Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

miawallacova odpad!

"Budeme si dnes snižovat inteligenci, jo? pustíme si pořad na Nově" Jediné co se mi na cele tady té s*** pořadu líbí je to, že když zavřete oči, tak slyšíte hlas RAMPY MEK KVAKA z kačeřích příběhu. Pokud je ale otevřete čeká vás nesnesitelná muka v podobě kinematografického průšvihu. ()

tranquill

Tak jsem to zkusil... ale vydržel jsem cca 3 pokračování. Další seriál ala Pojišťovna... a Ordinace...Taková plejáda našich vynikajících herců, kterou, bohužel, sráží scénář a režie! ()

Harry_

Dávat odpad! je asi v kurzu, vždyť strhat práci jiných je tak jednoduché. Není to nic extra, ale nad ostatní nováckou (výjimkou je Comeback) i primáckou scénu to přece jen trochu vyčnívá. Nadprůměrné herecké obsazení kazí jednoduchý a předvídatelný scénář a někdy přihlouplé dialogy, filmařsky je to ale dobrý standard. Chtělo by to nové Dietly, Hofmany a Pecháčky a bylo by to super. ()

Ygnor odpad!

Omylem jsem viděl jeden díl. Co je moc, to je už příliš... Divím se některým hercům, které pro mě nebyly "jen" děvky prodejný, že do toho šli. ()

Plechpetr

Jedenz těch českých nekonečných seriálů, který si lidi aspoň trochu chytne. Jinak česká herecká scéna je opravdu na zamyšlení. ()

Oonika

Mezi všemi těmi "klenoty", co se poslední dobou objevují na obrazovkách, se v tomhle ještě dají najít určitě kvality. Uvidíme, co přinese čas... ()

Louie

Na to, že se píše rok 2012 a jedná se o projekt komerční televize, tak je to hodně smutná záležitost, která měla vzniknout (tak jak je vysílána) přibližně před patnácti lety. A to raději nemluvím o opravdu zoufalých dialozích, jejichž pointu znáte dávno dopředu, protože tady se na originalitu nijak moc nehraje... On tady vlastně nikdo téměř nehraje... ()

Hraboshka

No, nic moc... Ty 2* jsou jenom za těch několik trochu normálních a někdy i vtipnejch scén a taky za ty chudáky dobrý herce (Šafránková, Heřmánek,...), který v tom jediný aspoň hrajou. Ale jinak... Dialogy většinou děs. A některý "herecký výkony" jsou prostě ...prostě... STRAŠNÝ! Třeba ta holka, která v prvním díle šikanovala jinou holku, to bych zahrála líp i já, a to je teda co říct. Asi nebudu mít náladu na to koukat až do posledního dílu... ()

tančísvlky odpad!

Chcelo by sa mi povedať onu okrídlenú vetu "To zas bude v álejích,ale nablito". Je neuveriteľné v akých "desoch" sú schopní herci účinkovať. Viac už nemám čo povedať - proste odpad, odpad,odpad ... ()

Zenithgirl

Pilotní díl byl fajn. Uvidíme, jakým směrem se bude seriál ubírat. Pevně doufám, že se z toho nestane další nekonečný seriál. Stará garda v čele s Karlem Heřmánkem, Libuškou a spol, fakt válí, :) už jenom kvůli nim stojí za to, se na Gympl podívat. EDIT: Bohužel se stalo to, čeho jsem se obávala, Gympl začíná sklouzávat směrem k Ulici. Ubírám na hodnocení. Konkurenční Základka nemá chybu. ()

koljan odpad!

Autoři téhle "studie" asi chodili na gymnázium v Baku; neuvěřitelně strojené dialogy, bezpečně přestřelené problémy aktérů, stereotypy... nudu nemůže zachránit ani Libuška /proč probůh na tuhle slátaninu kývla???/, protože její herecké etudy snímá kameraman, který si svůj aparát asi pověsil na ucho - obraz se kývá /nejde o chytilovskou stylizaci, produkce asi neměla na stativ/. Bude to znít rouhavě, ale normalizačnímu eposu "My všichni školou povinní" - a to byla nějaká blbost - se tenhle opus neblíží ani omylem... Další zločin: Zuzana Bydžovská - zde !!??? ()

strycekmaso

No, český seriál...Jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Herecké výkony jsou hrozné, scénář doslova rve uši. Snad jediné plus této hrůzy je výkon Libuše Šafránkové a díky ní dávám tomuto seriálu 1 hvězdu. ()

matt85

Dobré obsazení a občas pár dost povedených momentů to vytahujou na tři. Ale fakt, že všechny hudební čísla jsou nezábavná a plytká a scénář je tak přirozený až je nepřirozený opravdu zamrzí. ()

ChickenPate odpad!

Invaze slovenských herců do Čech pokračuje, dokonce i do tak nereálných rolí jako studentů gymnázií. Heřmánek a Libuška jsou fajn, jinak hrůza. ()

kukkik odpad!

Je to přesně tak, jak už napsal Malarkey. Všechny tyhle televizní "hity" jsou psaný prostě jako přes kopírák. Ne, to není přesně ono. Prostě to vypadá, jako by Prima, Nova atd. vlastnily naprosto stejný scénář použitelný v kterékoli části kteréhokoli seriálu, jediné co se mění je prostředí. Ale je jedno jestli se děj odehrává v např. obchodě, nemocnici, škole, redakce, ulici, firmě na výrobu kondomů nebo co já vím co ještě si ty ku*vy žižkovský nevymyslej ale můžete vsadit krk že každičká tahle opera ze saponátu bude mít v nějaké své části hrdiny s naprosto jasnou charakteristikou dobráckého ňoumy, zlouna každým coulem ze kterého se časem vyklube dobrácký ňouma, nováčka/souseda/přistěhovalce/odlívače kondomů který bude nad věcí a časem se z něj vyklube zloun nebo jak jinak než dobrácký ňouma, přičemž fáze přeměny kterékoli postavy na dobráckého ňoumu se může kdykoliv zvrátit, zastavit a zase zvrátit, takže nakonec skončíme tam, že ze zlouna se opět vyklube zloun, z ňoumy ňouma a jediný výsledek bude přinejlepším 200 dílů zaplněných těmito nesmyslnými přeměnami. Způsob, jakým se česká kinematografie poslední dobou ubíhá mi prostě připadá, jako masív potřebný k zaplacení složenek neuplatněných českých herců. Odpad! Odpad! Odpad! ()

Nekroskop

Odmítám hodnotit seriály podle klíče: seriál + česká výroba = odpad! Seriály hodnotím po třech dílech a v tomhle případě to nebylo jinak. Na české poměry je to dobrý seriál, a nevadí mi ani občasné zpívání hlavních hrdinů. Stal jsem se s chutí pravidelným divákem, což nemůžu říct u mnohých amerických "kultovních" serošů. ()

Parm1

Nova má v repertoáru cca 50 herců, které točí ve svých seriálech, takže je vlastně jedno, na který se člověk dívá, protože je to úplně to samé. Gympl = Ulice = Ordinace = Kdo ví co ještě. Prostě je to velká blbost, ale překvapivě zábavná oddechovka plná provařených hlášek, které člověk slyšel už nejmíň 10x. Po více dílech půjdu s hodnocením pravděpodobně níž, ale zatím poctivých 50% ()