Reklama

Reklama

Šestej smysl

(seriál)
  • USA The Finder (více)
Krimi / Komedie / Drama
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Kamera:

Sidney Sidell

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Geoff Stults, Maddie Hasson, Mercedes Mason, Michael Clarke Duncan, Toby Hemingway, Amy Aquino, Eric Roberts, Wilson Cruz, Adam Arkin (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Válečný veterán z Iráku Walter Sherman (Geoff Stults) získal reputaci během služby v oddílu vojenské policie, jako výborný stopař, který dokáže najít povstalce, dezertéry a dokonce i nastražené výbušniny. Naneštěstí jednu z nich našel jen chvilku před tím, než vybuchla.
Když se o dva měsíce později probral z kómatu, získal čestné propuštění a vrátil se domů. Avšak s poškozením mozku… a to takovým že díky němu dokáže Walter najít téměř cokoliv. Walter začne svou schopnost využívat, pomáhá lidem a institucím jako je CIA a díky tomu nikdy není bez práce. Usadí se v Key West a pozná se zde s kráskou Ike Latulippe (Mercedes Masöhn), která vlastní nejen zdejší bar ale i mnoho skrytých schopností. Začnou tedy společně řešit případy a hledat různé předměty či osoby, jež se snaží skrýt před zákonem … a oni samotní v hledání najdou svůj vlastní smysl života. (ČSFD)

(více)

Recenze (29)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Michael Clarke Duncan, cameo roličky několika oblíbených herců (Eric Roberts, Annette O´Toole), sympatická Maddie Hasson, některé zápletky, český dabing MÍNUS: měl jsem trochu problém si zvyknout na hlavní postavu a na styl vyprávění a zápletek, vše hodně náhodné, zjednodušené a těžko reálně vysvětlitelné, tam kde v jiných seriálech hlavní postavě věříte její intuici, všímavost a dedukci, tak tady jsem tomu nevěřil./// Shrnutí: Oddechový seriál, který sází na zvláštní humor a netradiční hlavní postavu a její vyšetřovací metody. Zároveň vychází z universa Sběratelů kostí a občas si propůjčuje její postavy. Rovněž byl zajímavý crossover, kde v jedné části Sběratelů hostovali právě postavy z tohoto seriálu a celé to působila jako další část Šestého smyslu. Závěr první řady byl o třídu lepší než zbylé části. Částečně děj uzavřel, ale nechal si pootevřená vrátka pro další sérii. O jejím vzniku ale spíš pochybuji, bez účasti perfektního M.C. Duncana to nebude ono./// Celkem 56%/// ()

phoebess 

všechny recenze uživatele

Seriál u mě neměl dobrý rozjezd, a to už jenom tím, že jsem jen zírala, jak násilné to jeho "propojení" s Bones tehdy bylo, jenom aby se tomu mohlo říkat spin-off. I přesto jsem mu dala šanci. A další (po tom, co ve vysílacím čase nahradil Bones) a další (po tom, co odšoupl Bones z jejich vysílacího slotu na jiný). Ale... ack. Ne, tohle mě prostě nebavilo, uměle vytvořené charaktery, se kterými jsem se nedokázala sžít. ()

Reklama

Drunk_Queen 

všechny recenze uživatele

Milý seriál, taková oddechovka na volný večer o šáhlém válečném veteránovi a jeho kamarádech, navíc vyšetřující případy. Postavy jsou sympatické všechny, ale asi nejsympatičtější postavou je pro mě Leo Knox, který by se sice mohl zdát jako velký naštvaný svalovec, ale má zlaté srdce. I když jsem se bála, čeho se to vlastně dočkám, nenudila jsem se a příjemně jsem se bavila. Určitě budu koukat dál. 80% ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Spin-off Sběratelů se mi zamlouval hned od začátku. Sice oproti dílu ve Sběratelích došlo k malé kosmetické změně v obsazení, ale nakonec byla k dobrému. Všechny postavy, počínaje tak trochu šíleným Walterem, jehož neortodoxní metody musí bavit. Mě osobně nejvíc učarovali jeho rekonstrukce místa činu. Přes jeho dva strážné anděle, US Marshall Isabel a horu jménem Leo Knox. Leo byl samozřejmě velkým tahounem, a to nejen kvůli svojí postavě. Jeho vykládání zákona bylo dokonalé. A poslední do party byla mladičká Willa, která se snaží uniknout svému "gipsy" osudu. Díky tomu, že má seriál jen 13 epizod se nezačnou případy opakovat, a pořád zůstává vtipný. Samozřejmě mě jako všechny rozčarovalo to velice deprimující a "otevřené" finále. Takhle zvláštní pocit už jsem z konce dlouho neměl. Podle mě se počítalo s další sérií, ale na tu už bohužel nedošlo a nedojde. Vtipných a "světlých" seriálů nikdy dost a pokud je má někdo rád, tak je Finder dobrou volbou. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Ze všech třinácti dílů je ten poslední nejlepší a celý seriál jím měl vlastně začínat, protože potom by byla divácká sledovanost úplně někde jinde. Jednotlivé díly mají různě kolísající obsahovou kvalitu. S postavami se člověk za celou dobu moc neseznámí a nepřirostou mu k srdci, ale potenciál tam byl. Nejvíce zbytečné postavy byly Willa Monday a Timo Proud. Naopak více prostoru mohla dostat Isabel Zambada (Mercedes Masöhn). Ze seriálu Bones / Sběratelé kostí hostoval ve druhé epizodě Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) a v šesté epizodě Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne). Zhlédnuto všech 13 epizod. ()

Galerie (114)

Zajímavosti (5)

  • Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v epizodě Šestej smysl (2011). Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults). (ČSFD)

Reklama

Reklama