové moderní podoby 21. století ()

ghatos

Intelektuální MacGyver v moderním úhledem balení (někdy je to už hodně postmoderně zu viel). 1.díl - 73%, 2.díl - 70%, 3.díl - 76%, 4.díl - 68%, 5.díl - 70%, 6.díl - 75%, 7. díl - 63%, 8. díl - 59%, 9. díl - 50%. Třetí série je vyloženě samoúčelná. Pořádný záporák tam není a celé to divadýlko slouží pouze k dalšímu pokračování. Celkově 67%. ()

Roseinka

V prvním díle jsem se vypořádávala s tím, jestli je Sherlock opravdu Sherlock. Myslela jsem, že je to jen jakoby na motiv. Také jsem polovinu prvního dílu rozdejchávala samotného herce, který ztvárňuje Sherlocka, protože mi přišel příšerně nesympatický. Každopádně jsem si ho vzápětí oblíbila, čímž se mi zalíbil i samotný seriál. Líbí se mi, jak je vše promyšlené, líbí se ten zvláštní humor a ironie. Doufám, že brzy budou k mání další díly...../// Po čtvrtém dílu jsem šla do kolen a je to momentálně jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Naprosto žeru každou scénu, větu, jakoukoli promyšlenou genialitu a sama jsem v šoku, že jsem si i osobu Sherlocka svým způsobem neuvěřitelně zamilovala. Skvělý, promyšlený seriál! :) /// Po šestém díle jsem naprosto okouzlená a tenhle seriál naprosto zbožňuju - doslova "I am Sherlocked". Je to geniální! A Benedict je nejvíc sexy ošklivý herec. :D Asi kvůli tomu hlasu. Ten má fakt božský. Už se nemůžu dočkat další série. ()

JoseBenes

Do Scandal in Belgravia to byl "pouze" vynikající seriál. První díl druhé série je ovšem tak brilantní, že překonává oba dva Ritcheovo filmy dohromady. Šup s Sherlockem okamžitě do topky. ()

Dreadd

První dvě série Sherlocka byla čistá radost ze scenáristické práce dua Moffat-Gatiss. Sherlock byl ze své doby vytržen velmi promyšleně a jeho konfrontace s jednadvacátým stoletím byla doplněna adaptací vybraných případů. Po dvouletém čekání na třetí sérii, jež bylo vyplněno konstrukcí všech možných i nemožných teorií o Sherlockově pádu, přišla třetí série a s ní mírné rozčarování. Noví režiséři mají jiný styl a staří scenáristé mají čím dál bláznivější nápady, některé scény myšlené jako komediální jsou přinejmenším rozpačité. ()

Scar

Päť hviezd za kvalitné spracovanie, tri hviezdy za dehonestáciu Sherlockovho charakteru a prešvihnutú stopáž. ()

Guzo

Tak první série zkouknutá a jsem z toho trochu rozpačitý. Těším se až se podívám na další díly, nicméně vynášet tenhle britský seriál do nebe nebudu (a srovnávat ho s úplně jinak zaměřenými filmy s Downeym taky ne). Druhý díl byl o něco slabší, zrovna tak bitka s Golemem v závěrečném, ale celkově se jedná o hodně povedené epizody - hlavně co se týče té poslední scény. EDIT po druhé sérii: Sherlock nabral nový vítr do plachet díky Moriartymu a vydrželo mu to až do skvělého finále. Jsem moc zvědavý na třetí sérii. ()

J-o-k-e-r

Velká británie se opět předvedla v plné parádě! Upřímně, měl jsem trochu obavy, nechtělo se mi moc do moderního Sherlocka. Ale jakmile jsem to překonal, nebylo cesty zpět. Díl od dílu mě seriál vtáhl tak, že už netrpělivě očekávám 3. sérii. Stopáž jednoho dílu malinko odrazuje, ale věřte, že těch 90 minut mnoho není. Sherlock má neuvěřitelnou sílu zaujmout, nenechat diváka dýchat a ten napjatě očekává kdejaký zvrat v příběhu. Skvělý výběr herců, inteligentní humor, a velmi nápadité přenesení klasických případů do současného 21. století mi nabídlo opravdu jeden z nejsilnějších seriálových počinů poslední doby...tady je opravdu jediná výtka v množství dílů...je jich pekelně málo! ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017