Šestej smysl (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 13x42 min

Sidney Sidell

Jamie Forsyth

Geoff Stults, Michael Clarke Duncan, Mercedes Mason, Adam Arkin, John Francis Daley, Jim Cody Williams, Katie Garfield, Mitch Pileggi, John Ashton, Eric Roberts, Toby Hemingway, Elizabeth Rodriguez, Annette O'Toole, Patrick Fischler, Nestor Serrano, Mike Starr, Jose Pablo Cantillo, Lorraine Toussaint, Michael Des Barres, Arthur Darbinyan, Kelly Carlson, Chris Ellis, T.J. Thyne, Anne Ramsay, Rus Blackwell, Laura Wiggins, Lance Gross, Maddie Hasson, Amy Aquino, William Stanford Davis, John Fogerty, Curtis "50 Cent" Jackson, Adina Porter, Lindsay Bushman, Ali Williams, Chris Browning, Ginger Gonzaga, Spencer Garrett, Ian Reed Kesler, Jacob Latimore, Jodi Lyn O'Keefe, Jonathan Slavin, Ever Carradine, Tom Stedham, Sean McGowan, Julia Vera, Mariano Mendoza, Rick Zieff, Mercedes Colon, James Harvey Ward, Shani Pride, Karina Logue, Michael Irby, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Mike Bradecich, Chris Tardio, Molly Morgan, Aaron Hendry, Danny Machado, John Sanderford, Cloie Wyatt Taylor, JJ Snyder

Mám ráda Waltera, není to sice ten typ chlapa, jehož charisma by vás během pár vteřin uzemnilo, ale Walter je prostě v pohodě, což sice nedoceníte hned po prvním díle, ale časem a všechny ty neortodoxní pátrací metody, havajské košile, žabky na nohou, bar a všudy přítomná prázdninová atmosféra začnou mít stejně blahodárné účinky jako dovolená. kdo za tím hledá další Bones, má nejspíš smůlu, protože s nimi má Finder skutečně pramálo společného.(23.5.2012)

The Finder na sebe upozornil díky "bokovce" v seriálu Sběratelé kostí kde ukázal zajímavý potenciál a vtip. No škoda je že mu to nevydrželo :(. Z originálního tématu "ultimátního hledače" se časem stala tak trochu parodie (nebo se mi to při těch jeho rekonstrukcích zdálo?) a v některých případech i solidní blbost. Bohužel to nezachránil ani "vypjatý" konec navnazující na druhou sérii (která jak vidno asi nebude).(10.7.2012)

Spin-off seriálu Bones který ovšem (zatím) mnoho z kostěného universa nesdílí. Je tu méně ožraných mrtvol a více sluníčka, doslova. Seriál si nehraje na žádný patos a stejně jako hlavní hrdina srší nadhledem. Po dlouhé době je to de facto detektivka oproštěná od otřepaných vražd a vyčpělých ústředních shipů. Mezi postavami panuje milá, leč dramatickým proudem hnaná chemie a já osobně sem si je rychle oblíbil, hlavně ústřední dvojku Waltera a Lea kterým přizvukuje průšvihy přitahující (nebo spíše generující) Willa. Stejně jako byl Chuck komedie při které jste zažili i notnou dávku napětí, je toto drama při kterém se zasmějete a hlavně milé osvobození od stokrát ohraných zápletek nuceně vypjatých dramat o jaká není nouze. Po pěti dílech dávám 4*, uvidíme jak si první série povede.(13.2.2012)

Milý seriál, taková oddechovka na volný večer o šáhlém válečném veteránovi a jeho kamarádech, navíc vyšetřující případy. Postavy jsou sympatické všechny, ale asi nejsympatičtější postavou je pro mě Leo Knox, který by se sice mohl zdát jako velký naštvaný svalovec, ale má zlaté srdce. I když jsem se bála, čeho se to vlastně dočkám, nenudila jsem se a příjemně jsem se bavila. Určitě budu koukat dál. 80%(1.7.2013)

• phoebess

Seriál u mě neměl dobrý rozjezd, a to už jenom tím, že jsem jen zírala, jak násilné to jeho "propojení" s Bones tehdy bylo, jenom aby se tomu mohlo říkat spin-off. I přesto jsem mu dala šanci. A další (po tom, co ve vysílacím čase nahradil Bones) a další (po tom, co odšoupl Bones z jejich vysílacího slotu na jiný). Ale... ack. Ne, tohle mě prostě nebavilo, uměle vytvořené charaktery, se kterými jsem se nedokázala sžít.(13.5.2012)

• - Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

• - Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v 19. epizodě 6. série. Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Saffron Burrows. (faraonka)