Šestej smysl (TV seriál)

The Finder

Finder: Šiesty zmysel

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Sidney Sidell

Geoff Stults, Maddie Hasson, Mercedes Mason, Michael Clarke Duncan, Toby Hemingway, Amy Aquino, Adam Arkin, John Francis Daley, Jim Cody Williams, Katie Garfield, Mitch Pileggi, John Ashton, Eric Roberts, Elizabeth Rodriguez, Annette O'Toole, Patrick Fischler, Nestor Serrano, Mike Starr, Jose Pablo Cantillo, Lorraine Toussaint, Michael Des Barres, Arthur Darbinyan, Kelly Carlson, Chris Ellis, T.J. Thyne, Anne Ramsay, Rus Blackwell, Laura Wiggins, Lance Gross, William Stanford Davis, John Fogerty, 50 Cent, Adina Porter, Lindsay Bushman, Ali Williams, Chris Browning, Ginger Gonzaga, Spencer Garrett, Ian Reed Kesler, Jacob Latimore, Jodi Lyn O'Keefe, Jonathan Slavin, Ever Carradine, Tom Stedham, Sean McGowan, Julia Vera, Mariano Mendoza, Rick Zieff, Mercedes Colon, James Harvey Ward, Shani Pride, Karina Logue, Michael Irby, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Mike Bradecich, Chris Tardio, Molly Morgan, Aaron Hendry, Danny Machado, John Sanderford, Cloie Wyatt Taylor, JJ Snyder, Brett Davern, Jaime Murray, Roy Werner, Ryan Cutrona, Greg Evigan, Valarie Pettiford, Mario Van Peebles, Eric Norris, Tj Myers, Wilson Cruz, Jake Busey, Sarah Lynn Dawson, Ignacio Serricchio, Joshua Leonard, Jason Beghe, Peta Wilson, Juliette Goglia, M.C. Gainey, Salli Richardson-Whitfield, Arjay Smith, Alex Fernandez, Shane Edelman, David H. Lawrence XVII, Christopher Goodman, Yara Shahidi, Patrick Fabian, Mageina Tovah, James Madio, George Stults, Blake Shields, Katana Malone, Sonya Leslie

Mám ráda Waltera, není to sice ten typ chlapa, jehož charisma by vás během pár vteřin uzemnilo, ale Walter je prostě v pohodě, což sice nedoceníte hned po prvním díle, ale časem a všechny ty neortodoxní pátrací metody, havajské košile, žabky na nohou, bar a všudy přítomná prázdninová atmosféra začnou mít stejně blahodárné účinky jako dovolená. kdo za tím hledá další Bones, má nejspíš smůlu, protože s nimi má Finder skutečně pramálo společného.(23.5.2012)

Ze všech třinácti dílů je ten poslední nejlepší a celý seriál jím měl vlastně začínat, protože potom by byla divácká sledovanost úplně někde jinde. Jednotlivé díly mají různě kolísající obsahovou kvalitu. S postavami se člověk za celou dobu moc neseznámí a nepřirostou mu k srdci, ale potenciál tam byl. Nejvíce zbytečné postavy byly Willa Monday a Timo Proud. Naopak více prostoru mohla dostat Isabel Zambada (Mercedes Masöhn). Ze seriálu Bones / Sběratelé kostí hostoval ve druhé epizodě Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) a v šesté epizodě Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne). Zhlédnuto všech 13 epizod.(10.2.2013)

Spin-off Sběratelů se mi zamlouval hned od začátku. Sice oproti dílu ve Sběratelích došlo k malé kosmetické změně v obsazení, ale nakonec byla k dobrému. Všechny postavy, počínaje tak trochu šíleným Walterem, jehož neortodoxní metody musí bavit. Mě osobně nejvíc učarovali jeho rekonstrukce místa činu. Přes jeho dva strážné anděle, US Marshall Isabel a horu jménem Leo Knox. Leo byl samozřejmě velkým tahounem, a to nejen kvůli svojí postavě. Jeho vykládání zákona bylo dokonalé. A poslední do party byla mladičká Willa, která se snaží uniknout svému "gipsy" osudu. Díky tomu, že má seriál jen 13 epizod se nezačnou případy opakovat, a pořád zůstává vtipný. Samozřejmě mě jako všechny rozčarovalo to velice deprimující a "otevřené" finále. Takhle zvláštní pocit už jsem z konce dlouho neměl. Podle mě se počítalo s další sérií, ale na tu už bohužel nedošlo a nedojde. Vtipných a "světlých" seriálů nikdy dost a pokud je má někdo rád, tak je Finder dobrou volbou.(6.8.2013)

The Finder na sebe upozornil díky "bokovce" v seriálu Sběratelé kostí kde ukázal zajímavý potenciál a vtip. No škoda je že mu to nevydrželo :(. Z originálního tématu "ultimátního hledače" se časem stala tak trochu parodie (nebo se mi to při těch jeho rekonstrukcích zdálo?) a v některých případech i solidní blbost. Bohužel to nezachránil ani "vypjatý" konec navnazující na druhou sérii (která jak vidno asi nebude).(10.7.2012)

Spin-off seriálu Bones který ovšem (zatím) mnoho z kostěného universa nesdílí. Je tu méně ožraných mrtvol a více sluníčka, doslova. Seriál si nehraje na žádný patos a stejně jako hlavní hrdina srší nadhledem. Po dlouhé době je to de facto detektivka oproštěná od otřepaných vražd a vyčpělých ústředních shipů. Mezi postavami panuje milá, leč dramatickým proudem hnaná chemie a já osobně sem si je rychle oblíbil, hlavně ústřední dvojku Waltera a Lea kterým přizvukuje průšvihy přitahující (nebo spíše generující) Willa. Stejně jako byl Chuck komedie při které jste zažili i notnou dávku napětí, je toto drama při kterém se zasmějete a hlavně milé osvobození od stokrát ohraných zápletek nuceně vypjatých dramat o jaká není nouze. Po pěti dílech dávám 4*, uvidíme jak si první série povede.(13.2.2012)

• - Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v 19. epizodě 6. série. Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults).

• - Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Saffron Burrows. (faraonka)