Šestej smysl (TV seriál)

The Finder

Finder: Šiesty zmysel

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 13x42 min

Spin-off Sběratelů se mi zamlouval hned od začátku. Sice oproti dílu ve Sběratelích došlo k malé kosmetické změně v obsazení, ale nakonec byla k dobrému. Všechny postavy, počínaje tak trochu šíleným Walterem, jehož neortodoxní metody musí bavit. Mě osobně nejvíc učarovali jeho rekonstrukce místa činu. Přes jeho dva strážné anděle, US Marshall Isabel a horu jménem Leo Knox. Leo byl samozřejmě velkým tahounem, a to nejen kvůli svojí postavě. Jeho vykládání zákona bylo dokonalé. A poslední do party byla mladičká Willa, která se snaží uniknout svému "gipsy" osudu. Díky tomu, že má seriál jen 13 epizod se nezačnou případy opakovat, a pořád zůstává vtipný. Samozřejmě mě jako všechny rozčarovalo to velice deprimující a "otevřené" finále. Takhle zvláštní pocit už jsem z konce dlouho neměl. Podle mě se počítalo s další sérií, ale na tu už bohužel nedošlo a nedojde. Vtipných a "světlých" seriálů nikdy dost a pokud je má někdo rád, tak je Finder dobrou volbou.(6.8.2013)

Ze všech třinácti dílů je ten poslední nejlepší a celý seriál jím měl vlastně začínat, protože potom by byla divácká sledovanost úplně někde jinde. Jednotlivé díly mají různě kolísající obsahovou kvalitu. S postavami se člověk za celou dobu moc neseznámí a nepřirostou mu k srdci, ale potenciál tam byl. Nejvíce zbytečné postavy byly Willa Monday a Timo Proud. Naopak více prostoru mohla dostat Isabel Zambada (Mercedes Masöhn). Ze seriálu Bones / Sběratelé kostí hostoval ve druhé epizodě Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) a v šesté epizodě Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne).(10.2.2013)

Mám ráda Waltera, není to sice ten typ chlapa, jehož charisma by vás během pár vteřin uzemnilo, ale Walter je prostě v pohodě, což sice nedoceníte hned po prvním díle, ale časem a všechny ty neortodoxní pátrací metody, havajské košile, žabky na nohou, bar a všudy přítomná prázdninová atmosféra začnou mít stejně blahodárné účinky jako dovolená. kdo za tím hledá další Bones, má nejspíš smůlu, protože s nimi má Finder skutečně pramálo společného.(23.5.2012)

Opět ucházející seriál, který je odsouzen ke konci dříve, než se vůbec mohl pořádně rozjet. Líbila se mi posedlost hlavního hrdiny najít to, co začal hledat. Seriál je jakž takž realistický, žádné super hi-tech vychytávky ani jiné fantasmagorie. Je fakt, že některé postavy jsou jaksi nadbytečné, ale alespoň je/byl prostor pro rozvoj nějakého vedlejšího děje. Shrnuto: výborný seriál, bohužel zatím přerušen a nepočítám, že bude pokračovat dále.(13.7.2014)

Spin-off seriálu Bones který ovšem (zatím) mnoho z kostěného universa nesdílí. Je tu méně ožraných mrtvol a více sluníčka, doslova. Seriál si nehraje na žádný patos a stejně jako hlavní hrdina srší nadhledem. Po dlouhé době je to de facto detektivka oproštěná od otřepaných vražd a vyčpělých ústředních shipů. Mezi postavami panuje milá, leč dramatickým proudem hnaná chemie a já osobně sem si je rychle oblíbil, hlavně ústřední dvojku Waltera a Lea kterým přizvukuje průšvihy přitahující (nebo spíše generující) Willa. Stejně jako byl Chuck komedie při které jste zažili i notnou dávku napětí, je toto drama při kterém se zasmějete a hlavně milé osvobození od stokrát ohraných zápletek nuceně vypjatých dramat o jaká není nouze. Po pěti dílech dávám 4*, uvidíme jak si první série povede.(13.2.2012)

• - Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

• - Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v 19. epizodě 6. série. Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Saffron Burrows. (faraonka)