Šestej smysl (TV seriál)

The Finder

Finder: Šiesty zmysel

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Sidney Sidell

Sean Callery

Geoff Stults, Maddie Hasson, Mercedes Mason, Michael Clarke Duncan, Toby Hemingway, Amy Aquino, Eric Roberts, Wilson Cruz, Adam Arkin, Brett Davern, John Francis Daley, Jim Cody Williams, Katie Garfield, Mitch Pileggi, John Ashton, Elizabeth Rodriguez, Annette O'Toole, Patrick Fischler, Nestor Serrano, Mike Starr, Jose Pablo Cantillo, Lorraine Toussaint, Michael Des Barres, Arthur Darbinyan, Kelly Carlson, Chris Ellis, T.J. Thyne, Anne Ramsay, Rus Blackwell, Laura Wiggins, Lance Gross, William Stanford Davis, John Fogerty, 50 Cent, Adina Porter, Lindsay Bushman, Ali Williams, Chris Browning, Ginger Gonzaga, Spencer Garrett, Ian Reed Kesler, Jacob Latimore, Jodi Lyn O'Keefe, Jonathan Slavin, Ever Carradine, Tom Stedham, Sean McGowan, Julia Vera, Mariano Mendoza, Rick Zieff, Mercedes Colon, James Harvey Ward, Shani Pride, Karina Logue, Michael Irby, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Mike Bradecich, Chris Tardio, Molly Morgan, Aaron Hendry, Danny Machado, John Sanderford, Cloie Wyatt Taylor, JJ Snyder, Jaime Murray, Roy Werner, Ryan Cutrona, Greg Evigan, Valarie Pettiford, Mario Van Peebles, Eric Norris, TJ Myers, Jake Busey, Sarah Lynn Dawson, Ignacio Serricchio, Joshua Leonard, Jason Beghe, Peta Wilson, Juliette Goglia, M.C. Gainey, Salli Richardson-Whitfield, Arjay Smith, Alex Fernandez, Shane Edelman, David H. Lawrence XVII, Christopher Goodman, Yara Shahidi, Patrick Fabian, Mageina Tovah, James Madio, George Stults, Blake Shields, Katana Malone, Sonya Leslie, Daniel Forcey

Karen Wyscarver

Scénografie:

Victoria Paul, David A. Koneff (set dekoratér)

Kostýmy:

Victoria J. Auth

Opět ucházející seriál, který je odsouzen ke konci dříve, než se vůbec mohl pořádně rozjet. Líbila se mi posedlost hlavního hrdiny najít to, co začal hledat. Seriál je jakž takž realistický, žádné super hi-tech vychytávky ani jiné fantasmagorie. Je fakt, že některé postavy jsou jaksi nadbytečné, ale alespoň je/byl prostor pro rozvoj nějakého vedlejšího děje. Shrnuto: výborný seriál, bohužel zatím přerušen a nepočítám, že bude pokračovat dále.(13.7.2014)

• Likan7

Byl by to solidní odpočinkový seriál na sobotní dopoledne, něco jako jsou Sběratelé kostí, jenže Bones si na rozdíl od Finder udrželi sledovanost, a postupem let se stali maratóncem. Šestej smysl neměl špatný postavy, jenže naprosto nezajímavý příběhy, ze kterých zaujal možná jen ten poslední, kterým to mělo začínat. Pak věřím, že by se seriál dočkal i dvojky.(2.9.2020)

Ze všech třinácti dílů je ten poslední nejlepší a celý seriál jím měl vlastně začínat, protože potom by byla divácká sledovanost úplně někde jinde. Jednotlivé díly mají různě kolísající obsahovou kvalitu. S postavami se člověk za celou dobu moc neseznámí a nepřirostou mu k srdci, ale potenciál tam byl. Nejvíce zbytečné postavy byly Willa Monday a Timo Proud. Naopak více prostoru mohla dostat Isabel Zambada (Mercedes Masöhn). Ze seriálu Bones / Sběratelé kostí hostoval ve druhé epizodě Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) a v šesté epizodě Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne). Zhlédnuto všech 13 epizod.(10.2.2013)

The Finder na sebe upozornil díky "bokovce" v seriálu Sběratelé kostí kde ukázal zajímavý potenciál a vtip. No škoda je že mu to nevydrželo :(. Z originálního tématu "ultimátního hledače" se časem stala tak trochu parodie (nebo se mi to při těch jeho rekonstrukcích zdálo?) a v některých případech i solidní blbost. Bohužel to nezachránil ani "vypjatý" konec navnazující na druhou sérii (která jak vidno asi nebude).(10.7.2012)

Milý seriál, taková oddechovka na volný večer o šáhlém válečném veteránovi a jeho kamarádech, navíc vyšetřující případy. Postavy jsou sympatické všechny, ale asi nejsympatičtější postavou je pro mě Leo Knox, který by se sice mohl zdát jako velký naštvaný svalovec, ale má zlaté srdce. I když jsem se bála, čeho se to vlastně dočkám, nenudila jsem se a příjemně jsem se bavila. Určitě budu koukat dál. 80%(1.7.2013)

• - Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Saffron Burrows. (faraonka)

• - Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v epizodě Šestej smysl (2011). Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults).